A német trösztellenes hatóság megvádolta az Apple-t, hogy az visszaél piaci erőfölényével az appok követését figyelő eszköze kapcsán, továbbá előnybe hozza magát. Amennyiben nem változtatnak az üzleti gyakorlataikon, napi szintű büntetéseket is kaphatnak.
A német trösztellenes hivatal 3 évnyi vizsgálat után állt bele az App Tracking Transparency funkcióba – ez teszi lehetővé a felhasználóknak, hogy blokkolják a hirdetőket abban, hogy kövessék őket különböző appokban.
Az Apple szerint a funkció az adatvédelemről szól, de a Meta és más fejlesztők, amelyek reklámkövetésre építenek, érthető módon erősen kritizálják. A német hatóság szerint a funkció miatt sokkal nehezebb a rivális kiadóknak a reklámokhoz szükséges felhasználói adatokhoz hozzájutni.
Az Apple szerint ők magasabb minőségi elvárásokhoz tartják magukat, mint amit bármelyik külső fejlesztővel szemben megkövetelnek. A jövőben is együttműködnének a hatósággal, hogy a felhasználók számára minden átlátható és irányítható legyen.
A németek idén vagy jövőre hoznak végleges döntést, és az Apple el kell oszlassa a vázolt aggályokat, ha nem akar bírságot.