Új hozzászólás Aktív témák

  • para2014

    csendes tag

    válasz Stieve #1897 üzenetére

    Kedves Stieve! Sajnos de nem a tudat hogy ott van azért zavar. :F Ahogy írtam már van fém a testembe és az nem zavart.De ez borzalom!! Minden mozdulatnál érzem:De majd a közmondásra hallgatok, Vagy meg szokom vagy meg szökök ; ;] Neked meg sok szerencsét,híd el jót akar a dokid,ha megtudja csinálni.Egy műtéttel meg úszod,és panasz mentes leszel.Én két műtéttel értem el,két vágás ,két altatás két lábadozás.És ez nem mindegy!! :K Egyébként keresd meg a gerinc.hu-a keresöbe van egy igen csak jó oldal ott mindent meg tudsz az egészről. Üdv.

  • Gerinctelen

    csendes tag

    Üdvözlök mindenkit, és jobbulást!
    Aki nem olvasott annak írom , 50 éves vagyok , juni 6-án volt az 1. műtétem , két nagy kiterjedésű kiszakadt sérvem , és egy haemangiómát távolítottak el,. A műtétem teljesen jól sikerült, de rehabilitációra nem vállaltak, mert epilepsziás vagyok.. Most sikerült egy orvossal szerezni , aki nekilátott végre a rehabilitálni.
    Hurrá :)
    Én azt gondoltam , naivan , hogy a legnehezebb a műtét lesz, és nem így van... a rehabilitáció nagyon nehéz , fárasztó, intenzív munka
    Kapok vízi kezelést , mágneses kezelést , fizikót és gerinc tornát.
    A jobb lábfejem béna , de nagyon lassan betudom húzni a láb ujjaim , ehhez nagy koncentrációra van szükségem ..
    Most elöször a deréktáji és has alsó részén lévő izmokat erősítjük, és erre fogjuk ráépíteni később a lábakat..
    Ülni még nem tudok , de mindenki biztat, hogy fogok:)
    Nagyon gyúrok már egy vasárnapi ebédet ülve elfogyasztani.
    Minden nehézségem ellenére boldogan gyötröm magam , mert tele vagyok reménnyel , és biztosan tudom, ha most nem tudják felszedni a letapadásokat és oldani a görcsöket , akkor az úgy marad, és csak jönni fog hozzá, ahogy olvaslak bennetek nagy esélyek vannak erre ,és a sérv kújúlásásra is . Mikor nagyon fáradt vagyok,felteszem, ha ez így van , megéri ez a rengeteg munka és küszködés ?..., de reggel felkelek és neki indulok újra , mert ha egy normálisabb évet nyerek is megéri.., legalább nem vádolom magam , hogy nem tettem semmit! :)

  • graver40

    csendes tag

    válasz Gerinctelen #1902 üzenetére

    Gerinctelen, azt írják, Vali vagy. Akkor Vali, téged olvasva bagatellnek tűnik a saját problémám. Úgy indultam neki a második műtétnek, hogy felgyógyultam az első után, felgyógyulok most is. Csak amikor vannak ilyen hullámvölgyek, vagy visszaesések, akkor megijed az ember, hogy hátha mégse, és akkor mi lesz...
    De a te példád is segít az embernek, hogy kitartson, és hiszem, hogy ezzel az akarással sikerülni is fog megenned ülve, nyugodtan azt a vasárnapi ebédet. :) Biztos hogy megéri a küszködés, akármennyi is legyen az az idő, amennyi élhető, fájdalom mentes életet nyersz - remélhetőleg minél többet. Visszatekintve ugyan nekem nem volt ilyen kemény rehabilitációm, de a műtét után azért csak volt négy évem, amikor csak néha volt fájdalmam, és élhettem a normális életem. Szóval hajrá, további sikeres rehabilitációt! )

  • klari164

    csendes tag

    válasz graver40 #1903 üzenetére

    Szia Vali! Ismeretlenül is nagyon szorítok Neked, hogy sikerüljön újra ülve enned, és minden egyéb amire a gyógyulás terén vágysz. 47 éves vagyok és az első gerincműtétem 33 éves koromban volt. Ez az a kor, amikor egy háziasszony, anya nem tudja kipihenni a műtétet. Na én pont így jártam. Még kontrollra se mentem vissza, de dolgozni igen. Várt a háztartás, egy 10 éves és egy 12 éves gyerek. A férjem 2 helyen dolgozott, nyomtuk rendesen, hogy a két gyereknek megtudjunk adni 1-2 dolgot. Nem jártam rehabilitációra, mert nem volt időm. Butaság volt, most már tudom, mert nyertem magamnak gyorsan még két műtétet. Leszázalékoltak és még mellette is dolgoztam 4-6 órákban.Legutóbb a TESCO-ban dolgoztam, szavatossági ellenőrként, na ott kellett emelgetni. Lepakolni a raklapról a 10-kg-os, lisztet. 8x2l Colát stb., átnézni és visszapakolni a raklapra. Akkor ment férjhez a nagyobbik lányom, a kisebbik, össze költözött a barátjával,egyiknek se volt semmije.Dolgoznom kellett. Menet közben a férjemet is műtötték kiszakadt, gerincsérvre. Egyik nap munka közben beállt a derekam és nem tudtam többet menni dolgozni. Az emelgetés és hajolgatás megtette hatását. Ezután jött a csavarozás, negyedik műtét. Visszatekintve, sok mindent nem így kellett volna csinálni, de fiatalabb voltam és azt hittem, hogy enyém a világ, Most megfogadtam, hogy elmegyek én is rehabilitációs kezelésre Zsóryba és viszem a férjemet is, mert Ő is nagyon kínlódik. Nem vagyok orvos, de a tünetei, fájdalmai nagyon hasonlóak, mint az enyémek voltak, valószínű, hogy kiújult a sérve.Erőt veszek a Te akaratodból és én is hiszek benne, hogy segíteni fog a rehabilitáció. Lehet, hogy már annyira elbántam a derekammal, hogy nagyon sok lelkierőre és bizakodásra lesz szükségem, de itt állsz példaként és ez jó mindenkinek. Sikeres kezelést kívánok és néha jelezzél, hol tartasz. :B

  • Stieve

    csendes tag

    válasz klari164 #1905 üzenetére

    Sziasztok!

    Aneszteziológus rábólintott a műtétre, elvileg 1 hónapon belül megtörténhet a dolog, szerinte legalábbis. Biztosat nem mondtak, majd előtte hívnak telefonon...
    Csak az jár a fejemben, hogy jobbnak kell lennie!!!
    Szeretnék teljes életet élni, és mindent meg fogok tenni ezért. Még ha egy része nem is rajtam múlik. Szar dolog ez a kiszolgáltatottság, de ha nem adnak más utat be kell vállalni...
    Jobbulást mindenkinek!!!

  • klari164

    csendes tag

    válasz Stieve #1906 üzenetére

    Szia Stieve! Végre az utolsó "akadályon" is túl vagy. De most már ne nagyon menjél meleg vízbe, nehogy bedurranjon a derekad. Mikor befekszel vesznek vért és az kimutatja a gyulladást. Tehát egy fontos dolgod van, vigyázzál meg ne fázz, mert akkor tolódik a műtéted. Most jönnek majd az esős, nyirkos idők, könnyű megfázni.Nem lesz semmi gond, a műtét után az őrzőbe visznek, mint már írtam és reggelig ott leszel.Csak kérned kell fájdalomcsillapítót és mindent megtesznek, hogy könnyebb legyen. Mindennel kiszolgálnak, adnak kacsát, vizet, este vacsorát, amin nagyon meglepődtem.Azt is leírtam, hogy csomagot kell összepakolnod: póló vagy pizsama, szappan, törölköző, na és tedd be a telefont is, mert ha jobban vagy feltudod hívni a családodat. Ezt a csomagot az ágyadon kell hagyni és a nővér viszi, csak szólni kell neki.Nem kell a hátadon feküdni, nyugodtan oldalra fordulhatsz. Van olyan kórház, ahol csak háton fekhetsz.. Bízz az orvosokban, válogatott csapat, mind külföldre jár tanulmányi útra és próbálnak felkészültebben gyógyítani . Van ingyen WIFI, így ha már jobban vagy, írhatsz nekünk, hogy mi van veled. :C

  • graver40

    csendes tag

    válasz klari164 #1907 üzenetére

    Stieve, akkor már a "célegyenesben" vagy. Az OGK-ban leszel műtve? Engem ott műtöttek mind a kétszer. Felkészültek, a nővérek pedig nagyon rendesek, készségesek. Szigorúan tartsd be, amit mondanak, amíg nem lehet, ne próbálj majd felkelni. Szívószálas üdítő praktikus lehet, és mielőtt vinnének a műtétre, érdemes minden szükséges dolgot úgy elhelyezni, hogy az ágyból könnyen elérd. Engem egyik alkalommal se vittek az őrzőbe, hanem a kórteremben, az ágyamban ébredtem. Szorítok neked én is.

    Ki hogy van ma? Nekem mintha egy kicsit jobb lenne ma. Nem sokára indulnom kell a gyerekért a suliba, nincs messze gyalog, de azért kicsit parázok. Ez a legcarabb az egészben, komolyan: a testi tünetek leküzdése után a lelki teher, amitől tovább tart megszabadulni. Úgy elindulni valahova, hogy az ember ne féljen, mi történik/het...
    Szép napot mindenkinek!

  • Stieve

    csendes tag

    Sziasztok!

    Köszönöm Nektek, mindenképpen jelezni fogom, hogy mi a helyzet...
    Egy kis segítséget kérnék akár privátban is, hogy ki kinek és kb mennyi pénzt adott. Bocsi ha nem illő a kérdés de fogalmam sincs. Meg valaki az altató orvosnak is adott, szóval nem vagyok képben...
    Köszönöm!!!
    Gyógyuljatok!!!

  • Gerinctelen

    csendes tag

    válasz Stieve #1909 üzenetére

    Igazából én az orvosom privát rendelésén fizettem a meghatározott összeget, de a műtét után tőlem nem fogadott el az orvos pénzt.Amennyire én tájékozott vagyok ebben a témában , most nem is fogadhatnak el.
    Lehet várta volna , műtét után a reumatológus , és talán a rehabilitációkat , amelyeket megjártam , ha villantottam volna valamit , vállaltak volna , de erről én úgy gondolkodom , amíg nem tesz értem az aktuális ember semmit, addig én nem adok . Akinek hálás vagyok csak és kizárólag annak . Ezt én gondolom így !!

  • Stieve

    csendes tag

    Köszönöm mindenkinek, nagyjából jól gondoltam a dolgokat.
    Gyógyuljatok!!!

  • klari164

    csendes tag

    válasz graver40 #1908 üzenetére

    Szia Évi! Engem ma 3 óra 20 perckor ébresztett a fájdalom. Vettem be fájdalomcsillapítót és azóta nekem is jobb. Elég jó formában voltam délelőtt. Főztem szép nyugiba, vasaltam egy kicsit. De tényleg jobb. Nem tudom mi volt Velünk tegnap. Ahogy nézem az előrejelzést, holnap lehet, hogy nehéz napunk lesz, mert holnaputánra, esőt és lehűlést mondanak. A lelki dologban igazad lehet, mert sokszor nekem is megfordul a fejemben, hogy jó-jó elindulok, de mi lesz ha nem tudok haza menni? De viszek magammal telefont :K , és bármi van, tudok csörögni. A sétától nagyon eltudok fáradni. Ez normális? Írtam már, hogy a gyógytornász azt mondta, hogy 6 hetes korra 60 perc séta.Én jó, ha 20 percet bírok, az is kifektet., pedig ma vagyok 6 hetes. Kíváncsi vagyok Stievnek mondják-e majd, mert engem is ott műtöttek. De majd kikérdezzük. :C

  • Ludovicus

    aktív tag

    Sziasztok! Nemrég találtam rá erre a fórumra és elolvasva az elmúlt napok hozzászólásait, felmerült bennem, hogy leírjam-e a sztorimat. Végül úgy döntöttem, hogy dióhéjban leírom, talán sikerül kicsit árnyalnom a képet erről a "népbetegségről". Én 2004 októberében ébredtem egyik reggel úgy, hogy felkelve az ágyról nem bírok mozdulni. Néhány hét betegállomány, majd pár hónap munkahelyi szenvedés, gyulladáscsökkentők szedése után eljutottam az OGK-ba, ahol az MR után végre megtudtam a pontos diagnózist: kiszakadt sérv az L 4-5 között. 2005. májusban bekerültem a Királyhágó utcába, 5 napig infúzióban kaptam a gyulladáscsökkentőket és gyógytornáztattak, amennyire a korlátaim engedték. Ekkor hosszabb távon már csak mások segítségével tudtam járni. Mivel ezután nem javultam, felvettek a műtéti várólistára, ami akkor 9 hónapos volt. A csigolyák összecsavarozását irányozták elő. Ekkor már permanensen betegállományban voltam és elég nehezen ment az alvás... Időközben "elfogyasztottam" néhány gyógytornászt és még több gyógyszert, de csak nagyjából a kezelés után két hónappal lettem jobban. Talán akkor hatott az infúziós kezelés? Hónapról-hónapra jobban lettem, de továbbra is a műtétre vártam. Az OGK-ban megismertem viszont néhány korábban műtött véleményét, akik egyöntetűen az javasolták, hogy várjak a beavatkozással, amíg tudok.

    2005-2006 tele volt a fordulópont, annyival jobban lettem, hogy elhatároztam, mozogni fogok és erősítem a hátizmaimat. Ennek a fontosságát persze addig már az összes gyógytornásztól vagy százszor hallottam, de - mint az unalomig ismert közhelyet - elengedtem a fülem mellett... Mivel sosem voltam jó úszó, a hátúszás szóba sem jött és bár az országúti bringázás a kedvenc sportom, tél lévén, az sem működött. Így elkezdtem futni, pedig tudtam, az ellenjavalt sportok listáján ez szerepel nagyjából az első helyen. Viszont emlékeztem egyik korábbi gyógytornászom alapvetésére is: ami nem árt, az használ. Hozzáteszem, életemben nem futottam korábban, csak a busz után... Viszont nem éreztem, hogy rontana az állapotomon, igaz, a stílusom eleinte elég nevetséges lehetett egy külső szemlélő számára (ma is kissé előre dőlve futok). És a végszó: azóta sikerült stabilizálni az állapotomat, gyógyszert nagyjából 2006 eleje óta nem szedek és természetesen betartom az alapszabályokat. Nagyjából kétszer nem tettem, meg is lett a következménye. Azóta tudom, hogy tilos autót tolni és jobb, ha nem alszom el keresztbe tett lábbal kényelmetlen fotelban... Az is bebizonyosodott az évek során, hogy a mozgás számomra az egyetlen gyógyszer, meg is érzem a teleket, mikor nem tudok annyit bringázni és futni, amennyit szeretnék. Általában február végére, március elejére már érzékenyebben reagálok a hosszabb ülésre. Viszont az elmúlt években futottam néhány félmaratont, amiket leginkább a térdeim éreztek meg... :-)

    Huhh, most látom, mennyit írtam, remélem, nem untattam senkit...

  • klari164

    csendes tag

    válasz Ludovicus #1913 üzenetére

    Szia! Jó hallani ilyen gyógyulást, de sajnos nem mindenki ilyen szerencsés :(( . Nekem az első műtétnél olyan hirtelen jött minden, hogy nem is volt időm nagyon felkészülni.Soha nem fájt a derekam, de egy reggel rosszul fordultam meg és egyből Ez 2001-ben volt. az MR röntgen megtekintése után, a következő héten műtőasztalra fektetett a doki. Addigra a bal lábamban részleges bénulás volt ( azóta is meg van ), nem tudtam csak görbebottal járni, nem igen volt más választásom. A nővérem Bécsben él, Neki nyaki sérve van 15 éve és nem kell műteni, mert hol kint, hol meg nincs. Szerencséje volt még idáig. Kívánom, hogy sokáig tudjál még futni és ne kerülj be ebbe a táborba.

  • graver40

    csendes tag

    válasz klari164 #1912 üzenetére

    Szia, Klári! Örülök, hogy ma jobban érzed magad. Ami a sétát illeti, ha a 20 perc megy, akkor annyi. Szerintem nem baj, hogy még nem megy az 1 óra. Nekem se menne, pedig régebben műtöttek, és nem csavaroztak. (Nekem nem mondtak ilyet egyébként, csak hogy sétáljak, amennyit bírok - mivel vidéken lakom, rá is vagyok kényszerítve.) Nem vagyunk egyformák, nem egyforma ütemben gyógyulunk. Ha túlerőltetnéd magad, valószínűleg ártanál vele. Fog az a séta tovább is menni, csak türelem. :)
    Én is megjöttem a suliból szerencsésen. Nem mondom, hogy kellemes volt, mert húzódott minden a derekamban, meg a bal oldalon, de nem fájt különösebben, viszont izzadtam a félsztől. Telefon nálam is van mindig. ;) Most, hogy itthon vagyok, nem vizesedik a lábam, legfeljebb egy kicsit. Létezik, hogy stressztől lenne? Ki hallott már ilyet?

  • graver40

    csendes tag

    válasz klari164 #1914 üzenetére

    Szia, Ludovicus!
    Köszi, hogy leírtad a történetedet. Jó ilyet is olvasni, és remélem, még jó sokáig rendben leszel, legjobb, ha nem kerülsz kés alá soha. Írtad, hogy két hónap elteltével lettél jobban. Ez szerintem azért lehetett, mert a legrohadtabbul akkor van az ember, ha a sérv által nyomott ideg begyullad. Az első sérvemnél ez volt a helyzet, még az is gondot okozott, hogy megforduljak az ágyban, nem hogy felkeljek. Olyan fájdalmat még életemben nem éreztem, pedig két gyereket szültem természetes úton... Lassacskán a gyógyszerek hatására lehúzódott a gyulladás, és úgy lettem egyre jobban (2-3 hónap). Közben kiírtak műtétre, mire oda került a sor, már egész jól mozogtam (na jó, 100 méter után erősen sántítottam és kényszertartásom volt), de nagyon féltem, hogy újra begyulladhatok és/vagy károsodik az ideg a nyomás hatására. Ezért mentem bele a műtétbe. Mivel kiszakadt sérved volt, még az is lehet, hogy a kiszakadt darabot a szervezeted "felemésztette", van ilyen, azt mondta a dokim. Akárhogy is, a lényeg, hogy jól vagy.
    Véleményem szerint van, hogy meg lehet úszni, vagy halasztani a műtétet, de csak akkor, ha nem rosszabbodik az ember. Van, amikor nem érdemes megvárni, hogy esetleg véglegesen károsodjanak az idegek, mert azzal már nem igen lehet mit kezdeni.

  • Gerinctelen

    csendes tag

    válasz graver40 #1903 üzenetére

    Kedves Graver 40 !
    Szerintem semmi probléma nem bagatel , ami már 1 vagy több gerincműtéttel jár! ..
    Tudjátok , műtétre menve azt gondoltam, nálam szerencsétlenebb , elesettebb és betegebb ember nincs a világon, és a kórteremben 2 gerinc műtétes volt, és 2 agy műtétes. Nálam két lényegesen súlyosabb eset volt , és korban lényegesen fiatalabbak. Természetesen ez nem jelenti, hogy a saját bajom ledegradáljam, de meg kellett tapasztalnom , hogy mindig vannak súlyosabb dolgok is .. és ami nem öl meg , az megerősít! Vagy pl, hogy a fájdalom segíthet is , és a fájdalomnál rosszabb is lehet...pl. ha nem érzek semmit.
    Bocsánat ...ha érzelgős vagyok !

  • Gerinctelen

    csendes tag

    válasz klari164 #1904 üzenetére

    Kedves Klári! Maximálisan értem , amit írsz. Én egyedül neveltem fel a fiam , épp érettségizett 8 éve , mikor egyik pillanatról a másikra csúszott szét a gerincemmel az egész életem , ekkor már többedszerre.. , infúziós kezelésre szerettek volna beküldeni a kórházba , és nem vállaltam , mert dolgoznom kellett, ezért beinjekcióztattam , 3 napig utána, úgy ment el a vizeletem , hogy nem vettem észre , ettől nagyon meg voltam ijedve , de aztán ez el múlt és végre dolgozhattam a fájdalmat mintha a szél fújta volna el..igaz utána élet formát változtattam , és nagyon kíméltem magam .., 2 évvel ez elött kezdődtek újra a panaszaim..
    Nagyon sajnálok mindenkit , akinek hasonló panaszai vannak , mert nem egyszerű így az élet, de ne feledjétek , hogy mindig van segítség!

  • Gerinctelen

    csendes tag

    válasz para2014 #1892 üzenetére

    Igen engem Valinak hívnak , nagyon örülök Para a sikeres műtétednek,
    Nyugodtan nyafogj , sőt jajgathatsz is néha , mert nekem pl . ettől könnyebb elviselni ezt az egészet..,

  • klari164

    csendes tag

    válasz graver40 #1915 üzenetére

    Szia Évi! Én is vidéken élek, nem titkolom Jászberényben. Itt karácsonyra, olyan pompába öltöztetik a várost, mintha mese országban járnék. De mire oda felmegyek és körbejárom 1 óra. Egyszerűen gyönyörű és minden évben tesznek hozzá. Hagyománnyá vált ( a gyerekek kis koruktól fogva ) , hogy minden évben egyszer hárman csajok felmegyünk megnézni. Ezt csak azért említettem meg, hogy addigra szeretném elérni az 1 órát :K és el is fogom. Addig sétálok , edzek rá. Sajnálom, hogy Te se lettél sokkal jobban műtét után. A sok sétától, vagy a sok üléstől is dagadhat a lábad. Valamivel terhelődik szerintem. De jobb volna mondani a dokidnak, mert nekem nem volt ilyen, egyik műtét után sem. Bár a stressz is rámegy mindenre. Pihentesd most, hogy otthon vagy, ne terheld fölöslegesen. Hány évesek a gyerekek? Írtad, hogy mész a sulihoz. Pihizzél amennyit csak tudsz, mert nyakunkon a front, egész éjszaka kínlódtam a megfordulással, most meg olyan mintha friss lenne a műtét helye és adja a fájdalmat rendesen. Pedig nekünk pont jó ágyunk van, a harmadik műtétem után cseréltük le keményebb, "gerincbarát" matracúra. Komolyan nem értem, nekem a bal lábam fájt műtét előtt, mert ott volt egy sérvem is, most az helyenként zsibbad, a jobb meg hasogat. :(( . Na ennyit a nyafogásból, gondolom Mindenki megszenvedi a frontokat, de azért vagyunk itt, hogy elmondjuk egymásnak a bajainkat, én a gyerekeket nem terhelem vele, mert dolgoznak és nem akarom Őket idegesíteni. A férjem szintén gerincbeteg, de Őt se akarom nyaggatni. Itt eltudjuk mondani, a bajainkat, a másiktól hasznos tanácsokat kaphatunk és ez nagyon jó dolog.

  • graver40

    csendes tag

    válasz klari164 #1920 üzenetére

    Látom, Klári, hogy korán keltél. Én tudtam volna aludni, de vinnem kellett a kisebbiket suliba. Ő 7 éves, első osztályos, a nagyobbik 15 éves, és most kezdte a középiskolát. Szóval van miért gyógyulni, róluk még gondoskodni kell. :)
    Tegnap estére úgy éreztem, mintha friss műtött lennék, azért ma reggel ment a séta. Itt már esik az eső, de még nem hűlt le a levegő.
    Itt helyben ellennék, csak a munkahelyem van nagyon messze. De manapság sajnos örüljön az ember, ha van hova bejárni. Egyelőre azt mondja a házidoki, hogy beidegződési zavar is okozhatja a vizesedést a lábamban, most szép, nem vizes, de lefogadom, hogy ha nekiindulok dolgozni megint tele lesz. :U Kaptam a visszereimre gyógyszert, kíváncsi leszek, használ-e.
    Klári, karácsonyra biztos megerősödsz annyira, hogy nem okoz gondot majd az 1 óra séta. Biztosan szép a karácsonyi díszítés. Nyafogj nyugodtan, mind azt tesszük - kinek másnak, ha nem sorstársnak, mert más úgy sem tudja elképzelni, milyen ez.
    Minél kevesebb fájdalmat, kellemetlenséget a mai napra!

  • graver40

    csendes tag

    válasz Gerinctelen #1917 üzenetére

    Kedves Vali! Igen, mindenkinél van betegebb, de mindenkinek a maga baja a legnagyobb, mert azt kell megélnie. Én néha azt gondolom, hogy az élet figyelmeztet ilyenkor, hogy lassítsak.
    Remélem, továbbra is jól megy a rehab, és érzed a hatását is.

  • klari164

    csendes tag

    Hogy vagytok? El van mindenki veszve. Hogy bírjátok ezt az időt?

  • F34R

    nagyúr

    Akinek volt gerincserve utanna milyen fizikai terhelessel vegezhetett munkat?
    Kinek mivel kezdodott?

  • graver40

    csendes tag

    válasz F34R #1925 üzenetére

    Szia, Klári, én elég gyakran felnézek. Megvagyok, sikeresen meghoztam a gyereket is. :) Most meg már süt a nap.

    F34R, mivel én ülőmunkát végzek, ezt csinálhattam tovább, csak elég sűrűn fel kell állni, és megmozgatni magam. Nyilván nehéz fizikai munkát nem ajánlanak már sérv után.
    Esetemben (az első sérvnél) úgy kezdődött, hogy egyik pillanatról a másikra nem tudtam kiegyenesedni. Nem tudtam mihez kötni. Másnap reggel kétrét görnyedve kimentem a konyhába kávéért, leültem, és nem tudtam felállni, iszonyatos fájdalom állt a derekamba, úgy kellett bevinni az ágyba. Egy hét fekvés, pelenka, miegymás... Aztán lassacskán fel tudtam kelni, járókerettel, majd anélkül menni, akkor már a lábam fájt jobban. Végül kiderült hogy sérv, műtét, stb... A második alkalommal a melóhelyen egyik pillanatról a másikra csak nagy nehezen tudtam felkelni a székről, és csak rövid lépésekkel tudtam menni a derékfájás miatt. Pár hét alatt egyre rosszabbodott a helyzet, elkezdett cefetül kisugározni a lábamba a fájdalom, akkor már tudtam, hogy sérv. Mire műtétre kerültem, már egy széken felhúzott jobb térddel tudtam csak létezni, mert se állni, se menni, se feküdni (így aludni se) nem tudtam. Ebből is látszik, hogy egész különböző módokon jöhet. Ami megegyezett, az a derékfájás, és főleg a jellegzetesen lábba lesugárzó fájdalom.

  • klari164

    csendes tag

    válasz graver40 #1927 üzenetére

    Érdekes ez, hogy általában ilyen hirtelen jön a lerobbanás.De gondolom, hogy van ennek előzménye, pl. porc vékonyodás, csak Mink azt nem vesszük észre. Akkor már elég egy rossz mozdulat, mint ahogy nálam is volt és akkor az elvékonyodott porc megreped. A fekvéssel én is bajban voltam, nekem a magzati póz jött be. De mindig úgy nem lehet aludni, én hason szeretek, szeretnék feküdni. De ha hason fekszek, már fáj a derekam és hasogat a lábamba. Ezért voltam ma éjszaka is bajban az alvással és inkább felkeltem. Műtét óta nem tudtam hason feküdni. Nem beszélve a forgásról, az tiszta "inkvizíciós" kínzással felér. Akkor Neked is a semmiből jött tulajdonképpen. Lehet, hogy meghúztad a derekad felkeléskor, vagy éjszaka olyan pózban fekhettél, hogy baj lett belőle. A második annál a csigolyánál jött ki mint az első sérved? Pont ma délelőtt sírtam el magam a férjem előtt. Megint visszajött a pisilési ingerem, de csak inger, és nincs székelési ingerem. Ez volt műtét előtt. Utána szépen rendbe jött és kb. 1 hete minden visszaállt a műtét előtt állapotra. Akkor mit értem a műtéttel? Fájdalomcsillapítóból is azt gondoltam majd kevesebb kell, erre még 1 tablettával több van. Próbáltam elhagyni, de akkor vége.A szomszéd asszonyom valamelyik nap mondta, hogy milyen szépen sétálok, nem is látszik a 4 gerincműtét. Nem akartam neki mondani, ennyi fájdalomcsillapítóval lehet is sétálgatni. De inkább nem szóltam semmi ilyet, mert az ember szégyelli a gyengeségét, meg a végén azt hiszik, hogy sajnáltatni akarod magadat. Itt minden szégyenérzet nélkül lemerem írni, mert itt mindenki komoly problémáktól szenved és nem vesszük nyavalygásnak, ha valaki leírja a problémáját.

  • F34R

    nagyúr

    válasz graver40 #1927 üzenetére

    Fuu az nem jo, nalam is volt mar derekfajdalom, meg eleg sokszor beall a hatam. Ezt be lehet tudni annak is hogy nem eleg eros a tamasztoizom. Schmorl hernia mar volt agyeki reszen regen is ez nem tudom minek tudhato be igazan.

  • klari164

    csendes tag

    válasz F34R #1925 üzenetére

    Szia F34R! Először is szerintem vegyél részt egy normális rehabilitációs kezelésen, ami a gyógytornát erősen magába foglalja. Meg kell erősíteni az izmaidat a műtét helyén és körülötte. De! Szerintem fizikai munkát ne nagyon végezzél, mert kiújulhat a sérv, csak máshol. Valami könnyebb munkát kellene keresned minden képen. Nagyon igazat adok Évinek. Én saját példámból tanulva ajánlom ezt. Adó ügyintéző voltam, de a beteg ember csak összeszerelésre, vagy könnyű fizikai munkára való. Persze sok helyen így hirdetik, aztán mikor észbe kapsz, már egyre nehezebb dolgokat csináltatnak Veled. Én is így jártam. Eredmény 4 gerincműtét. Szóval ne vállalj, csak könnyű munkát. Minden jót Neked.

  • F34R

    nagyúr

    válasz klari164 #1930 üzenetére

    Nekem meg nem volt mutetem ezt szeretnem elkerulni. Probalom erositgetni azokat az izmokat amit lehet, az ortoped orvos azt irta ha a jelenlegi forma szerint marad az izomzat akkor semmi baj nem lesz, ellenben ha laza marad akkor sullyed a gerinc es panaszos leszek.
    Most meg konnyen megy 50-60kg megemelese is, de en felek a kesobbiektol. Szerencsere ezek csak ritkan vannak. Ezekrol akkor ne is almodjak ha esetleg megis mutet lesz a jovoben?

  • graver40

    csendes tag

    válasz klari164 #1928 üzenetére

    Klári, amikor beütött a baj, visszagondoltam, és bizony voltak már korábban előjelei, csak akkor még nem sejtettem, hogy a kialakuló sérv miatt vannak. Pl. évekkel korábban észre vettem, hogy nem tudok állni egy helyben, mert fájnak a lábaim, de úgy, hogy 5 perc sorban állástól már sírni tudtam volna. Elmentem ortopédiára, ahol harántsüllyedésnek tulajdonították, és írtak fel lúdtalpbetétet. Idővel javult a helyzet, csak akkor fájt a lábam, ha sokat gyalogoltam, vagy álltam, illetve este, mikor mentem haza. Aztán párszor ébredtem fájó, merev derékkal, de ezek is elmúltak. Aztán jött a lerobbanás. Talán ha annak idején már sérvre gyanakszik valaki - akár én is - akkor még jó gyógytornával lehetett volna tenni ellene, elkerülni, vagy későbbre tolni a műtétet. De most már mindegy is.
    Igen, nekem is mondják, hogy milyen szépen megyek már. Eleinte kellett mankó, mert erősen sántítottam, és azt mondta a gyógytornász, hogy az nem jó a frissen műtött szakasznak, használjak pár hétig mankót. Most már nem használom, így azt hiszik, hogy minden ok. Mert nem tudják, mit érzek. De nem is baj, én is azt szeretném, hogy azt mondhassam, minden ok. :)
    Ne keseredj el, Klári, vannak ilyen hullámvölgyek, biztosan jobb lesz idővel, meglátod. Az első műtétem után voltam néha én is úgy, hogy minek mentem bele... Akkor felhívtam egy betegtársamat, akit pár hónappal korábban műtöttek, így előrébb tartott, mint én, átélte már, amit én. Ő tartotta bennem a lelket. Nagyon, nagyon sok türelem kell ehhez a nyavalyához, mert lassú a felépülés, és nehéz bírni cérnával. Néha nekem is elfogy, és kiakadok (mint az e heti visszaesésnél). De muszáj kitartani. Szívből kívánom neked is a javulást.

  • klari164

    csendes tag

    válasz klari164 #1930 üzenetére

    Ha műtéted lesz akkor tegyél le róla. De ha nem kell műteni, akkor fontos, hogy karbantartsd, fókuszálj a beteg rész körüli izomzatra. Nézegettem nagyon sok jó torna van fent a neten gerincsérv megelőzésére. Ha már teszel érte valamit, már sokat jelent. De 50-60 kg. emelgetése, nem biztos, hogy használ. Ezt mondtad az orvosodnak?Meg kellene kérdezned, hogy Ő mit mond rá. Én is kérdeztem a reumatológián, hogy otthon egy bizonyos gépen végezhetek-e gyakorlatokat. Kapásból elutasították, pedig nem volt nehéz és ráadásul csak a csípőt és a lábakat edzette volna. Ezért kérd ki szakember véleményét, mielőtt komoly bajt okozol magadnak.

  • graver40

    csendes tag

    válasz F34R #1931 üzenetére

    F34R, erősítened kell az izmaidat, mert a derékfájás, beállás nem jó tünet. Nagyon fontos a gerinc melletti izmok megerősítése. Esetleg ha van gyógytornász ismerősöd, akkor keresd fel, vagy keress egyet, akit mások is ajánlanak. Hátúszás még, ami állítólag jót tesz, és ne erőltesd a nehéz dolgok emelgetését. Ha mégis emelned kell, csakis egyenes háttal, inkább guggolásból, semmiképp ne hajolásból emelj. Remélem, nem fogod a sérvesek, pláne műtöttek táborát gyarapítani.

  • F34R

    nagyúr

    válasz klari164 #1933 üzenetére

    Eros fizikai munkat nem vegezhetek, most voltam nala 7 ev elteltevel es kerdezte, hogy szoktam-e? Azt valaszoltam nem lehetne de igen, szoktam. Vigyazzak arra hogy az izomzat eros maradjon es akkor nem lesz baj, persze az emeles modja sem mindegy, ezt meg kellett hamar tanulnom.

    egyebkent nem vagyok idos csak eleg regota rossz-nak mondhato a gerincem.

    (#1934) graver40

    Koszi, azon vagyok remelem nem most fog elojonni.

    [ Szerkesztve ]

  • para2014

    csendes tag

    válasz F34R #1929 üzenetére

    Szia! Nekem napról napra jobban fájt a jobb lábam már alig tudtam menni,ülni se mert éles hasító fájdalom,szintén a lábba.De más nem fájt ezért lepődtem meg mikor közölték hogy sérv ráadásul nagy kiterjedésű.Csináltas Ct vagy MR-t mert minden kinek más a tünet és nehogy feleslegesen izguljál!!! :K

  • para2014

    csendes tag

    Sziasztok! Hát a nyirkos időt én is meg éreztem,de én még csak három hetes műtött vagyok.De van jó hírem is talán meg békülök a vassal,csak be kel tartani a királynői tartást.Ami nem egyszerű mikor évekig hanyag tartásban voltam. :K Ahogy olvasom a csíkot egyre jobban bízom hogy nem lesz gond,hisz a korommal a rang időssek közé tartozom 50 - éves vagyok.És a tavalyi sérv és a most sem kellet semmi segéd eszköz.Ez nem azt jelenti hogy marha büszke vagyok magamra,vagy bántanék valakit aki nehezebben gyógyul :R Csak a saját esélyeimet latolgatom.NEM AKAROK SENKIT MEG BÁNTANI. :B Elég baj hogy nektek kellet a támasz.Az orvosoknak adott pénzről,nekem az a véleményem hogy ők azzal hogy meg műt nem tesz szívességet.Neki ez a dolga úgy mint a többi melósnak,az már más dolog hogy emberileg hogy bánik veled :K Sajnos a 12 műtét alatt sok orvossal találkoztam,volt aki igen meg érdemelte de ő nem fogatta el,aki meg várta az nem érdemelte.Neki a boríték benne a szöveg hogy,NEM NYERT!!! Mindenkinek javulást,meg kitartást mert folyamatosan romlik az idő.

  • Gerinctelen

    csendes tag

    válasz klari164 #1923 üzenetére

    Kedves Klári!
    Az OORI-be vagyok .
    Nagyon boldog vagyok , hogy ide vezetett a jó sorsom , mert annyira segítőek és pozitívak itt velem , hogy már ez fél gyógyulás .Ma nagyon komoly áttörés történt, a lábfejem akarattal megtudtam mozdítani.igaz 1 órán át gyötörtük, akár hiszitek , akár nem minden nap egy apróbb csoda itt nekem .. .

  • Gerinctelen

    csendes tag

    válasz para2014 #1937 üzenetére

    Kedves Rózsa ! Azt olvasom , hogy szépen javulsz, és ennek nagyon örülök, de közben légy nagyon óvatos , pontosan azért, mert még csak 3 hetes vagy ... az nagyszerű, ha nem kell segéd eszköz:)
    A pénzről , amit írtál pontosan egyezik az én tapasztalataimmal és véleményemmel .
    Köszi, hogy ilyen jól megfogalmaztad!:)

  • Gerinctelen

    csendes tag

    válasz klari164 #1928 üzenetére

    Kedves Klári!
    Azt kérdezed mit nyertél a műtéttel , látod ezt eltudom mondani neked...nem lett ilyen súlyos az állapotod, a bénulás jele sincs , és lehet több orvosságot szedsz, de legalább hatnak rád az orvosságok.
    Én mire műtétre került a sor már nem vettem be egy orvosságot sem , mert nem hatott rám , max olyan voltam mint az ópiumos egér , és így is fájt

  • klari164

    csendes tag

    válasz Gerinctelen #1940 üzenetére

    Szia Vali! Sajnos bénulásom az van. A bal lábfejmozgató izom teljesen le van bénulva és 4 lábujjam nem mozog. Bokától a térdig részleges bénulásaim vannak. Ez az utóbbi 3 évben alakult így. De ettől még elvagyok. Viszont van egy áttörés nálam is! Ma reggel elég volt 1 szem fájdalomcsillapítót bevennem.Ja és 7 óráig aludtam, amire az elmúlt hétben nem volt példa. 3-4 óra körül mindig fel kellett kelnem. Minden apró pozitív változásnak örülni kell, egész más hangulatom van, hiába van borongós idő. :C Remélem, hogy tovább javulok, mindent megteszek érte, sokat mocorgok, de beosztom az időmet.Teszek-veszek egy kicsit, utána 15-20 perc tente. Most is pihenőt tartok. Kiszedettem a férjemmel az erős paprikát, én leszedtem a bokorról és berakom savanyúságnak. Minden ténykedés közben ledőlök, aztán folytatom. Annyira lehet neki örülni, ha valami hasznosat csinál az ember. Hiszen időm van, ha egész nap elvagyok vele, akkor se baj. Nagyon örülök neki, hogy ekkora pozitív előre haladás van Nálad. Csak így tovább!!! :K Azt meg külön értékelem, ha helyre raktok egy kicsit a nyafogásért, mert ilyenkor egy értelmes ember elgondolkozik a leírtakon és elkezd küzdeni a gyógyulásért. Tudod azért veszem ezt az akadályt nehezebben, mert 3 gerincműtétem volt eddig, közben volt egy teljes méheltávolításom is ( leszakadt a méhem és amit csak lehetett leszakított magával, újra fel kellett varrni egy-két dolgot ), és mindig olyan gyorsan talpra álltam. Ez a negyedik műtétem, lassabban gyógyul és ez a szokatlan. De a Te példádat látva, nincs lehetetlen és ez óriási lökést ad. Kívánom Neked, hogy még több apró csoda történjen Veled és úgy menjél haza, hogy komoly sikereket érjél el, a gyógyulás terén.

  • klari164

    csendes tag

    válasz para2014 #1937 üzenetére

    Szia Rózsa! Hidd el, hogy örülünk neki, hogy szépen gyógyulsz és senkit nem sértesz meg. Ez egy kis közösség és örülünk a másik sikerének, mert az bennünk is reményt kelt. Én magam részéről nagyon együtt tudok érezni itt mindenkivel, mert itt mindenki megszenvedi a magáét. Ezt egy egészséges embernek hiába is mondanád, inkább szánakozna rajtad, de nem értené meg min mész keresztül és, hogy Neked mekkora siker minden apró javulás. Az orvosokkal kapcsolatban maximálisan egyetértek. Szolnokon feküdtem infúziós kezelésen, annál a dokinál aki háromszor műtött és akinek köszönhetem, hogy rosszabbodott a gerincem a hanyagsága végett. Na szóval, 5 napig feküdtem ott. Bejött vizitelni és egy pokróc elszégyellte volna magát, olyan durván viselkedett. Akkor megfogadtam, hogy nem adom oda a pénzt, inkább a gyerekeimre költöm. Eljött a negyedik nap és láss csodát, egy mosolygós, barátságos dokivá változott. De akkor már átláttunk a szitán és senki nem adott Neki pénzt. Azóta nem is voltam Nála. Ha érzed, hogy emberséges, hogy megtesz mindent, akkor nyilván a lehetőségeidhez mérten adsz Neki pénzt. De ha nem érdemli meg, egy fillért se adok. Akkor mondom,azt, hogy kifizettem a kezelésemet a munkabéremből. További sikeres javulást kívánok Neked és szép napot! :)

  • klari164

    csendes tag

    válasz graver40 #1934 üzenetére

    Szia Évike! Hogy vagy ebben az időben, a lábad, hogy viselkedik? Szép napot Neked!

  • para2014

    csendes tag

    válasz klari164 #1942 üzenetére

    Szia Klári! Most nyűgösebb vagyok én is minden izmom feszül,de ha ágy fele megyek könyörögnek csak ágyat ne!!!Már nagyon unom a fekvést,de nem lehetek talpon egész nap az még nem megy. :B Döbbenten olvasom hogy Szolnokon voltál.Emlékszel írtam a torturámról ,na a felelőtlen orvos az Szolnoki volt :W De az ortopéd orvosuk se jobb ők műtötték másodjára a térdem,az eredmény egy teljesen össze roncsolt izülett,meg súlyos csont hártya gyulladás.Bp-ten az Uzsókiba Hangody prof alig tudta helyre hozni.De a csúcs az most februárban volt,szintén Szolnoki szájsebész fő orvos,fogtő cysta műtét úgy kezdet neki hogy nem nézte meg a felvételt,menet közben kérdezi nem volt gyökér kezelve?Akkor jőtt rá hogy baj van,be tömte úgy felülről hogy egy hónap múlva Debrecenbe az egyetemen újra műteni kellet mert a tömő anyag ki ment és az arccsontba ékelödőtt persze csonthártya gyulladással.Na ezen a ponton közel álltam hogy be perelem,de akkor már alig bírtam mozdulni a gerincem miatt. :U Irtad hogy nem tudsz hason feküdni,én anatomíai párnán fekszem ez már sokat segít,egyenesen tartja a gerincem nem feszülnek az izmok.Ha még nem használtál ilyet próbáld ki,első egy két nap furcsa.A másik próbáld meg a csípő alá tegyél kispárnát és úgy feküdj hasra,nekem be vált nem feszül a hátam. :K üdv Rózsa

  • klari164

    csendes tag

    válasz para2014 #1944 üzenetére

    Szia Rózsa! Neked se semmi kálvária jutott. Nagyon ki kell fogni a jó orvosokat, mert legtöbb csak a pénzre hajt, az már nem érdekli, hogy a beteggel mi lesz. Én 6 hetes vagyok, de még sokat pihenek, mert nem szeretnék vissza kerülni a műtőasztalra. Csak pihenjél sokat. Érdekes, hogy az első 2-3 hétben jobban van az ember. Aztán jön egy kis visszaesés.DE majd erősödünk, csak idő kérdése. Köszi a jó tanácsoz, kifogom próbálni a párnát. :K

  • graver40

    csendes tag

    válasz klari164 #1943 üzenetére

    Üdv mindenkinek!

    Klári, köszönöm kérdésed, megvagyok. Itthon mint a befőtt, mert (majdnem) akkor fekszem le, amikor csak akarok. Ha menni kell, kicsit becart a járásom, de ez van, örüljek, hogy nem fáj jobban. Azért gond nélkül vittem a gyereket a suliba, csinálgatom itthon, amit kell, meg amit tudok. A kertre inkább nem is nézek... Holnap megyek vissza a házidokihoz, gondolom, kiír hétfőre. Remélem, menni fog az utazás. De csak pár nap lesz, mert tervezett szabadságra megyek utána. Akkor megint regenerálódhatok egy kicsit. Hónap legvégére kaptam időpontot a 3 hónapos gyógytornára, nagyon bízom benne, hogy az jót fog tenni.
    Olvasgatom itt a hozzászólásokat, és máris nem nyavalygok... :) Reggel borongós volt, de most süt a nap megint, úgy hogy a kedvem is jobb.
    Örülök, hogy mindenki gyógyulgat, csak így tovább, kitartást, jobbulást!

  • klari164

    csendes tag

    válasz graver40 #1946 üzenetére

    Szia Évi! Ne csodálkozzál rajta, ha nem mész szépen, "katonásan". Amikor bedurran a gerinc próbálod tehermentesíteni, a fájó izmokat és hát sajnos ez kihat a lábra is. De látom, minden nap meg van a sétád a suliig, meg vissza. Már az is valami. Látom pont jókor fog jönni a szabid, mert addig is tudod egy kicsit kímélni a derekadat, meg a lábadat. Nem is hallottam még 3 hónapos gyógytornáról, nekem soha ilyet nem ajánlott, fel a reumatológusom. 2x10 kezelés, masszírozás ( ami semmit nem ért, inkább csak simogatás volt ), meg gyógytorna. Vagy elküldött a gyógyfürdőbe itt helyben, ott is vízalatti torna, iszap, masszírozás, vízsugár kezelés, ez 15 alkalom és ezzel kész. Ezt 1 évben kétszer kérhetem. Kíváncsi leszek, januárba Zsóry fürdőbe akarok beutalót kérni, hogy milyen lesz utána. Azt mondják, hogy nagyon jó a vize a gerincbetegeknek és kezeléseket is adnak. Ha ma vissza mentem volna a Gerinc Központba, kérhettem volna Hévízre beutalót. Nem akartam egyedül elmenni 3 hétre, mivel a férjem nem tudott volna eljönni. A barátnőmnek szintén négy műtétje volt, Ő igénybe vette, de Neki nem javított az állapotán semmit. Itt is szépen süt a nap, így hamarosan elmegyek, teszek egy kőrt. További szép napot kívánok.

  • klari164

    csendes tag

    Sziasztok! Lenne egy kérdésem. Mikor elfordítom balra a fejem, elkezd velem forogni a helyiség. Szédülök és reggel mikor felkelek, fejfájásom van, ami rövid idő alatt elmúlik. Annyit tudok, hogy nem a vérnyomásomtól van, mert a gyógyszer rendben tartja. Volt-e már valakinek ilyen problémája?

  • graver40

    csendes tag

    válasz klari164 #1947 üzenetére

    Klári, az úgy van, hogy a kórházból úgy engedtek el, hogy előbb egy gyakorlatsort tanított a gyógytornász, amit az első 6 héten csinálni kell (neked is így volt, nem?). Aztán a 6 hetes kontrollnál is menni kell a tornára, egy újabb gyakorlatsorért, amit a műtét utáni 3. hónap végéig csinál az ember. Aztán jön a "3 hónapos" gyakorlatsor, ez a legnehezebb, eleinte nem is könnyű megcsinálni, de az első műtétem után úgy éreztem, ez használt igazán. Én fel szoktam venni a telefonomra amit a gyógytornász mond, és az alapján már otthon is tudom csinálni nap mint nap a tornát. Máshova engem nem küldtek 4 éve, és most sem, de ugye engem nem csavaroztak (még), és a családot, gyerekeket se hagynám itt, hacsak nem muszáj. Reumatológushoz nem járok, mert 4 éve is letojta, hogy mi van velem, tőle aztán akármeddig lehettem volna betegállományban anélkül, hogy tudtam volna, mi bajom.
    Ha teheted, vedd igénybe a gyógyfürdőt, hátha segít, többen dicsérik az ott kapott kezeléseket.
    Hogy mitől lehet a fejfájás, szédülés, nincs ötletem, nekem nem volt hasonló. Csak a műtét utáni héten szédelegtem egy kicsit, de hát még gyenge voltam akkor.
    Lassan én is nekiindulhatok a mai második sétának, szerencsére nincs messze a suli. :) Gondolkozom, hogy lassan bicajozni is kéne (azt mondták, már lehet), de még eddig nem mertem, pláne nem akarnám pumpálni a bringát. Használjuk ki a napos időt, holnapra esőt mond.

  • para2014

    csendes tag

    válasz klari164 #1948 üzenetére

    Szia! Ez a reggeli fej fájás nekem is meg volt,de ahogy sikerült egy új párnát venni mert a régi tönkre ment el múlt.Azt hiszem sürgősen vegyél egy anatómiai párnát.Nem kel a puccos drágát,mert van 30-ezres is!!!Én 4ezer ér vettem.A műtét után ahogy haza jöttem minden reggel vagy hajnalba arra ébredtem,ha föl keltem és mozogtam el múlt.Sajnos a gerinc miatt fáj a fejed. :K A párna segít.

Új hozzászólás Aktív témák