Hirdetés
Új hozzászólás Aktív témák
-
GodGamer5
addikt
Ingyen sem kéne...
"It's not a Loop, it's a Spiral"
-
jupp008
senior tag
Ez az irány számomra megint csak egy drága kiegészítőnek tűnik, ami majd egy rövid idő után abbamarad támogatottság hiánya miatt.
-
V.Milán
tag
A koncepció jó; de a megvalósítás életképtelen. Nem tudnám elképzelni, hogy pl. a buszon beszélgetek egy saját hangomon beszélő AI-val.
K̵̡̮̬̱̜͙͓̪̄̓͝N̷̪̄̾̈́Ų̵̢̦͕̟̰͇͉͂̓͜X̸͖̀͛͝Ǩ̸̻̲̯͂͌̓̎̂̔͛͘͝Ṋ̷̛̺̍U̵̢̦͔̼̺͉̦̲̖̙̽̈̌̋͒X̶͕͔̗́̓̉̈́̑̾̾͝͝K̴̨̹̯̞̂̏̎Ņ̷̰̻̙́́͐̂̏̄͛U̷̬̺̘̩̺͙̮̙͌̌̈X̴͇̆˜”*°•.˜”*°• E-L-I-T-E •°*”˜.•°*”˜K̵̡̮̬̱̜͙͓̪̄̓͝N̷̪̄̾̈́Ų̵̢̦͕̟̰͇͉͂̓͜X̸͖̀͛͝Ǩ̸̻̲̯͂͌̓̎̂̔͛͘͝Ṋ̷̛̺̍U̵̢̦͔̼̺͉̦̲̖̙̽̈̌̋͒X̶͕͔̗́̓̉̈́̑̾̾͝͝K̴̨̹̯̞̂̏̎Ņ̷̰̻̙́́͐̂̏̄͛U̷̬̺̘̩̺͙̮̙͌̌̈X̴͇̠͓͉̭͉̆
-
ddekany
veterán
Ez most olyan, mint egy okosóra, hogy bluetooh-al felkapcsolódik egy mobiltelefonra? És a mobil kapcsolódik a távoli szerverre (ahol az lényeg fut). Mert akkor ez egyben egy mobil app is, és hirtelen kiderül, hogy a kitűző egy opcionális periféria, hogy ne kelljem előkapni állandóan a mobilt.
Amúgy tán néha meg is vernek érte, ha ezzel mászkálsz, mint anno a Google féle kamerás szemüvegért. Kicsit para, hogy ennyire nyíltan és nonstop hozzáférést adjon az ember ahhoz amit lát és hall...
-
Kalandor
HÁZIGAZDA
Ez egy jó cucc, ha egész nap egyedül vagy, minden más esetben ott a mobiltelefon.
-
Green69
csendes tag
Szerintem semmi olyat nem tud, amit egy mai mobiltelefonnal nem lehet megoldani.
Először a kivetítésre gondoltam, hogy talán azt... de van már olyan telefon is, ami beépített projektort tartalmaz: https://www.allviewmobile.com/hu/x4soulvision/ -
Synthwave
HÁZIGAZDA
Émmeg abban hiszek, hogy ezt az egész MI/okosszirszar™ mizériát úgy kéne beszántani, ahogy van.
>>>ELADÓ effektíve új, full dobozos MikroTik RB2011iLS-IN router – 23k, bolti ára 50 felett. Posta ON. Két darab van, a másodikon nincs SFP, azért 20 pénzt kérek. Ha érdekel, dobj privit!<<<
-
Alusky
tag
Egy AI asszisztenssel pofáznak mint egy idióta, mert már annyira életképtelen az emberiség a telefonján megnézze ugyanazt, ez már butulás és egyáltalán nem jövőbe mutató. Fingszagú erőlködése az innovációhiánynak.
Maradjon csak meg a háttérben, hardveres korlátait fingreszelni a mobilfotózásnak stb., de ennél előrébb biztos nem engedném az AI-t.Persze ott van a póráz esete vagy a gőzgépé, akkor is sokan gondolták ugyanezt.
-
cami][us
senior tag
Lehetne diszkrétebb, de az ötlet nem rossz.
乇乂ㄒ尺卂 ㄒ卄丨匚匚
-
ddekany
veterán
A méret és forma lényeges, ha elhisszük, hogy azt hiszik, ennek az egésznek van a valóságban esélye, és nem csak befektető lehúzás (és tippre, csak az). Ez egész nap néz ki a zsebedből kamerával (ami szociális okokból aligha reális). Egy mobil ugyan ott húzna/feszítene, meg bénán nézne ki. A vetítésnek meg az lenne a lényege, hogy bármikor belenézhetsz a tenyeredbe. Ha már előkapartad a telefont, akkor már ott egy sokkal jobb képernyő is, és már nem állsz neki vetíteni. Amúgy annyira még így sem ergonomikus ez, mint egész napos viselet, ha kell a füledbe egy bluetooth fülhallgató... vagy majd olvasod a válaszokat a tenyeredből... tiszta iskolai puskázás érzés.
De még egyszer, szerintem az egész csak befektető lehúzás. Na de majd ha a fejedbe lesz integrálva... az praktikusabb. Csak hát... na hagyjuk is.
[ Szerkesztve ]
-
Ixion77
őstag
Következő lépésként rá kell rakni egy kis kijelzőt, és a ruha átszúrása helyett helyett a karunkra csatolni. Akinek pedig túl kicsi a kijelző, annak lehet nagyobb, kézben tartható változatot csinálni. Ezzel fel lesz találva az okosóra és az okostelefon
"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."
-
Ixion77
őstag
Egyetértek. Mert azt pl. értem, hogy hogyan fog a nép rácuppanni az AI társra, aki megértőbb, intelligensebb, türelmesebb, és jobban kedvünkben jár mint bármely élő ember. Azt viszont nem, hogy a társadalomnak miért lesz ez jó.
Rászabadítunk a világra egy újabb találmányt, amelytől még annál is degeneráltabb lesz az emberiség mint eddig.
"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."
-
V.Milán
tag
+1
K̵̡̮̬̱̜͙͓̪̄̓͝N̷̪̄̾̈́Ų̵̢̦͕̟̰͇͉͂̓͜X̸͖̀͛͝Ǩ̸̻̲̯͂͌̓̎̂̔͛͘͝Ṋ̷̛̺̍U̵̢̦͔̼̺͉̦̲̖̙̽̈̌̋͒X̶͕͔̗́̓̉̈́̑̾̾͝͝K̴̨̹̯̞̂̏̎Ņ̷̰̻̙́́͐̂̏̄͛U̷̬̺̘̩̺͙̮̙͌̌̈X̴͇̆˜”*°•.˜”*°• E-L-I-T-E •°*”˜.•°*”˜K̵̡̮̬̱̜͙͓̪̄̓͝N̷̪̄̾̈́Ų̵̢̦͕̟̰͇͉͂̓͜X̸͖̀͛͝Ǩ̸̻̲̯͂͌̓̎̂̔͛͘͝Ṋ̷̛̺̍U̵̢̦͔̼̺͉̦̲̖̙̽̈̌̋͒X̶͕͔̗́̓̉̈́̑̾̾͝͝K̴̨̹̯̞̂̏̎Ņ̷̰̻̙́́͐̂̏̄͛U̷̬̺̘̩̺͙̮̙͌̌̈X̴͇̠͓͉̭͉̆
-
Egyértelműen a politikusoknak készítik. Ők beszélnek így, hogy maguk előtt mintegy fára mászást imitálva mozgatják a kezüket. Fogja írni, hogy mit mondjanak, hogy képviseljék a cégek érdekeit.
Kérek egy számot a jútútú
-
akaido
addikt
Okostelefon, okosTV, okoshűtő, okosmosógép...lassan én vagyok a leghülyébb itthon...
Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.
-
Yodafon
senior tag
Vótmá'
I'm gangsta!
-
A képen látható kommunikátor kitűző még véletlenül sincs az MI által felmagasított szinten. Nem is kell. Ami most megy a mindenbe bele intelligenciát az minden csak nem logikus, gazdaságos és józan választás.
A Star Trek zseniális írója nem erre gondolt a technikai alkalmazás címén. Már ha picit átolvasod az eredeti sztorit.A véleménye, hogy szerintem
kudurva nagy tévedésben vagyunk, hogy erre "feltétlen szükségünk van". Csak halmozzuk a sz@rt magunkra.... Hülyén-vakon, de fennhangon és bólogatva visz be minket a darálóba a MI.Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!
-
stellaz
addikt
Tenyérből olvasáshoz nem kell ilyen extra cucc.
[ Szerkesztve ]
-
edward2
addikt
-
niof
addikt
Ja, jóvan, látom másnak is eszébe jutott egyből.
Én amúgy nem látom ilyen sötéten ezt a dolgot, pedig aztán képes vagyok mindenbe belelátni mindent, a gyíkemberektől kezdve...
Talán ha megmaradna csak kommunikátornak, és nem "látna", akkor nem lenne gáz. Kijelző sem kell rá, sem kivetítő, sem kamera. A többi szerintem OK. És szabadon lehessen hangot választani, mert az picit gáz, hogy magammal kéne társalogni. Én pl. biztos csaj hangot akarnék, nem valami hímet...
Pl. vásárlás közben mászkerál az ember a teszkóban, és eszébe jut, hogy be kell menni a spárba is, vagy a madaras teszkóba, és mondani az MI-nek, hogy nézzen utána, hogy a 3 közül melyikben olcsóbb a 3,5%-os tej. Tök jó.
De csomó másra is lehetne így szóban használni, hogy ne kelljen a teló után nyúlni 5 percenként. -
fatpingvin
őstag
"a Humane nevű cég, amely az Apple volt vezetőiből állt össze, a Microsoft támogatásával."
pfujj, ez már így leírva is visszataszítóan hangzikés akkor még meg se néztem mi ez a bizbasz
A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)
-
niof
addikt
válasz
cinemazealot #29 üzenetére
Most, hogy mondod!
-
Ixion77
őstag
Nem szex nélkül élő férfiakról fog ez szólni, hanem "lelki társ"-ról mindkét nemnek. Az AI jobb "társas kapcsolat" lesz mint bármely élő ember, mert mindig pontosan azt fogja mondani ami neked jól esik. Kedves, megértő, okos, türelmes, vicces, stb. Minden lesz amire vágysz, meg még az is amire nem is tudod hogy vágysz. Tökéletes lelki társ.
Aki rácuppan, annak a normál emberek olyanok lesznek, mint a normál szex annak, aki napi több órányi pornót néz.
Óriási üzlet lesz. Legális, könnyű rászokni, és teljesen tönkre fogja tenni az emberi kapcsolatokat. Egy ilyen szintű "lelki társ" aztán arra vesz rá amire csak akar. Észre sem veszed hogy idővel átveszi az irányítást feletted, és azt vásárlog meg amit ő akar, ott ahol ő akarja, arra szavazol és úgy élsz akire ő irányít.
Nagyon veszélyes tűzzel játszunk. A social media (pl. facebook) ehhez képest fasorban sincs."Seems like humanity needs war and famine to correct itself."
-
ddekany
veterán
Ehhez valószínűleg el kell érnie bizonyos intelligenciát, ami már tényleg emberi szint vagy afölötti. (Van aki beéri kevesebbel persze, De annak valami brutális hiányérzete lehet.) Viszont akkor ez egyben megbízható univerzális "súgógép" és személyi titkár lenne. Ha megszokod, onnantól totál kiszolgáltatnak éreznéd nélküle magadat. Aztán persze, ha ilyen AI van, onnantól nagyon sok minden más is borul...
-
nyunyu
félisten
válasz
fatpingvin #30 üzenetére
Köszönjétek meg Bill Gatesnek, hogy nem hagyta csődbemenni az Applet 97-ben.
Hello IT! Have you tried turning it off and on again?
-
Ixion77
őstag
"Ehhez valószínűleg el kell érnie bizonyos intelligenciát"
Nem intelligensnek kell lennie, csupán annak érződnie. Már most is nagyon közel állunk hozzá: "testers could only correctly guess whether they were talking to an AI system 60% of the time."
"Van aki beéri kevesebbel persze, De annak valami brutális hiányérzete lehet."
Emlékszel a Tamagotchi-őrületre? Az totál primitív volt, mégis rácuppant a fél világ.
Az emberek túlnyomó többségének brutális hiányérzete van.A hsz-ed második felével teljesen egyetértek. Félelmetes borulások lesznek itt hamarosan.
"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."
-
ddekany
veterán
Azt hinném, a "Tamagotchi őrület" népesség kis százalékát érintette, csak abszolút értékben akkor is rengeteg eladás, és persze jó téma a sajtónak. Ezzel a lelki társ (és asszisztens) LLM-el is arra számítanék, hogy mai LLM-ek szintjén pár nap aktív használat után elmúlna a varázs a többségnek, mert ráéreznek, hogy mennyire "üres" ez a mesterséges személy, hogy mennyire hiányzik a világ mélyebb megértése belőle. Persze a nem tudjuk hova tud fejlődni ez, és mikorra.
-
Ebben van valami. Nem csak a szexet élheti ki, de megtapasztalhatja a felsőbbrendűséget, pláne az olcsóbb modellekkel. Később aztán lehetne butaképes nosmart modelleket kiadni. Kínozhatja, idegesítheti, megverheti, kényszerítheti, buta vicceket próbálhat ki rajta, egy csomó mindent csinálhat amit eddig a szociális kapcsolatokban emberekkel csinált. Remélem olcsó lesz hogy mindenki meg tudja venni.
Kérek egy számot a jútútú
-
nozs23
őstag
Az alapítók annyira undorodtak az okostelefontól, hogy csináltak egy szarabb okostelefont és most nem tudják mit mondjanak róla.
Új hozzászólás Aktív témák
it Bemutatta az Ai Pin nevű AI-kitűzőjét a Humane nevű cég, amely az Apple volt vezetőiből állt össze, a Microsoft támogatásával.
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Magisk
- Ukrajnai háború
- Mikrokontrollerek Arduino környezetben (programozás, építés, tippek)
- Háztartási gépek
- NVIDIA GeForce RTX 4060 / 4070 / 4070 Ti (AD104)
- Milyen monitort vegyek?
- Telekom mobilszolgáltatások
- Fortnite - Battle Royale & Save the World (PC, XO, PS4, Switch, Mobil)
- nVidia tulajok OFF topikja
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: ABT Hungária Tanácsadó Kft.
Város: Budapest