Hirdetés

2018. szeptember 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-09-14 07:47:45

IT café

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Move (mobilinternet)
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

(#32001) Trotter66 válasza M_AND_Ms (#32000) üzenetére

Trotter66
(tag)

Az ügyfélszolgálat nem tudja, hogy az egyszeri user milyen firmware-t tölt le a netről, így inkább alapból óv a frissítéstól. Ha nem megfelelőt választ ki az ember fia, akkor könnyen téglásodhat. Más kérdés, hogy akkor is van visszaút a service menüből, de ezt egy szimpla user már biztosan nem képes megoldani.
Az én esetemben egy LE szériás Samuról volt szó, ami nem okostv, hanem azelőtti típus, így nem netképes, csak okosítható. Viszont külső tárat kezel és lejátszik mindent, így a frissítés USB-n keresztül megy.

(#32002) Flashget válasza M_AND_Ms (#31998) üzenetére

Flashget
(Jómunkásember)

vagy box vagy kártya de kötelező.
vagy esetleg foghatom a koaxot bedugom a tévébe és nézhetem a digitálisakat UPC-nél?

Xiaomi Redmi Note 4 3/32 (B20)

(#32003) M_AND_Ms válasza Flashget (#32002) üzenetére

M_AND_Ms
(PH! addikt)

Bedughatod, csak mindegyik adó (kiv az m2) kódolt. De a tényhez hozzátartozik, hogy lehet boxnélkül élni (sokaknak ugye a box plusz áramzabáló és plusz távirányító problémát okoz)

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#32004) Dan-szan

Dan-szan
(fanatikus tag)

Üdv. Egy 6 lakásos társasházban lakom van előttünk egy ilyen doboz,osztó nem tudom pontosan. A házban én lennék az első akihez bekötik,ha minden jól megy. Szerintetek légkábellel hozzák át egyből a lakásba vagy a házba kiépítik és úgy hozzák be a lakásba/sokba? Mitől függhet,van egyáltalán erre fix vagy a cég,alvállalkozó aki éppen csinálja dönti el neki épp melyik megoldás a jó? Légkábel esetén befolyásolhat e az időjárás bármit? :R

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Redmi 5 Plus ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#32005) Trotter66 válasza M_AND_Ms (#31998) üzenetére

Trotter66
(tag)

Hiszen én is említettem a kártyát...

(#32006) M_AND_Ms válasza Trotter66 (#32001) üzenetére

M_AND_Ms
(PH! addikt)

Az ügyfélszolgálat nem tudja - ez igaz. De a tévé tudja. Gondolom a Samsung is tud a hálózatról firmware-t frissíteni. Vagy nem? :F
Én a pana tévén, már vagy 5-szor kaptam frissítést. Ha megjelenik és a tévé érzékeli, akkor pl. az okos funkciók egy részét nem is engedi addig, amíg nem frissítek

(#32007) M_AND_Ms válasza Trotter66 (#32005) üzenetére

M_AND_Ms
(PH! addikt)

Igaz. Elkerülte figyelmemet - megzavart, hogy az már a következő sorban volt :U

(#32008) PeterPH válasza Dan-szan (#32004) üzenetére

PeterPH
(senior tag)

A házba mindenképpen optikával mennek be, ami nem érzékeny az időjárásra.

(#32009) Flashget válasza M_AND_Ms (#32003) üzenetére

Flashget
(Jómunkásember)

A lényeg, hogy valamit kötelező használni UPC-nél szemben a Digivel.

(#32010) Flashget

Flashget
(Jómunkásember)

Új jogok a DIGI Sportnál:

(#32011) Dan-szan válasza PeterPH (#32008) üzenetére

Dan-szan
(fanatikus tag)

Kösz, akkor nyugodtan kivárom,hogy bekössék remélem a nem a határidő vége felé lesz.

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Redmi 5 Plus ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#32012) unravel válasza Flashget (#32010) üzenetére

unravel
(őstag)

mi lesz akkor a hamarosan induló nemzeti sportcsatornán (a híradón kívül)?

¯\_(ツ)_/¯

(#32013) dh66e válasza unravel (#32012) üzenetére

dh66e
(PH! kedvence)

bármi ami nincs a mostaniak palettáján. ;]

[ Szerkesztve ]

(#32014) Trotter66 válasza M_AND_Ms (#32006) üzenetére

Trotter66
(tag)

Ha a csatornán keresztül gondoltad a hálózatot, akkor azt tudja, csak nem jön rajta semmi. :)
Amit feltettem 2011-es frissítés, azóta nem jött ki újabb. A Tv 2010-óta üzemelt napi szinten, automatikus frissítés beállítással. Előtte egy HD UCP STB volt.

(#32015) Flashget válasza unravel (#32012) üzenetére

Flashget
(Jómunkásember)

egy tavalyi cikk alapján ezek: [link]

(#32016) M_AND_Ms válasza Trotter66 (#32014) üzenetére

M_AND_Ms
(PH! addikt)

A hálózaton az Internetet értettem. A tévé adás melletti frissítés sugárzás (OTA) nem nagyon megy a hazai szolgáltatóknál. Ha menne, akkor ugyanolyan biztonsággal lehetne onnan is telepíteni, mint a netről.
A lényeg, hogy a Samsung üf által adott válasz, hogy ,miért nem javasolják a frissítést nem elfogadható.

(#32017) Bogyi007 válasza Flashget (#32010) üzenetére

Bogyi007
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

"Nemzetközi Úszószövetség (FINA) - Műugró világkupa-sorozat"

Ennek kiváltképpen örülök - imádom szeretem nézni a női szakág versenyeit, főleg mióta van Eurosporton is HD, így meg még több látvány lesz. Az olaszokat jó szemmel tartani, de remélem a magyarok is indulnak pár versenyen. Szép lányaink vannak na! :P ;]

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - Samsung 61XX UHD tévékhez beállítási segítség Xbox One S/X és/vagy Ps4 esetén: https://gamepod.hu/tema/samsung_lcd_tv/hsz_115973-115973.html

(#32018) Trotter66 válasza M_AND_Ms (#32016) üzenetére

Trotter66
(tag)

Írtam, hogy nem okostévé, így nincsen netkapcsolata. A Samsung supportról egyező a meglátásunk. :K

[ Szerkesztve ]

(#32019) M_AND_Ms válasza Trotter66 (#32018) üzenetére

M_AND_Ms
(PH! addikt)

Pl egy egyeztetés után elküldhették volna neked a megfelelő frissítést. Ja, hogy az már szolgáltatás... ;]

(#32020) Trotter66 válasza M_AND_Ms (#32019) üzenetére

Trotter66
(tag)

Erre kértem őket, hogy mondják meg, hogy melyik firware jobb a tv-mhez a fentlévő kettő közül. Ezt nem tették meg. Aztán a kettőből csak az egyik "működött" nálam- :) De szerintem már sokat is offoltunk e tárgyban. Lényeg az, hogyha nem lett volna fent a Samu oldalán a firmware és nem szórakoztam volna egy jó félnapot vele, akkor nem lett volna megoldás a problémára. Én elégedett vagyok.

(#32021) guelph

guelph
(újonc)

Sziasztok, tud valaki segíteni? az a problémám, hogy most kötötték be a digikábelt, ami eddig szuper csak van kb. 10 csatorna amin nem jelenik meg a kép-a csatorna kiosztást néztem a 770 mhz, c58 hibázik-mindig az van kiírva hogy jelenleg nincs adás nézze meg a műsorújságot egy Sharp led tv-m van valakinek van valami ötlete mi a baj? előre is köszi a segítséget

(#32022) dh66e válasza guelph (#32021) üzenetére

dh66e
(PH! kedvence)

Kézi keresést próbáltad már azon a frekin?

(#32023) guelph

guelph
(újonc)

igen próbáltam de ugyanaz a hiba

(#32024) localhost válasza Bogyi007 (#32017) üzenetére

localhost
(Közösségépítő)

Kedvenc sportom a négyszáz női mell :-)

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#32025) dh66e válasza guelph (#32023) üzenetére

dh66e
(PH! kedvence)

Nem tudom a 770Mhz-en mely csatornák jönnek,de lehet túlvezérelt a jel amit csillapítóval tudsz csak csökkenteni azért várd meg hátha van még valakinek tippje mielőtt költségbe vered magad.Gondolom az összefoglalót elolvastad.

[ Szerkesztve ]

(#32026) zsombor1

zsombor1
(újonc)

Sziasztok. Az én problémám az, hogy van vagy 4-5 olyan csatorna amelyek csak analógon mennek. Szolgáltató: Digi KábelTV Szeged, TV: Samsung UE32F6100AW. Bementem az ügyfélszolgálatra, azt mondták, hogy manuálisan kell megkeresni ezeket. Adtak egy listát, amelyen rajta van, hogy ezek a catornák(M1,M2, parlamentTV, d1, Duna, Duna2...) milyen frekvencián vannak. 114,5MHz, 121,5MHz és 128,5MHz. Próbáltam újrahangolni, automatikuson nem találta meg őket, manuálisan ha beállítottam ezeket a frekvenciákat, nem talált semmit. Telefonáltam a 1772-re, ott azt mondák, hogy valószínű, hogy a TV nem tudja. Tudna valaki erre valamilyen ötletet?

(#32027) Watt25 válasza zsombor1 (#32026) üzenetére

Watt25
(Topikgazda)

Ötlet: olvasd el a téma összefoglalót. :)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#32028) zsombor1 válasza Watt25 (#32027) üzenetére

zsombor1
(újonc)

Köszönöm szépen. Sikerült!! 6900 volt alapból, 6000-et kellett beállítani. :)

(#32029) Flashget válasza dh66e (#32025) üzenetére

Flashget
(Jómunkásember)

nem azzal veszik össze a Mindigtv, ha rossz a kábel árnyékolása?

(#32030) adakiller

adakiller
(fanatikus tag)

Sziasztok,

Az alábbi osztó megfelelő a digi kábeltv-hez? Anno Telekomos kábeltv-nél volt használva:

[link]

Köszi :R

DropBox referal link: http://db.tt/A84dIQrv

(#32031) zsolt501 válasza adakiller (#32030) üzenetére

zsolt501
(PH! nagyúr)

Ha eddig jó volt, és nem hibás akkor megfelelő lesz.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#32032) adakiller válasza zsolt501 (#32031) üzenetére

adakiller
(fanatikus tag)

T-nél hibátlanul működött :)

Köszi :R

DropBox referal link: http://db.tt/A84dIQrv

(#32033) Aflamin

Aflamin
(tag)

Ide írom,mert dvb-c box problémám van!
Egy Synaps CHD-3100M box, a NAT GEO WILD HD csatornánál nem választható a magyar nyelv csak 6 idegen.A többi csati sd,hd jó. Magyar nyelv van. A szolgáltatónál (magán cég) rendesen van magyar nyelv is az NGW HD csatinál. Próbaképen egy Amiko mini hd t2/c boxnál viszont rendben van a magyar hang is!
Hibás lenne a boxom? Esetleg szoftver csere egy másik ilyen tipusról segítene?

A szolgáltató és egy UPC-s szaki is csak nézett,hogy mi van! Ilyett még nem láttak!

[ Szerkesztve ]

(#32034) unravel válasza Aflamin (#32033) üzenetére

unravel
(őstag)

csatornafrissítéssel vagy hálózati kereséssel meg kéne lenni a magyar hangnak...
ha találsz a készüléken olyasmit hogy "channels auto update" akár az is jó lehet.

¯\_(ツ)_/¯

(#32035) kiborg

kiborg
(fanatikus tag)

Sziasztok!
Digim van és most SD box-om.
Milyen boxot lehet venni (akár használtan is), ami HD-ban tudja lejátszani a HD adásokat. HDMI-n szeretném
csatlakoztatni a TV-hez.

Kiborg

Ésszel él az ember - mondá a kannibál!

(#32036) Flashget

Flashget
(Jómunkásember)

A DIGI Távközlési és Szolgáltató Kft. (a továbbiakban:„Szolgáltató”) az Általános Szerződési Feltételeinek (a továbbiakban:ÁSZF”) 2015.március 1. napjától hatályba lépő módosításai az alábbiak:
Az ÁSZF „E” és „E.1” Mellékletekben szereplő csatornakiosztás az alábbiak szerint módosul:
A SuperOne (23-04h-ig) –a csatorna megszűnése miatt- kikerül a Szolgáltató kábel és műholdas televízió szolgáltatásainak programkínálatából.

http://digi.hu/aszf

[ Szerkesztve ]

(#32037) Flashget válasza kiborg (#32035) üzenetére

Flashget
(Jómunkásember)

[link]
[link]
[link]

(#32038) Trotter66 válasza Flashget (#32036) üzenetére

Trotter66
(tag)

"csinálják a helyet" az emnégynek. :))

(#32039) unravel válasza Flashget (#32036) üzenetére

unravel
(őstag)

Március másodikán digi facebook...:D Fel fog tűnni valakinek?

¯\_(ツ)_/¯

(#32040) Flashget válasza unravel (#32039) üzenetére

Flashget
(Jómunkásember)

:D
viszont nem írják a zene csatorna megszűnését pedig az volt elsőnek bejelentve.

kerestem közvetlen linket a pdf fájlhoz...na azt nem találtam de ez ott van. ;)

Fájlnév: digi_kft_weboldal_aszf_modositas_2015.03.01.pdf
Fájlméret:520 KB (532 750 bájt)
Cím:-
Szerző: Berzlánovich Lívia
Tárgy:-
Kulcsszavak:-
Létrehozás dátuma:2015. 01. 30., 15:10:04
Módosítás dátuma:2015. 01. 30., 15:10:04
Létrehozta: Microsoft® Office Word 2007
PDF előállító: Microsoft® Office Word 2007
PDF verzió: 1.5
Oldalszám:1

[ Szerkesztve ]

(#32041) kiborg válasza Flashget (#32037) üzenetére

kiborg
(fanatikus tag)

wow, köszi.
És mit ajánlanál?
Felvétel nem kell, inkább a kis fogyasztás a lényeg, meg persze, hogy stabil legyen, ne akadozzon, stb.
LAN, Wifi,USB nem létszükség.
Kiborg

Ésszel él az ember - mondá a kannibál!

(#32042) zsolt501 válasza Flashget (#32036) üzenetére

zsolt501
(PH! nagyúr)

Ha jól értem a kódolt marad, csak a rövidített programú megy.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#32043) Trotter66 válasza Flashget (#32040) üzenetére

Trotter66
(tag)

Van egy közvetlen link, vagy csak a digi oldaláról lehet kikukázni?

(#32044) Aflamin válasza unravel (#32034) üzenetére

Aflamin
(tag)

Minden féle keresés(full,gyors,kézi) megtörtént,de nemjárt eredménnyel.Gyári beállítások visszállítása,minden beállítás újra megtörtént,de semmi eredmény.Csak a szoft. újrahúzása nem.Pedig 2 napja még jó volt.Vagy csere lessz!

[ Szerkesztve ]

(#32045) Flashget válasza zsolt501 (#32042) üzenetére

Flashget
(Jómunkásember)

csak a lightos megy.

(#32046) zsolt501 válasza Flashget (#32045) üzenetére

zsolt501
(PH! nagyúr)

Akkor egyre gondoltunk. :D

(#32047) jeszi

jeszi
(fanatikus tag)

Sziasztok!

HDMI kábellel összekötve a digi kábel boxot, a tv így zúg.

Ugyan azzal a kábellel számítógéppel összekötve viszont nincs ez a zavaró jelenség. Mitől lehet ez?
Másik HDMI kábellel másabb a zúgás, de jelen van akkor is.

Egyenlőre azt gyanítom, a box miatt lehet a zúgás. Ha így van, vajon egy box csere megoldja vagy ezek ilyen minőségűek? (A legújabb digi hd box.)

Lehet, ha veszek egy új HDMI kábelt, azzal már megszünne a zúgás?

Nem félek a haláltól, majdcsak túlélem valahogy!

(#32048) Bogyi007 válasza Flashget (#32036) üzenetére

Bogyi007
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Nyugi ez a MusicMix /SuperOne csati lesz....

A HD verziós marad...

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - Samsung 61XX UHD tévékhez beállítási segítség Xbox One S/X és/vagy Ps4 esetén: https://gamepod.hu/tema/samsung_lcd_tv/hsz_115973-115973.html

(#32049) devil-k

devil-k
(PH! nagyúr)

Srácok!

Az valóban igaz, hogy a Samsung TV-ken ha nincs CI+ kártyafoglalat (csak CI), akkor nem jön be a Digi Film adás? A telefonos üsz-on ezt az infót osztották meg velem. Bár ez így eléggé hihetetlen és vicces, hogy egy új Samsung TV-n nincs erre lehetőség.

Az ipari forradalom óta úgy bánunk világgal, mint egy hotelszobával, amiben mi vagyunk a rocksztárok.

(#32050) pjen válasza devil-k (#32049) üzenetére

pjen
(PH! nagyúr)

Milyen Tv?Biztos nincs rajta CL+?Digi boxot nem tud adni?

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.