Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • <VadMacs>

    csendes tag

    >A gadget-et nem fogják vissza hozni, mert ott a csempe.

    Vissza lehet varázsolni a gadgeteket Win8 -ra, bár van gép amin fagyni szokott.

    >Amit én igazából sajnálok, hogy az IE 11 valószínűleg már nem jelenik meg Windows 7-re...

    Hát, én rohadtul nem sajnálom... :)

    >Régebben volt olyan, hogy Windows Power Toys. Ha akár ennek keretében telepíthetővé tennék/tették volna a Start menüt, akkor már nem szidnám annyira.

    Ha jól rémlik, az csak kikapcsolt funkciókhoz fért hozzá, nem kiirtott funkciókhoz. És ez most a legnagyobb különbség, lásd Aero, Start Menü hülyülés. Először letiltották, és nem is volt gond addig, amíg rá nem jöttek páran, hogy lehet visszakapcsolni. Na ezután jött az amit most ráerőszakolásnak hívunk: szó szerint irtották ki a fejlesztés alatt álló valamiből, hogy véletlenül se lehessen visszakapcsolni, mert alighanem elég sokan vissza is kapcsolták volna (lásd Classic Shell népszerűségét). Mi ez, ha nem a felhasználók igényeinek semmibevétele...?

    >Nem a te géped hibája. Energiatakarékossági okokból felfüggeszti a korábban megnyitott appot. Csak olyan kódrészletek futnak ilyenkor, ami feltétlenül szükségesek. pl.: érkezett-e üzenet/levél.

    Azért elég röhejes ez egy olyan piacon, ahol az egymagos kis hulladéktól kezdve az i5/i7 -ig bezárólag mindennek illene megfelelni, a sor eleje és vége között durva fogyasztásbeli eltérések vannak. Itt is fel lehet hozni, hogy had én döntsem el már, mire akarom használni a gépemet. Nem vagyok grínpíszes, nem érdekel 0.5W megtakarítás azért cserébe, hogy jóval ócskább lesz az, amiért fizetek. Az i5 -öst sem azért vágtam fel 2.67 -ről 4GHz -re, hogy azzal spóroljak.

    >A gyári levelező pedig a 10 éves outlook express színvonalát hozza jelen állapotában.

    Ne sértegesd azt az OE -t, az egyszerűsége (és ingyenessége) miatt szerettem használni, de ettől a csempéstől csak hányok. :)

    >Simán nevezhették volna Win8 SP1 nek szerintem.

    Ettől előbb élveznek el a m$ fórumtrollok. :)

    >Én nagyon meg vagyok elégedve a Win8-al! A notebook-omon használom és sokkal stabilabb, gördülékenyebb, mint a 7-es!

    Még soha nem olvastam olyat, hogy valaki a stabilitását vonta volna kétségbe. A desktop része nagyon tetszik nekem is, leszámítva az erőszakosan kiirtott dolgokat (Aero Glass, gadgetek, Start Menü, stb).

    >én is szeretem az Aero-t, és sokkal jobban tetszik, mint a Win8 flat designja

    Láttam koncepciót flat+Aero dizájnra, pofásan nézett ki. Semmibe sem került volna, ha bent hagyják (az Aero -t). Tudom itt is az energiára, meg hasonlókra panaszkodtak - de itt kell hányni a m$ marketingrizsája miatt ismét, mert a Vista/7 pontosan erre hivatkozva ki tudta kapcsolni az Aero Glass -t. Erről szintén nem szól egy m$ fan jómunkásember sem, gondolom ők is átlátják, nem lenne mivel védeni az "igazukat".

    >azt ugye nem gondolja senki, hogy az elmúlt nyolc hónapban hozták mindezt össze? ;)

    A jó munkához idő kell, a lassúhoz meg még több. :)

    >es szerinted a szoftverfejlesztes ugy mukodik, hogy ma kitalaljak, holnapra meg kesz is? :U

    Hát ja. Pár hónapig tartott, mire kitaláltak 4-5 pitiáner hülyeséget, amivel a közutálatot kiváltott csempét próbálják csak tovább pofozni, miután kiütésest kapott a juzerektől.
    Komolyra fordítva: ugye (megint) nem a felhasználók igényeit hallgatták meg, ezért kellett hónapokig azon gondolkodni, most megint mit akarnak a torkunkon lenyomni. Kértünk Start menüt, Aero -t - egyik fülükön be, a másikon meg ki. A m$ huszárokon kívül szinte senkit nem érdekel a csempe, de vicces módon a big javítócsomag szinte csak erre épít.

    >A kezdőképernyő pedig egyébként egy teljes képernyős start menü, csak ugye ezt sokan nem ismerik fel. Ha bemész a Windows 8 topicjába, jó pár szaktekintély megerősíti ezt.

    A kezdőképernyő egy felesleges nyűg, ezt meg Te nem ismered fel. A Win8 -as szaktekintélyek meg (ismétlem) ne helyettem akarják eldönteni, mit akarjak használni, vagy mi a számomra jó, használható funkció.

    >Amúgy a 8-as egy stabil rendszer, de eddig Vista-i sorsa van.

    Elqrták a csempe erőszakolásával. Ebből a szempontból viszont nem hasonlít a Vistára, mivel ezt szándékosan qrták el m$ -éknál - ráadásul a Vista az SP1 -el tényleg stabil lett, de a 8.1 ugyanolyan hányás fog maradni, mint az előd (8 -asnál nem a nyilvánvaló elcseszést akarják korrigálni).

    >A Win8-nál megpróbáltak újítani, ez lett az eredménye.

    Valószínű ez volt a gondolatmenet, ami miatt mindent egy lapra tettek fel: gondolták gyorsan hozzászokunk ehhez, aztán veszünk majd csempés múmiát, meg palatáblát. Hát, egyenlőre nem jött be nekik. Ráadásul ARM fronton a Nokia elveszítette a Symbian OS -ről leszállók tetemes részét. :)
    A vicc amúgy az, hogy mint felhasználó jobban örülnék, ha a csempét szemétre vágnák, és a MC -t raknák a helyére. Kíváncsi lennék, a m$ fanokon kívül lenne e olyan véglény aki fizetne a csempékért, ha külön kellene megvásárolni. :)

    >Mondjuk ha a start gombra egy menü jön be, nem a Metro felület, akkor az sem igazán jó megoldás. Akkor kell egy külön váltómechanizmus a kétféle felület között.

    Shift+Win / mausz görgő lenyomása. Rohadtul bonyolult ám megoldani, de aki ingyen készített Start Menü pótlékot, az ezt is meg tudta oldani... :)

    >De legalább gyors... ezt az egyet nem lehet hibának felróni.

    Ezért volt nagy kár így elqrni... :(
    Kb olyan szörnyszülött lett, mint ha valaki azzal akarna tekintélyt parancsolni, hogy egy Ferrari motort akarna erőltetni egy Velorex -be. Nem is lenne gond, ha a hülye nem versenyezni akarna vele, mint ahogy a m$ meg azt képzeli, hogy erre fognak ugrani a népek, mert a csempéktől fú de durva lesz még a brutális élienver' masina is.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés