Hirdetés

2018. június 20., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-06-18 05:59:03

IT café

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

(#14001) RBJ válasza V/ (#13979) üzenetére

RBJ
(PH! addikt)

Igen.
Deion Branch / általában én is csak a mobil app ban beteszem kívánság listára majd otthon a pc n gondolkodok, hogy vegyem vagy ne vegyem. Meg a gép előtt nagyobb biztonságban tudom a kártyámat.
Most nézem ha az ali app ban vásárolnák kihagyták a menti nem menti kártya dolgot?
Lehet automatikusan rendeli hozzá? Ez kecsegség. ;]

Linux Mint XFCE / Freeletics / Meizu m5 / Xiaomi Mi Band 2

(#14002) Flashget válasza V/ (#13933) üzenetére

Flashget
(Jómunkásember)

Arról lehet valamit tudni, hogy náluk a paypal miért nem működik?

Xiaomi Redmi Note 4 3/32 (B20)

(#14003) Garold válasza malomszék (#14000) üzenetére

Garold
(senior tag)

Én 5 terméket vettem 11.11-én, ebből 4 db már át is lett adva szállításra ma reggelre. Szerintem ne izgulj.

#14002 - Flashget: Itt a válasz.

[ Szerkesztve ]

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#14004) Flashget válasza Garold (#14003) üzenetére

Flashget
(Jómunkásember)

nekem 5-ből 1 :)

thx.
vásároltam régebben is aliról de akkor valami olyasmit írtak, hogy visszaélések voltak pp-n vagy valami ilyesmit amiért megszüntették.

(#14005) BUZZLGHTYR

BUZZLGHTYR
(fanatikus tag)

nekem 2/2, remélem megjön 1 hétmúlva :DDD viccet félretéve jó lesz az háromnak is :DD

ps

(#14006) Turbobacsi válasza malomszék (#14000) üzenetére

Turbobacsi
(senior tag)

11/9 elindult, legalábbis: "csomagolva, postárakészítve" de van ami már postán is van

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#14007) Flashget válasza BUZZLGHTYR (#14005) üzenetére

Flashget
(Jómunkásember)

bármily fura nekem innen Aliról 2 hét alatt is megjöttek cuccok free shippel, míg Ebayről 1 hónap szintén fs-el.

(#14008) hlacett

hlacett
(újonc)

Üdv. Ezek a 2$.-s alicuponok amit a játékban adott 1 napos érvényességgel mire voltak felhasználhatóak?

(#14009) Lauda

Lauda
(PH! félisten)
LOGOUT blog (1)

Koszonom szepen a leirast, tokeletesen lehet vegigkovetni a regisztraciot! :R :R

Aprobb megjegyzes, hogy az alipay regisztracio viszont nincs levezetve. ;)

Ezzel kapcsolatban, szukseges nekem az alipay regisztracio a vasarlashoz, vagy enelkul is tudok vasarolni, ha beirom a kartyaszamomat?

Koszonom!

Dubito ergo cogito, Kételkedem tehát gondolkodom...(René Descartes).................az emberek el akarják hinni az olcsó és színes, szagos, cukormázas, ragacsos hazugságokat...(Puzsér Róbert)

(#14010) tobias40 válasza Lauda (#14009) üzenetére

tobias40
(PH! addikt)

Tudsz anélkül is vásárolni de akkor minden alkalommal be kell írnod a kártya adatokat! :C
Kényelmi szempontból én is alipay-el fizetek mert lusta vagyok beírogatni az adatokat... :K :B

[ Szerkesztve ]

(#14011) Lauda válasza tobias40 (#14010) üzenetére

Lauda
(PH! félisten)
LOGOUT blog (1)

Koszi szepen! Egyelore berom akkor, annyit ugy sem tervezek vasarolni. :B :B

Erdekes, itt egybol csippant a telo, levonta az osszeget. Tegnap paypallal fizettem es meg mindig nem jott rola semmi.

[ Szerkesztve ]

Dubito ergo cogito, Kételkedem tehát gondolkodom...(René Descartes).................az emberek el akarják hinni az olcsó és színes, szagos, cukormázas, ragacsos hazugságokat...(Puzsér Róbert)

(#14012) Laca0 válasza hlacett (#14008) üzenetére

Laca0
(őstag)

Adott eladónál lehetett rá kedvezményt kapni még a 11.11 ár felett.
Nekem 2 terméknél is sikerült beváltanom. Viszont ezt már tényleg csak a fizetési metódusnál lehetett látni, korábban nem.
Nekem 7 rendelésből 5 van úton. Pont a 2 legfontosabb nincs még :S

Asus RT-AC56U | LG 47LM620S | LG G4 32GB| LG G2 32GB | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#14013) Nooeca válasza Laca0 (#14012) üzenetére

Nooeca
(őstag)

Nekem mindent másnapra már feladtak.

(#14014) tobias40 válasza Lauda (#14011) üzenetére

tobias40
(PH! addikt)

Én meguntam írogatni(most 100 felett van vásárlásom),sztem nem kell tőle félni,használj a vásárlásokhoz külön kártyát és mindig csak annyi pénzt utalsz arra a kártyára mi kell.(nekem a tak.szöv 3 talán 5 pénzt kér el a netkártyáért,ennyit megér a biztonság.van ahol ingyen adják az ilyen"net kártyákat")
Így ha ellopnák az adataidat akkor is csak az "üres" kártyát viszik pénz nélkül! :Y

De persze mindenki úgy csinálja ahogy tetszik.. ;]

Nekem is 5-5 van feladva a rendelésekből,első nap 4 és ma az utolsó..

[ Szerkesztve ]

(#14015) Lauda válasza tobias40 (#14014) üzenetére

Lauda
(PH! félisten)
LOGOUT blog (1)

Utananezek az erste banknal ennek a netkartyanak, koszonom szepen a tippet! :K :R :R

(#14016) Camembert

Camembert
(kvázi-tag)

Sziasztok,

valaki találkozott már SYBAB+8szám formájú TN-el?
Mit lehet róla tudni?

(#14017) tobias40 válasza Lauda (#14015) üzenetére

tobias40
(PH! addikt)

Szívesen! :C

Az előbb rosszul írtam:3 évre 5 pénz volt a kártya díja.. :W

(#14018) KamuMazsola válasza Camembert (#14016) üzenetére

KamuMazsola
(őstag)

Maláj posta ha jól tudom. Egyszercsak bedobja a postás, nem nyomkövethető, nem is kell aláírni.

Üdv.: KamuMazsola - Nikon B700-at cserélnék P900-ra - - http://hardverapro.hu/tag/kamumazsola#aprohirdetesei

(#14019) staker válasza KamuMazsola (#14018) üzenetére

staker
(őstag)

Nagyobb free shippinges csomagokat kocsival hozzák majd ki?

Mate 10 Pro | Otthoni Internet 1000

(#14020) V/ válasza malomszék (#13995) üzenetére

V/
(Topikgazda)

Igen visszakapod a pénzt, ez automatikus, bármit is írt az előttem hozzászóló, ezzel van "kényszerítve" az eladó a feladásra.

(#14021) tobias40

tobias40
(PH! addikt)

Rendeltem Júliusban egy dell laptophoz akksit.
Van rá remény hogy cseréljék ha nem bír már csak max 45 percet egy feltöltéssel?
A gyári új korában 3 órát is tudott ez alapból 1,5 órát de akkor nem jeleztem.
Lehet ezt vhogy reklamálni/bizonyítani vagy ezt bebuktam és kész? :U

(#14022) mazsi válasza tobias40 (#14014) üzenetére

mazsi
(senior tag)

Szeintem a legnagyobb biztonsági tényező, ha senki nem fér a gépedhez és a telefonodhoz. Emellé fetisiszták tokent, ujjlenyomatazonosítást, sms megerősítőkódot és többszörös szintű számlahasználatot is bevethetnek, de nem lesz szignifikáns különbség a biztonságuk szintjében-ilyen megoldást inkább magam érdekében vetnék be :O A legbonyolultabb megoldás a legjobb védelem a fő számlatolvaj ellen, hiz én jelentem a legnagyobb veszélyt a számla egyenlegére :D

843 Aliexpress rendelésemből 31 dispute és 17 önként visszautalt. Más ismerősöknél is 2000 rendelés alatt hasonló arányt hallok. Állítólag utána már szinte mindig komolyan vesznek és postáznak mint a kisangyal :)

A Single Day remek kezdet mindenkinek, majd jöhet a Black Friday, Cyber Monday, Christmas Deals év végéig.

Asus Transformer Book T-100, Nexus 7 (2012), w450, Motorola Defy+, Chuwi vi10, Xiaomi Mi Pad 2 (16 GB), Sony E4, Sony Xperia X10 mini, Pokemon Go Plus

(#14023) V/ válasza Flashget (#14002) üzenetére

V/
(Topikgazda)

Igen PayPal USA és Alibaba-Aliexpress Hong Kong. Az elmúlt évtizedek alatt nem mindig volt felhőtlen a kapcsolat és ott a háttérben Kínai is.
Másrészt tényleg van Alibaba-Aliexpress-nek saját bankja, minek bízna meg egy amerikai céget az évi úgy 22-25 milliárd $-os forgalmú cég a pénzének kezelésével? Media Markt szlogen jut az eszembe hirtelen.
Létrehozták az Alipay-t a PayPal megfelelőjét.
600 millió kínai-hong kongi felhasználójuk van, azoknak a pénzét ( főleg a kínaiakét) nem igazán fogja egy USA pénzügyi intézet kezelni.
Politikai és gazdasági okok miatt nem lehet az Aliexpress-n PayPal-t használni. Az Alibaba is inkább a banki számlát támogatja, bár néhány kereskedőnek van PayPal fiókja, mert az eBay-n is árusít, de ez már más téma, nincs az Aliexpressel öszefüggésbe.

De soha nem volt PayPal lehetőség az Aliexpress-n, így meg sem szüntethették.

[ Szerkesztve ]

(#14024) V/ válasza staker (#14019) üzenetére

V/
(Topikgazda)

A gyalog postás ami belefér a táskájába méretileg és súlyilag, csak azt viszi ki, a többi gépjárművel.

(#14025) V/ válasza Lauda (#14009) üzenetére

V/
(Topikgazda)

Aprobb megjegyzes, hogy az alipay regisztracio viszont nincs levezetve.
Azért mert az nem szükséges az alapdolgokhoz, ha bejelölöd a megjegyzés pipajelet, automatikusan is létre jön fizetéskor. :)

(#14026) Camembert válasza KamuMazsola (#14018) üzenetére

Camembert
(kvázi-tag)

Köszönöm, remélem megkapom. :)

(#14027) V/ válasza Lauda (#14015) üzenetére

V/
(Topikgazda)

1500 az éves díja, Visa Virtual, netbankban szabályozod a napi vásárlási darabszámot és elköltendő pénzt, alapból mindkettő 0.

(#14028) hlacett válasza Laca0 (#14012) üzenetére

hlacett
(újonc)

Köszönöm!Jövőre tudni fogom.

(#14029) Lauda válasza V/ (#14025) üzenetére

Lauda
(PH! félisten)
LOGOUT blog (1)

Ertem rendben es koszonom a bankkartyas infot! ;) ;) :R

(#14030) KutyiHU

KutyiHU
(lelkes újonc)

Üdv,
Malájpostás regisztrált küldemény milyen időt szokott futni? Célországba elküldve a mai nap.

Másik kérdés: 2 hét után sem működő TN miatt dispute nyitás után visszakaptam a pénzt. Ilyenkor milyen feedbacket szokás írni?

(#14031) staker

staker
(őstag)

Nekem még mindig elég lassú az Ali.
11.-én rendeltem nagyonsokmindent, pár terméket Alipay még mindig 'Pending'-ként ír, többi 'Paid'. És a termékek 90 %-át már postára adták, azt a párat is ami még 'Pending'-ként van feltüntetve.

(#14032) atyca válasza KutyiHU (#14030) üzenetére

atyca
(fanatikus tag)

Nekem rendeléstől átvételig 21 nap volt.
Mondjuk nem a 11.11-es csúcsidőben...

(#14033) Flashget válasza V/ (#14023) üzenetére

Flashget
(Jómunkásember)

:R
Akkor rosszul emlekeztem korabbi evekre.

mas

kaptam AT vegzodesu tn szamot egyik rendelesemre, pont arra amelyikre a legjobban raiugultam. :) Nyugtas meg hogy ez nem kamu szam. Kaptam CN vegut is azt latja a 17track.
Egyik rendelesem meg 4-rol 8 napra valtott...negyedikrol egyelore semmi hir.

(#14034) Flashget válasza KutyiHU (#14030) üzenetére

Flashget
(Jómunkásember)

nyaron nekem volt mar igy 30 nap 28 dollaros tetelnel.

(#14035) ljsbudai válasza Flashget (#14002) üzenetére

ljsbudai
(újonc)

Mivel aliplay néven van egy saját szolgáltatásuk

(#14036) Dávid9305

Dávid9305
(újonc)

Sziasztok én párnapja rendeltem pár dolgot a pénzt nem vette le rögtön a számlámról töröltem a rendelést de utána kaptam az smst hogy vásároltam és levette a pénzt a kártyáról most akkor visszakapom a pénzt vagy mit csináljak ?

(#14037) Lauda

Lauda
(PH! félisten)
LOGOUT blog (1)

Azt szeretnem kerdezni, hogy alipay nelkul is vedve vagyok mint vasarlo, vagy ehhez mindenkeppen az alipayt szukseges hasznalnon?

Koszonom szepen!

(#14038) V/ válasza Lauda (#14037) üzenetére

V/
(Topikgazda)

A vásárlói védelem nem kötődik az Alipay-hez, az Aliexpressen történő vásárlás miatt "jár" a védelem.
Hogy tisztán láss a fizetés mindig az Alipay-n keresztül történik. Ez egy fizető kliens felület.
Ha regisztrálsz rá kártyát, akkor az "egy gombos" módon, a kártyaadatok megadása nélkül viszi végig a fizetést, mert azt már előre megadtad.
Ha a kártyaadatok megadásával fizetsz, akkor is az Alipay kezeli le a fizetést csak un. "vendég" üzemmóddal.
Ezért van a képernyőn az Alipay -n történő eltárolási jelölés.

[ Szerkesztve ]

(#14039) Lauda válasza V/ (#14038) üzenetére

Lauda
(PH! félisten)
LOGOUT blog (1)

Ez igy teljesen tiszta, koszonom szepen! Azt gondoltam, hogy az alipay egy lehetoseg/hozzaadott plusz, ezek szerint csak kenyelmi oka van, mert ha ugy potyogom be a szamokat minden alkalommal, akkor is azon keresztul megy a kifizetes. A lenyeg nekem, hogy gond eseten azert legyen az ember mogott valami.

Amugy intezek egy virtualis kartyat majd es azt beregelem, illetve paypalon is kijavitom arra. ;) ;)

(#14040) Schimi070 válasza KutyiHU (#14030) üzenetére

Schimi070
(kvázi-tag)

Október 1 megrendelés. Október 12. célországba elküldve, azóta sem változott. Már nem bízok benne, hogy megérkezik.

[ Szerkesztve ]

(#14041) V/ válasza Schimi070 (#14040) üzenetére

V/
(Topikgazda)

A szám Rx999999999CN formátumú? Még ez esetben sem kizárt a december 12-ig történő megérkezés. Ha nem ilyen akkor nincs jelentősége a bejegyzésnek.

[ Szerkesztve ]

(#14042) V/ válasza Lauda (#14039) üzenetére

V/
(Topikgazda)

paypalon is kijavitom arra. Nem javítani kell, hozzáadod és ezt teszed meg elsődlegesnek, a másikat akkor célszerű törölni, ha már nem vársz az azzal történt vásárlás után visszatérítést.

(#14043) Flashget válasza V/ (#14041) üzenetére

Flashget
(Jómunkásember)

AT vegzodesu normalis alin? osztraknak veli.....not found-al tamogatva.

(#14044) mazsi

mazsi
(senior tag)

Többen tartotok a Single Day utáni postázástól. Ha az elmúlt 2 év történései nem változnak, akkor ezek hamarabb megjönnek mint holtidőszakban rendelt csomagok. Február-márciusban, vagy nyár közepén sokkal tovább tart egy szállítás, de még a vámkezelés is.

Asus Transformer Book T-100, Nexus 7 (2012), w450, Motorola Defy+, Chuwi vi10, Xiaomi Mi Pad 2 (16 GB), Sony E4, Sony Xperia X10 mini, Pokemon Go Plus

(#14045) staker válasza mazsi (#14044) üzenetére

staker
(őstag)

Azért tartunk tőle, mert kb. 100x több rendelés volt ezen a napon, mint egy átlagos napon. Azért, ha egy pici kínainak nem 500 hanem 50000 csomaggal kell foglalkoznia a logisztikán, akkor nagyobb az esély a hibázásra+ha több csomagot kell szállítani általában tovább is tart.

(#14046) mazsi válasza staker (#14045) üzenetére

mazsi
(senior tag)

A postára adás tovább tart, de nem kell attól tartanotok, hogy hirtelen esett be azon a napon a 700 millió tételes rendelés :D Július-augusztus óta erre gyúrnak a kereskedők és az oldal üzemeltetői. Sokkal kevesebb kimaradás/probléma volt 24 óra alatt mint egy hazai webshopban 2-300 plusz vásárló terhelésétől.
Ha a csomagotok elindul, hamarabb lesz az országban, mert vissza is kell érnie a szállítóknak a Black Friday/Cyber Monday rohamára.
Egyedül a ferihegyi ponton lehet fennakadás, de 2 éve nem sok csomag ragadt be náluk januárig, ők is fel szoktak készülni 8-10x akkora személyzettel erre a szűk hónapos rohamra. A postások is vesznek fel kisegítő embereket decemberre, és más kevesebb csomagot is dézsmálnak meg a csomaghoz érő jómunkások.

(#14047) V/ válasza Flashget (#14043) üzenetére

V/
(Topikgazda)

Melyik postának nincs - a magyaron kivül- a pekingi, shenzeni, kantoni reptéren "kirendeltsége"? Osztrák posta, osztrák repülőgép ami jön onnan és kész.Akár 1 hét is lehet az élővé válás, SE, NL-nél volt már több is.

(#14048) Indiant

Indiant
(PH! addikt)

Ezek közül melyikkel érdemes hozatni?

(#14049) tboy93 válasza Indiant (#14048) üzenetére

tboy93
(PH! kedvence)

PostNL, teljesen jo :K

(#14050) V/ válasza mazsi (#14046) üzenetére

V/
(Topikgazda)

Jó hogy optimista vagy, de a Liszt Ferenc nemzetközi repülőtér melletti Nemzetközi Posta Kicserélő Központból a posta logisztikai központba történő beszállításhoz a napi 1 tehergépjármű lassítja a munkát, hiába dolgoznának rajta akár 200-an, a vámosoknál meg létszámcsökkentés volt.
És nem igazán szoktak felkészülni, a valóság más, mint amit a médiában elhintenek. Ha még ott "felkészülnének" a helyi logisztikai bázisokban nem fognak.
Tavaly a két ünnep közt nem tudták bepótolni a december 17 és 22 közt már náluk lévő csomagok kézbesítését, január első hetében még kézbesítették, egy megyeszékhely városról van szó és ők is felkészültek, gépjárművezető lett behíva, de karácsony előtt 1 kocsi karambola, a másik meg lerobbant, ember az volt.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.