Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nyikszi

    őstag

    Sziasztok! Sok heti olvasgatás után szeretnénk dönteni és venni egy távcsövet.

    Elsősorban nézelődni szeretnénk, de majd később biztos lesz fotózás is, inkább mélyég. A rászánt összeg amiről indultunk, az hamar felkúszott jóval 200000 Ft fölé, de ha lehet mégse mennénk nagyon tovább egyelőre.
    - Ami lényeges, okuláron keresztül mondjuk látható legyen az androméda (tudjuk, nem fotó minőség lesz) Pl. ha már ezt látnánk távcsövön keresztül, ami az összefoglalóban lévő angol linkből nyitható, akkor nagyon elégedettek lennénk: [link]
    - Jó lenne ha lehetne DSLR-t rátenni (átalakítani nem fogom, nemcsak azért mert drága. Tényleg, nincs szűrő ami ezt helyettesíti?).
    - Goto-t szeretnénk.
    - Csak EQ állvány jó fotózásra? EZ miért nem? Értem, hogy nem fordul csak léptet, de ha rövid expókat csinál az ember, akkor is működik. Vagy én nem értek valamit?

    Pl. ezek milyenek?
    SkyWatcher AZ-Goto 114/500 Newton távcső 157000,-
    SkyWatcher AZ-GoTo 102/500 refraktor 178000,-
    SkyWatcher AZ-Goto 130/650 Newton távcső 178000,-
    SkyWatcher AZ-Goto 127/1500 MC távcső 218000,-

    Ez mind AZ-s, de tényleg ezek vannak elfogadható árban. Az utolsó viszont nem fényerős, de lehet rá DSLR-t tenni. A többire lehet egyáltalán? Köszönöm, ha segít valaki a döntésben.

    ''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

  • nyikszi

    őstag

    válasz popey37 #3673 üzenetére

    Uhhh, köszi a kimerítő választ! :) Na majd meglátjuk, a vak is azt mondta :D

    ''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

  • nyikszi

    őstag

    Sziasztok! Végül maradtunk az első kiszemeltnél, megvettük az első (na jó, a másodikat, mert volt régen gyerekkorunkban az a műanyag összerakható távcsőkészlet ;] ) távcsövünket:
    SkyWatcher AZ-Goto 127/1500 MC távcső

    Én nagyon meglepődtem, hogy a Jupitert, a Szaturnuszt, na meg a Holdat is ilyen jól lehet látni benne. Gyönyörűe :). Nyáron voltunk a Pannon csillagdában, ott se lehetett jobban látni ezeket. DE! Egyszerűen nem tudjuk (nem akar?) beállítani. Végig megyünk a beállításokon és végül nem áll rá az objektumra :( Ma pl.: Legfényesebb csillag: Altair, utána felajánlotta a Vegát, de jóval alá és egy picit mellé lőtte. Kézzel odakorrigálom és utána beadom neki mondjuk az M31-et, de azt se állítja be normálisan :( Mit rontunk el? Már tök idegesítő, hogy egy halom pénzt kiad az ember és nem akarja az igazat. Koordinátákat a google térképről előre kiírtuk, magasság is beállítva. Időpont is mp-re beállítva. Nyári időszámítás, meg +1 óra. Ez jó így? De leginkább az zavar, ha beállítom az első csillagot, utána a másodikat, akkor mi a lótúróért nem tud már ráállni bármire? Mit rontunk el? Direkt ezért vettünk GOTO-s távcsövet, hogy majd ezzel milyen egyszerű lesz. Hát...

    [ Szerkesztve ]

    ''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

Új hozzászólás Aktív témák