Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gomez86

    őstag

    válasz Cs1csó #14819 üzenetére

    Köszönöm, Szerintem maradok valamelyik line interactive-nál.

    De azért olyan boltot keresek hogy ha a "halk ventit" hangosnak találom akkor vissza tudjam küldeni. Nem vagyok különösebben white fülű, viszont amikor nincs mozgó alkatrész a gépben akkor egyetlen venti is sok tud lenni.

    Fura nekem kicsit hogy senki nem rugózik ezen a neten, pedig nem én vagyok az egyetlen aki néma/nagyon halk gépet keres vagy épít. Tele van a polc bélelt házakkal, meg ilyen-olyan csapágyas ventikkel, meg ultra alacsony fordulatszabályzóval meg mittudomén...

    "A man is a success if he gets up in the morning and gets to bed at night, and in between he does what he wants to do." Bob Dylan

  • valakky

    aktív tag

    válasz Cs1csó #14819 üzenetére

    Tekintve, hogy az offline is beállítható, általában 3 fokozatban, és az esetek 99%-ában jobbára kapcsolóüzemű tápok csatlakoznak egy szünetmentesre, amelyek tényleg csak a túl alacsony/magas feszültségekre érzékenyek, ezeket egy offline is ua. kiszűri, csak épp akkus módra váltással, illetve az a 6 ms is bőven elegendő, hogy hibamentes legyen a váltás.
    Ugyanez igaz az ac-dc adapterekre.
    Egy nem öreg és felújításra váró elektromos hálózat mellett, aminél látható jelei vannak egy nagyobb fogyasztó által kiváltott feszültségsésnek akár lakáson, akár házon belül (pl. fúró indításakor pislant egyet a világítás), ahol évi pár alkalommal max. a 230 V tűnik el az áramszolgálató jóvoltából vagy egy-egy biztosíték, fí relé leoldása miatt, mert elpukkant valami, semmilyen gyakorlati előnye nincs a line interactive szünetmentesnek, csak egy újabb meghibásodási lehetőség alkatrész szempontjából, és egy idő után a gyengébb minőségű ccuccok szeretnek is zajosodni, zúgás, sercegés formájában.
    Nem véletlenül lehet életben tartani egy öreg offline szünetmentest akár évtizedekig, míg a Kínában címkézett gyártók egyívású szünetmentesei a melóhelyen forgóban vannak. Oké, általában az a pár szakember helyben megoldja fillérekből, meg ezt kaptuk alapon belefér.
    De otthonra számítógép/tv/monitor/router és társai szintre inkább egy felújított offline APC/MGE/EATON, mint bármelyik kínai tucatgyártó 5-6 helyre címkézett terméke.
    Bár az APC belépős termékei kb. ugyanabba a hulladék 4-5, max 7 évig működik kategóriába tartoznak, mint a megszámlálhatatlan címkéjű kínaiak, csak annyi különbséggel, hogy helyben javítani se tudják őket. Mondjuk idegesítő ciripelés, zaj nem jön belőlük, csak sípolás hogy feladták a küzdelmet és elég szép négyszögjelet is adnak, megnézték őket oszcilloszkóppal, amíg megint csak a kínai címkék elég "ökörhugyozósan fos" (álá kollega mondata) íveket produkálnak, AVR ide vagy oda. Kimeneti feszültségtartásuk is elég szépen csökken az idő elmúltával.
    EATON, FSP még elmegy az alsó szegmensben, meglepően jó bírják időnként pár kisebb javítással pár darabot érintve, a többinek egyelőre kutya baja, míg a kínai akármik már rég kihullottak, szintén SO-HO környezetben, emelett szép kimeneti jel és jó a feszültségtartásuk is az idő múlásával.
    Színuszosból felénk viszont tényleg csak nagyon drágák vannak, ott nem spórol a beszerzés.
    Bőven jók az offline egy átlagháztartásba, ahol helyi baltaarcú apu nem hegeszt, flexel minden délután a szar hálózaton.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák