Keresés

Aktív témák

  • kraftxld

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz nfsu17 #18462 üzenetére

    Hálókártya is számít, de pontosan biztos le van írva valahol az MS-nél, azt még tudom biztosan, hogy az alaplap csere esetén mindig ugrik az aktiválás. Amúgy nem igazán szoktam vele foglalkozni, ha nem akar aktiválni a neten, akkor telefonon 5 perc. Ilyen usb-s izékkel nem igazán szoktak foglalkozni.
    Itt nézelődhetsz: [link] Az angol ms weboldal bugyraiban biztos le van írva pontosan a technikai infó. Most hadd ne guglizzam elő.

    [ Szerkesztve ]

    | MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz nfsu17 #18462 üzenetére

    Hali!

    1. Alaplap, HDD, memória(gyártóra elsősorban). Ez a 3 dolog, amire alapban figyel.
    2. Ritka kivétellel(és az pont engem érintett, majd írom) csak MSDN/MSDNAA keretében "osztogatott" kulcsok esetében hallottam olyanról, hogy egy idő után "inaktiválódik". Ennek az az oka többnyire, hogy sajnos lehet szerezni a neten MSDN kulcsot sőt akár MSDN/Technet hozzáférést is. De annak az embernek ez nem elég, hogy hozzáfér kulcs(ok)hoz(amik amúgy teljesen jók) de azt kiteszi a netre, had használja mindenki. :W
    Na az aktiválások számából meg az MS egy idő után feketelistára teszi ezeket a kulcsokat.
    3. Sajnos tavaly nálam az XP feketedett el, pedig eredeti full dobozos XP Pro, itthon vettem MS-nél, be is lett regisztrálva is. Fel kellett bizony hívnom az MS-t, hogy hát mi van, szerencsére, mivel regisztrált példányról volt szó, ezért kb 5 perc alatt kaptam új serial-t. Na most, hogy az én kulcsommal mi lett a gond, az passz, mert az tuti, hogy csak én tudtam, és az is, hogy nem tettem közszemlére.
    4. Az újratelepítés elkerülhető, ha használsz backup progikat, persze nem hinném, hogy ez egy pl alaplapcsere esetén az újraaktiválást befolyásolná, csak arra jó, ha bedől a rendszer, vagy bekapsz valami kártevőt, akkor ne kelljen megint órákat szórakozni(elsősorban nem is a W7) a sok segédprogi driver, stb stb telepítésével, meg nem kell aktiválni...

    Fire.

    [ Szerkesztve ]

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Aktív témák