Új hozzászólás Aktív témák

  • Ixion77

    Topikgazda

    válasz DanielLong #4720 üzenetére

    "Ebben az esetben nem az lesz, hogy az etf most átlagban 4% hozamú kötvényeket tartana?"

    De igen, csak éppen teljesen mindegy milyen hozamú a kötvény. Az árfolyama annak mértékével "korrigálva" van. Bele van számolva.
    Ha direkt kötvényt veszel, annak az az előnye (és hátránya), hogy ha tartod lejáratig, akkor garantáltan fixen a mostani árfolyamból és az ismert hozamból adódó nyereséget fogod kapni. Az árfolyama közben változik ugyan, de az téged nem érint, mert nem adod el.
    Ha ETF-et veszel, azzal folyamatosan "megújítod" a kötvényedet. Tehát kvázi minden nap megkapod az aznapi kamatot, plusz az aktuális árfolyamváltozásból adódó nyereséget/veszteséget. Ezért a példádban a visszaeső kamat 20 évre való kivetítéséből adódó nyereséget már két év múlva megkapod. De valójában akkor is megkapod azt, ha a direkt vette kötvényedet mégis eladod 2 év múlva.

    A direkt kötvényvásárlást én hosszas tervezés után két okból vetettem el:
    1, Az adózása jövő január 1.-től kezdve valószínűleg pocsék lesz.
    2, A spread sokkal nagyobb mint az ETF-ek esetében. Mivel ezek nem rohangáló árfolyamú részvények, hanem komótosan mozgó kötvények, ezért ez extrán számít.

    #4719 julius666
    "Itt most te a hozamváltozásokat "százalékosítottad" nem a konkrét kötvény árfolyammozgásokat igaz?"
    Így igaz. Pontosan ez volt a hiba.

    "A kötvények fizetnek is kamatot, nem csak az árfolyammozgás adja a hozamot. :)"
    Ez szerintem lényegtelen. Az ETF is fizet osztalékot, vagy visszaforgat.

    "Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

Új hozzászólás Aktív témák