Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Crystalheart

    őstag

    válasz GAlli #264 üzenetére

    Várom már, hogy a szén-dioxidból visszafele üzemanyagot csináljnak... :D

  • mongi_

    aktív tag

    válasz GAlli #264 üzenetére

    Logikus amiket írsz, de végülis a NAGYok mindenre adnak választ, a hozzám hasonló emberkék meg töprengjenek azon, hogy, hogy s mint csinálták a dolgokat. Konkrétumokat senki sem állít, az túl nyilvánvaló lenne mindenki számára, a rejtély itt is megvan. De Istenem, miért nem tudnak konkrétumokról beszélni, mindig ez a mellé beszélés. :U Sajnos, ezt a jelenséget már sok helyen megszokhattuk, és ez borzasztóan elkeserítő. :(

    [Szerkesztve]

    booty time booty time across the USA

  • mongi_

    aktív tag

    válasz GAlli #262 üzenetére

    Mennyire szennyezik a repülőgépek a lakott területek levegőjét?
    Csakúgy, mint a közúti gépjárművek, a gyárak és a háztartási kandallók és kályhák, a repülőgépek is égéstermékeket bocsátanak ki a levegőbe. Az Európai Unió szabályozást fogadott el, amely a levegőbe kibocsátható szennyező anyagokra vonatkozó határértékeket szab meg. Az összes EU-s tagországnak biztosítania kell, hogy 2010-re a levegőminőség ezek között a biztonságos keretek között legyen.

    A Budapest Airport egy levegőminőség-mérő programot indított, melynek részeként nemsokára pontos adataink lesznek arról, hogy a repülőgépek által kibocsátott égéstermékek milyen mértékben járulnak hozzá a repülőtér környéki környezetszennyezéshez. Az előzetes adatok azt mutatják, hogy jóval a határértékek alatt vagyunk.

    A károsanyag-kibocsátás miatt tönkre megy a termés a konyhakertben. Igaz lehet ez? Ha igen mit lehet tenni ellene?
    Ez teljesen kizárt. A földfelszín közelébe érve az elhaladó repülőgépekből származó égéstermékek koncentrációja olyan mértékben hígul fel, hogy semmiképpen sem okozhat ilyen jellegű károsodást.

    Igaz, hogy a gépek a fejünk felett engedik ki az üzemanyagukat?
    Ez teljességgel valótlan. Rendkívül szigorú nemzetközi szabályozás határozza meg az üzemanyag kiengedését. Csak nagy repülési magasságban, vészhelyzetekben megengedett, lakott területek felett pedig amúgy is tilos. A ma használatban lévő repülőgépek többsége nincs is felszerelve vészkiengedő szeleppel. Különben is, a manapság tapasztalt rendkívül magas üzemanyag-árak mellett semmilyen logikus ok nincs, amiért a légitársaságok így akarnák pazarolni az üzemanyagot.

    Bizonyos esetekben amit a lakosok üzemanyagnak gondolnak, az valójában ártalmatlan vízpára.

    Hallani, hogy az érintett területeken a megbetegedések száma megnövekedett. Ez mennyiben tulajdonítható a légi járművek által okozott környezetszennyezésnek?
    Nem ismerünk olyan statisztikát, amely szerint a légi járművek, illetve a repülőtér közelsége érdemben károsítanák az érintett települések lakosságának egészségét.


    [link]

    booty time booty time across the USA

Új hozzászólás Aktív témák