Új hozzászólás Aktív témák

  • #03969024

    törölt tag

    válasz #71562240 #9021 üzenetére

    Ajaj! Nem sok a közös pont!
    Először is, amit nekem még nem sikerült eldöntenem, hogy zárt, vagy reflex legyen a doboz. Az utóbbi mellett szól, hogy manapság szinte nem is gyártanak zártba való drivert, talán az SBA-nak lenne, de nagyon alacsony érzékenységgel. Szimuláltam több hangszórót zárt dobozban, az alsó határfrekvenciát (F3) nem igazán sikerült 45 Hz alá vinni, míg reflexcsővel a 25 Hz sem különösebb gond. Nos, ezt lesz nehéz eldönteni!
    Accutonok: Azokat bizony nem fogom elcipelni sehová, nagyon érzékenyek, könnyen törnek... Még vizslatom egy kissé őket, viszont egy Accuton ESS páros sokat könnyítene a dolgunkon, DysCus eléggé elbíbelődött már velük, szinte kész a recept. :)
    A másik vonal:
    A 26-os woofer zárt dobozban is tudja azt, amit a 22-es reflexben. Törekednék az ésszerűség határán belül a zártra.
    12M-nek magas a torzítása, a 18M példásabb:


    A titkos favorit:

    Úgy képzeltem, hogy a mélyet nem engednénk 500 Hz fölé, a közepet is váltanánk kb. 1500 Hz-en.
    Magas: Ha jól veszem ki a szavaidból, többre tartod a Accutont az SS-nél. Ha már 400 Eur/db. árnál tartunk, ráfülelhetnénk a BlieSMa-ra is, Szabó Zoli is ezt használja a Surprise-ban, szívesen megmutatja, az alu SBA-kkal egyetemben. Van egy nagy előnye: Nincs benne ferrofluid, ami a rossz nyelvek szerint idővel beszárad...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák