H​i​r​d​eté​s

2018. február 19., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-01-16 13:36:56

IT café

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Move (mobilinternet)
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

(#2301) sixtybi válasza zhagyma (#2300) üzenetére

sixtybi
(lelkes újonc)

Hazamegyek, aztán megnézem megint.
Olyat neked csinál, hogy a digitális csatornák csak pár perc elteltével (bekapcsolás után) működnek?

(#2302) KTTech válasza zhagyma (#2298) üzenetére

KTTech
(PH! kedvence)

Ezzel nem csak a Samsung van így... nekem elég elváltani róla, és már el is felejtette (szerencsére nem kell főmenüben turkálni hozzá, hogy visszaállítsam)... mondjuk a Diginek csak annyi lenne a dolga, hogy első helyre rendezi be a magyart, és nem lenne ilyen gond.

www.kttech.hu - Samsung Galaxy Note@Dirty Unicorns 8.2 (Andorid 4.4.4, RAW r10 kernel) + AKG K451, Galaxy Note 4 + AKG Y45BT //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon.

(#2303) sixtybi válasza KTTech (#2302) üzenetére

sixtybi
(lelkes újonc)

Van olyan csatorna ahol esetleg feliratot is adnak?
Jó lenne angolul tanulni így.

(#2304) zhagyma válasza sixtybi (#2303) üzenetére

zhagyma
(őstag)

Hangváltás: menü -> hang -> szinkronhangnyelv
Felirat: menü -> beállítás-> műsorszórás -> felirat

Az HBO / HBO2 / HBO Comedy / Cinemax / TV5 esetén biztosan jön DVB subtitles stream. A TV5-t próbáltam, de sem DVBViewer (PC) sem B530-n (Digitális szöveg: tiltás opció szürke) nem sikerült előcsalni ...

(#2305) zhagyma válasza zhagyma (#2304) üzenetére

zhagyma
(őstag)

A felirat stream ott van (HBO-n most nincs). Valami van is benne (hexduimp alapján), de hogy mi? : :F

(#2306) allfinanz válasza KTTech (#2302) üzenetére

allfinanz
(senior tag)

Nekem is Samsungom van és ott én így állítottam be:

Menü -> Beállítás -> Nyelv -> Beállítás

Elsődleges nyelv audio -> magyar
Másodlagos nyelv audio -> angol

Elsődleges felirat nyelv -> magyar
Másodlagos felirat nyelv -> angol

Az EuroNews így rögtön angolul jön és ha elváltok akkor is így marad! :)

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#2307) zhagyma válasza allfinanz (#2306) üzenetére

zhagyma
(őstag)

Jó, de így minden csatira ugyanaz a beállítás lesz érvényben. Neked sikerült Feliratot elcsípni valamelyik csatin?

(#2308) allfinanz válasza zhagyma (#2307) üzenetére

allfinanz
(senior tag)

Persze van több csatin is: Travel, Zone Reality

(#2309) allfinanz

allfinanz
(senior tag)

Van még felirat: TV5 Europe, M6

(#2310) Cyphon

Cyphon
(újonc)

Sziasztok!

Hozzaszolasaitok alapjan ugy vettem ki, hogy a digis HD STB (es tobbi)-vel lehet felvenni, akar USB portjan keresztul sajat adattarolora is. Ez fura, ugyanis a Digi honlapjan azt irjak, hogy "A berendezések nem alkalmasak műsorrögzítésre". Igy nem sok ertelme lenne egy STB-nek :DDD Tehat meg tudnatok erositeni, hogy siman mukodik a felvetel ezekkel?
Masreszt Technisat belterivel (vagy a tobbivel) egyszerre hany csatornarol lehet felvenni, illetve lehet e mellette masik csatornat nezni? A UPC doboz 2 tuneres, es ez?
Lehet csak en vagyok ilyen noob, de marhara nem talalom a honlapjukon mennyibe kerul a tv elofizetes, de a STB 1000-es berleti dija megvan. Bar erre lehet nem is lesz szukseg, mert ahogy olvasom a napokban helyrejott a digitalis adas a Philips es LG teveken.

(#2311) zhagyma válasza allfinanz (#2309) üzenetére

zhagyma
(őstag)

Kössz! Este elszunnyadt a család így megpróbáltam. Tényleg simán műxik a feliratkezelés a Samun is ... :)

(#2312) Laca19 (a) válasza Cyphon (#2310) üzenetére

Laca19 (a)
(fanatikus tag)

Amikor az oldalt csinálták a "Digitális szolgáltatás" menüpont alatt, akkor még csak a Kaon HD boxot lehetett bérelni/vásárolni. Akkor írták oda, hogy felvételre nem alkalmasak.Mert a Kaon valóban nem. Közben megjelent ez az új Technisat, de egyszerűen ezt a sort, hogy nem alkalmas felvételre, azt elfelejtették kitörölni. Ugyanúgy, ahogy a Digisport HD-t sem írják oda, hogy nézhető HD-ban, csak a másik 3-at.
Nem sok értelme van - hát akinek nincs DVB-C tunere, és csak nézni akar TV-t annak jó.

csatornakiosztás
Van amúgy országos akció, érdemes rápillantanod.
Középső bekezdésedre meg majd egy Technisat tulajdonos ír, nekem csak Kaon van.De fennt van amúgy a használati útmutatója a Digitális szolgáltatás alatt.

http://www.diesel.com

(#2313) sixtybi válasza allfinanz (#2309) üzenetére

sixtybi
(lelkes újonc)

Köszi a segítséget, valóban megy a hangváltás, és a francia csatornákon a felirat is.
Sok nem megyek vele, nincs még egy nyelv a világon amijobban taszítana mint a francia. Angol feliratot most sehol sem találtam. Van 1-2 csati, ahol aztmondják magukról, hogy van felirat, de aztán semmi se jön be. Pl: m1
A sport1 meg azt mondta magáról, hogy svédül beszél, közben magyarul.
Van még mit állítgatniuk, de tök jó, hogy van már ilyen.
A samsung meg elmehet a sunyiba. Így eldugni ezt a hangsáv váltást.
Annyi gomb van a távirányítón, igazán tehettek volna erre is egy hotkey-t.
Minden esetre köszönöm. Arra nincs valami hasonló trükkötök, b530 tulajok, hogy csatornaváltáskor az info bejöjjön pár másodpercre. Rájöttem, hogy minden csatornaváltás után egyből megnypomom az info-t, hogy lássam mi megy.
T-Home-os STB ezt alapból tudja.

(#2314) GuruZone válasza Cyphon (#2310) üzenetére

GuruZone
(őstag)

"Masreszt Technisat belterivel (vagy a tobbivel) egyszerre hany csatornarol lehet felvenni, illetve lehet e mellette masik csatornat nezni? A UPC doboz 2 tuneres, es ez?"

Lehetőségeid felvétel közben:

- elalváskapcsoló használata
- EPG teljeskörű használata
- Teletext használata
- élő műsor visszatekerése (onnantól Timeshift)
- hangerő csökkentés/növelés
- képarány állítgatás

csatornát váltani közben nem tudsz.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi 5 Plus 4/64 Global // Nintendo Switch // PS4 Pro & Logitech G29 // PSN ID: Guru_HUN

(#2315) Bucy

Bucy
(senior tag)

Ha már szóba jött a felvétel, tapasztalt már valaki olyat, hogy HD4-CX-el felvétel közben nézve az élő kép megakad néha kicsit? Mintha nem bírná szuflával a kütyü. :F

(#2316) GuruZone válasza Bucy (#2315) üzenetére

GuruZone
(őstag)

igen, szokott akadni. de visszanézve azt az 1-2 másodpercet, hiba az nincs benne

Xiaomi Redmi 5 Plus 4/64 Global // Nintendo Switch // PS4 Pro & Logitech G29 // PSN ID: Guru_HUN

(#2317) Misi 007

Misi 007
(Közösségépítő)

Mire rögzítetek egyébként HD4-CX-el?
Külső winchester (2,5" vagy 3,5") vagy Pendrive? Mit szeret? :DD
No meg tényleg igaz amit blúmen fórumtárs írt hogy 26 órát is lehet egyhuzamban rögzíteni vele?
Ezt azért furcsállom mert úgy olvastam FAT32-es fájlrendszert használ.

Formula 1 Official Race Edits: http://goo.gl/4Xaub

(#2318) wlantal válasza Bucy (#2315) üzenetére

wlantal
(tag)

Szokott igen akadni,de csak ha nagy bitrátájú fullHD-t Pl: Digi Sport rögzítek.De visszanézve valóban nincs hiba.

Ti is tapasztaltátok pár napja,hogy meg jelent a NAT Geo Wild HD,de azóta sincs adás rajta? :(((

[ Szerkesztve ]

(#2319) wlantal válasza Misi 007 (#2317) üzenetére

wlantal
(tag)

A "vasnak" saját file rendszere na.Amire nagy file-okat simán lehet rögzíteni.Nekem Pl: az Eurovíziós Dalfesztivál 3 óra anyaga kb 11GB lett egyben.

(#2320) Bucy válasza wlantal (#2318) üzenetére

Bucy
(senior tag)

Igen, M1HD meccs volt, visszanézve tényleg jó, biztos a felvétel a magasabb prioritású, azért akad az élő adás.
Én pendrive-ra mentek, de majd kap egy saját 2,5"-ost.
szerk.: M1HD meccs EPG-ből (előtte +30perc) programozva nem fér rá egy 8GB-os penre, a hosszabbítást buktam volna. Megy bele a 16GB-os.

[ Szerkesztve ]

(#2321) anrab válasza wlantal (#2318) üzenetére

anrab
(PH! addikt)

nálam is volt NAT GEO HD de nem volt rajta adás és már el is tűnt nekem.
nagyon sajnálatos!!!!

(#2322) Bruce_01

Bruce_01
(újonc)

Sziasztok!
A következő lenne a problémám, amire remélem kapok itt választ tőletek!
Tegnap vettem egy plazma tv-t (Pana 42G20), amiben van mindenféle tuner ami kell, pont azért, mert kábeles Digi Tv-s előfizető vagyok Zuglóban.
Reméltem, hogy ma már HD-ben nézem a VB-t, de sajnos csalódnom kellett, csak az analóg csatornákat találta a tv. Pedig próbáltam több országot is (Svéd, Finn, Dán, Norvég). Mi lehet a probléma?
Köszi előre is a segítségeteket!
Egyébként az analóg adás minősége így sem rossz, rosszabbra számítottam, de azért jó lenne ha működne...!
Üdv, Bruce

(#2323) anrab válasza Bruce_01 (#2322) üzenetére

anrab
(PH! addikt)

mikor a csatikat akarod keresni, keress egy olyan opciót hogy kábeles keresés és nem pedig antenna.
ha Magyar o.-n nincs akkor Finn o.

[ Szerkesztve ]

(#2324) Misi 007 válasza wlantal (#2319) üzenetére

Misi 007
(Közösségépítő)

Köszi akkor semmi probléma.
Még egy kérdésem lenne milyen mostanság a DVB-C?
Szarakodik még valakinek?

(#2325) Bruce_01 válasza anrab (#2323) üzenetére

Bruce_01
(újonc)

A csatornákat a DVB-C -t alatt kerestem, próbálkoztam mindkét országgal. Nem tudom miért nem talál semmit. Lehet a Diginek kéne szólni, hogy állítsanak be valamit?

(#2326) KTTech válasza Misi 007 (#2324) üzenetére

KTTech
(PH! kedvence)

Nálam egy hete vacakolt, most jó. XV.kerület.

www.kttech.hu - Samsung Galaxy Note@Dirty Unicorns 8.2 (Andorid 4.4.4, RAW r10 kernel) + AKG K451, Galaxy Note 4 + AKG Y45BT //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon.

(#2327) KTTech válasza Bruce_01 (#2325) üzenetére

KTTech
(PH! kedvence)

Teljes keresésre állítsd át a TV-t, meg fogja találni az adókat :)

(#2328) konrada válasza Bruce_01 (#2325) üzenetére

konrada
(fanatikus tag)

Ha valóban tudja a DVB-C-t (és abból is az mpeg4-et: az a HD miatt lényeges, nem a kábeles digi adás miatt, annak jönni kell mpeg2-vel is), úgy mindenképpen a következő folyamaton kell át menni (más tv-ken így van, gondolom a panán is):

1. megkeresed a digitális hangolást, kiválasztod a földi és a kábeles közül az utóbbit.

2. automatikus és teljes keresésből az utóbbit választod (ha van benne országkód, akkor esetleg a finn, vagy mittudomén milyen skandináv) és hagyod kereseni. Ez elsőre akár 20 perc, de sokkal több is lehet.

Ha valóban C-s a tv, akkor ezek után - amennyiben olyan területen laksz, ahol van digitális adás - jönni kell a 80 valahány digitálisnak. :R

(#2329) KTTech válasza konrada (#2328) üzenetére

KTTech
(PH! kedvence)

Felső kategóriás plazmáról van szó, tudja rendesen a DVB-C-t :) A hangolás egyébként kb. 8-10 perc közt van (50X10-es Panán).

(#2330) anrab válasza Misi 007 (#2324) üzenetére

anrab
(PH! addikt)

semmi gond vele! /lekopogtam/
szintén xv. ker.

[ Szerkesztve ]

(#2331) anrab válasza Bruce_01 (#2325) üzenetére

anrab
(PH! addikt)

a dvb-t-t felejtsd el. dvb-c teljes kábeles keresés. ahogy konrada ís írta.

(#2332) anrab válasza konrada (#2328) üzenetére

anrab
(PH! addikt)

philipsnél volt eleinte a hangolás másfél óra. aztán kiadtak egy frissítést és lecsökkent húsz percre. majd valamelyik következő frissítéssel sikerült a philipsnek feltornásznia egy óra hosszára a kábeles keresést. :DDD
más tv-k-nél valami 10 perceket hallottam. pl. haver sony-ja.

(#2333) Bruce_01 válasza konrada (#2328) üzenetére

Bruce_01
(újonc)

Köszi a segítséget, sikerült! :))
Újra reseteltem a TV-t és finnországra állítottam, megtalált minden csatornált! Most megy a korea-görög meccs, HD-ban zseniálisan szép tényleg!
Az analóg adás eddig is szép volt egyébként, de ég és föld a digitális és e között a különbség!
Köszi a segítséget mégegyszer!

(#2334) GazRic

GazRic
(senior tag)

Nagykanizsa . Nat Geo Wild - kódolt csatorna - egész nap ezt írja ki. Tegnap még jó volt...

PSN ID : MrManson_HUN ** PS4 *** Samsung Galaxy S7 Edge

(#2335) Misi 007

Misi 007
(Közösségépítő)

Köszi mindent skacok berendelem én is a kábeltv-t.
Eddig bírtam a T Sattal de most is siet a hang az Eurosporton (bár amikor épp olyanja van akkor késik) oszt nézzed a Le Manst...
Nekem a netem Digi ami gyakorlatilag kifogástalan remélem a DVB-C-be sem fogok csalódni. :R

(#2336) Cyphon válasza wlantal (#2319) üzenetére

Cyphon
(újonc)

Ha sajat fajlrendszere van a STB-nak, a kulso adattarra rogzitett musorokat le lehet jatszani, szerkeszteni, vagni stb. mondjuk PC-n? Csinaltatok mar ilyet? Gondolom a kutyu egy az egyben letarolja az MPEG TS-t, innentol kezdve pedig azt csinalhat vele az ember amit akar, ha elerheto.

(#2337) GuruZone válasza Cyphon (#2336) üzenetére

GuruZone
(őstag)

Ha sajat fajlrendszere van a STB-nak, a kulso adattarra rogzitett musorokat le lehet jatszani, szerkeszteni, vagni stb. mondjuk PC-n? Csinaltatok mar ilyet? Gondolom a kutyu egy az egyben letarolja az MPEG TS-t, innentol kezdve pedig azt csinalhat vele az ember amit akar, ha elerheto.

hát ha lemented róla pc-re a cuccot visszamásolni már nem tudod rá.

Amíg rajta van tudsz szerkeszteni, vágni, könyvjelzőket hozhatsz létre, könyvjelzők közti anyagot kivághatod, a könyvjelzők közti anyagot lementheted új felvételként.

Pc-ről megvágni a pendirveon/hdd-n lévő ccucot nem lehet.

Viszont pc-re áttolva már tényleg amit azt csinálsz vele amit akarsz.

(#2338) lárifári

lárifári
(újonc)

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem! A foci vb meccseit szeretném nézni az m1 HD-n [megj.: egyéb HD minőségű adások (pl.: DigiSport HD) teljesen élvezhetők], de iszonyatosan rossz a képminőség: előfordul, hogy másodpercenként kockásodik, szétesik a kép és még a hang is besszagat. A hiba nem csak az élő közvetítéskor tapasztalható, hanem normál adás közben is. A vétel már két nappal ezelőtt is elég rossz volt, de akkor még percenként 5-6 kockásodással megúsztuk. A mai naptól viszont lényegében nézhetetlen az adás. Légyszi mondjátok meg, hogy mit tudnék tenni annak érdekében, hogy élvezhető legyen a vb HD minőségben? Leírok pár adatot ami fontos lehet, ill. segítheti az esetleges hiba beazonosítását:
- a TV típusa: Samsung LE32B650T2W
- a csatlakozás: egyszerűen a kábel bele van dugva a TV-be, semmilyen box nincs rákötve
- a csatornák keresésének paraméterei:
#ország: Magyarország,
#keresés: kábel, digitális teljes keresés
#a megtalált adók száma: 79
- jelinformáció m1 HD csatornáról:
#frekvencia: 38 000 kHz
#szolg. azon.: 012c
#Multiplex: (TSID 0009, ONID ffff)
#Hálózat: ... (ID 0001)
#Bithibaarány: 3-7ig változó
#Jelerősség: 80-88%-ig változó
- a vétel helye: XI. kerület

A segítséget előre is köszönöm!
Remélem tudtok mondani valami okosat, mert nagyon szeretném normális minőségben végignézni a vb eseményeit!

[ Szerkesztve ]

(#2339) GazRic

GazRic
(senior tag)

DigiKábel nem szeretne HBO HD csatornát sugározni? Nincs erről infó?

(#2340) allfinanz válasza lárifári (#2338) üzenetére

allfinanz
(senior tag)

Javaslat: köss be egy másik antennakábelt (rövidet) a falból közvetlenül a tv-be, más ne legyen bekötve.
Ha úgy is hibás, akkor a diginél van a hiba.
Ha ott jó, akkor vmi zavarja a jelet, pl. videóval osztod a jelet, stb.
Ha messzebb van a tv a csatlakozástól, akkor próbáld meg jelerősítővel.

(#2341) Franco9

Franco9
(kvázi-tag)

Az lenne a kérdésem hogy milyen Tv-tuner tudja a kábel tv-t,műholdas tv-t, és a dvb-t(lehetőleg full hd-be)
Mert egyilyen tuner kéne az uj konfigomba ha egyáltalán ezek megtalálhatók egy tunerbe.

(#2342) zhagyma válasza Franco9 (#2341) üzenetére

zhagyma
(őstag)

Egy "tunerben" DVB-T / DVB-C / DVB-S/S2 szabványt bele lehetne zsúfolni (TV-ben szokott ilyen megoldás lenni), de PC-s változatot még nem láttam: Analóg / DVB-T / DVB-C . Ha lenne ilyen "all-in-one" DVB tuner PC-be, az érdekelne ...

(#2343) lárifári válasza allfinanz (#2340) üzenetére

lárifári
(újonc)

Szia! Köszi a gyors választ!

A jelet nem osztom meg semmivel. A kábel elég hosszú amíg a faltól a TV-ig elér: cirka 5m. De az igazat megvallva nem érzem úgy, hogy ez okozhatja a hibát, hiszen ha más HD minőségben fogható adó (pl.: a DigiSport HD) vétele tökéletes, akkor elméletileg a többi vétele esetében is hasonló minőséget kéne tudnom fogni. Vagy rosszul következtetgetek?

(ma egyébként nagyságrendekkel élvezhetőbb a dolog: ~fél percenként egy kockásodós szétesés) :DD

(#2344) Morris válasza lárifári (#2343) üzenetére

Morris
(PH! addikt)

mennyin van a jelerősség és a jelminőség?
Ha az erősség kb 100% körül, a minőség meg 80%- felfele, akkor tuti, hogy a Diginél lesz a gond.
Nálunk is csinálta ezt Békéscsabán, aztán 2 hét folyamatos telefonálás és hibabejelentés, majd eljutottunk odáig, hogy tudnak róla,h központi hiba van.

mondjuk azóta nem is nagyon láttam szaggatást :U

A tilalmak nem arról szólnak, hogy megvédjék a fogyasztókat, hanem hogy elkövetők legyenek belőlük.

(#2345) allfinanz

allfinanz
(senior tag)

Új adók:
- Nat Geo HD
- Nat Geo Wild HD

Egyik se tud magyarul. :(

(#2346) allfinanz

allfinanz
(senior tag)

Film+ hangja a DVB-C-n nektek is akad?

(#2347) GazRic válasza allfinanz (#2345) üzenetére

GazRic
(senior tag)

Frekvenciák?

(#2348) allfinanz válasza GazRic (#2347) üzenetére

allfinanz
(senior tag)

Mind2 itt jön be: 394000 KHz / 256 QAM / 6900 KS/s

(#2349) GazRic válasza allfinanz (#2348) üzenetére

GazRic
(senior tag)

Akkor Nagykanizsán még nincs!

(#2350) Moki111 válasza GazRic (#2349) üzenetére

Moki111
(kvázi-tag)

Jelentem a XX.kerben is megvan a 2 nat geo HD :)

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.