Új hozzászólás Aktív témák

  • kzs

    tag

    Nem vagyok bitzos, itt van-e legjobb helyen, de talán igen. Sok szo esik a mobilok megfigyeléséröl, mint a virus korláozásának eszközéröl, és legalabb ennyi az ezzel kapcsolatos privacy concern-ökröl. Ezt a lehetséges megoldast olvastam, ami mindkét témát figyelembe veszi:
    - letöltöd a (megfigyelö) appot a mobilodra, ami egyéni kulcsot generál a mobilodon
    - a Bluetooth mindig be kell legyen kapcsolva, ezzel történik a közelben tartozkodok megfigyelése, rögzitése
    - ha talalkoztál / beszélgettél valakivel huzamosabb ideig, a mobil eltarolja annak a személynek az anonim egyedi azonositojat
    - ha par nappal késöbb kiderül, hogy fertözött vagy, akkor a mobilod elküldi egy központi szerveren keresztül az azonositodat, és az "megkeresi" azokat, akiknek meg van a te egyedi (anonim) azonositod, és figyelmezteti öket (hogy esetleg megfertözödhettek, teszteltessék magukat)
    - hogy ne tudj "viccböl" küldeni figyelmeztetést, ezt össze lehet kötni a teszt soran kapott kulccsal, ami igazolja, hogy tényleg pozitiv volt a teszted
    - a szerver csak kommunikacios eszköz ebben az esetben, nincs szükség és mod az emberek megfigyelésére

    Nekem érdekes megoldasnak tünik.

Új hozzászólás Aktív témák