Új hozzászólás Aktív témák

  • D-LAN|FuRioN

    aktív tag

    válasz bon #3929 üzenetére

    Meg, meg is szenvedtem vele. :DDD Bár a saját hülyeségem volt, összeraktam tesztre az asztalon, de net nélkül nem lehet beindítani.. Kapott egy lan hozzáférést a régi hálózatról, de nem tetszett neki. Mondom jó szétkapok mindent beteszem a helyére és szuper lesz. Kuka volt ott is, nem érzékelte a netet se dhcp net, se fixip se pppoe. Net nincs, telefon lemerülőben, fogtam és toltam egy resetet. Utána megtalálta magát. :DDD Viszont a LAN SFP+ port jelenleg bugos, nem üzemel sima SFP-vel. Elvileg kövi fw-ben javítják. Addig viszont muszáj voltam visszatenni mellé a régi sw-et, mert megy egy optikai linkem is róla. Sw portok közötti forgalmakkal is kicsit problémám volt, mert pl 4-es porton van egy vas, feltölt ptp 150Mbit-el, egy másik porton van egy r5acgen2 prism átlövésem, túloldalon 400/400-ból lett 250/150, net az 1/1g fixip. Ezt a problémát az oldotta meg, hogy sfp lan portba dobtam egy cisco utp-s modult és oda pakoltam az ap-t. Nem igazán találtam a konfigban sw portokra priorizálálst, illetve ezt a hibát se tudom mi okozza... Plusz kb 3 helyen látod a proc/ram terheltségét, mindenhol mást mutat, gyanítom ssh cli a pontos. :U A kis lcd kijelző fain, csak nem mutat normálisan sávszél terheltséget. vmi 1-5 Mbit mozog rajta, valóságban 200 körül van. Szóval van még itt mit javítani fw szinten. VPN működik, lassúnak érzem, vodás 60/20, vpn-en át 35/20. Barátom tesztelte neki 800-as nete van kb, speedtest annyit mér gpon hálózaton, vpnen 170/80 Mbit/s. Ennél azt hiszem jobban ment az edgerouter 4. Nem sok beállítást találtam eddig vpn-hez nem tudom hol lehet mtu-t lőni. Nekem még kicsit idegen ez a webes nyomkodás, hozzászoktam a clihez.

    Ezektől eltekintve jónak tűnik, kapott egy 4TB-os wd purple hdd-t, protect része király. Alapba a sebesség is, bekapcsolt IDS, IPS és DPI esetén is 900+ le/fel sebességet mérek. Nem lassul ha ki-be kapcsolgatom a funkciókat. :K

    \'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

Új hozzászólás Aktív témák