Új hozzászólás Aktív témák
-
A 7.0.10 r158379 verzióban egyáltalán nem indul el a virtuális gép, ha hozzáadok egy NVMe controllert (akkor sem, ha üres). Ezzel a verzióval hoztam létre magát a virtuális gépet frissen, és fel van telepítve az extension pack is.
E_FAIL (0X80004005)
Ez valami bug, vagy kéne még más extension pack is? -
-
-
Tudok olyat csinálni, hogy egy Linux-os szerveren mount-olok egy DD image file-t, megosztom Samba-val, felcsatolom hálózati meghajtónak egy Windows-os gépen, aztán valahogy boot-olok erről a hálózati meghajtóról egy virtuális gépet?
Vagy csak az működik, hogy a DD képfile-ból VDI-t konvertálok (most épp erre várok) és azt adom hozzá egy virtuális géphez? (De működni fog visszafelé is, hogy VDI->DD?)
Egy Live Linux rendszerem volt egy pendrive-on, ami elveszett, de van róla DD-s backup. Csak nincs itthon másik pendrive-om, amire visszaállíthatnám, és szeretném használni a Linux rendszert (vagyis már hajnal 3-kor akartam, és ilyenkor ugye nincs bolt, hogy vegyek egy pendrive-ot), de lehetőleg úgy, hogy megmaradjanak a változások (de a konvertálós mókával csak a VDI file-ban lesznek mentve, amit nem tudo hogy állítok majd vissza a pendrive-ra, ha vettem egy újat).Szerk.: Ah leesett, hogy le tudom majd klónozni egy pendrive-ra a felcsatolt VDI-t.
-
Ezt próbálta már esetleg valaki?
- Egy NTFS-el formázott partíciókkal lakott SSD-re telepített Windows host-on elindul egy virtualizált (mondjuk VirtualBox-os) Linux (mondjuk Gentoo) egy SSD-n lévő VHD file-ból.
- A virtuális gép felcsatol RAW módban 3 HDD-t (HDD-re mutató VHD linket), amikről mount-ol egy RAID5-szerű paritás módú Btrfs-t és SMB-n megosztja root szintű RW hozzáféréssel a gyökérmappából indulva.
- A Windows felcsatolja a hálózati meghajtótOnnan jutott most ez eszembe, hogy nemrég újra kipróbáltam a ReFS-t, ami most már egész stabilnak tűnik (frissített Win8.1-el vagy 10 TP-vel). Ugyanakkor úgy vettem ki, hogy ilyesmire mindenképp csak a Storage Spaces-en át képes, de azon belül még mindig nincs self-heal Parity, csak Mirror módban, SS-el viszont egyébként is használhatatlanul lassú a Parity mód, tehát mindenképp Mirror módot kéne használnom, de csak 3 egyforma HDD-m van. Másik hátrány, hogy a ReFS-t nem nagyon olvassa még, írni pedig talán nagyon sokáig nem fogja még a Linux, ami jól jön, ha pl. meghal az SSD vagy csak bedöglik a Windows és olvasni kéne a HDD-kről.
Na és itt jön a másik lényegi kérdés:
1: Egy pendrive-ról indított Linux tudja mount-olni ezt a Btrfs-t, amire RAW módban dolgozik a Virtualbox-os Linux? Még sohasem próbáltam így RAW lemezzel dolgozni, nem is tudtam, hogy képes rá a Virtualbox, míg ma beírtam google-be ezeket a szavakat, a GUI sohasem ajánlotta fel.
Tehát mennyire RAW ez a RAW mód? Szó szerint pont olyan, mint ha USB meghajtó szerűen érné el a SATA HDD-ket a virtuális gép?2: Ilyen RAW módban körülbelül milyen sebességre számíthat az ember? Egész jóra, vagy rosszabbra, mint ha a StorageSpaces-t használnám? Észlelhető mértékben megpörgeti a CPU-t, ha ez SMB-n megy, ráadásul ugye virtualizálva?
Ráadásul jól hangzik az a tervezett objektum-szintű paritás/tükrözés Btrfs funkció is, ami nem igen lesz a ReFS-nél.
-
válasz
beleszólok #1577 üzenetére
A szó szerinti klónozás biztos nem jó, mert az lementi és visszaállítja a filrendszer szinten már törölt file-ok adatait is. A file-ok új virtuális lemezre történő áthelyezése, ahogy írtam, viszont működhet, és jobban belegondolva ez sokkal egyszerűbb, ha nem keverek bele feleslegesen USB-t, hanem egyszerűen két virtuális lemezt csatolok egy időben a virtuális géphez és egy harmadik Live ISO-ból bootolok a művelethez, majd a végén törlöm a régi lemez képfile-t.
-
Van valakinek ötlete arra, hogy tudnám zsugorítani a Windows host-on VirtualBox-al létrehozott EXT4 filrendszerrel formázott MBR partíciót tartalmazó VHD file-t (a VHD-n belül már törölt adatok méretével csökkenteni a VHD file méretét)?
A Windows lemezkezelő tudna hasonlót VHD file-okon, de csak általa is ismert filrendszen, miután mountolta azt a VHD-ból (így ehhez nem is kell teleírni nullákkal az üres területet, mert ki tudja nyerni ezt az információt, hogy filrendszer szinten mi hogy van).
Olyasmit is láttam, hogy a VirtualBox csinál ilyet (de talán csak kézi nullázás után? -> ez kicsit érdekes móka dinamikusan növekvő virtuális lemetnél, főleg ha szép nagy a limit), de azt hiszem nem is VHD-vel, hanem a VirtualBox saját fileformátumával, de már nem találom azt a leírást (ami amúgy Linux-os volt, de Windows-on vagyunk).Szóval...
Talán a legegyszerűbb, ha Live ISO-ról bootoltatom a virtuális gépet, lementem az összes file-t egy USB meghajtóra (pl. egy tar vagy tar.gz archivumba), aztán új virtuális lemezt gyártok és arra visszamásolok mindent (és esetleg most VHD helyett a virtualbox formátumát használom)?
Új hozzászólás Aktív témák
- S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl
- Bambu Lab 3D nyomtatók
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Vezeték nélküli fülhallgatók
- Lightyear - befektetési app
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- Ukrajnai háború
- Asztrofotózás
- További aktív témák...
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad T470s - i5-6GEN I 8GB I 256GB SSD I 14" FHD I Cam I W10 I Garancia!
- T Phone Pro 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ryzen 7 5800X 16/32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Intel i9 14900KF 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Újszerű Apple MacBook Air 13.6" (2024)- M3, 16GB/256GB (MC8K4MG/A) 8 Ciklus Éjfekete - 3 év garancia
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest