Új hozzászólás Aktív témák

  • kisskd

    tag

    válasz Bucsek #752 üzenetére

    Árnyékolás: igazságság szerint jó volna szintén árnyékolt (STP/FTP) aljzatba kötni, és valahol földelni, de ennek fontosságáról/helyes otthoni megvalósításáról se a topiclakók, se az internet népe nem tudott igazán megegyezni ahogy láttam. Szerintem (!) nem vagy hátrányban vele bekötés nélkül sem.

    230V: az álmoskönyv szerint nem ideális/szabályos, gyakorlatban nekem még nem okozott komoly problémát. A biztonság szempontjából megfontolandó esetleg, hogy az adatkábel szigetelése nem erre a feszültségre van kitalálva, szóval ha sérül az MCU szigetelése, 230V mehet oda is, ahova nem kéne.

    Hiba: jól értem, h a router felőli végén csak kilóg a falból a kábel, rajta egy dugóval? Lehet a dugó egyik pinje nem lett rendesen bepréselve, vagy az ahhoz tartózó szál lett rövid, előfordul. Az is megesett már a történelemben, h sikerült úgy élre hajtani a vezetéket, h kívül sértetlen volt, de 1-2 (extrém hatékony családtagnál 8) ér eltört benne. Ezt tényleg a teszter/multiméter fogja csak megmondani.

Új hozzászólás Aktív témák