Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kymera

    senior tag

    "... Első körben 12 ezer, idővel 42 ezer műholdat akar a SpaceX, a 12 ezer darab nagyjából 10 milliárd dollárba kerül állítólag. ...."

    Eddig is sok volt az űrszemét , de most a nap is alig fog átsütni a műholdfelhőn keresztül :D

    1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

  • kymera

    senior tag

    válasz schawo #9 üzenetére

    Üdv!

    Gugli nélkül is tisztában vagyok a föld "nagyságával" :) .
    A föld sugarának (átlagot veszünk , mert ugye a földünk nem tökéletes gömb) + a műholdak keringési magasságának az összege a négyzeten , majd az eredmény szorozva 4-el és PI-vel (3,1415) , így megkapjuk annak a "gömbnek" a felszínét ahol majd a Starlink műholdak keringeni fognak. Már csak annyi dolgunk van hogy ezt az értéket elosztjuk 42000-el (ennyi Starlink műhold lesz talán) és máris tudjuk hogy egy felületi egységre (négyzetméterre vagy négyzetkilométerre , attól függően hogy miben számoltunk) mennyi műhold "jut" .

    Azzal is tisztában vagyok hogy a múltbéli , jelenlegi és jövőbeli műholdjaink különböző magasságokban fognak keringeni , de ettől függetlenül előbb-utóbb túl nagy lesz a nyüzsgés odafent.
    Az alábbi képen a 2021 áprilisi állapot látható. Ehhez adjunk hozzá még 42000 műholdat (Starlink) valamint még azoknak a műholdaknak / űrállomásoknak / űreszközöknek és ezek (nem "recyclable")hordozóinak a számát amiket a következő 5-10 évben "lőnek" fel és máris tisztább a kép !
    De persze én csak egy buta emberke vagyok . :DD

    1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

  • kymera

    senior tag

    válasz schawo #11 üzenetére

    Ez most komoly ??? Ha nincs mibe belekötni , akkor kössünk bele az ábrázolt pöttyök nagyságába ? Gratula !
    Gondolom ha valós méretben ábrázolták volna őket akkor meg az volna a probléma .
    A gyengébbek kedvéért : ez csak egy ábrázolás arról hogy már jelenleg is elég nagy a zsúfoltság odafent.
    Valóban nem fantasztikus tudomány az , amit levezettem , de arra talán pont elég volt hogy lásd - nem minden hozzászóló tartozik az "észbontó" kategóriába ....

    1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

Új hozzászólás Aktív témák