Új hozzászólás Aktív témák

  • Miklós315

    aktív tag

    válasz MageRG #23894 üzenetére

    "...igazságtalanság, kegyetlenkedés elnézhető, ha Isten kéri."
    Szövegértési hiba.
    Miért kérné (kereszténység)? Azért mert régen - több megfontolásból - egynémely ember szélsőségesen érvelve kérte?

    "Mózes III, 24:13-16. Vagy ez csak zsidókra vonatkozik?"
    Nagyon szépen megkérlek, hogy az itteni ténykedésedet függeszd fel, járj utána (olvasd el a vonatkozó szakirodalmat), és utána gyere vissza, hogy ezeket a troll-felesleges köröket megspóroljuk. Jelenleg (ahogy eddig) ismerethiány nélkül vagdalkozol, vádolva a keresztény tanítást olyannal, amit nem is tartalmaz!
    Üdvtörténet Isten Teremtése függvényében: lineáris, előrehaladó mozzanatokból álló üdvrend. Tehát, amikor Isten kiválasztotta a népét (zsidóság), hogy őket felkészítvén, előkészítse Jézus Krisztus (minden emberre érvényes) új szövetségét, akkor adott egy ott-akkor érvényes utasítást. Nem a kommunisták konstans forradalmát kéne belekeverni, hanem elolvasni, és értelmezni az olvasottakat. Nincs szó arról ,hogy mindig, mindenkor öljetek-inváziózzatok, hanem arról van szó: Választott népem, ezt a helyet jelöltem ki nektek, foglaljátok el helyeteket, és készüljetek a későbbi fejleményekre (Messiás, bűn-bocsánati áldozat, vissza Istenhez).

    "Mózes III, 24:13-16. Vagy ez csak zsidókra vonatkozik? Hiszen a Tízparancsolat is nekik készült."
    Érvelési hiba, szövegértelmezési hiba.

    "Az istenítélet már kiment a divatból."
    Ismerethiányra építő értelmezési hiba.

    "...nem foglak megérteni."
    Sajnos már rájöttem...
    1. Te képviseled a tisztán logikus, racionális oldalt
    2. Folyamatosan linkeled az érvelési hibákra vonatkozó magyarázó linkeket, ebből feltételeztem, hogy ismered és tudod alkalmazni is őket, és kiküszöbölni a hibákat
    3. Következetesen rosszul érvelsz, példálózol

    "Kitértél a válasz elől."
    Értelmezési hiba.
    ""Egyébként hogy nézne ki egy hiteles keresztény?" (Tőled)
    Tartja magát a tanításokhoz..." (tőlem)
    "OK, akkor most melyik vonatkozik rá, és melyik csak az ókori zsidókra?" (Tőled)
    "Ha nem tudod megkülönböztetni az ókori embert a maitól, a keresztényt a zsidó hitűtől..." (tőlem)
    "Kitértél a válasz elől." (Tőled)
    NEM!! Meg kéne tanulni olvasni, a helyes szövegértelmezést, megismerni a keresztény tanításokat (is!), és akkor nem tennél fel olyan kérdéseket, mint, hogy "hogy nézne ki egy hiteles KERESZTÉNY", akit aztán keversz az "ókori zsidókkal" No comment...

    "Konkrét példa: a hit állítása, hogy Isten szeret mindenkit és jóindulatú. De ezzel ellentétben áll a ténykedése: tömegmészárlás (özönvíz), a pokol létrehozása, Ábrahám és Izsák története."
    Ismerethiányra és ebből fakadó logikai hibára építő hiba.

    "Értékelném ha kevesebb lenne a sértegetés, és több a konkrét hibára rámutatás."
    1. Mindig a vitapartnerhez igazodok --> metakommunikáció (tükrözés).
    2. Még mindig az e topikban elkövetett sértő trollkodásaidért vezekelsz. (Füleske lepattant.)
    3. Más az, ha idejössz, hogy "Sziasztok, lenne egy kérdésem: ez hogy van?", aztán folytatod, hogy "Köszönöm, még van egy ilyen is, hogy...", és az, hogy idejössz, hogy "Csá, én vagyok a valaki, megmondom a tutifrankót: a hit faszság, a hívők hülyék, de majd én jól tudom ám a választ mindenre is", aztán meg produkálsz egy olyat, hogy se kép, se hang, se füle, se farka se a hittel kapcsolatos ismereteidnek, sem a filozófiai ismereteidnek, sem a logika alkalmazásának, továbbá se szövegértési készség, se vitakészség, viszont ezerrel vergődsz, rúgkapálsz, mert Te jobban tudod akkor is, ha nem.

    Tanulj, olvass, aztán kérdezz, ha még valami nem világos.
    Isten áldjon!

    [ Szerkesztve ]

    "Szerintem."

Új hozzászólás Aktív témák