Hirdetés

2018. szeptember 20., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-09-14 07:47:45

IT café

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Move (mobilinternet)
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

(#1651) biharibalazs

biharibalazs
(újonc)

Sziasztok !

Digi frekvencia változtatása óta (Márc.01.), a 3.hibabejelntés-re végre kijött valaki (700 fölött nem mentek a digitálisok), igaz csak a kábelre mért rá itt-ott. De legalább kiderűlt a hiba, közölte, hogy ki kell cserélni a kábelezést. (Kb. 5-6e Ft-ból megcsinjálja). Én fele ennyiből megcsináltam tegnap. Sokat segített a kábel csere, de még így sem értek egy-két dolgot:

KAON HD box-al:

354, 362, 370, 378 ezeken a frekiken tökéletes lett a vétel 90-100%-os.
786, 794 -en 70-80% -os.

Ezeken a frekiken miért gyenge a vétel :( :
770-en 20-30% -os nézhetetlen.
778-on 40%-os tűrhető.

A másik dolog LG 32LF2510: svédországra állítva bejönnek a digitális adások.
354, 362, 370, 378, 770 -es frekikkel nincs probléma, de hogy a 778, 786, 794-en miért nem talál semmit nem értem, hol ott a KAON Box meg talál?????

Bihari Balázs

(#1652) prisz válasza McLaca (#1649) üzenetére

prisz
(fanatikus tag)

Bennfentes forrás:

A "VOX" és "Pro7" kikerül az analóg csatornakiosztásból, később a digitálisból is. Helyette 2 új csatorna kerül kiosztásra, a "Film+2" és a "Filmmúzeum". Jelenleg is folynak a tárgyalások, lehet még meglepetés... Ezen új csatornák csak a digi+ előfizetők részére biztosítottak.

[ Szerkesztve ]

(#1653) McLaca válasza zhagyma (#1650) üzenetére

McLaca
(PH! addikt)

Én is erre tippelek, csak abszolút valószínűtlen helyen van az antenna. Általában az ilyen dolgok központi helyet kapnak ,de ez még véletlenül se ilyen. Egy négyemeletes övezet egyik házának tetején van, a lakótelep szélén. Előtte meg két buszmegállónyi tízemeletes. Szóval a logikájára próbálok rájönni hónapok óta. :D

Prisz: köszi! Jó hír (a filmmúzeum miatt), semleges (a film+2 miatt) és rossz (hogy nem digitális adókra használják fel) egyben.

Üdv!

[ Szerkesztve ]

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#1654) zhagyma válasza McLaca (#1653) üzenetére

zhagyma
(őstag)

Gondolom mikrohullám esetén optikailag látni kellene egymást a két antennának. Nem lehet hogy "madáretető"? :)

Prisz: HD bővítés mikor lesz a meg nem nevezett megbízható forrás szerint?

[ Szerkesztve ]

(#1655) wlantal válasza McLaca (#1649) üzenetére

wlantal
(tag)

Na jó csak gondoltam,ha esetleg ÁSZ modd elött megtudok valami morzsát ami még nem sért érdekeket,akkor szólok.De majd meglátom. :U

(#1656) McLaca válasza wlantal (#1655) üzenetére

McLaca
(PH! addikt)

Ha érdeket sért, vagy bajod lehet belőle, mert olyan kapcsolatban állsz a digivel, akkor inkább hagyd! Egy másik (terminal) fórumon volt egy topictársnak ebből baja (ő a pannonnál dolgozott - múlt idő ugyebár).

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#1657) GuruZone

GuruZone
(őstag)

A Music Channel és a H!T Music elvileg "HD-sedik" heteken belül én úgy tudom, utóbbin természetesen szinte csak felkonvertált sz@rok lesznek.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi 5 Plus 4/64 Global 9.6.4.0 // Nintendo Switch // PlayStation 4 Pro & Logitech G29 // PSN ID: Guru_HUN

(#1658) PK58 válasza zhagyma (#1654) üzenetére

PK58
(tag)

"HD bővítés mikor lesz"

Pld. az ATV mert így ahogy van nagyon kukka!

Egyébként kezd lekonyulni a bajuszom, mert kb egy hetes majdnem hibátlan működés után tegnap biza már megint egyre több volt a röccenés (ez teccik ezt innen loptam :) ) :W

(#1659) hcs57 válasza PK58 (#1658) üzenetére

hcs57
(őstag)

nem tudom hol élsz, de Budapesten 13 frekvencián, mig Debrecenben 9, más városban 8 ez a szám - megy a digit. adás
Igy agyon van tömörítve a csatorna.

[ Szerkesztve ]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#1660) zhagyma válasza hcs57 (#1659) üzenetére

zhagyma
(őstag)

Azt sejteted, hogy Debrecenben, Budapesten nagyobb az adók bitrate-je? Mintha több csatorna is lenne ezekben a városokban. Nem tud valaki az egyes adókhoz bitstream sebességet mondani. Talán összehasonlíthatnánk egy Budapest / Debrecen / Vidék "meccs" keretében ...

(#1661) hcs57 válasza zhagyma (#1660) üzenetére

hcs57
(őstag)

Annyival nincs több digitális csatorna Bp-en, mint amennyivel több frekvenciát használnak.
Egy összehasonlítás engem is érdekelne..

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#1662) wlantal válasza McLaca (#1656) üzenetére

wlantal
(tag)

Off:Úgy lesz.Én egy itteni tagot ismerek aki hasonlóképpen járt. Off vége.

Érdeklődtem.Egy ismerősöm szint digis területen van és mondja,hogy nála is igencsak változatos a jelszint itt pesten.De még analóg esetéén is.

(#1663) zhagyma válasza wlantal (#1662) üzenetére

zhagyma
(őstag)

" ... hogy nála is igencsak változatos a jelszint itt pesten ..."

Ez tényleges jelszintmérést vagy a digitális adás hibáiból levont következtetést takar. Mondjuk egy mérésnek jobban örülnék ...

(#1664) JuliuS

JuliuS
(kvázi-tag)

most megint eltűnt a 11 csatorna a 770 MHz-ről :( nagyon kíváncsi lennék, bármilyen lokális probléma okozhat-e ilyet (mármint hogy hol eltűnik, hol megjelenik egy adott frekin jövő jel). az meg egyenesen elképzelhetetlen számomra (pedig március előtt úgy volt), hogy egy teljes meccs alatt nincs egyetlen röccenés sem a digisportHD-n. nálam olyan 10 mp-ként röcög, abból minden 4-5. esetben kockásodik, szétesik. (egészen konkrét példán azt látom, hogy a kockákon kívül mondjuk egy sétáló partjelző esetében látszik az, ahol a valóságban sétál, miközben egy "klónja" a röccenés pillanatában álló pozíciójában merevedik). és ez nagyon gáz, az élvezhetőség határát súrolja.

(#1665) zhagyma válasza JuliuS (#1664) üzenetére

zhagyma
(őstag)

" ... most megint eltűnt a 11 csatorna a 770 MHz-ről :( nagyon kíváncsi lennék, bármilyen lokális probléma okozhat-e ilyet ..."

Igen lehet. Amennyiben tömbházban laksz, akkor egy erősítő kiemenetéről több lakás is kaphat jelet passzív, áganként szabályozható osztással (nem biztos, hogy ilyen megoldást alkalmaznak). Érdeklődni kell a szomszédoknál, vajon náluk mi a helyzet ... Aztán a lakásban kiépített hálózat is "reagálhat" így egy jelszintcsökkenésre. Valamint egy fejállomáson, vagy valamelyik optikai-réz átalakítónál is lehet frekvenciafüggő jelszint probléma. De az is lehet, hogy éppen nincs semmi azon a frekvencián ...

[ Szerkesztve ]

(#1666) DeniBoy

DeniBoy
(fanatikus tag)

Sziasztok!

Elméletileg az analg tuner-rel ezeket tudom fogni ?
A Digi kiirás szerint igen, valakinek müxik, csak a dvb-c tunert használom.
Gondolom az analog tuner-rel kéne megkeresni ?

Class FM
Rádió 1
Juventus Rádió
Neo FM

[ Szerkesztve ]

Amiből lekvárt lehet főzni, abból pálinkát is!

(#1667) anrab válasza DeniBoy (#1666) üzenetére

anrab
(PH! addikt)

hát ez jó kérdés de én már annak is örülnék ha a tv adások jönnének normálisan. :D
nekem a c-vel csak négy jön, ha jön. de nem pazarolom rá a wattokat.
én háttér tv-zek.

[ Szerkesztve ]

(#1668) JuliuS válasza zhagyma (#1665) üzenetére

JuliuS
(kvázi-tag)

visszajött a 11 csatorna megint.. egyúttal velük kapcsolatban feltűnt egy új jelenség, a lassú csatornaváltás. eddig ilyen nem volt, csak a fórumon olvastam, hogy van ilyen.. hát most már itt is csinálja.

(#1669) anrab válasza JuliuS (#1668) üzenetére

anrab
(PH! addikt)

mondtam én hogy Téged is utol fog érni.
/vagy az más volt?/
most éjjel volt valami buhera a közlemény szerint.
nálam még mindig sz@r. van hogy el se tudok kapcsolni csak ha már ki villogta magát a bekapcsolás jelző. nem tudom, olyankor hangolódik?
áááááááááááááááááh..........................

(#1670) wlantal válasza zhagyma (#1665) üzenetére

wlantal
(tag)

Tapasztalatból mondta.Bár ö csak analógot néz.Állítólag egyes csatik amik nagyobb ill. kisebb szinttel jönnek, el csúszhat kicsit a szín jel és ez fényerő csökkenést ill. növekedés okoz hat.

(#1671) blúmen

blúmen
(lelkes újonc)

feleslegessé vált az egyik STB-om...

http://www.avx.hu/forum/index.php?showtopic=22456

remélem nem gáz, hogy ide tettem...

(#1672) Sonja

Sonja
(PH! nagyúr)

Másnál is akadozik a DigiSport HD? :F TechniSat DIGIT HD4 CX-et használok és az antenna kábel közvetlenül csatlakozik, nincs megosztás. :) Néha egy-egy pillanatra több csatorna is picit kockás lesz 1-2 helyen (1 sorban pár pixel), esetleg a hang is megakad és "szkreccsel". :D Ritkán és alig, de azért zavaró. A legzavaróbb a DigiSport akadozása, főleg meccsek alatt. :U Köszönhető ez esetleg a túl jó csillapításnak (gondolom, hogy jó lehet)?! :B

[ Szerkesztve ]

Az audio-világban az erősítők, a hangszórók és az összes többi audio-komponens csak olyan eszköz, amely lehetővé teszi a zene szerelmeseinek, hogy bővítsék látókörüket. Ezek fontos, értékes eszközök, de nem szolgálják az ember státuszát méretben, amivel büszkélkedhet.

(#1673) anrab

anrab
(PH! addikt)

azt mondja a tv hogy csatorna lista frissítve.
lett 85 digitális. telenyomták külföldivel. természetesen a rádióval és a kódóltakkal, duplákkal együtt.

[ Szerkesztve ]

(#1674) anrab válasza anrab (#1673) üzenetére

anrab
(PH! addikt)

és ugyanazoknál a csatornáknál a problémák megmaradtak.

(#1675) blúmen válasza anrab (#1673) üzenetére

blúmen
(lelkes újonc)

hol laksz?
sz.fehérváron nincsen 85...

(#1676) zhagyma válasza anrab (#1673) üzenetére

zhagyma
(őstag)

Hát nálam sincs csak a szokásos 68. Persze pesten több DVB-C frekvencia van ...

(#1677) Sonja

Sonja
(PH! nagyúr)

Itt nálam Gyöngyösön is csak a szokásos 68 van. :K

#1672-re valaki?! :B

[ Szerkesztve ]

Az audio-világban az erősítők, a hangszórók és az összes többi audio-komponens csak olyan eszköz, amely lehetővé teszi a zene szerelmeseinek, hogy bővítsék látókörüket. Ezek fontos, értékes eszközök, de nem szolgálják az ember státuszát méretben, amivel büszkélkedhet.

(#1678) anrab válasza blúmen (#1675) üzenetére

anrab
(PH! addikt)

Bp. XV.

(#1679) blúmen válasza Sonja (#1677) üzenetére

blúmen
(lelkes újonc)

nálam az elmúlt 3 hétben már nézhetetlen volt...

aztán vasárnap óta hibátlan.....
szerintem nem nálad van a hiba....

(#1680) zhagyma válasza Sonja (#1677) üzenetére

zhagyma
(őstag)

Hasonló jelenségek Nálam is. Sajna ...

" ... Köszönhető ez esetleg a túl jó csillapításnak (gondolom, hogy jó lehet)?! ..."

Addíg csillapíthatod a DVB-C jelet, amíg teljesen szétesik a kép. Na annyi jelcsökkenést bír ki a digitális adás. Nálam 10dB-s csillapítással is ugyanaz a jelenség, mint csillapítás nélkül ...

Ui: Most a 30/20 Mbps-os net esett le ~4/1 Mbps-re. Ilyen még sohasem volt. Reconnect után új IP címmel megint visszaáll, aztán újra leesik ... :F

[ Szerkesztve ]

(#1681) Sonja

Sonja
(PH! nagyúr)

Köszönöm a válaszokat! :R

Legalább egy kicsit megnyugodtam, hogy nem nálam van a hiba. Igaz, sovány vigasz. :(

[ Szerkesztve ]

(#1682) wlantal

wlantal
(tag)

Nálam rádióstól mindenestől 80 csatorna van :) . Egyre több a 16:9.Csak kár, hogy nem magyar.

(#1683) wlantal

wlantal
(tag)

Állítólag teszt adást "tapasztalunk".

(#1684) nyesix

nyesix
(senior tag)

sziasztok!

Digi-s (BP 13 ker) DVB-c vételre alkalmas samsung tv-n miket kell beállítani, hogy digitálisan tudjam fogni az adást?
Az aszf jükben nem talátam semmit...

254-858 Mhz
6900MS/s
256qam

ezek jók, kell még vmi?

thx

máj blád íz blek

(#1685) AkyyrA

AkyyrA
(újonc)

Sziasztok! Én egy hónapja élvezem a digitális adást egyPhilips 40PFL7605/12 TV vel. DVB-T/C tuber ugye akad benne. Nem jutottam végig a fórumon de láttam sok a probléma. Nem tudom fennálnak e még. De tapasztalatok:

Kristálytiszta, gyönyörű kép minden csatornán, nem kapcsol ki, nem indul újra, nem kockásodik.

EPG: Majdnem minden csatornán található. Nem kell végigzongorázni minden csatornát, elég egy szer egy manuális keresés. Innentől automatikusan frissíti a heti adagot, amit meg is jegyez, nem kell mindig újratöltenie.

Talált csatornák: Auto hangolással Ausztria területbeállításokkal ez az eredmény. Magyar beállításokkal kézzel megadv a frekvenciákat ugyanez.

Jelszint minden csatornánál 100%. Jelszint változó. DigiSport HD 58-62 között, M1 HD 70-75 között. SD csatornák 90-92 között mozognak.

EPG elcsúszás. Miután beállítottam a TV ben a téli-nyári időszámítást. Pontosan jelennek meg az műsoridőpontok.

TV Firmware: UpgradeAll_Q5551_0.72.21.0 (Hivatalosan még csak 72.20 jelent meg.)

Mellesleg jól gondoljátok. Philips TV-k kijelzője LG és Sharp felváltva, Tépegység LG. Más alkatrész egyéb beszállítok. Philips Fehérvári üzemében dolgozom :D

(#1686) anrab válasza AkyyrA (#1685) üzenetére

anrab
(PH! addikt)

látom vannak kis változások a menüben. ez gyári vagy csak az uj fw-vel változott meg?
amúgy jó neked hogy ott minden rendben. itt még nem tökéletes.
vagy csak gyenge a jel, mert néha nagyon sokára hangolódik meg ujra tölt vagy mit csinál mikor villog a led.

[ Szerkesztve ]

(#1687) McLaca

McLaca
(PH! addikt)

A duna tv akadozása (Miskolc) csak helyi sajátosság, vagy kollektíve szar mindenütt? Nem esik szét, meg nem kockás, hanem el-eltűnik a kép és hang, vagy ugrik, akad. Idegesítő...

Üdv!

(#1688) hcs57 válasza AkyyrA (#1685) üzenetére

hcs57
(őstag)

A 32PFL7864H/12 -ről van infód? Az enyém az lenne... de az enyémben a menü nem ír ki számokat a jel minőségére.

(#1689) anrab válasza hcs57 (#1688) üzenetére

anrab
(PH! addikt)

az már 2010-es model.

(#1690) AkyyrA válasza anrab (#1686) üzenetére

AkyyrA
(újonc)

Ez a gyári. Ez friss modell, jelenleg bevezetés alatt áll, a szoftverekben csak hibajavítás történik. De jó mert a mi visszajelzéseink alapján fejlesaztik a szovtvereket. hiba/javaslat stb.

(#1691) AkyyrA válasza hcs57 (#1688) üzenetére

AkyyrA
(újonc)

Tapasztalatom nincs benne, csak annyi mikor látom összerakás közben. melyik szoft van rajta?

(#1692) AkyyrA válasza anrab (#1689) üzenetére

AkyyrA
(újonc)

Nem 2010 (ha hcs57 ére gondolsz). 2010 es fejlesztés még egy sincs kereskedelmi forgalomban. Eléggé meg van a philips csúszva az új szériával. Pont szoftver miatt. Ami kiment az is mind vissza lett hívva.

[ Szerkesztve ]

(#1693) Sonja válasza McLaca (#1687) üzenetére

Sonja
(PH! nagyúr)

Nálam semmi gond nincs vele (Gyöngyös). :)

Egyébként a DigiSport a mai Európa Ligás meccsen (Liverpool-Atletico Madrid) végig folyamatos volt! :Y Sehol semmi akadás vagy kockásodás! :C :R Mintha javult volna egyébként, mert a tegnapi BL meccsen is csak 1x-2x volt egy kisebb akadás/kockásodás. :K

[ Szerkesztve ]

(#1694) anrab válasza AkyyrA (#1692) üzenetére

anrab
(PH! addikt)

nem, én a Te 7605-ösödre írtam hogy idei.

(#1695) hcs57 válasza AkyyrA (#1691) üzenetére

hcs57
(őstag)

A legfrissebb, ami kint van, a vége 72.. ami a napokban megjelent, az még az enyémre nem jött ki.

(#1696) ibazsb

ibazsb
(kvázi-tag)

Debrecenben a DigiSportnak nincs EPG-je, vagy csak nekem nincs? :F

A megkérdezettek közel egyharmada egyetért, viszont a többit nem érti. Az egyharmad azt az egyet se érti.

(#1697) vivaldee

vivaldee
(újonc)

Sziasztok!

Tudja valaki,hogyan lehet a set top box-ra felvett adatokat nezhetove tenni a szamitogepen?Valamilyen progi kell hozza talan,de fogalmam sincs,hogy milyen.

(#1698) anrab válasza ibazsb (#1696) üzenetére

anrab
(PH! addikt)

Bp. XV. ker. van.

(#1699) anrab válasza vivaldee (#1697) üzenetére

anrab
(PH! addikt)

van hozzá progi.
a válasz valahol jóval hátrébb. nekem nem kell és ezért nem tudom melyik is az pontosan, de ha türelmes vagy valaki biztos beírja.

(#1700) ibazsb válasza vivaldee (#1697) üzenetére

ibazsb
(kvázi-tag)

Jószívű vagyok! :)

Ha a Pc-be dugod az USB-s eszközt(amire előtte rögzítettél a set-top boxszal): DigiExtractor

Ha a hálózaton akarod látni a set-top boxba dugott eszközt: Mediaport

Természetesen TechniSat DIGIT HD4 CX esetén.

[ Szerkesztve ]

A megkérdezettek közel egyharmada egyetért, viszont a többit nem érti. Az egyharmad azt az egyet se érti.

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.