Hirdetés

2018. szeptember 20., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-09-14 07:47:45

IT café

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Move (mobilinternet)
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

(#1051) anrab válasza TayRol (#1049) üzenetére

anrab
(PH! addikt)

igen gond a discovery-nél fenn áll.

(#1052) TayRol válasza anrab (#1050) üzenetére

TayRol
(PH! nagyúr)

akkor meg varok az ujrakeresessel. de hogy ez mitol lehet...? :F

(#1053) simi12345 válasza anrab (#1051) üzenetére

simi12345
(tag)

tehát annyi történik, hogy lépegetsz egyesével a csatornákon, majd ha elérsz a bizonyos hallmark/discovery valamelyikéhez egyszerüen kikapcsol a tévéd? Jól értelmeztem a leírtakat?

philips tv-d van vagy samsung? esetleg lg?

(#1054) anrab válasza simi12345 (#1053) üzenetére

anrab
(PH! addikt)

jól értelmezted, philips.
lassan lépegetek, picit várok hogy bejöjön felül az epg csík majd tovább. beírja a köv. csati nevét demég a régi megy, és nem lehet vele semmit csinálni, majd kikapcs. magától, utána vissza.

[ Szerkesztve ]

(#1055) TayRol válasza simi12345 (#1053) üzenetére

TayRol
(PH! nagyúr)

detto, szinten philips-szel.

(#1056) simi12345 válasza anrab (#1054) üzenetére

simi12345
(tag)

hát nem semmi, nekem samu van de még ilyet nem tapasztaltam

remélem megoldódik ez nektek valahogy

(#1057) simi12345

simi12345
(tag)

most néztem végig a csatornákat és megvan mindegyik csatorna digitálisan, és elég sok kb. 50 csatinál van epg is.

remélem most már nem fognak szarakodni

internet zsír, torrentnél masszívan 3.8 Mb/s

[ Szerkesztve ]

(#1058) TayRol

TayRol
(PH! nagyúr)

na, vegre van net.

anrab, ha van otleted a kikapcsolasra, ne tartsd magadban.:)

(#1059) Dog 11 válasza simi12345 (#1053) üzenetére

Dog 11
(fanatikus tag)

Szia ! --Bocs az üzenet ANRAB-nak szól !
Csak egy ötlet a problémára.
Megismételném a digitális csatornákra az automata teljes keresést akár kétszer is egymás után.Lehet , hogy a keresés elötti állapot törlését nem végezte hibátlanul a készülék és emiatt keletkezik ez a furcs jelenség.Kerulném a szűkitett gyors keresést,hogy az egyidejüleg zajló törlés funkció biztonságosabb legyen.

[ Szerkesztve ]

(#1060) hcs57 válasza Dog 11 (#1059) üzenetére

hcs57
(őstag)

Anrabnál a hiba valószinüleg a szervízmenüben elállítódott valami jelenség lehet.. szerintem.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#1061) anrab válasza Dog 11 (#1059) üzenetére

anrab
(PH! addikt)

teljes keresést csinálok mindig és most végig tekerem megint.

(#1062) anrab válasza hcs57 (#1060) üzenetére

anrab
(PH! addikt)

a probléma nem csak nálam van ha olvasod a topicot. és az hogy a digi variál a frekikkel, attól miért menne el a servece menü?

(#1063) anrab válasza TayRol (#1058) üzenetére

anrab
(PH! addikt)

egyenlőre én se nézem azt ahol kikapcsol. megvárom míg mindent megcsinál a digi. vagyis állandó és teljes csatornák és epg-k.

(#1064) TayRol válasza anrab (#1062) üzenetére

TayRol
(PH! nagyúr)

en meg az eletben nem nyultam service menube es nem is `piszkaltam` a tvmet, szoval hogy ez a kikapcsolos hiba mitol lehet...
mindegy, par napot varok, mostanaban ugysem sokat tvzem, aztan ujrakerestetek mindent. az epg is meg mindig szornyu.

(#1065) anrab válasza TayRol (#1064) üzenetére

anrab
(PH! addikt)

na, ujra kereste-sorbaraktam.
az MTV2 HD-n belementem az EPG-be és sorba raktam. a vége felé járok az utolsó előttinél ami az echo volt. jött a pukk meg a ki! a hallmarkra kapcsolt vissza, nem az MTV2 HD-ra. nem b@szogatom tovább.
nem kaphat tulfeszt? vagy valami más?

[ Szerkesztve ]

(#1066) TayRol válasza anrab (#1065) üzenetére

TayRol
(PH! nagyúr)

fogalmam sincs, az az igazsag. de ha csak nekunk fordul elo, es csak philips tv-vel, az tobb, mint erdekes.

(#1067) anrab válasza TayRol (#1066) üzenetére

anrab
(PH! addikt)

hát igen!

[ Szerkesztve ]

(#1068) JuliuS

JuliuS
(kvázi-tag)

elosztócsere után megjavult a DigiSport HD (legalábbis most már nem 2-3 mp-ként kockásodik, hanem 4-5 percenként), viszont 58 digitális adónál nincs több teljes keresésnél sem, a korábban csak kézi kereséssel megtalálható, 770000 frekvencián csücsülő csomag (Eurosport 1-2, Cartoon stb.) most kézzel sem jön be. másoknál?

(#1069) anrab válasza JuliuS (#1068) üzenetére

anrab
(PH! addikt)

(Eurosport 1-2, Cartoon stb.) megvannak
DigiSport HD nem kockásodik
xv.ker. legalábbis ezen a részen ahol vagyok, mert itt is körzetek vannak.

(#1070) VGYke

VGYke
(PH! addikt)

Nálam néhány adó kockásodik, csíkozodik, szétesik, késik a hang, stb. Csak éppen ezek az adók analóg csatornákon jönnek :C Ugyan ezeknek digitálison semmi baja :C

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsön adni

(#1071) george990

george990
(újonc)

Sziasztok! tudnátok nekem segíteni? most vettem egy samsung le32" b530 as tv-t full hd dvb-t dvb-c mpeg4 minden tuner van benne .
Rákötöttem a digi kábelt amit most köttettem be de nem talál digitális csatornát csak 59 analógot. mit tehetnék hogy befohja a digitális csatornát? végülis ezért vettem a tv-t!!!???

(#1072) hcs57 válasza anrab (#1065) üzenetére

hcs57
(őstag)

Ez több mint gyanus.. egy galvanikus leválasztóval (isolator) próbáltad már a kábelt leválasztani?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#1073) anrab válasza hcs57 (#1072) üzenetére

anrab
(PH! addikt)

halottam már róla de eszembe se jutott és idáig jó volt.
és így hirtelen nem is tudom mi a funkciója.

(#1074) george990

george990
(újonc)

Megtudnátok mondani, hogy hogy lehet megnézni hogy hány% os a jel vagy a minőség???

(#1075) hcs57 válasza anrab (#1073) üzenetére

hcs57
(őstag)

Az antenna bemenetet válassza le galvanikusan.. kábel tv-nél lehet feszültség a kábelben.

(#1076) anrab válasza hcs57 (#1075) üzenetére

anrab
(PH! addikt)

hát biztos van benne mert szokott csipkedni.

(#1077) anrab válasza george990 (#1074) üzenetére

anrab
(PH! addikt)

hát ha esetleg megmondod hogy milyen a se top box vagy a tv.
philipsen: info majd options.

(#1078) Dog 11 válasza george990 (#1074) üzenetére

Dog 11
(fanatikus tag)

Menü> /?/ >Öndiagnosztika>Jelinformáció

(#1079) TayRol válasza anrab (#1077) üzenetére

TayRol
(PH! nagyúr)

na, ezt en meg sosem neztem...

(#1080) Laca19 (a) válasza hcs57 (#1075) üzenetére

Laca19 (a)
(fanatikus tag)

Most hogy ezt említed:

Nemrég vettem észre, hogyha nincs bedugva a HD box HDMI csatlakozójába a kábel, akkor elég brutális alapzaja van a boxnak(erősítő hangszóróján keresztül). Amint bedugom az LCD-be a HDMI-t, akkor megszűnik a zaj - ilyen búgó hang féleség. Azonban azt is észrevettem, hogyha nincs bedugva a HDMI kábel és akkor van ugye ez a nagy zaja, ez teljesen megszűnik ha kihúzom a boxból az antennakábelt. Tehát magát a zajt csak akkor adja ki a box, ha belevan dugva az antennakábel, de nincs csatlakoztatva az LCD-hez HDMI-n keresztül.
Lehet van valami feszültség a kábelben? Ez megmagyarázná talán azt, amit már korábban írtam fura jelenségként, hogy ha DVI csatlakozón csak sz.gépezek, akkor előtte kikell húznom a HDMI kábelt a boxból, mert amúgy néha-néha eltorzul a kép az LCD-n a DVI bemeneten, ha közben rávan kötve a box HDMI-n. És ez csak akkor jelentkezik, ha a box rávan kötve, ez 100%, mert csomó időm ment rá, mire kiderült.
Lassan lehet kezdhetek azon aggódni, nehogy valamit tönkrevágjon ez a Kaon box? Mert ez az eltorzult kép eléggé aggasztó, az oké hogy kihúzom a kábelt ha gépezek, csak vajon hosszabb távon nem-e okoz kárt például az LCD-ben.

http://www.diesel.com

(#1081) Magnat

Magnat
(PH! kedvence)

Hi,

voltak nálam nemrég bekötni a netet a digiék és akkor a két szerelő egybehangzóan azt állította, h manuális hangolással DVB-T tunerrel is vehetőek az adások. Én ezt nehezen tudom elhinni, de ők a szerelők ... tudja ezt igazolni vagy cáfolni vki? Illetőleg honnan lehetne megtudni a digi csatornák frekvenciáit?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#1082) TayRol válasza Magnat (#1081) üzenetére

TayRol
(PH! nagyúr)

ha jol tudom, az ASZF-ben le vannak irva a frekvenciak. dvb-t-vel nem fog menni.

(#1083) anrab válasza Magnat (#1081) üzenetére

anrab
(PH! addikt)

analógot minden tv tud, de a digitális kábel tv-hez DVB-C MPEG4-es tuner kell.

(#1084) Magnat válasza anrab (#1083) üzenetére

Magnat
(PH! kedvence)

Jah, az elmélet én is tudom, gyakorlatban lennék kíváncsi rá ... bár 1részt kétlem, h igaz lenne amit mondtak, másrészt viszont nyilván nem úgy találták ki.

(#1085) TayRol válasza Magnat (#1084) üzenetére

TayRol
(PH! nagyúr)

figyi, nekem a szerelok kamionsoforok voltak, akiknek 2 honapja nem volt munkajuk, es bealltak szerelni.
joarcok voltak es ertettek hozza, de el tudom kepzelni, hogy osszekeverik a dvb-c es a dvb-t tunert.

(#1086) zhagyma válasza Magnat (#1081) üzenetére

zhagyma
(őstag)

" ... h manuális hangolással DVB-T tunerrel is vehetőek az adások ..."

Igen jól képzett szerelők lehettek. :) Valószínűleg fogalmuk sem volt, hogy DVB-C esetén QAM moduláció használatos, míg DVB-T esetén OFDM moduláció. A többi különbségről nem is beszélnék ... DVB-T tunerrel nem lehet DVB-C jel venni és természetesen fordítva sem.

(#1087) TayRol válasza Magnat (#1084) üzenetére

TayRol
(PH! nagyúr)

egy szo, mint szaz, probalkozz meg vele, de sajnos nem fog menni.

(#1088) JuliuS

JuliuS
(kvázi-tag)

továbbra sincsenek meg a 770000 frekin tanyázó csatornák, hiába küldöm rá a manuális keresést már második napja. pedig előtte egyszer megtalálta :( ha holnap sem lesznek meg, bejelentem.

(#1089) Magnat válasza TayRol (#1085) üzenetére

Magnat
(PH! kedvence)

:DD

Mondjuk ez a tag már régóta nyomja (legalábbis az egyik), meg én is külön felhívtam a figyelmüket, a T-s az a földfelszínire való, de kötötték az ebet a karóhoz, h manuálisan akkor is megtalálja, szal nem keverték, sztem az lehetett inkább, h vmi olyan tv-n belőtték, amiben volt C tuner is, de azt hitték, h csak T van benne és azóta hintik az igét. Sajnos kipróbálni nem tudom, mert T tuner sincs a tévémen, van egy USB-s tunerem, max azzal lehetne ... btw, ez a csati ami az usb kütyün van, szabványos lehet, v vmi egyedi cucc? Kellene egy koax átalakító hozzá, h egy komolyabb antennát is rá tudjak passzintani és nem szívesen vágnám el a kábelt...

(#1090) TayRol válasza Magnat (#1089) üzenetére

TayRol
(PH! nagyúr)

ez a te usb-d? mert ez is csak dvb-t-s. :)
manualjaban nincs benne, hogy mit hova kell dugni?

(#1091) Magnat válasza TayRol (#1090) üzenetére

Magnat
(PH! kedvence)

Igen az enyém és tudom, h csak T-s és azt is tudom, mit hova kell dugni, de a kérdésnek ehhez az égadta világon semmi köze :-)

Nekifutok megint: Rá akarok tenni egy a sajátjánál nagyobb antennát, mert azzal semmi sem jön be, de nem akarom szétvágni a zsinórt, ezért kellene egy átalakító, amivel sima koax kábel kerek dugóját is össze tudom házasítani vele.

[ Szerkesztve ]

(#1092) TayRol válasza Magnat (#1091) üzenetére

TayRol
(PH! nagyúr)

most ertettem csak meg. sorry, kicsit faradt vagyok.:)

(#1093) Magnat válasza TayRol (#1092) üzenetére

Magnat
(PH! kedvence)

Semmi gond és mit gondolsz, lehet ilyet kapni vagy nem szabvány az a pici aljzat?

(#1094) TayRol válasza Magnat (#1093) üzenetére

TayRol
(PH! nagyúr)

szerintem egy ilyen kell neked esetleg.

(#1095) Magnat válasza TayRol (#1094) üzenetére

Magnat
(PH! kedvence)

:R
Köszi, nem tudtam, h ez a neve!

(#1096) TayRol válasza Magnat (#1095) üzenetére

TayRol
(PH! nagyúr)

hogy ez-e a pontos neve, azt nemtudom, de valoszinu ez kell neked.:)

(#1097) Magnat válasza TayRol (#1096) üzenetére

Magnat
(PH! kedvence)

Ez az, ebayről meg is rendeltem 390 forintért :)

(#1098) TayRol válasza Magnat (#1097) üzenetére

TayRol
(PH! nagyúr)

zsir! ;)

(#1099) gurabli

gurabli
(senior tag)

Sziasztok!
Digikábelem van (Pécs) és egy Panasonic TH-42PX80EA plazma tv-m. Ha jól tévedek, akkor sajnos a tv nem támogatja az mpeg4-et, vagyis ezért nincs digitális és HD adás nálam? Meg tudnátok ezt erősíteni?

Közeleg a VB, ezért legkésőbb nyárra szeretnék egy STB-t, láttam hogy a Digi is árul. Érdemes ezt megvenni, hogy nézhető legyen az összes adás digitálisban illetve a 4 HD adás, vagy inkább másikat ajánlatok. Sajna most nincs rá sok zseton...
Egyáltalán a "sima" digikábel valóban sugároz HD adást?
Köszi előre is!

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#1100) TayRol válasza gurabli (#1099) üzenetére

TayRol
(PH! nagyúr)

szia!

a tv-dben nincs dvb-c tuner, ami feltetele a digitalis adasoknak.

lehet berelni is a digitol belterit, ha jol tudom 1000 ft/ho, es akkor nem kell kiadnod nagy osszeget. a belterire itt a forumon rakeresel, kapsz infot is..

es igen, nalad is jon (sima - pecsi - kabel)a HD illetve a digitalis csatornak, csak dvb-c tuneres keszulek kellene hozza.

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.