-
IT café
Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)
Új hozzászólás Aktív témák
-
Cs1csó
félisten
válasz GuineaPigMan #104822 üzenetére
Üdv, tehát most van egy rendszered a HDD-én és ezt szeretnéd egy SSD-re áttelepíteni?
Megoldható, egy feltétellel: a rendszered mérete kisebb legyen mint az SSD mérete tehát elférjen rá ha egy 120 vagy 240GB-os SSD-t veszel arra nem fog ráférni egy 300GB-os belakott rendszer.
Macrium Reflect Free a legideálisabb program amivel tudsz a rendszeredről mentést készíteni és arról az SSD-re kvázi visszaállítani azt.
-
King Unique
titán
válasz GuineaPigMan #104822 üzenetére
Van, át lehet 1:1-ben klónozni és utána az SSD-ről bootolni, ott folytatni a használatot, ahol a HDD-n abba lett hagyva (bővebben). Vagy ha kell egy biztonsági mentés is a rendszerről, akkor lementeni a HDD-ről egy lemezképfájlba és azt visszaállítani az SSD-re, ahogyan a másik válaszban írták.
-
King Unique
titán
válasz GuineaPigMan #104826 üzenetére
Abban a hozzászólásban szemléltetve van az is, hogyan lehet a klónozás előtt a Macrium Reflect programban, vagy akár utólag a Windows lemezkezelőben kiterjeszteni (növelni) a rendszerpartíciót (C). A zsugorítás (csökkentés) pedig hasonlóképpen megy.
Arról pedig volt szó többször ebben a topikban, hogy a W10-nél (is) alapértelmezetten létrejönnek BIOS/MBR és UEFI/GPT telepítésnél egyaránt kisebb partíciók a rendszer számára, vagyis nyilván nemcsak a C-t, hanem ezeket is át kell klónozni, le kell menteni. A Windows fájlkezelőjében meg amúgy hiába nézed, mert ott csak a meghajtóbetűjellel rendelkező partíciók jelennek meg, ellenben a rendszer számára fenntartott kicsiknek normál esetben nincsen betűjele és rejtettek. Vagyis a lemezkezelőt kell nézni, vagy parancssorban (DiskPart). -
King Unique
titán
válasz GuineaPigMan #104829 üzenetére
Van a videók mellett több leírás (példa) is a program használatához, azok alapján meg lehet csinálni. De itt másrészről az a lényeg, hogy ezek ugyan mintaként jók, viszont nem feltétlen minden esetben a-tól z-ig mindent ugyanúgy kell csinálni, mivel lehetnek eltérések a példában lévő és a saját hw/sw környezet, beállítások stb. között.
-
_DiEGO_
őstag
válasz GuineaPigMan #104822 üzenetére
Én meg csakis azt javaslom, hogy SSD-re csakis tiszta telepítéssel csináld. HDD-n nem kellett de SSD-n már kötelező beállításokat is eszközölnöd kell... S.M.A.R.T. engedélyezése . UEFI AHCI legyen , nem Legacy .
TRIM ha nem műxik akkor nem csodálkozni. Szóval ne átmásold.
1000% hogy lehet Pendriveról telepítened. Csak van rajta szabad USB portHa az iso fájl HDD-n van , onnan előbb csinálj egy Win 10 telepítőt , 8GB-os Pendrive elég. Ha nincs Win10 , nem nehéz egyet lekapni
Windows telepítésekor a HDD-t leválasztani , hogy csakis az SSD-n hozza létre a rejtett particiókat ! Sokan belefutnak a hülyeségbe. Azt ha elszáll a HDD , vagy valami miatt ki kell venni HDD-t és azzal együtt megy a rejtett partíció is , azután nem kell csodálkozni , hogy windows nem tud elindulni. Sokan belefutnak egyszerű alapvető hibákba és rossz tanácsokat osztogatva...
[ Szerkesztve ]
-
Doky586
nagyúr
válasz GuineaPigMan #105175 üzenetére
Ősi az alaplap?
Nem uefi módban van telepítve? -
Doky586
nagyúr
válasz GuineaPigMan #105178 üzenetére
msinfo32 első oldal "bios mód"
-
King Unique
titán
válasz GuineaPigMan #105175 üzenetére
Ha M.2 PCIe SSD-ről van szó (modell alapján arról), akkor elsődlegesen inkább az a kérdés, hogy támogatja-e egyáltalán azt a hardver (alaplap), illetve az arról történő bootolást. Sőt, erről már a vásárlás előtt javasolt meggyőződni és annak tudatában venni / nem venni ilyen SSD-t. Ha esetedben támogatja az alaplap, de nem ismeri fel az UEFI BIOS, akkor egy hasonló eset célszerű lenne másik slotban is kipróbálni és / vagy a BIOS-t frissíteni.
Egyébként meg pl. ezen leírás alapján lehet lecsekkolni, hogy a Windows nálad CSM / UEFI mód szerint van-e telepítve. Az említett típusú SSD-ről történő bootoláshoz általában az utóbbi kell, de nem feltétlen minden esetben, előfordulhat kivétel.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz GuineaPigMan #105185 üzenetére
Jó, akkor elvileg támogatja az ilyen típusú SSD-ket, de hogy bootolni is lehet-e róluk ebben a lapban, az más dolog. A BIOS beállításait érdemes átnézni, ami ha rendben, de mégsem detektálja, akkor frissíteni.
(#105184) jokeph:
Tudom, ezért is írtam, hogy lehet kivétel. Viszont modern hardver és OS párosításnál a CSM szerinti telepítés mondjuk szvsz kevésbé indokolt, de mindegy. Meg a W10-nél végül is akár utólag is át lehet konvertálni UEFI-sre.
Új hozzászólás Aktív témák
• OFF topik
• TILOS a warez!
• Windows 10 frissítési kisokos
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - 2990 Ft-tól!
- Vírusirtó, Antivirus, VPN kulcsok
- PC játékok
- Game Pass Ultimate előfizetések 1 - 19 hónapig azonnali kézbesítéssel a LEGOLCSÓBBAN! AKCIÓ!
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest