Új hozzászólás Aktív témák

  • LDani

    csendes tag

    Sziasztok!

    A következő a probléma: Win Xp-m van és ma, egy usb-vel csatlakozó külső hdd-re feltelepítettem az Ubuntu-t.

    Eredmény: csak akkor tudok választani az operációs rendszerek közül, ha a külső winchester be van dugva, továbbá bootolás szempontjából hard disk néven van nyílvántartva( és nem removable). Minden más esetben GRUB hibát ír ki, vagy kéri hogy állítsak be megfelelő boot proirity-t.

    Azt szeretném elérni,hogy alapból a belső merevlemezről bootolja a winxp-t, de a Linux használható legyen a külsőről.

    Namost végignéztem egy pár hozzászólást, többször is előfordult a téma, és leggyakrabban az volt a javaslat,hogy telepítőcd be,javítókonzol,fixmbr. Ugyanakkor volt egy hozzászólás, hogy ez csak akkor javasolt,ha ugyanaz van feltelepítve,mint ami a cd-n van (tehát nincs frissítés rajta,pl szervízcsomag). Ez nekem azért lényeges,mert a cd még az SP2 előtti időkből való.

    A kérdés tehát:megoldható a helyzet a telepítőcd-vel? Ha nem akkor a parancssor fdisk/mbr? Ha mindkettő jó,akkor melyik a jobban ajánlott? És ha egyik sem,akkor milyen más megoldás van?

    Előre is köszönöm a választ

Új hozzászólás Aktív témák