Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AtHoS

    nagyúr

    emag-ról vettem egy AC68U-t jó áron. Olvasgattam a témát és nem derült ki számomra, hogy optware vagy entware legyen a vége?

    RT-N16 lesz váltva, itt rtorrent-et használok és használnám tovább, ha jól működik ezen a routeren is.

    R16 topikban találtam entware telepítéshez helpet, ez itt is használható ARM-nél? [link]

    Jelenleg egy 500GB-os winyó üzemel az R16-ra kötve. Viszont egy 4 TB-os winyót is tervezek beüzemelni hálózati megosztásra.
    Az elképzelés az lenne, hogy rtorrent töltene az 500 GB-os winyóra, majd mikor végzett a beállítások szerint az aktuális torrent-tel átrakná a 4 terás-ra a cumót.

    A 4 terás mivel időszakosan lenne csak használva (hálózati lejátszás- DLNA, befejeződött torrent átrakása) gondolom lekapcsolgatna ha nincs üzemben. Legalábbis ilyesmiben gondolkodom, hátha megoldható

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz Intruder2k5 #582 üzenetére

    Kösz, mivel új lesz az egész így tiszta lappal indítok majd. Meglátom mi sikerül a végére.
    Bár láttam transmission-höz is linkeltetek GUI-t így még maradhatok merlin-nél is. Ha jól vettem ki, akkor a gyáriban az van

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz r0by #585 üzenetére

    Ennyit találtam debian-ról, bár erre biztos Te is ráakadtál már: HOW TO INSTALL DEBIAN WHEEZY - ARM

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz AtHoS #583 üzenetére

    Egyelőre a Merlin verziót próbálgatom. Beüzemeltem optware-en keresztül a Transmission-t, de úgy látom, hogy rtorrent-et jobban be lehetett konfigolni rutorrent-tel melyik torrent milyen fel/letöltési sávszélt kapjon, mennyi ideig maradjon seedben, stb... Ja és a Transmission alap jelszó megváltoztatásához mivel kellene kódolni a jelszót, hogy berakható legyen a settings.json fájlba?

    Ahogy néztem elvileg minden általam használt funkció megtalálható merlinnél is, bár DLNA-t nem próbáltam ki működés közben (egy üres winyót üzemeltem be gyorsan, így nem volt mit osztogatni).

    Router leállítást nem találtam sehol a felületen, szóval csak egyszerűen lekapcsoltam, miután leválasztottam a winyót róla.

    A Shibby féle Tomato milyen extrát tud nyújtani Merlinhez képest? Megéri feldobni inkább azt? Most még gond nélkül variálhatok szerencsére. Bár a Transmission hiányosságok miatt lehet bepróbálkozom Tomato-val és arra felrakni az rtorrent-et

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz r0by #588 üzenetére

    Mivel jelenleg azt csinálok az AC68U-val amit akarok, így kísérletképpen Merlinnel a háttérben nekiugrottam telepíteni a Debian Wheezy-t ez alapján: [link]

    Mondanom sem kell, hogy elméletileg rendben ment minden

    S99debian fájlban átírtam az sda1 szöveget az EXT_DIR és CHROOT_DIR értékeinél a winyó label-nak adott 80GB szövegre és a debian parancsra szépen meg is változott a terminálban látható felhasználói név root@RT-AC68-ra

    A swap fájl is elvileg lekreálódott és a JFFS-re is odaszerkesztettem a scripteket (ezt ugye miután kiléptem a debian-ból)

    Viszont, ha kézzel indítanám az S99debian scripttel, akkor kapok egy üzenetet, hogy bizonyos fájl kell, hogy soronként tartalmazza az indítani vágyott szolgáltatásokat. Na ilyen fájl ugye nem is lett kreálva. De ha kreálnék is mi kerüljön bele?

    Szóval egyelőre nem tudom, hogy a telepített debian indul-e automatán avagy sem, mert ps-el nem láttam a futására utaló jelet, bár azt sem tudom mit kellene keresnem :DDD

    Egyébként továbbléptem debian ügyben és miután belépek a debian paranccsal, akkor kétféle útmutató alapján megpróbáltam egy rtorrent+rutorrent párost működésre bírni.

    Elsőnek ez alapján próbálkoztam: [link]

    Másodiknak winyó fromázást követően tiszta lappal indítva pedig ezzel: [link]

    Első esetben nem sikerült működőképes eredményt elérnem.

    No persze végeredményben a második esetben sem, de itt már volt sikerélményem, ugyanis a Screen telepítésénél írt módon sikerült elindítani az rtorrent-et. A netstat parancsot viszont nem értelmezte már, szóval visszajelzés nem volt róla.
    Azt viszont nem értem ez a rész minek kell:
    Add your username to /etc/sudoers.
    su
    root password.
    nano /etc/sudoers
    Example:
    john ALL=(ALL) ALL

    Na meg ugye ki is kell hagyni a sudo-t a sorok elejéről, mivel alapból root-olt a debian wheezy, ráadásul a sudo-t fel sem ismeri.

    Az rtorrent indító scriptet megszerkesztve és azzal próbálva indítani a beszerkesztett chmod-os /DOWNLOAD/* helyet nem találja és ráadásul magát az rtorrent-et sem találja, mint indítható dolgot és itt le is akad az indítás. PATH-ban biztos nincs benne az rtorrent rtorrent-0.9.4 mappája, így talán ezen nem is kellene csodálkoznom :DDD

    rutorrentet sem sikerült elérnem mivel ezen címbe http://address_IP/rutorrent berakva a 192.168.1.1 IP-t sem jön be semmi. Ez mondjuk valószínű azért, mert az apach is dob egy hibaüzenetet log file-lal kapcsolatban és szerintem le is áll, de már nem emlékszem pontosan. Fáradt voltam már hajnal 3-kor így inkább mentem aludni.

    A libtorrentet jó sokáig telepíti egyébként 15...20 perc kb. és közben csak egy magot használ, de azt fullra. rtorrent telepítésénél a make és make install sornál nem csinál semmit, hibát ír, hogy nincs ilyen cucc amivel tudna dolgozni.

    Szóval valami van de nem az igazi. Újraindítva a routert sem láttam ps-el, hogy elindult volna valami is, tehát még hibádzik a dolog.

    JFFS-t is próbáltam a winyó formázásakor törölni, de valszeg mert nem kapcsoltam ki csak beraktam, hogy restart-kor formázza nem csinálta meg (pedig tökölt vele szépen) mivel az előzőleg JFFS-re szerkesztett fájlok már ott voltak az ismételt szerkesztésnél.

    Annyi, hogy Tomato-nál szerintem az admin felületről lehetne a scripteket kezelni, míg itt nano-val szerkesztgettem. Így sem volt gáz, csak a numerikus billentyűzetet nem kezeli így párszor sikerült / jelnek hála mentést nyomnom menet közben és kezdhettem elölről a szerkesztést :B

    [ Szerkesztve ]

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz Intruder2k5 #615 üzenetére

    Helló!

    S99debian script van csak

    Megnéztem mit ír ki pontosan ha indítom:
    "Please, define Debian services to start in /opt/etc/chroot-services.list first!
    One service per line. Hint: this is a script names from Debian's /etc/init.d/"

    Na így kicsit érthetőbb. Szóval most a debian alatt helyre kellene pofoznom az apach és az rtorrent részt, így chroot-services.list fájl segítségével lehetne indítani a debian alatt telepített dolgokat.

    Debian alatt kézzel indítva rtorrentet ezt kapom:
    root@RT-AC68U:/# /etc/init.d/rtorrent start
    cannot find rtorrent binary in PATH /usr/bin:/usr/local/bin:/usr/local/sbin:/sbin:/bin:/usr/sbin

    Debian alatt pedig az /etc/init.d/ mappában ezek találhatóak:
    README hwclock.sh networking single
    apache2 killprocs procps skeleton
    bootlogs motd rc umountfs
    bootmisc.sh mountall-bootclean.sh rc.local umountnfs.sh
    checkfs.sh mountall.sh rcS umountroot
    checkroot-bootclean.sh mountdevsubfs.sh reboot urandom
    checkroot.sh mountkernfs.sh rmnologin x11-common
    dbus mountnfs-bootclean.sh rtorrent
    halt mountnfs.sh screen-cleanup
    hostname.sh mtab.sh sendsigs

    Apach indításra ez a végeredmény:
    root@RT-AC68U:/etc/init.d# /etc/init.d/apache2 restart
    /var/lock/apache2 already exists but is not a directory owned by www-data.
    Please fix manually. Aborting.
    failed!

    Lehet felhasználói jog probléma lesz. Mindenhová más felhasználót adtam meg és saját kútfőből. Lehet simán a root felhasználót kellett volna használnom?

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz Intruder2k5 #621 üzenetére

    Úgy néz ki megvan a megoldás az rtorrent configolásának megszakadására, aminek következtében nem futott le a make és make install. Ez talán megoldja az indítását, mivel így nem volt megfelelően telepítve

    A config már lefutott és épp most fut a make...

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz Intruder2k5 #626 üzenetére

    Na úgy néz ki, hogy az apache fut rendesen, bár még nem restartoltam, de rutorrent-et elérem most már, viszont rtorrent-tel nem akad össze és ps -A sem mutatja, hogy futna az rtorrent, pedig indításnál nincs hibaüzenet:
    Starting rtorrent: rtorrent.

    Szerk

    Na meg mióta fut az apache nem érem el az AC68U admin felületét :DDD

    [ Szerkesztve ]

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz Intruder2k5 #629 üzenetére

    Meglesem ezt is, mert azt látom, hogy fut az rtorrent screenben és külön, de a ps -A U rtorrent utasításra nem írja mellé a konfig útvonalat, amit pl. RT-N16-nál ha jól emlékszem szépen kiírt.

    80-as porton van az apache és ki kell lőnöm indítása előtt egy http szolgáltatást - mert az is azt használja - és innentől nem érhető el az admin felület.

    Mire érdemes átrakni az apache portját? 80-asra írták, hogy az a tcp

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz Intruder2k5 #631 üzenetére

    Az apache port változtatása bejött, 8080-on szépen üzemel

    Elindítottam az rtorrent-et, de első indításra problémázott a safesync paraméterrel a konfig fájlban. Ezt kitörölve elindult és a rutorrent is sem nyíg, tehát összekapcsolódott a két cucc. Viszont most ugye screen-ben fut az rtorrent, amiből nem tudok kilépni ctrl+a majd d -vel sem :DDD

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz Intruder2k5 #633 üzenetére

    Az lett végül, bezártam :)

    Viszont scripttel indítva az rtorrent-et ugyanúgy nem kóser. Nem is látom, hogy futna

    tegnap ill hajnalban már láttam screen -fa -d -m rtorrent indítást követően ezzel netstat -npl | grep rtorrent kb. ezt: tcp 0 0 0.0.0.0:6892 0.0.0.0:* LISTEN 6642/rtorrent

    Ilyet viszont nem mutatott tegnap sem:
    tcp 0 0 127.0.0.1:5000 0.0.0.0:* LISTEN 6642/rtorrent

    Most semmi kimenet nincs netstat-nál, illetőleg ps ax-re sem látom, hogy futna

    Valami gebasz lesz az indító scripttel, mert így indítva
    screen -fa -d -m /usr/local/bin/rtorrent -n -o import=/opt/rtorrent/.rtorrent.rc
    szépen fut és rutorrent is tud hozzá kapcsolódni :F

    Ez lenne a kérdéses indító cucc: [link]

    A felhasználó van átírva, ez lett beszúrva chmod -R ugo=rwx /opt/rtorrent/download/ a SCRIPTNAME=/etc/init.d/$NAME sor alá

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz AtHoS #634 üzenetére

    Gyorsan kipróbáltam lehet-e használni rutorrent-tel, így bedobtam egy pdf-et letöltésre. Szépen le is jött a pdf, de rutorrent azt írja, hogy 6891 port is closed

    Szóval tűzfal részen kell még állítgatni

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz DLDKox #636 üzenetére

    Köszi, este megnézem, ha otthon leszek :R

    Első blikkre jóval egyszerűbb a felépítése, mint annak amit linkeltem. Átszerkesztem, ami nem stimmel benne nálam pl. user név, na meg esetleg ide is kell absulute path (érdekes, hogy az általam linkelt rtorrent script PATH változójábanban ott figyel a /usr/bin/local de mégsem találja az rtorrent-et :F )

    Végül átszerkesztettem a konkrét indító sort absolute path-ként az rtorrent és a screen elérését ill. kiszedtem a su -t, így indít már az is, de leállítani nem tudom vele. Leállításkor megtalálja a PID-et, de még ráellenőriz, hogy rtorrent névvel végződik-e. Na itt elbukik, ugyanis ps -A esetén (ugye ezzel történik a processzek lehívása) az rtorrent-hez tartozó PID-hez azt dobja ki, hogy "main", szóval így nem végzi el a leállítást.

    Amit linkeltél scriptet viszont indításkor lementi egy fájlba a PID-t, így nem kell a processzek között matatni utána, mivel kiolvasható egyből. Gondolom ezzel a módszerrel nem lesz gond a leállítással

    Kicsit nézelődtem hálózati megosztás ügyében, mert azért a leszedett cuccot csak el kellene érni valahogy.
    Ahogy láttam az S99debian script, amit közvetlenül kell meghívni tartalmaz egy CHROOT_DIR (/tmp/mnt/sda1/asusware.arm/debian) és egy EXT_DIR változót. Az EXT_DIR (/tmp/mnt/sda1/Media) a routerre csatlakoztatott háttértár főkönyvtárbeli Media mappa útvonalának értékét kapja (bár nálam ugye a winyó neve 80GB, így az sda1 helyett ezt szerkesztettem oda) és bind-eli a CHROOT_DIR/mnt mappához (mount -o bind $EXT_DIR $CHROOT_DIR/mnt)

    Debian alatt csak a CHROOT_DIR tartalmát lehet látni, de ugye a /mnt elvileg egy ablak, amin ki lehet pakolni belőle a dolgokat. Na ezt még ki kell próbálnom hogyan is működik (S99debian-nal még nem indítottam, mivel nem volt még debian alatt telepített rendben működő indítani való, de talán most már lesz :DDD )

    Az AC68U admin felületén van lehetőség megosztások kezelésére. Konkrétan Samba-n keresztül lehet megosztani tartalmat. Tegnap bekapcsoltam a Samba megosztást és engedélyeztem a vendégként való belépést is, de egyrészt nincs a felületen megosztandó mappa kiválasztására lehetőség, másrészt nem is jelent meg a hálózaton megosztásként (win 8.1 x64 HP). Mikor tesztelgettem csak az AC68U-t és nem babráltam mélyebben vele, akkor viszont tudtam hálón böngészni a rá kötött winyó tartalmát. Most az optware telepítéséhez telepítettem a Download Master-t, de utána a leírás instrukciói szerint szerint le is szedtem [link]
    Más leírásban viszont azt írták, hogy ne szedjük le, csak kapcsoljuk ki a Download Master-t. Lehet itt lesz végül a bibi, ami miatt nem megy a Samba megosztás.

    Lényegében Samba megosztással el tudnám érni e letöltött tartalmat, ha a debian /opt/rtorrent/download mappából átrakatom a letöltéseket (na itt azért még utána kell járni, milyen feltételek teljesülését lehet hozzárendelni) a /mnt mappába

    Illetőleg tervezem használni az AC68U DLNA megosztását is házimozi és médialejátszó irányába.

    Na persze, hogy ne legyen egyszerű az élet egy 500GB-os notebook winyót használnék fő rendszernek és a letöltésekhez, viszont az elkészült tartalmat (ami már nem megy visszaosztásra) átkerülne egy második tárolóra. Na ez 4TB-os méretű lenne. Viszont ahogy olvastam 3TB méretig kezel az AC68U tároló eszközöket, tehát két részre kell majd bontanom. Mind a két részt DLNA-val és Samba-val is osztanám az 500GB-os mellett.

    Van még mit beüzemelni ahogy látom, de remélem előbb-utóbb a végére érek :B

    [ Szerkesztve ]

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz DLDKox #636 üzenetére

    Két órája szívatom magam ezzel a szkripttel is. De nem értem hol a hiba.

    Átírtam a User változóban a nevet a létrehozottra illetve beraktam egy PARAM változót az exec sor végére, ami megkapja az rtorrent konfig fájl beolvasásához szükséges infót PARAM="-n -o import=/opt/rtorrent/.rtorrent.rc" és ennyi, amit változtattam rajta

    Így néz ki az indítósor:
    --exec $SCREEN -- -DmUS $SCREEN_NAME $RTORRENT $PARAM

    Elindul elvileg hiba nélkül, létrehozódik a pid fájl, viszont ps -ax -re ennyi jelenik csak meg:
    1824 ? Zs 0:00 [screen] <defunct>

    rtorrent futásának nyoma sincs

    Ha ilyenre átszerkesztem, akkor viszont elindul, de ugye ennek semmi köze a daemon futtatáshoz megint
    $SCREEN -DmUS $SCREEN_NAME $RTORRENT $PARAM

    Bakker.........visszaírtam a USER változót root-ra és elindult :W és le is lehet vele állítani. Na itt hagytam abba egyelőre, megyek kitombolom magam a p.csába ::billentyűkettétörőssmiley::

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz Spuri2000 #638 üzenetére

    Adj a hálókártyának fix IP címet és úgy lépj be

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz DLDKox #646 üzenetére

    Jaja sikerült, de egyelőre csak félsiker.

    Alap rendszerből indítva az S99debian szkripttel a chroot-ed indított apache2 szépen elindul, tudom indítani böngészőben a rutorrent-et, de az rtorrent nem indul el, pedig az indító szkript (ami belépve debian-ba tökéletesen működik a root felhasználóval) hibátlan indítást jelez vissza. rutorrent mégsem tud kapcsolódni, amin nem is csodálkozom, mert belépve debian alá ps ax nem mutatja, hogy futna az rtorrent.

    Szerintem megint felhasználói jogosultság probléma lesz. Eddig is "ugyanezzel" szívtam, míg root-ra nem állítottam a felhasználót az indítófájlban, ami debianba lépve működik, de kintről most nem akar :F

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz DLDKox #663 üzenetére

    Ez a sor:
    LoadModule scgi_module /usr/lib/apache2/modules/mod_scgi.so

    /etc/apache2/mods-enabled/scgi.load és ugye /etc/apache2/mods-available/scgi.load fájlokban megtalálható. csak ez az egyetlen sor van ezekben a fájlokban

    /etc/apache2/apache2.conf -ban ezt találtam, ami köthető az előbbi 2 fájlhoz
    # Include module configuration:
    Include mods-enabled/*.load
    Include mods-enabled/*.conf

    A második sor ebben a 2 fájlban található:
    /etc/apache2/sites-available/rtorrentscgi
    /etc/apache2/sites-enabled/rtorrentscgi

    Ez hivatkozik rá az apache2.conf -ban

    # Include the virtual host configurations:
    Include sites-enabled/

    -----------------------------------
    Bemásoltam a /root-ba az .rtorrent.rc-t. A szkript hiba nélkül lefut, indul az rtorrent. Kiszedtem az általam beszerkesztett PARAM változót is belőle, szóval lényegében az eredeti szkript, annyi kivétellel, hogy a Screen beugat indításakor, hogy chmod 700 -R /var/run/screen/S-root-ra van szüksége, így ezt beleraktam az rtorrent indító szkriptbe, ezáltal nem dob hibaüzenetet. Mondjuk nem értem miért kell ezt minden egyes router restart után ezt meglépni, de annyi baj legyen :F
    Biztos ami ziher, ezt is mellédobtam chmod 700 -R /var/run/screen/S-rtorrent

    Szóval ez a két extra sor van a linkelt szkriptedben, melyet ide helyeztem el:
    ## Absolute path to rtorrent's XMLRPC socket.
    SOCKET="/var/run/rtorrent/rpc.socket"

    chmod 700 -R /var/run/screen/S-root
    chmod 700 -R /var/run/screen/S-rtorrent

    ## Check if the socket exists and if it exists delete it.
    delete_socket() {
    if [[ -e $SOCKET ]]; then
    rm -f $SOCKET
    fi

    Belépve debian-ba szépen megy így a root-ba másolt .rtorrent.rc-vel.

    Alap rendszerből viszont ugyanúgy nem indul az rtorrent, bár szépen jelzi, hogy elindult a megfelelő szkript echo üzenetekkel. Ennek ellenére sem rutorrent nem tud csatlakozni, sem debian-ba belépve nem látni ps ax -el

    Szerk.

    Ja igen, futtattam egy ldconfig-ot is, de változatlan az eredmény :(

    [ Szerkesztve ]

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz DLDKox #666 üzenetére

    Én forgattam és ez volt az útmutató: [link]

    Viszont módosítani kellett a kapcsolókon, mert az rtorrent esetén a make hibát dobott, amire ez lett végül a megoldás:

    "TO solve this just configure and compile libtorrent with ./configure --disable-instrumentation"

    Szóval a libtorrent esetén ez mindenképpen eltérés. Viszont lehet tényleg xmlrpc-nél lesz a probléma forrása. Miközben kerestem, hogy miért akad meg az rtorrent make, az első javaslatok xmlrpc problémára utaltak és több verziót is beforgattam többféle kapcsolóval konfigurálva.
    Belenéztem a létrehozott install mappába és ott van egy xmlrpc-c és egy xmlrpc-c-1.25.30 mappa is.
    pl. az itteni leírásban szereplő xmlrpc konfigolással is próbálkoztam [link]

    Viszont, ha jól emlékszem így alapból nem működött az rtorrent, emiatt visszatértem az rtorrent esetében az eredeti leírásban szereplő --disable-cplusplus kapsolóhoz.

    Lehet tiszta lappal kellene indítani. Elegendő ilyenkor újrafordítani az xmlrpc-t és az rtorrent-et?

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz DLDKox #668 üzenetére

    próbálkozom, de megint beugrott az rtorrent make probléma :W

    checking for XMLRPC-C... failed
    configure: error: Could not compile XMLRPC-C test.

    Stable és Advanced xmlrpc-vel ugyanúgy problémázik :F Újraforgattam a libtorrent-et is a ./configure --disable-instrumentation kialakítással, de a hiba maradt

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz AtHoS #669 üzenetére

    Így rendben lefutott a konfigurálás:
    ./configure --with-xmlrpc-c=/usr/local/bin/xmlrpc-c-config

    Remélem a make is rendben lefut

    [ Szerkesztve ]

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    Beüzemeltem a végleges tárolóra az AC68U-t az ideiglenes winyóval tapasztaltak alapján. Így most már pikk-pakk mentek a dolgok és működik a Samba megosztás is rendesen, míg az ideiglenes winyóval valamiért probléma lett menet közben és nem lehetett látni a hálón a megosztott tartalmat

    Bár nem lehet szabályozni mit osszon és mit ne, egyelőre jó lesz így is.

    Gondoltam beüzemelem a tűzfalat is, de Merlin alatt nem igazán erre megfelelő felület, így gondoltam post-firewall szkripttel megoldom. Valami ilyesmi kialakítás volt korábban használva:
    #!/bin/sh
    insmod ipt_recent
    iptables -D INPUT -j DROP
    iptables -I INPUT -m tcp -p tcp --dport 6880:6882 -j ACCEPT
    iptables -I INPUT -m udp -p udp --dport 6880:6882 -j ACCEPT
    iptables -A INPUT -p tcp --dport 443 -j ACCEPT
    iptables -A INPUT -p udp --dport 443 -j ACCEPT
    iptables -t nat -A PREROUTING -i "$1" -p tcp --dport 6880 -j DNAT --to-destination "$4":6880
    iptables -t nat -A PREROUTING -i "$1" -p tcp --dport 6881 -j DNAT --to-destination "$4":6881
    iptables -t nat -A PREROUTING -i "$1" -p tcp --dport 6882 -j DNAT --to-destination "$4":6882
    iptables -t nat -A PREROUTING -i "$1" -p udp --dport 6880 -j DNAT --to-destination "$4":6880
    iptables -t nat -A PREROUTING -i "$1" -p udp --dport 6881 -j DNAT --to-destination "$4":6881
    iptables -t nat -A PREROUTING -i "$1" -p udp --dport 6882 -j DNAT --to-destination "$4":6882
    iptables -t nat -A PREROUTING -i "$1" -p tcp --dport 443 -j DNAT --to-destination "$4":443
    iptables -t nat -A PREROUTING -i "$1" -p udp --dport 443 -j DNAT --to-destination "$4":443
    iptables -A INPUT -j DROP

    bár ez még wl500w-ről maradt. RT-N16 esetén tomato felületen lehetett szerkeszteni, egyelőre nem tudok belenézni mi is volt használva.

    Most rtorrent konfigban 6882:6892-ig van nyitva port, így gondolom azt át kell írnom, viszont utorrentnek is ezen tartományt hagynám meg, ha véletlenül beesik hozzám egy gép/laptop, akkor tudjon működni. Még a 80-as portot (router admin felület) ill. 8080-ast (rutorrent) felület kell még beraknom.
    Ez a forma megfelelő vagy inkább a topikban korábban már írt
    iptables -t nat -A PREROUTING -i nvram get wan_ifname -p tcp --dport 443 -j DNAT --to-destination nvram get lan_ipaddr:443
    formát kell használni?

    Illetőleg magát a post-firewall scriptet hol helyezzem el? /jffs/scripts/-ben? Ez alapértelmezetten lefut vagy meg kell hívni pl. post-mount-ból?

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz Intruder2k5 #684 üzenetére

    Transmission-t is be lehet üzemelni a beépített kókányolt transmission helyett, bár nekem nem jött be a "fapados" beállítási lehetőségei miatt (bár itt lehet én vagyok a szűk keresztmetszet :DDD )

    Debiannal használható rtorrent is, de itt még indítási automatizálás problémával "küzdök", egyébként jól megy az rtorrent

    Tomato-t még nem nézegettem, egyelőre Merlin van használatban, melyből a 376.49-es alfa5 fázisba ért

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz zsolt501 #686 üzenetére

    Nálam a 48-as van fent, de wifi-t még nem használtam az AC68U-val. Milyen probléma van a wifivel? Egyébként 15-én lépett alfa5-be, tehát lassan beta fázisba válthat

    Spuri2000

    Igazából a repeatert kell állítani, a forrás routeren nem kell semmit állítani, ha egyébként alapból jó volt minden

    [ Szerkesztve ]

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz Spuri2000 #689 üzenetére

    A repeater átveszi a forrás hálózat paramétereit és azt szórja tovább. Persze bele lehet nyúlni kézzel, ha pl. más SSID-n akarod továbbszórni pl.

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz opcgyuszi #701 üzenetére

    Ne nevezd át utólag a mappákat, ugyanis olyankor nem fogja megtalálni a tartalmat és elméletileg újra nekiáll majd letölteni. Így persze kétszer is meglesz neked ugyanaz.

    Nem ismerem a transmission-t, azt sem tudom, hogy gyárit használsz vagy utólag telepítettet, de szvsz. egy normális torrent programban megoldható, hogy a .torrent fájl hozzáadásakor megadható/módosítható a végleges letöltési mappa. Inkább erre keress megoldást, mint utólag nevezgeted a mappát, aminek vannak káros következményei

    fantest1
    Én a korábbiakban wl500w-t, majd később RT-N16 routert nyúztam. Mindkét eszközön rtorrent kilenst használtam torrentezésre, amivel az apró problémákat leküzdve összességében nagyon meg voltam elégedve. Média streamelést pedig a Tomato által FW-be beépített miniDLNA végezte, ami végeredményben elég használható volt a célra.

    Mikor megláttam az AC68U gyári torrent kliens fapadosságát, gyorsan kikapcsoltam és rádobtam egy transmission-t, amihez sajnos szintén elég fapados kezelő felület érhető csak el. Mivel a célom az volt, hogy a korábban megszokott "kényelmet" kapjam, kutakodtam mindenfelé, hogyan lehetne az rtorrent+ruTorrent párost "rávarázsolni" az eszközre. Ezzel a párossal megoldhatóak mindazok, melyeket pl. Te is, opcgyuszi is és mad.peter is támasztottatok követelménynek. Végeredményben egy full extrás torrent kliens a végeredmény.

    Gondolom a transmission-nel is elérhető lehet hasonló, bár a kezelő felület tekintetében nem igazán találtam vele kapcsolatban számomra elfogadható megoldást és a több éves, szinte rutinból adódó felület kezelés miatt mégis inkább a jól megszokott rtorrent+ruTorrent kialakítást szerettem volna viszontlátni

    Örömmel jelentem, hogy a jelenlegi tapasztalataim tükrében 99%-osan megvalósítható a történet, bár 1-2 dolgot még nem teszteltem (pl. a gyári DLNA kliens, rutorrent mobil felületének működése, tűzfal megfelelő kialakítása, stb..)

    Mindehhez debian alapokon kezdtem el a kialakítást ezen leírást követve: [link]
    Ez lényegében pikk-pakk megvolt, viszont az rtorrent + ruTorrent telepítésének, összehangolásának többször is nekifutottam, míg végül meglettek azok az apró módosítások, aminek köszönhetően sikerült 99%-osra beüzemelnem (most éppen pár óra híján 4 napos a router folyamatos üzemideje).

    Azért írtam 99%-osra, mert mindent tényleg nem tudtam még tesztelni és eddig nem sikerült megvalósítani, hogy pl. router restartot követően automatán induljon az rtorrent. Jelenleg még kézzel putty-n keresztül kell elindítani. Remélem lesz erre is előbb utóbb megoldás (linux topikban is érdeklődtem a témában, eleddig eredménytelenül)

    A végleges beüzemelés alapját ezen leírás alapján sikerült megvalósítani: [link]

    Ezt a leírást némely helyen módosítva kell használni és működőkésre lehet bírni az rtorrent klienst.
    - a sudo utasítás nem kell sehová, mivel nem tudja értelmezni

    - xmlrcp-c-ből ezt a változatot használtam
    svn checkout http://svn.code.sf.net/p/xmlrpc-c/code/advanced xmlrpc-c

    - telepítettem hozzá a Tools részt is, bár ez nem biztos, hogy szükséges
    cd xmlrpc-c/tools
    make
    make install
    cd ..

    - a libtorrent konfigurálását így kell végrehajtani
    ./configure --disable-instrumentation

    - rtorrent konfigurálást pedig így csináld
    ./configure --with-xmlrpc-c=/usr/local/bin/xmlrpc-c-config

    - az apache 2 default fájlba ez a tartalom került
    nano /etc/apache2/sites-available/default

    <VirtualHost *:8080>
    ServerAdmin webmaster@localhost

    DocumentRoot /var/www
    <Directory />
    Options FollowSymLinks
    AllowOverride AuthConfig
    </Directory>
    <Directory /var/www/>
    Options Indexes FollowSymLinks MultiViews
    AllowOverride All
    Order allow,deny
    allow from all
    </Directory>

    ScriptAlias /cgi-bin/ /usr/lib/cgi-bin/
    <Directory "/usr/lib/cgi-bin">
    AllowOverride None
    Options +ExecCGI -MultiViews +SymLinksIfOwnerMatch
    Order allow,deny
    Allow from all
    </Directory>

    ErrorLog ${APACHE_LOG_DIR}/error.log

    # Possible values include: debug, info, notice, warn, error, crit,
    # alert, emerg.
    LogLevel warn

    CustomLog ${APACHE_LOG_DIR}/access.log combined

    Alias /doc/ "/usr/share/doc/"
    <Directory "/usr/share/doc/">
    Options Indexes MultiViews FollowSymLinks
    AllowOverride None
    Order deny,allow
    Deny from all
    Allow from 127.0.0.0/255.0.0.0 ::1/128
    </Directory>

    LoadModule scgi_module /usr/lib/apache2/modules/mod_scgi.so
    SCGIMount /RPC2 127.0.0.1:5000

    </VirtualHost>

    - az apache kommunikációs portját megváltoztattam 8080-ra, mert a 80-as porton működik a router admin felülete is
    nano /etc/apache2/ports.conf

    NameVirtualHost *:8080
    Listen 8080

    /etc/init.d/apache2 restart

    - apache rutorrent részéhez szintén a 8080 lett beállítva
    nano /etc/apache2/sites-available/rutorrent


    # ruTorrent
    #===========================================================================

    <VirtualHost *:8080>
    DocumentRoot /var/www/rutorrent/
    ErrorLog /var/log/apache2/error.log
    CustomLog /var/log/apache2/access.log combined
    </VirtualHost>

    #===========================================================================

    - a netstat használatához szükséges annak telepítése
    apt-get install net-tools

    - rtorrent indításához ezt a szkriptet üzemeltem be végül [link]
    a chmod 700 -R /var/run/screen/S-rtorrent sort törölhető, nincs rá szükség és hibaüzenetet dob, ha bent marad, bár attól még rendben lefut a szkript, tehát használható

    A ruTorrent felületét majd a http://192.168.1.1:8080/rutorrent/ címen lehet elérni. A mobilos felületet nem tudom, milyen címen még nem próbáltam

    Remélem nem hagytam ki semmit :B

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz r0by #733 üzenetére

    Legújabb Merlin-t rakd majd rá (én még nem frissítettem, várom, míg kiderül ez+az róla, mivel nincs gondom az előzővel szerencsére) hopp, most látom, hogy nem sokkal az első verzió után kidobtak belőle egy újabb immár 1 -es verziót.

    Illetve nem is írtam, de egybe particionált 4TB-os EXT4 fájlrendszerű USB3.0-ás külső winyót simán kezel a router, igaz "csak" médiaszervernek használom, a rendszerhez egy 500-as noti winyó lett beüzemelve.

    Ami viszont feltűnt, hogy ha jól emlékszem, akkor NTFS-hez viszonyítva ~300Gb környéki területtel kevesebbet láttam használhatónak EXT4 esetén. Benéztem esetleg valamit ezzel kapcsolatban?
    Mert elég hihetetlennek tűnik számomra ez a bődületes eltérés (egy kisebb winyóméret LOL) vagy esetleg az EXT4 és NTFS fájltárolási eltérések miatt ez "kikompenzálódik" a gyakorlatban?

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz Intruder2k5 #735 üzenetére

    Lehet ez is közrejátszik

    Előtte: 2743,2 GB Free a 3492,8 GB-ből

    Filesystem 1K-blocks Used Available Use% Mounted on
    /dev/sda1 3662552072 590732656 2876469096 17% /tmp/mnt/NAS

    Utána: 2929,5 GB Free a 3492,8 GB-ből
    /dev/sda1 3662552072 590732656 3071819416 16% /tmp/mnt/NAS

    Viszont inkább itt van a nagyobb különbség:
    NTFS-re formázottnál: 3726,0 GB-ot ír pl. TC használható területnek

    4TB labelű NTFS, NAS labelű EXT4

    Egyetlen partíció van mindkettőn, mindössze a fájlrendszer ami eltérő

    Szerk.
    Két teljesen egyforma eszközről van szó. HDS felület újrainicializálási ablakban 3726 GB-ot írt mindkét eszköznél

    [ Szerkesztve ]

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz AtHoS #734 üzenetére

    Ma már kidobták a RT-AC68U_3.0.0.4_376.49_2 Merlin verziót is:
    "376.49_2 (23-Dec-2014)
    - FIXED: Asus DDNS couldn't be configured on the webui
    - FIXED: OpenVPN server wouldn't let you edit user accounts
    - FIXED: Missing DLNA icon on clients (Asus bug) (N66, AC66)"

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz r0by #738 üzenetére

    Sok türelmet akkor hozzá :K

    Ma dél környékén kijött Merlinből az RT-AC68U_3.0.0.4_376.49_3 verzió

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz zsolt501 #740 üzenetére

    Én 2 helyen találtam AC68U Merlin FW gyűjteményre. Az egyik az, amit Te is linkeltél, a másik pedig ez: [link]

    [ Szerkesztve ]

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz zsolt501 #742 üzenetére

    Mi tekinthető hivatalosnak ilyen témában?

    Ez pl.? [link]

    376.49_4 (xx-Dec-2014)
    - FIXED: WAN page error when entering a hostname, and broken
    UPNP FAQ link
    - FIXED: OpenVPN Server wasn't showing the Advertize DNS to
    Client option (regression from 3677 merge)
    - FIXED: bootloop when enabling Traditional QoS (or any other
    feature that forces CTF to be disabled) due to
    FA being left enabled (Asus bug) (AC87)

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz *H* #744 üzenetére

    3-as van, különben hogyan lenne 4-es ;] Az más kérdés, hogy valószínű közvetlen fejlesztői teszteléskor, már problémás lehetett, így nem került nyilvánosság elé.

    A droidbasement "mappájában" láthatjátok a sok alpha és beta verziót, ami szvsz eléggé fejlesztői szintet üt meg. Valószínű aki oda felrakja a cuccokat közel van a fejlesztőhöz, még ha nem is hivatalosan bejelentett, ami oda felkerül. Ami furcsa, hogy a 49-esből nincs egyetlen beta jelölésű sem

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz r0by #746 üzenetére

    Ez kell hozzá:

    - a libtorrent konfigurálását így kell végrehajtani
    ./configure --disable-instrumentation

    Itt leírtam sok dolgot, ez alapján módosítsd a telepítési folyamatot [link]

    *H*

    Nekiállhatnánk itt vitatkozni fölöslegesen, de mint látod nem lett egyből stabil, mivel még mindig javítgatnak rajta. A verziószámon is pöröghetnénk, de ugye azt láttad, hogy ugyanabból a code base-ből fordítanak több routerhez is, tehát nem lehet független egyik a másiktól. Szvsz. a verziószám a használt code base verziójára utal és nem magára FW verziójára

    Töltsd le a 3-ast a droidbasement linkről és rakd fel. Fogod látni, hogy működik AC68U-val, mivel arra készült, tehát ismét csak volt 3-as :DDD

    [ Szerkesztve ]

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz r0by #749 üzenetére

    merlinben lévőt

    Eddig semmi gondom nem volt velük, bár video részt nem teszteltem DLNA oldalon csak zenéket játszottam le.
    Meglepően gyorsan végzett az indexálással (~20 perc). RT-N16 ugyanezen vagy kicsivel inkább kevesebb cuccal jó pár órán keresztül elvolt vele.

    Samba is rendben van. FTP-vel sem sikerült sokkal nagyobb sebességet kihoznom, szóval szerintem az is jól teszi a dolgát, bár kikapcsoltam az authentikációt, úgyis csak belső hálózatból elérhető

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz r0by #752 üzenetére

    Látom közben az aktívvá tétel megoldódott

    A helyszűke rinyálás még jelen van?

    Nálam nem problémázik, bár én nem másik winyóra vagy partícióra mentek. Egybeparticionáltam az 500-as winyót, így egyetlen EXT4-es partíció van csak rajta. Egyébként a winyó helyfoglalást egy ruTorrent plugin végzi (diskspace).

    Ennél az action.php és init.php hivatkozik $topDirectory-ra, melyhez érték a ruTorrent config.php-ban kerül hozzárendelésre, alapértelmezetten ez:
    $topDirectory = '/'; // Upper available directory. Absolute path with trail slash.

    Ennek kell megfelelő útvonalat adni és rendben lesz a helyfoglalás kijelzése. Ja persze az apache-ot újra kell indítani, miután átírtad az útvonalat a megfelelőre

    Az aktivvá tételhez köszi a tippet, még nem jutottam el a tűzfal babráláshoz. Láttam a Merlin FW mellett található readme elég részletesen taglal jó pár konfig fájl matatást. Na arra még nem sikerült ráfeküdnöm, pedig kellene :B

    [ Szerkesztve ]

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz *H* #766 üzenetére

    Ha visszalapozol a topikban, egyszer linkeltem a kérdéses oldalt, amikor konkrétan rákérdeztek hol találkoztam "nem látott" verzióval. Azt is írtam 1-2 hsz-al később, hogy valószínű fejlesztési fázisból jelenhetnek meg ott cuccok, tehát mindenki csak saját felelősségre, mint ahogy a "hivatalos" forrásból származó ajánlott Merlin is csak saját felelősségre

    Arra minden esetre jó ez a "nemhivatalos" "mappa", hogy néha-néha belenézve lássuk érdemes-e a tegnapi vagy tegnapelőtti verziót felrakni, vagy készül esetleg már gyorsban a javítása.

    Ez utóbbira véletlenül nincs egy "hivatalosabb" megoldás? pl. fórum vagy a linkelt github-os cím lenne a legközelebbi infóközpont?

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz *H* #770 üzenetére

    Köszi, hajnalban fel is raktam, mivel a tűzfal módosításokat is és élesíteni kellett, így ezt egy kalap alatt meg is oldottam ;) Minden pöpecül ment, semmi akadás közben

    r0by
    Nálam attól eltekintve, hogy alap Asus FW-rel sem sikerült Samba-ra csatlakozni, míg a "Vendég bejelentkezés engedélyezése" -t be nem kapcsoltam, szépen működik azóta is ugyanezen beállítással a Samba hozzáférés. Win 8.1 pro x64

    A Jffs formázás problémájával már én is találkoztam, de úgy gondoltam én vagyok láma ehhez, de ezek szerint ez valami fícsör lesz.

    Milyen extra scripteket raktál Jffs-be?

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz AtHoS #784 üzenetére

    Még annyit hozzátennék, hátha r0by is kielégítő választ talál a kérdéseire, hogy a letöltött FW zip fájl tartalmaz egy README-merlin.txt szöveges fájlt. Már korábban is láttam, hogy extra információk is vannak benne, amit jó lenne átböngészni a megfelelő beüzemeléshez.

    Nos, most, hogy r0by írta nem futottak le a scriptek Jffs-ből, kicsit belenéztem, hogy FW szinten mennyire van korlátozva milyen scriptek is lehetnek a /Jffs/scripts/ útvonalon. Ahogy kiszűrtem, akármilyen script futása nincs is engedélyezve. Kiemeltem a szövegfájlból az ide vonatkozó részt:

    ** User scripts **
    These are shell scripts that you can create, and which will be run when
    certain events occur. Those scripts must be saved in /jffs/scripts/
    (so, JFFS must be enabled and formatted). Available scripts:

    * dhcpc-event: Called whenever a DHCP event occurs on the WAN
    interface. The type of event (bound, release, etc...)
    is passed as an argument.
    * firewall-start: Firewall is started (filter rules have been applied)
    The WAN interface will be passed as argument (for
    example. "eth0")
    * init-start: Right after jffs is mounted, before any of the services
    get started
    * nat-start: nat rules (i.e. port forwards and such) have been applied
    (nat table)
    * post-mount: Just after a partition is mounted
    * pre-mount: Just before a partition is mounted. Be careful with
    this script. This is run in a blocking call and will
    block the mounting of the partition for which it is
    invoked till its execution is complete. This is done so
    that it can be used for things like running e2fsck on the
    partition before mounting. This script is also passed the
    device path being mounted as an argument which can be
    used in the script using $1.
    * qos-start: Called after both the iptables rules and tc configuration
    are completed for QoS.
    * openvpn-event: Called whenever an OpenVPN server gets
    started/stopped, or an OpenVPN client connects to a
    remote server. Uses the same syntax/parameters as
    the "up" and "down" scripts in OpenVPN.
    * services-start: Initial service start at boot
    * services-stop: Services are stopped at shutdown/reboot
    * unmount: Just before unmounting a partition. This is a blocking
    script, so be careful with it. The mount point is passed
    as an argument to the script.
    * wan-start: WAN interface just came up (includes if it went down and
    back up). The WAN unit number will be passed as argument
    (0 = primary WAN)

    Don't forget to set them as executable:

    chmod a+rx /jffs/scripts/*

    And like any Linux script, they need to start with a shebang:

    #!/bin/sh

    Ami még érdekes lehet a szövegfájlból, hogy saját konfig fájlokat is lehet alkalmazni a szolgáltatásokhoz, melyeket a /Jffs/config/ útvonalon kell elhelyezni. Idézet a kérdéses szövegfájlból:

    ** Customized config files **
    The services executed by the router such as minidlna or dnsmasq relies
    on dynamically-generated config files. There are various methods
    through which you can interact with these config scripts to customize
    them.

    The first method is through custom configs. You can append content to
    various configuration files that are created by the firmware, or even
    completely replace them with custom config files you have created.
    Those config override files must be stored in /jffs/configs/. To have
    a config file appended to the one created by the firmware, simply add
    ".add" at the end of the file listed below. For example,
    /jffs/configs/dnsmasq.conf.add will be added at the end of the dnsmasq
    configuration file that is created by the firmware, while
    /jffs/configs/dnsmasq.conf would completely replace it.

    Note that replacing a config file with your own implies that you
    properly fill in all the fields usually dynamically created by the
    firmware. Since some of these entries require dynamic parameters, you
    might be better using the postconf scripts added in 374.36 (see the
    postconf scripts section below).

    The list of available config overrides:

    * dhcp6s.conf
    * dnsmasq.conf
    * exports (only exports.add supported)
    * fstab (only fstab supported, remember to create mount point
    through init-start first if it doesn't exist!)
    * group, gshadow, passwd, shadow (only .add versions supported)
    * hosts (for /etc/hosts)
    * minidlna.conf
    * pptpd.conf
    * profile (shell profile, only profile.add suypported)
    * radvd.conf
    * smb.conf
    * snmpd.conf
    * vsftpd.conf
    * upnp (for miniupnpd)

    Also, you can put OpenVPN ccd files in the following directories:

    /jffs/configs/openvpn/ccd1/
    /jffs/configs/openvpn/ccd2/

    The content of these will be copied to their respective
    server instance's ccd directory when the server is started.

    Van még itt postconfig és egyéb nyalánkságokra is infó, szóval át kell ezt tüzetesebben is vizsgálni, ha valaki szeretne mélyebben belenyúlni a dolgokba

    Viszont a Jffs-re írt jó tanács
    This space will survive reboots (but it
    *MIGHT NOT survive firmware flashing*, so back it up first before
    flashing!).

    valószínű nem működik, ugyanis én biztosan nem mentettem le frissítés előtt a Jffs tartalmát, mégis megmaradt minden ott lévő script és azokban az előző saját beleszerkesztésem (pl. a firewall-start -ba a portnyitás rtorrent részére).

    [ Szerkesztve ]

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz r0by #788 üzenetére

    Nálam is ezek vannak jelenleg használatban. Nálad mi az ami nem futott le?

    Tűzfal működik rtorrent-nél látom, hogy aktív a használt port
    #!/bin/sh
    iptables -I INPUT -p tcp --destination-port 6882:6892 -j ACCEPT
    iptables -I INPUT -p udp --destination-port 6882:6892 -j ACCEPT
    iptables -I INPUT -p tcp --destination-port 8080 -j ACCEPT
    iptables -I INPUT -p tcp --destination-port 9091 -j ACCEPT
    iptables -I INPUT -p tcp --destination-port 51413 -j ACCEPT
    iptables -I INPUT -p udp --destination-port 51413 -j ACCEPT

    Viszont itt én csak az első 3 sort raktam bele. A többi Merlin alapbeállítás lehet? Mert ezek már ott voltak mikor szerkesztettem :F

    swap fájl szépen üzemel, tehát elvileg a post-mount is működik

    #!/bin/sh

    swapon /opt/swap

    A services-stop meg ha nem működne észre sem venném, itt is csak a swap fájl lekapcsolása van benne

    #!/bin/sh

    swapoff /opt/swap

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz r0by #797 üzenetére

    A legújabb merlin biztos nem gond, mivel én gyorsan átszerkesztettem a firewall-start scriptet és nyomtam neki egy FW frissítést 48_2 -ről *H* által berakott linkről letöltött 49_4 -re, szóval előtte passzív voltam rtorrent-tel

    Nálad egyébként elindult automatán az S99debian script? tehát apache és rtorrent indult automatikusan?
    Nálam apach beugatott, hogy a /var/lock/apach2 nem a www-data tulajdona, így beszerkesztettem az indító szkriptjébe debian alatt egy chmod-ot az adott mappára (mondjuk nem értem mi kínja volt vele, eddig nem problémázott emiatt), így szépen indul S99debian-nal, de rtorrent az nem akarja az igazságot. Be kell lépjek putty-n, majd ott debian alá és kézzel indítani, hogy fusson

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz r0by #799 üzenetére

    Akkor emiatt problémázik rtorrent-nél is, ami miatt beszerkesztettem ezt az indító szkriptbe
    chmod 700 -R /var/run/screen/S-root

    Lehet ez a prepared debian, ami ki lett bontva nem az igazi vagy a FW-ben lévő chroot megoldás okozhatja ezeket? Kíváncsi lenék, ha optware alatt átállítom a jogokat, akkor azok átöröklődnek-e pl. a chrooted debian alá vagy semmit nem befolyásolna ez a művelet

    [ Szerkesztve ]

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz r0by #809 üzenetére

    S99debian-nal elindul neked az rtorrent is rendesen?
    Nálam csak kiírja a debianos rtorrent script a tökéletes indítás üzeneteit, de maga az rtorrent nem indul el.Ha SSH-n belépek és úgy mászok be kézzel debianba, onnan viszont gond nélkül elindul.

    Több rtorrent scripttel is próbálkoztam, mindegyiknél ugyanez volt a végeredmény. Az egyik ilyen rtorrent script-nél S99deban-ból történő indításnál jött egy hibaüzenet

    admin@RT-AC68U:/tmp/home/root# /opt/etc/init.d/S99debian start
    Starting chroot'ed Debian services...
    [ ok ] Starting web server: apache2.
    Starting rtorrent: rtorrentNo screen session found.
    .
    Done.
    admin@RT-AC68U:/tmp/home/root#

    Ez volt az indító script, ami visszadobta a hibaüzenetet:
    #!/bin/bash
    ### BEGIN INIT INFO
    # Provides: rtorrent
    # Required-Start: $remote_fs $syslog
    # Required-Stop: $remote_fs $syslog
    # Default-Start: 2 3 4 5
    # Default-Stop: 0 1 6
    # Short-Description: Start daemon at boot time
    # Description: Enable service provided by daemon.
    ### END INIT INFO#############
    ###<Notes>###
    #############
    # This script depends on screen.
    # For the stop function to work, you must set an
    # explicit session directory using absolute paths in your rtorrent.rc.
    # If you typically just start rtorrent with just "rtorrent" on the
    # command line, all you need to change is the "user" option.
    # Attach to the screen session as your user with
    # "screen -dr rtorrent". Change "rtorrent" with srnname option.
    # If you are running multiple instances of rtorrent,
    # all options should be made respective to one another. so the first option for
    # config should be related to the same first option for options.
    ##############
    ###</Notes>###
    ##############


    #######################
    ##Start Configuration##
    #######################
    # system user to run as (can only use one)
    user="root"

    # config file(s) separate multiple with newlines
    config="/opt/rtorrent/.rtorrent.rc"

    #set of options to run with each instance, separated by a new line
    options=""
    # Examples:
    # starts one instance, sourcing both .rtorrent.rc and .rtorrent2.rc
    # options="-o import=~/.rtorrent2.rc"
    # starts two instances, ignoring .rtorrent.rc for both, and using
    # .rtorrent2.rc for the first, and .rtorrent3.rc for the second
    # we do not check for valid options
    # options="-n -o import=~/.rtorrent2.rc
    # -n -o import=rtorrent3.rc"

    # default directory for screen, needs to be an absolute path
    base="`su -c 'echo $HOME' $user`"

    # name of screen session, no whitespace allowed
    srnname=rtorrent
    #######################
    ###END CONFIGURATION###
    #######################
    PATH=/usr/local/sbin:/usr/local/bin:/sbin:/bin:/usr/sbin:/usr/bin
    DESC="rtorrent"
    NAME=rtorrent
    DAEMON=/usr/bin/$NAME
    SCRIPTNAME=/etc/init.d/$NAME

    # Gracefully exit if the package has been removed.
    test -x $DAEMON || exit 0

    chmod 700 -R /var/run/screen/S-root
    chmod 700 -R /var/run/screen/S-rtorrent

    checkcnfg() {
    OLDIFS="$IFS"
    IFS=$'\n'
    for i in $config ; do
    session=$(cat "$i" | grep "^[[:space:]]*session" | sed "s/^[[:space:]]*session[[:space:]]*=[[:space:]]*//")
    if ! [ -r $i ] ; then
    echo "cannot find readable config $i. check that it is there and permissions are appropriate">&2
    exit 3
    elif ! [ -r $session ] ; then
    echo "cannot find readable session directory $i. check permissions">&2
    exit 3
    fi
    done
    IFS="$OLDIFS"
    }

    d_start() {
    [ -d "$base" ] && cd "$base"
    stty stop undef && stty start undef
    su -c "screen -ls | grep "\.${srnname}[[:space:]]" > /dev/null" $user || su -c "screen -dm -S $srnname" $user
    OLDIFS="$IFS"
    IFS=$'\n'
    if [ -z "$options" ] ; then
    sleep 3
    su -c "screen -S $srnname -X screen rtorrent" $user
    else
    for option in $options ; do
    sleep 3
    su -c "screen -S $srnname -X screen rtorrent $option" $user
    done
    fi
    IFS="$OLDIFS"
    }

    d_stop() {
    OLDIFS="$IFS"
    IFS=$'\n'
    for i in $config ; do
    session=$(cat "$i" | grep "^[[:space:]]*session" | sed "s/^[[:space:]]*session[[:space:]]*=[[:space:]]*//")
    pid=$(cat ${session}/rtorrent.lock | sed "s/[^0-9]//g")
    # make sure the pid doesn't belong to another process
    # skip the pid otherwise
    if ps -A | grep ${pid}.*rtorrent > /dev/null ; then
    kill -s INT $pid
    fi
    done
    IFS="$OLDIFS"
    }

    checkcnfg

    case "$1" in
    start)
    echo -n "Starting $DESC: $NAME"
    d_start
    echo "."
    ;;
    stop)
    echo -n "Stopping $DESC: $NAME"
    d_stop
    echo "."
    ;;
    restart|force-reload)
    echo -n "Restarting $DESC: $NAME"
    d_stop
    sleep 1
    d_start
    echo "."
    ;;
    *)
    echo "Usage: $SCRIPTNAME {start|stop|restart|force-reload}" >&2
    exit 1
    ;;
    esac

    exit 0

    bár látom, hogy az Options változónak meg kellett volna adni a .rc útvonalát, mivel alapból nem találja

    Amúgy beraktam a post-mount Jffs scriptbe az S99debian indítását, viszont nem igazán szoktam magamtól újraindítgatni, így nem lett tesztelve, de az előbbiekből kiindulva nálam az rtorrent úgysem indul el.
    Előbb meg kellene oldani, hogy a kézzel indított S99debian rendben elindítsa az apache és rtorrent szolgáltatásokat, utána lenne csak értelme azzal foglalkozni újraindításnál is minden redben történik-e

    Nálam Samba-n 50 MB/s magasságában szépen megy a másolás, legalábbis a router irányába mindenképpen. NAS nak használt winyóra pakoltam pár száz GB-ot. FTP-vel is hasonló tempóban pakolta fel az adatokat.

    Szerk.
    kezo0

    Asus weboldal nálam szépen kínálja W8 64bit-et választva
    "29.42 MBytes 2014/12/30 update"

    [ Szerkesztve ]

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz r0by #811 üzenetére

    Afene..akkor vagy tényleg a chroot vagy a prepared debian ami hozza a problémát

    A villanyszerelés miatt nálam szerencsére nem kell leállítani, mert szünetmentes mögé vannak téve az eszközök :DDD

    A szünetmentes beiktatásával még a Genius 1250-x hangfalak pukkanásai is megszűntek (valószínű a folyosón lévő fagyasztó ki/be kapcsolása okozta a pukkanást, bár azóta a a fagyasztó is ki lett cserélve)

    Tegnap este kicsit szerkesztgettem a rutorrent nyelvi fájljait, mert sehogy sem tudtam megfelelő sorrendbe pakoltatni a benne lévő elemeket (végzettek legalulra, seed-esek fölötte, megállított..várakozó..hash alatt...letöltés alatt pedig a sor elejére). A History plugin nyelvi fájlja felülírta a szépen megszerkesztett rutorrent hu.js FINISHED-hez tartozó szövegét, így a végzettek folyamatosan középen helyezkedtek el, szóval akinek hasonló "problémái" lennének nézzen bele ennek a pluginnak a nyelvi fájljába és szerkesszen :B

    Kipróbáltam tegnap az asus féle DDNS adta lehetőséget és melóból bejelentkeztem rutorrentbe, beraktam pár torrentet letöltésre (szilveszteri bulihoz 5-6 db mp3-as retro mix albumokat) 2.7 MB/s tempóval jöttek a cuccok és közben 100% prociterhelést mutatott a rutorrent felülete (bár ha jól vettem észre nem tudja lekezelni a 2 magos kialakítást, így egyik mag lehetett csak maxon). Webadmin felületre nem jelentkeztem be közben.
    Letöltést követően leftpztem az mp3-akat, melyek 370KB/s környéki sebességgel száguldoztak (30/3Mbit a netem), közben 15% környéki prociterhelést jelzett a rutorrent felülete.

    Szóval lényegében jól működött a DDNS szolgáltatás

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz krx21 #815 üzenetére

    Akkor most hány különböző verzió is jött ki?

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz zsolt501 #817 üzenetére

    Ennek egyébként így mi értelme? Egyik nap kiadunk egy javítást, mikor tudjuk, hogy másnap már jön az újdonságokkal megtűzdelt új szoftver, ami alapból tartalmazza az előző javítást.

    Akkor lenne ennek értelme, ha két külön brigád foglalkozna a meglévő verzió javításával, míg egy másik - átvéve az aktuális javított kódot - fejleszti az új szoftvert. De még ilyenkor is lennie kell egy "valakinek", aki összehangolja a munkát és "fentebbről" átlátja az aktuális folyamatokat. Szóval így sem értem :DDD

    Szerk.

    Egy dolgot tudok csak elképzelni - de a valóságban ennek sem így kellene működnie - , hogy az új szoft fejlesztésénél nem tudták megmondani mikorra készülnek el és hamarabb lettek készen, így mehetett kiadásra.

    (A valóságban a tesztelési fázis miatt nem hihető ez a történet, vagy bazira rövid idő alatt megvannak a belső teszteléssel)

    [ Szerkesztve ]

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz drpele #826 üzenetére

    Nálam a USB 2 és a USB 3 is "foglalt" már egy ideje és nem vettem észre ilyen jellegű problémát. Bár az is igaz, hogy elég ritkán került újraindításra a router, de eddig mindig szépen felismerte a külső winyókat.

    Nálam mindkét külső winyó saját táppal rendelkezik, tehát nem a router tápegységét terheli ezek beindítása

    zsolt501

    Látod ebben azért van valami :DDD

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz zsolt501 #835 üzenetére

    Mire jó ez a NAT Loopback?

    Ilyen felület van pl. Merlin-nél de ugye ez nem loopback, hanem passthrought
    [link]

    [ Szerkesztve ]

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz Intruder2k5 #838 üzenetére

    zsolt501 és Intruder2k5

    Na így már tudom miről van szó és valóban működik.
    ruTorrent felületét megnéztem most gyorsan az Asus féle DDNS cím segítségével és szépen bejön a bejelentkezési ablak és be is tudtam jelentkezni simán

    Merlin FW mellett található readme fájlban elég sok FIX szól a a gyári Asus FW-ben lévő NAT Loopback hiba javításáról, tehát a gyáriban is működik ezek szerint

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz r0by #857 üzenetére

    Pontosan mit lőttél be? Ez érdekelne engem is, bár még eddig semmit sem töröltem volna a letöltött anyagból

    read-only mode on the forum

Új hozzászólás Aktív témák