Új hozzászólás Aktív témák

  • proof88

    addikt

    válasz -FreaK- #6233 üzenetére

    Pedig fontos a hőfok. Igyekszem a hőt jobban bíró pamut ruhákat hordani, de így is az alsó gatyáimra, zoknikra általában 30-40 fokot írnak. Én ezeket rendszeresen 90 fokon mosom együtt, mert az gombát is elpusztítja (elvileg arra elég a 60 fok is, de biztosra megyek, nekem sajnos volt már gombás fertőzésem, nem akarok visszafertőződni). Most amíg anyagilag megengedhetem magamnak, hogy kiteszteljem az összes alsómon és zoknin, hogy hány 90 fokos mosást bírnak. Elmondhatom, hogy viszonylag jól bírják, csak a régebbiekben kezd gyorsabban szétmenni a gumírozás.
    Hőmérséklettől függetlenül, a mosószer meg elvileg ugye ugyanúgy szétoldja a vírus külsejét, mint a sima szappan kézmosásnál.
    Más ruhadarabokat 40 fokon szoktam mosni, akkor is ha csak 30 fok van rájuk írva. De ezek pamutok szintén. Pólók, stb.

    Megjegyzés:
    Tudom, hogy a 100% pamutban is van némi egyéb anyag, tipikusan zoknikban, de úgy értem a pamutot hogy az van ráírva hogy 100% pamut, független attól hogy én is látom bennük hogy vannak nem pamut szálak is.

Új hozzászólás Aktív témák