Új hozzászólás Aktív témák

  • wbtnd

    újonc

    Sziasztok!

    Adott egy új gép:
    AMD Ryzen 7 2700X (Pinnacle Ridge) processzor
    Gigabyte X470 Aorus Ultra Gaming alaplap, legfrissebb BIOS-szal (F3, 2018-08-08)

    Először Windows 10 Pro 1709-et telepítettem, hiba nélkül települt, de amikor az asztalon megnyomtam a Start gombot a menü felnyílt, a gép meg lefagyott. Kék képernyő nélkül, sem az egér, sem a billentyűzet nem reagált.
    Reset után az egérrel a Start gomb melletti keresésre kattintottam, megint fagyás.

    Ezután Windows 10 Pro 1803-at (ver: 10.0.17134.112) telepítettem, felment, de most az asztalig sem jutottam el, mert a testreszabási beállítások közepén, egy egérmozdulat után ugyanaz a fagyás következett, mint fent.

    Újraindítás és a hálózati kábel bedugása után a Windows észlelte a problémát és letöltött valamit, telepítette, de újraindítás után még mindig javítást végzett, amibe aztán szépen belefagyott.

    Ezután a lehetséges hardverhiba kizárása miatt felraktam egy Windows 8.1-et, mely telepedett és utána is kifogástalanul működött. Sajnos ehhez az alaplaphoz nincsenek Windows 8-as driverek. (Windows 7-es drivereket adnak, de azt nem szeretném telepíteni.)

    Van-e valami javaslatotok, mit próbáljak meg?

Új hozzászólás Aktív témák