Hirdetés

2018. november 14., szerda

Gyorskeresés

(#1501) Winner_hun válasza Met (#1500) üzenetére

Winner_hun
(Webcaritas)

Árnyékkal és árnyék nélkül is jó. Kicsit olyan érzésem van mintha a jobb kezébe belevágna az, amit fog. Egy kicsit lehetne kisebb / eltolódhatna jobbra a waze logó, tán még a mosoly is jobban látszódna akkor.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1502) Met válasza Winner_hun (#1501) üzenetére

Met
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1503) Winner_hun válasza Met (#1502) üzenetére

Winner_hun
(Webcaritas)

Kiváló, köszönöm:R
Illetve:B kb. 100-100 pixelnyi átlátszó hátteret még légy szíves adj neki, mert ahova szánom ott levágja a kép szélét. Nem tudom hogy van-e maximális képméret és akkor azt is levágja vagy átméretezi-e, ezt még kitesztelem.

Kicsitnyítve sajnos nem látszik ilyen jól, világos a mókus is meg a logó is. A szőrzetén a ph-s avataromhoz hasonlóan tudnál egy kicsit barnítani? Ennyire barna nem kell, de jobb lenne ha a logótól kontrasztosabb lenne. Illetve ha a waze logó még egy kicsit kisebb és jobbra csúsztatva helyezkedne el, sötétebb kontúrokka, az tán segítene. Ha picit vastagabbak a vonalai az se gond.
A kerék lehet belül fehér.

[ Szerkesztve ]

(#1504) Met válasza Winner_hun (#1503) üzenetére

Met
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

itt meg a +100-100 px nélkül

[ Szerkesztve ]

(#1505) Winner_hun válasza Met (#1504) üzenetére

Winner_hun
(Webcaritas)

Sokkal jobb így:R Az orra még épp kilóg de nem számít, ez már elmegy. Nem teljes barnulásra gondoltam hanem valami ilyesmire, de azt hiszem jó lesz ez így. A kerék közepét még kérném szépen fehérre és kész. Vagy ha még nem mentem az idegeidre akkor a külső kontúrt kicsit vastagabbra úgy, hogy az kifele hízzon, a fehér résznek ne menjen a rovására. A szem és a kerék is lehetne egy picit nagyobb, illetve a száj is vastagabb (előbbi felfele, utóbbi lefele).

[ Szerkesztve ]

(#1506) Met válasza Winner_hun (#1505) üzenetére

Met
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

(#1507) Winner_hun válasza Met (#1506) üzenetére

Winner_hun
(Webcaritas)

Jó lesz, köszönöm, csak a 100-100 pixelnyi átlátszó terület hiányzik a széleiről.

(#1508) Met válasza Winner_hun (#1507) üzenetére

Met
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Oldalankét 100 vagy összesen 100?
594px széles volt, ez 694 széles.

[ Szerkesztve ]

(#1509) Winner_hun válasza Met (#1508) üzenetére

Winner_hun
(Webcaritas)

Így most kiváló, köszönöm:R

(#1510) Met válasza Winner_hun (#1509) üzenetére

Met
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

nm

(#1511) BonFire válasza Met (#1510) üzenetére

BonFire
(PH! kedvence)

Látom, nagyon ráérsz! :DDD

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1512) BonFire

BonFire
(PH! kedvence)

Ha már itt vagyok…

Tudtok bevált Stock fotó oldalakat ajánlani? Legalább egy tuti kéne, ahol kapok is az előfizetésért cserébe valamit. Ahol nagy és bő a választék, és tűrhetőek az árak. Olyan is megfelelne, ahol alkalmanként lehet licencelni egy-egy képet, amikor éppen arra szükség van, nem pedig fenntartani egy előfizetést, ha nincs rá szükség. Ez utóbbi még jobb lenne.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1513) Met válasza BonFire (#1512) üzenetére

Met
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Nem nagyon ismerem ezeket az oldalakat.
Cégnél 123rf-ről szoktunk venni néha, ott kredit rendszer van.
Veszel x kreditet, a képek meg mérettől függően x kreditbe kerülnek.

(#1514) BonFire válasza Met (#1513) üzenetére

BonFire
(PH! kedvence)

Köszi, majd szétnézek rajta. Úgy látom, eléggé vegyes a felhozatal, sok az amatőr kép. Olyat én is tudok csinálni. :DDD De legalább bőséges a választék.

Cserébe ezt most csak úgy itt hagyom. :))

(#1515) Met válasza BonFire (#1514) üzenetére

Met
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Mikre nem képes az MS Word :D

(#1516) BonFire válasza Met (#1515) üzenetére

BonFire
(PH! kedvence)

Hallod! De egy falu 25 éves várossá válási évfordulójáról van szó. Egy olyan eseményről, amin majd lehet nosztalgiázni, és a jövőben elővenni a korabeli dokumentumokat, hozzá kapcsolódó emlékeket. És ennyi marad belőle. Pedig ha mondjuk Bunyós Pityut kihagyják a programból, az ő gázsijából egy tisztességes plakátot lehetett volna csináltatni az alkalomra. De ez így tiszta szégyen.

Mellesleg ettől még mindig egy tetű falu marad, de azért tényleg adhatnának magukra ennyit!

(#1517) Sspot válasza BonFire (#1514) üzenetére

Sspot
(senior tag)

Képcím... :DDD
Vagy fájlnév...

[ Szerkesztve ]

Don't roam around the forest looking for a fight, Tenno. Ivara is always on guard.

(#1518) BonFire válasza Sspot (#1517) üzenetére

BonFire
(PH! kedvence)

Így mentettem le, mert a Facebook által felajánlott kétszázhuszonnégy jegyű számkombináció nem mond valami sokat. :DDD :DD

[ Szerkesztve ]

(#1519) alok válasza BonFire (#1514) üzenetére

alok
(lelkes újonc)

De legalább kiegészült főzőversennyel ;-)

(#1520) BonFire

BonFire
(PH! kedvence)

Sziasztok! Tippeket, ötleteket várok. Merchandise lenne, üveg vagy fém kulacs, ivópalack (ha fém, akkor belül üveg legyen), amit lehet logózni. Ilyesmire gondoltunk >>KULACS<< Aztán ha tudunk választani, mert mondjuk értelmes áron van miből, akkor kéne valami cég, aki képes egy logót rápakolni, de nem gravírozva, hanem színnel. Mondjuk feketével, pirossal, kékkel stb. Nem kell négyszín kolor, csak egyszínű, de az lehetőleg ne matrica vagy hasonló borzalom legyen.

Tudtok ebben segíteni linkekkel?

[ Szerkesztve ]

(#1521) Met válasza BonFire (#1520) üzenetére

Met
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Mennyi kellene?
Milyen árkategóriában gondolkoztok?
PÜ-ben.

[ Szerkesztve ]

(#1522) BonFire válasza Met (#1521) üzenetére

BonFire
(PH! kedvence)

A mennyiségről még nem volt szó. Gondolom, 10-20-nal több kéne, és ha nagy tételben vásárlunk, kapunk valami kedvezményt is, vagy lealkudjuk 😎

Amit linkeltem, az 3900 ft. A fölé szerintem nem nagyon kéne menni árban, hiszen A logózás is pénzbe kerül, és el is kell adni. Persze bekerülési költségen, mert ezen nem lesz nyerészkedés; csak egy kampány része lenne.

De majd ezekre a részletekre pontosabban rákérdezek.

(#1523) SZATA válasza BonFire (#1520) üzenetére

SZATA
(senior tag)

Itt nézz körbe esetleg, jó cég!

https://reklamajandek.hu/kulacs-ajandekok.html

(#1524) Petyyyyy

Petyyyyy
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Sziasztok!

Akad itt valaki a topikban, aki vállalna egy kisebb látványterv készítést?
Egy autó és egy felni házasításáról lenne szó.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever. Im the star.

(#1525) ToBeY

ToBeY
(PH! nagyúr)

Hogyan kéne beállítani a színprofile-t,hogy PS-ből kimentve kb hasonló legyen a kép windowsban nézegetve is?

(#1526) ToBeY válasza ToBeY (#1525) üzenetére

ToBeY
(PH! nagyúr)

Mos így állítottam be,ez így mennyire jó?[kép]

(#1527) BonFire válasza ToBeY (#1525) üzenetére

BonFire
(PH! kedvence)

Windowsban mivel nézed? Milyen fájlformátum, amit nézel?

(#1528) ToBeY válasza BonFire (#1527) üzenetére

ToBeY
(PH! nagyúr)

Beépített képnézegetővel nézem és sima jpg file (és 10 "quality"-n mentettem ki)
Egyébként most a monitort és PS-t is sRGB 2.1 állítottam a color profile-t.

(#1529) BonFire válasza ToBeY (#1528) üzenetére

BonFire
(PH! kedvence)

Semmit nem jelent a Windows beépített megjelenítője. Arra való, hogy a telefonos képeket nézegessék rajta az emberek, nem arra, hogy színhű legyen.

(#1530) ToBeY válasza BonFire (#1529) üzenetére

ToBeY
(PH! nagyúr)

Najó,de PS-ben csináltam egy ilyen lila-rózsaszín átmentetés hajat egy csajszinak (ne menjünk bele :DDD ) és winben csak egy lila paca látszott,pedig ps-ben frankón nézett ki.

(#1531) BonFire válasza ToBeY (#1530) üzenetére

BonFire
(PH! kedvence)

Vannak színárnyalatok, amelyeket ahány képnézővel nézel, annyifélének látszik.

(#1532) unravel

unravel
(őstag)

Üdv,

megkérhetek valakit, hogy leszedje erről a "FACEBOOK | YOUTUBE" írást? ;) :B

¯\_(ツ)_/¯

(#1533) pikszel válasza unravel (#1532) üzenetére

pikszel
(Arcképgyáros)

Így gondoltad, vagy így?

;]

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#1534) unravel válasza pikszel (#1533) üzenetére

unravel
(őstag)

láv jú szó mács :R

¯\_(ツ)_/¯

(#1535) ToBeY

ToBeY
(PH! nagyúr)

Hello
Camera raw filter-ben white balance-nél,hogyan lehet több előre definiált sablont belerakni?
Nekem kb kettő van benne auto,as shot.(gondolom ez a kettő default),de láttam valakinél itt több is van.

[ Szerkesztve ]

(#1536) ToBeY

ToBeY
(PH! nagyúr)

Az új PS-ben hogyan lehet nem méretarányosan használni a freetansform-ot? :U
Csak a kép két szélét szeretném húzni,de az egész kép méretarányosan változik.

(#1537) ToBeY válasza ToBeY (#1536) üzenetére

ToBeY
(PH! nagyúr)

Megvan.Ez egy új feature, automatic scale a free transformnál,shift-et kell nyomni,ha másképpen akar méretezni az ember.

(#1538) BonFire válasza ToBeY (#1537) üzenetére

BonFire
(PH! kedvence)

Most volt az Adobe seminaron egy megjegyzés róla, hogy most kitalálta huszonöt év után az Adobe, hogy milyen logikátlan dolog segédbillentyűvel csinálni az aránytartó méretezést, amikor annak kéne az alapértelmezettnek lennie, ezért a Ps-ben megcserélték, Tehát mostantól Shifttel nyomva lesz nyomorék, és Shift nélkül méretarányos az átméretezés.

Arról nem volt szó, hogy a többi szoftver követte-e ezt a változtatást, tehát ha Illustratorban maradt minden a régiben, akkor lesz anyázás bő nyállal. :C

(#1539) ToBeY válasza BonFire (#1538) üzenetére

ToBeY
(PH! nagyúr)

Jah,nagyon viccesek.... X évig shift-et nyomva lehetett méretarányosan méretezni,most meg az új verzióban kitalálta valamilyen okos,hogy ez így sz@r, és legyen fordítva.Eltartott egy kis ideig mire rájöttem és megszoktam,de most már nem okoz gondot (max ha régebbi ps elé ülök akkor lehet egy kis zavar :B .)

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.