Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • derzo

    csendes tag

    válasz graver40 #666 üzenetére

    Szia.Köszi a biztatást.Azt kérdezném még,hogy milyen a lájtos,és milyen a keményebb?Csak pl szinten.Mert én így 2 és fél hetesen pl:hanyattfekve egyik térd felhúzva,másikkal meg föl-föl húzogatva,egyre magasabbra kinyújtva,ameddig még"jó".vagy ilyeneket még ne?Vagy emiatt jött meg a fájdalom?Ezzel,és hasonlókkal el lehet rontani?

  • derzo

    csendes tag

    válasz graver40 #668 üzenetére

    Sziasztok!Nagyon köszi a válaszokat.Van egy kis füzet,kórházban kaptam.Azokat a gyak.csinálom.De egy hete jött a gyógy tornász és mutatott még újakat.Graver:
    "A keményebbnél pl. nekem eleinte nehéz volt: hanyatt fekve egyik láb behajlítva talpon, másik kinyújtva, és a nyújtott lábat nyújtva felemelni a plafon felé."-ez mikortól volt feladat neked?Már az elsö 3 hétben?Bocs ha nagyon értetlennek tűnök,de túlerőltetni sem szeretném.

    [ Szerkesztve ]

  • biker

    nagyúr

    válasz graver40 #1831 üzenetére

    Pont igy vagyok, ket jobb oldali mutet, bal medence es keresztcsont faj, bal comb zsibbad, mr ct negativ
    Nem tudom a megoldast sajnos

    Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

  • Lauda

    félisten

    válasz graver40 #1841 üzenetére

    Szia!

    Nincs messze, kb mint siofok, koszonom a tippet! Hat most visszajottem dolgozni, kb 4-5 hetig kint leszek kulfoldon, ha be nem rottyanok teljesen. Ulni amugy tudok es vezetni is, mondjuk a jobb sarkamon erzek zsibbadast meg a jobb fenekemen es a combom hatuljan, rossebb tudja mi ez. Ha oldalamon kenyelmesen elfekszem, akkor nem faj. Ha kint tudok maradni, jo lenne mert kene a penz es jol fizetnek, akkor a kovetkezo szabad hetemen mindenkeppen megyek mr-re.

  • klari164

    csendes tag

    válasz graver40 #1857 üzenetére

    Szia! Én is ödémára gondolok, de a háziorvosom nem erősítette meg. Kontrollra majd csak november 27-én kell mennem. Remélem, hogy hamarosan elmúlik,mert elég kellemetlen. A gyaloglással vigyázz,mert terheli a gerinc menti izmokat, és a szöveteknek, idegszálaknak is rendbe kell jönniük. Ezeknek elég hosszú a gyógyulási ideje.Sajnos ha sérvre műtöttek, meg van a lehetősége, hogy kiújul máshol. Én pontosan így jártam. Aztán már mikor kijöttek a sérvek, szétcsúsztak a csigolyák. Mikor most műtöttek, a szobánkban volt egy asszony, akinek hetedik műtétje volt. Az esély arra is meg van, hogy műtét közben sérül az idegszál és a zsibbadás marad. De van olyan ismerősöm, hogy műtét után, teljesen talpra állt.Bízom benne, hogy szép lassan Te is rendbe jössz. Remélem nem mentél korábban vissza dolgozni, mert akkor a műtét nem ér semmit.Kívánok Neked teljes felépülést és minden mozdulatra nagyon figyelj.

  • klari164

    csendes tag

    válasz graver40 #1860 üzenetére

    Nem igazán tudok hamarabb vissza menni, mivel 1 nap kivételével minden nap műt.Azon az 1 napon meg szakrendelést tart és ez előjegyzés szerint megy. Sokszor késő estig rendel, mert annyi a beteg.Mindegy, majd óvatos leszek. Szépen lassan csinálgatom a házimunkát, a porszívózást kivéve. Teljesen igazad van, aki nincs ilyen helyzetben, nem érti meg, hogy min mész keresztül. Például a munkahelyeken sem. Én is dolgoztam szinte az utolsó percig, de, hogy milyen áron, azt csak én tudtam.Soha nem hagytam el magam, de most ez a csavarozás ledöntött a lábamról, na meg korlátozva van a mozgásom.Itthon amit tudok elvégzek, emellett sokat sétálok, de csak rövid távokat bírok még.Az akarat bennem van, csak fizikálisan nem megy.írtad a tornát. Neked az segített? Én nem érzem, hogy változtatott volna valamit. Azt mondta a gyógytornász, hogy 6 hét elteltével, 1 órát tudni kell sétálni. Engem a 30 perc kielégít, nem megy tovább. A munkahelyeden nagyon vigyázz, mert én is ott szúrtam el, hogy hamar vissza mentem dolgozni és nem kíméltem magamat. 18 hónapra megint műtöttek.Aztán szintén 18 hónap múlva jött a harmadik műtét. Nyilatkozta valamelyik cikkben egy idegsebész, hogy az első műtét után 15%, a második műtét után 50%, hogy tovább romlik a gerinc.Nagyon vigyázz magadra, bár tudom, hogy kell a munkahely, de az egészségből nincs több. Gyógyulgassál szépen, mivel ez egy lassú folyamat, ne hajtsd ki magad.

  • klari164

    csendes tag

    válasz graver40 #1864 üzenetére

    Szia! Úgy érzem, lassú javulás kezdődött el. Már sokkal jobban tudok fordulni az ágyban, könnyebben felállok, és már nem annyira érzékeny a seb alatti rész. Nagyon megkönnyebbültem,mert valószínűleg nincs nagyobb baj. Nem mentél el a lábad vizesedésével orvoshoz? Nekem ilyen soha nem volt. Érdemes volna rákérdezni.Az nem csoda, hogy nem tudsz még nagy távokat megtenni gyalog, azért csak nem régen műtöttek. Idő kell a gyógyuláshoz. Az a baj nálunk, hogy türelmetlenek is vagyunk, mert ebben a rohanó világban, gyorsan talpra kell állni, hogy tudjál pénzt keresni. Én is meglepődtem, hogy 1 órát kell tudni sétálni, 6 hetes korban. Nem hagyom el magam, sőt, sokszor túlzásba viszem a dolgokat. Sokat sétálok, de az 1 óra séta még messze van.Írod, hogy Te is igen pörgős életet élsz. Nagyon vigyázzál, mert nekem is ezért újultak ki gyorsan a sérvek, mert én se vigyáztam magamra. Nekem is itthon voltak még akkoriban a gyerekeim és kellett a pénz, mennie kellett a háztartásnak, stb. Sajnos ezeket a feladatokat, nem bírjuk elkerülni, hiába mondja az idegsebész, hogy miket kell betartani,egyszerűen nem lehet, ebben a pénz körül forgó világban.

  • para2014

    csendes tag

    válasz graver40 #1865 üzenetére

    Szia! Én azért írtam le a helyzetemet,mert nem biztos hogy egyformán gyógyulunk és biztatásnak szántam azoknak akik előtte állnak. :K Sajnos a láb zsibbadás és izom görcsök nekem is meg vannak,de ez természetes.Meg az időjárásra nagyon érzékeny,erre számítottam mert nekem fém és csavarok vannak a lábamba.Tudtam hogyan fog viselkedni a gerincem is. :U Neked jobbulás!

  • klari164

    csendes tag

    válasz graver40 #1868 üzenetére

    Szia Évi! Akkor Te is megjártad a saját kálváriádat az orvosokkal. Egyszerűen nem értem, hogy lehetnek ilyen felelőtlenek. Igazad van, tényleg a saját kezünkbe kell venni az irányítást, ha megakarunk gyógyulni. Sok igazság van benne amit Para2014 írt, hogy lehet a műtét vagy betegség miatt is, de a magad megnyugtatására, azért nézesd meg. Most már optimistább vagyok, hogy javulgatok, ráadásul, még lesz egy pár szép napunk. Lehet a jó levegőn sétálgatni és ilyenkor még a hangulatunk is más. A kerttel én is úgy vagyok, ahogy Te is, csak legyintek. A gyerekek mikor ráérnek lenyírják a füvet, kiszedik az elszáradt növényeket.Tegnap például, leszedtek egy kis fűszernövényt, én meg szépen lefagyasztottam, amit meg szárítottam, lemorzsoltam. Olyan jó ilyeneket csinálni, mert hasznosnak érzed magad. Kellemes hétvégét kívánok Neked és a többi lábadozó és műtétre váró társainknak. :K

  • biker

    nagyúr

    válasz graver40 #1884 üzenetére

    most mondjam, hogy ismerős? Nem mondom, mert akkor elkeserít :)
    Hányszor jártam már én is így, volt hogy délután vígan dolgozgatok, aztán reggel felkelek, kimegyek pipilni, és vége a napnak

    Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

  • klari164

    csendes tag

    válasz graver40 #1884 üzenetére

    Szia Évi! Igazad van, tényleg kevertem a neveket. De a lényeg, hogy délelőtt óta én se nagyon bírok megmozdulni. Belehasít a bal lábamba és a műtét helyén is elég keményen fáj, lüktet. Először azt hittem, hogy tegnap sok volt a séta, de ahogy írtál, mindjárt bevágódott, hogy lehűlést mondanak. Pihenjél, még ha vettél is be gyógyszert. Szerintem a Többiek is szenvednek. Nagyon vigyázz magadra és pihizzél sokat. :K
    .

  • biker

    nagyúr

    válasz graver40 #1886 üzenetére

    matrac az elég szívás. keményet szeretem, de mind felpuhul, már nincs pofám/idegrendszerem cseréltetni, valszeg leselejtezzük, és veszünk valami mást, de erre nem tudok javasolni semmit

    Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

  • klari164

    csendes tag

    válasz graver40 #1903 üzenetére

    Szia Vali! Ismeretlenül is nagyon szorítok Neked, hogy sikerüljön újra ülve enned, és minden egyéb amire a gyógyulás terén vágysz. 47 éves vagyok és az első gerincműtétem 33 éves koromban volt. Ez az a kor, amikor egy háziasszony, anya nem tudja kipihenni a műtétet. Na én pont így jártam. Még kontrollra se mentem vissza, de dolgozni igen. Várt a háztartás, egy 10 éves és egy 12 éves gyerek. A férjem 2 helyen dolgozott, nyomtuk rendesen, hogy a két gyereknek megtudjunk adni 1-2 dolgot. Nem jártam rehabilitációra, mert nem volt időm. Butaság volt, most már tudom, mert nyertem magamnak gyorsan még két műtétet. Leszázalékoltak és még mellette is dolgoztam 4-6 órákban.Legutóbb a TESCO-ban dolgoztam, szavatossági ellenőrként, na ott kellett emelgetni. Lepakolni a raklapról a 10-kg-os, lisztet. 8x2l Colát stb., átnézni és visszapakolni a raklapra. Akkor ment férjhez a nagyobbik lányom, a kisebbik, össze költözött a barátjával,egyiknek se volt semmije.Dolgoznom kellett. Menet közben a férjemet is műtötték kiszakadt, gerincsérvre. Egyik nap munka közben beállt a derekam és nem tudtam többet menni dolgozni. Az emelgetés és hajolgatás megtette hatását. Ezután jött a csavarozás, negyedik műtét. Visszatekintve, sok mindent nem így kellett volna csinálni, de fiatalabb voltam és azt hittem, hogy enyém a világ, Most megfogadtam, hogy elmegyek én is rehabilitációs kezelésre Zsóryba és viszem a férjemet is, mert Ő is nagyon kínlódik. Nem vagyok orvos, de a tünetei, fájdalmai nagyon hasonlóak, mint az enyémek voltak, valószínű, hogy kiújult a sérve.Erőt veszek a Te akaratodból és én is hiszek benne, hogy segíteni fog a rehabilitáció. Lehet, hogy már annyira elbántam a derekammal, hogy nagyon sok lelkierőre és bizakodásra lesz szükségem, de itt állsz példaként és ez jó mindenkinek. Sikeres kezelést kívánok és néha jelezzél, hol tartasz. :B

  • klari164

    csendes tag

    válasz graver40 #1908 üzenetére

    Szia Évi! Engem ma 3 óra 20 perckor ébresztett a fájdalom. Vettem be fájdalomcsillapítót és azóta nekem is jobb. Elég jó formában voltam délelőtt. Főztem szép nyugiba, vasaltam egy kicsit. De tényleg jobb. Nem tudom mi volt Velünk tegnap. Ahogy nézem az előrejelzést, holnap lehet, hogy nehéz napunk lesz, mert holnaputánra, esőt és lehűlést mondanak. A lelki dologban igazad lehet, mert sokszor nekem is megfordul a fejemben, hogy jó-jó elindulok, de mi lesz ha nem tudok haza menni? De viszek magammal telefont :K , és bármi van, tudok csörögni. A sétától nagyon eltudok fáradni. Ez normális? Írtam már, hogy a gyógytornász azt mondta, hogy 6 hetes korra 60 perc séta.Én jó, ha 20 percet bírok, az is kifektet., pedig ma vagyok 6 hetes. Kíváncsi vagyok Stievnek mondják-e majd, mert engem is ott műtöttek. De majd kikérdezzük. :C

  • Gerinctelen

    csendes tag

    válasz graver40 #1903 üzenetére

    Kedves Graver 40 !
    Szerintem semmi probléma nem bagatel , ami már 1 vagy több gerincműtéttel jár! ..
    Tudjátok , műtétre menve azt gondoltam, nálam szerencsétlenebb , elesettebb és betegebb ember nincs a világon, és a kórteremben 2 gerinc műtétes volt, és 2 agy műtétes. Nálam két lényegesen súlyosabb eset volt , és korban lényegesen fiatalabbak. Természetesen ez nem jelenti, hogy a saját bajom ledegradáljam, de meg kellett tapasztalnom , hogy mindig vannak súlyosabb dolgok is .. és ami nem öl meg , az megerősít! Vagy pl, hogy a fájdalom segíthet is , és a fájdalomnál rosszabb is lehet...pl. ha nem érzek semmit.
    Bocsánat ...ha érzelgős vagyok !

  • klari164

    csendes tag

    válasz graver40 #1915 üzenetére

    Szia Évi! Én is vidéken élek, nem titkolom Jászberényben. Itt karácsonyra, olyan pompába öltöztetik a várost, mintha mese országban járnék. De mire oda felmegyek és körbejárom 1 óra. Egyszerűen gyönyörű és minden évben tesznek hozzá. Hagyománnyá vált ( a gyerekek kis koruktól fogva ) , hogy minden évben egyszer hárman csajok felmegyünk megnézni. Ezt csak azért említettem meg, hogy addigra szeretném elérni az 1 órát :K és el is fogom. Addig sétálok , edzek rá. Sajnálom, hogy Te se lettél sokkal jobban műtét után. A sok sétától, vagy a sok üléstől is dagadhat a lábad. Valamivel terhelődik szerintem. De jobb volna mondani a dokidnak, mert nekem nem volt ilyen, egyik műtét után sem. Bár a stressz is rámegy mindenre. Pihentesd most, hogy otthon vagy, ne terheld fölöslegesen. Hány évesek a gyerekek? Írtad, hogy mész a sulihoz. Pihizzél amennyit csak tudsz, mert nyakunkon a front, egész éjszaka kínlódtam a megfordulással, most meg olyan mintha friss lenne a műtét helye és adja a fájdalmat rendesen. Pedig nekünk pont jó ágyunk van, a harmadik műtétem után cseréltük le keményebb, "gerincbarát" matracúra. Komolyan nem értem, nekem a bal lábam fájt műtét előtt, mert ott volt egy sérvem is, most az helyenként zsibbad, a jobb meg hasogat. :(( . Na ennyit a nyafogásból, gondolom Mindenki megszenvedi a frontokat, de azért vagyunk itt, hogy elmondjuk egymásnak a bajainkat, én a gyerekeket nem terhelem vele, mert dolgoznak és nem akarom Őket idegesíteni. A férjem szintén gerincbeteg, de Őt se akarom nyaggatni. Itt eltudjuk mondani, a bajainkat, a másiktól hasznos tanácsokat kaphatunk és ez nagyon jó dolog.

  • klari164

    csendes tag

    válasz graver40 #1927 üzenetére

    Érdekes ez, hogy általában ilyen hirtelen jön a lerobbanás.De gondolom, hogy van ennek előzménye, pl. porc vékonyodás, csak Mink azt nem vesszük észre. Akkor már elég egy rossz mozdulat, mint ahogy nálam is volt és akkor az elvékonyodott porc megreped. A fekvéssel én is bajban voltam, nekem a magzati póz jött be. De mindig úgy nem lehet aludni, én hason szeretek, szeretnék feküdni. De ha hason fekszek, már fáj a derekam és hasogat a lábamba. Ezért voltam ma éjszaka is bajban az alvással és inkább felkeltem. Műtét óta nem tudtam hason feküdni. Nem beszélve a forgásról, az tiszta "inkvizíciós" kínzással felér. Akkor Neked is a semmiből jött tulajdonképpen. Lehet, hogy meghúztad a derekad felkeléskor, vagy éjszaka olyan pózban fekhettél, hogy baj lett belőle. A második annál a csigolyánál jött ki mint az első sérved? Pont ma délelőtt sírtam el magam a férjem előtt. Megint visszajött a pisilési ingerem, de csak inger, és nincs székelési ingerem. Ez volt műtét előtt. Utána szépen rendbe jött és kb. 1 hete minden visszaállt a műtét előtt állapotra. Akkor mit értem a műtéttel? Fájdalomcsillapítóból is azt gondoltam majd kevesebb kell, erre még 1 tablettával több van. Próbáltam elhagyni, de akkor vége.A szomszéd asszonyom valamelyik nap mondta, hogy milyen szépen sétálok, nem is látszik a 4 gerincműtét. Nem akartam neki mondani, ennyi fájdalomcsillapítóval lehet is sétálgatni. De inkább nem szóltam semmi ilyet, mert az ember szégyelli a gyengeségét, meg a végén azt hiszik, hogy sajnáltatni akarod magadat. Itt minden szégyenérzet nélkül lemerem írni, mert itt mindenki komoly problémáktól szenved és nem vesszük nyavalygásnak, ha valaki leírja a problémáját.

  • F34R

    nagyúr

    válasz graver40 #1927 üzenetére

    Fuu az nem jo, nalam is volt mar derekfajdalom, meg eleg sokszor beall a hatam. Ezt be lehet tudni annak is hogy nem eleg eros a tamasztoizom. Schmorl hernia mar volt agyeki reszen regen is ez nem tudom minek tudhato be igazan.

  • klari164

    csendes tag

    válasz graver40 #1934 üzenetére

    Szia Évike! Hogy vagy ebben az időben, a lábad, hogy viselkedik? Szép napot Neked!

  • klari164

    csendes tag

    válasz graver40 #1946 üzenetére

    Szia Évi! Ne csodálkozzál rajta, ha nem mész szépen, "katonásan". Amikor bedurran a gerinc próbálod tehermentesíteni, a fájó izmokat és hát sajnos ez kihat a lábra is. De látom, minden nap meg van a sétád a suliig, meg vissza. Már az is valami. Látom pont jókor fog jönni a szabid, mert addig is tudod egy kicsit kímélni a derekadat, meg a lábadat. Nem is hallottam még 3 hónapos gyógytornáról, nekem soha ilyet nem ajánlott, fel a reumatológusom. 2x10 kezelés, masszírozás ( ami semmit nem ért, inkább csak simogatás volt ), meg gyógytorna. Vagy elküldött a gyógyfürdőbe itt helyben, ott is vízalatti torna, iszap, masszírozás, vízsugár kezelés, ez 15 alkalom és ezzel kész. Ezt 1 évben kétszer kérhetem. Kíváncsi leszek, januárba Zsóry fürdőbe akarok beutalót kérni, hogy milyen lesz utána. Azt mondják, hogy nagyon jó a vize a gerincbetegeknek és kezeléseket is adnak. Ha ma vissza mentem volna a Gerinc Központba, kérhettem volna Hévízre beutalót. Nem akartam egyedül elmenni 3 hétre, mivel a férjem nem tudott volna eljönni. A barátnőmnek szintén négy műtétje volt, Ő igénybe vette, de Neki nem javított az állapotán semmit. Itt is szépen süt a nap, így hamarosan elmegyek, teszek egy kőrt. További szép napot kívánok.

  • klari164

    csendes tag

    válasz graver40 #1949 üzenetére

    Én is felvettem a tornát telefonra, de olyan rossz minőségű lett, hogy használhatatlan. De ez nem baj, mert töltöttem le a netről ( kezdőknek ) tornát és amit tudok csinálok, ami nehezebb nem erőltetem. Nekem nem 6 hét múlva kell kontrollra mennem, hanem majd nem 3 hónap múlva. Szeptember 2-án műtöttek és november 27-én kell mennem. Én is sétáltam egy jót itt a környéken, utána kivasaltam és bepakoltam a mosógépet. Visszatérve a tornához, nem tudtam, hogy a kontroll után lesz ez a 3 hónapos torna. Szolnokon, ahol eddig műtöttek nem volt ilyen. Látod ebből is látszik, hogy különbözőek a kórházak is. A biciklizés, ha engedi már az orvos használd ki, ha úgy érzed, hogy bírod. Az megint megmozgatja az izmokat. Jó sétálást kívánok! :B

  • para2014

    csendes tag

    válasz graver40 #1949 üzenetére

    Szia Évi! A gerincsérv műtét után nekem is volt torna sor,sőt már másnap jött a gyógytornász és tornázni kellet igaz hanyatt fekve az ágyban.Most is vártam miután meg szabadítottak a katétertől meg ki vették a csövet a hátamból.De semmi kérdeztem a dokit és azt mondta 6 hétig nincs torna,sétálhatok,ülhetek,de hajlás csavaró derék mozdulat nincs.Ez a csavaros buli más mint a sérv műtét.Sajnos más lesz az élet útána is lesz olyan mozdulat amit többet nem tudunk meg csinálni. :U Tornáz minden reggel fel kelés előtt,,főleg a nyújtó gyakór latokat ez öt perc,ne hagy ki :K Te még nyújthatsz Így el kerülheted a vasa bulit.Vannak nagyon jó nyújtó padok ezek a denevér padok.Én is szerettem volna de mire meg tudtam hogy létezik már késő volt azt kérdezték a titánt akarom nyújtani?Tudom egy anyának nincs idő,de erre muszáj!!

  • klari164

    csendes tag

    válasz graver40 #1954 üzenetére

    Szia Évi! Átnéztem a zárójelentést, sajna csak annyi van benne, hogy amit a kórházban csináltunk tornát, azt folytassam. Van olyan lehetőség is, hogy mozgásszervi műtétek után, házhoz megy a gyógytornász, de ezt a házi dokidnál lehet kérvényezni. Kb.28000-en lakunk itt, sajna nem tudják megoldani. Pedig ez is járna. Van egy ismerősöm, csípőprotézist ültettek be Neki. Hiába kérték nem ment ki a gyógytornász. Na akkor bement a férje a dokihoz és délután már tornásztatták is a feleségét. Az a baj, hogy annyi mindent nem mondanak el ami jár nekünk. Ezt a Hévízi dolgot is a nővérke mondta kötözés közben ( zsebében 1000Ft-tal ), hogy van ilyen lehetőség. Az orvos egy szóval se említette. Úgy csinálnak, mintha Ők finanszíroznák. Kértem a dokitól igazolást, hogy beteg vagyok, mert akkor vissza tudom igényelni az adó kedvezményt. Csak lesett rám, hogy Ő még erről nem hallott, de azért leírta. Persze nem fogadták el, így november 27-én, viszem a forma nyomtatványt amit adott az adóhatóság. De kijelentették, hogy minden kórházban van ilyen. A doki meg nem látott még ilyet. Hihetetlen. Ha úgy érzed Évi, hogy nem tenne jót a bicajozás, ne erőltesd, ne hogy ráfázzál. Én meg se kérdeztem, hogy mikortól kerékpározhatok. Bár lassan úgyis tél jön, nem akarok elcsúszni, de tavasztól megyek, mert szeretek nagyon bicajozni. Olvastam valahol, hogy a nyereg legyen lentebb a kormánynál, hogy ne görnyedjen a gerinc, egyenes maradjon. Rózsa szavaival mondva ott is "királynői tartást" felvenni. Legyen szép napod, bár esőt mond és sajna tényleg látni a radarképen, hogy úgy néz ki felénk tart.

  • klari164

    csendes tag

    válasz graver40 #1958 üzenetére

    Szia Évi! Igen megint kidobott az ágy 4 órakor. Úgy látszik nem tűr meg, az utóbbi héten. :W Ezt az igazolást amiről írtam, az az orvos adja ki, aki műtött. Mivel mozgásszervi betegséged van, csak jelezned kell. Sógorom cukros és Ő is kapja a szakorvosától az igazolást. Más baja nincs, semmire nem műtötték. Az igazolás neve: IGAZOLÁS a súlyos fogyatékosság minősítéséről. Ezt az adóhatóságtól is kérheted, mert látod, az én orvosomnak nincs ilyen papírja. Tudom, hogy mindenki pénzből él, de az orvosodnak igaza van. Rázódj egy kicsit helyre. Ez az idő, úgyis megvisel. Na meg majd a nyirkos tél. Én már rettegek tőle, mert eddig is megkínzott, most meg "friss" műtéttel megyek neki. Pihend ki magadat, mert csak újabb problémákat okozol a gerincednek. Na meg ez az idő, külön jó. Gondolom mindenkit megkínoz cefetül. Legyen szép napod, amennyire csak lehet.

  • klari164

    csendes tag

    válasz graver40 #1966 üzenetére

    Szia Évi! Ez a papír arra jó, hogy havonta kevesebb adót vonnak le Tőled, mert beteg vagy. Tavaly havi 4.900Ft volt. Magyarul minden hónapban ennyivel kapsz többet, vagy következő évben egyszerre igényelhetsz vissza 58800Ft-ot. Ha az orvosod tavalyi évre visszamenőleg igazolja a betegségedet, azt is visszakérheted. 5 évre visszamenőleg kérheted vissza. De csak szakorvos, a mi esetünkben az aki operált, töltheti ki. Ha van rokkantsági járadékod, akkor nem kell kérni, elég a határozat.

    Remélem beérünk a fittség terén.Nekem ma reggel közel se volt olyan rossz állapotban a derekam mint tegnap. Na de melegedést mond. Hétfőn-kedden megint kapaszkodhatunk, hideg frontot mond. Össze-vissza váltogatják egymást.

  • klari164

    csendes tag

    válasz graver40 #1968 üzenetére

    Szia Évi! Én nem tudom, miért van ez, egyik pillanatban jól érzem magam,aztán hirtelen beáll a derekam. Délelőtt ledőltem szusszanni egyet és alig bírtam felállni. Mintha kést forgatnának a bal oldalamba és lábamba. Ha lábra állok hihetetlenül fáj. Semmi megterhelőt nem csináltam és egyszerre csak meglett a baj. Nem hiszem, hogy ennek így kell lennie. Már egy marék fájdalomcsillapítót vettem, de csak 2-3 órát segített. Most 5-6 óráig ki kellene bírnom. Szakad rólam a víz, az is rohamokba jön rám. Nappal is meg éjszaka is. Hiába eszem a hashajtót, a zabpelyhet, nem bírok wc-re se menni. Most hozattam keserűsót, holnap reggel azzal kezdek. Én is annyira szeretnék már gyógyulni és mikor elkiabálom, hogy jobban vagyok, mindig bosszút áll a derekam. Pedig Isten látja lelkem, nem hagyom el magamat. Sajnálom. hogy Te is szenvedsz, mert ez borzasztó érzés. Az adókedvezményt mindenképpen próbáld meg. Beszéld meg a dokiddal, hogy Te erről nem tudtál és adja meg visszamenőleg a műtétedig., ami 4 éve volt. Most itt a másik sérved, beteg vagy. Ha megadja a dokid visszamenőleg, 4 évet igényelhetsz vissza. Az azért nem kevés pénz. Érdemes megpróbálni. Csak olyan papírt kérjél az adóhatóságtól, amilyet leírtam. Tudni fogják, miről van szó. Tiszta szívből kívánom, hogy sikerüljön, mert a mai világban minden fillérre szükségünk van. Pihenjél és kellemes, fájdalom mentes hétvégét kívánok.

  • klari164

    csendes tag

    válasz graver40 #1971 üzenetére

    Szia Évi! Sajnos nem egyedül vagyok ezzel a problémával. Nagyon megszenvedjük a dolgokat. Ma jött a nagyobbik lányom, kiporszívózott, én meg szépen letörölgettem. Mindig próbálok csinálni valamit. Tegnap függönyt szegtem be, az akasztókat, meg fekve varrtam fel.De meglett. Én örök-mozgó voltam mindig, tettem-vettem, de ez most padlóra küld. Ma délután sírtam egy nagyot és egy kicsit könnyítettem magamon. Nehezen emésszük meg, hogy ami eddig ment, most nem sikerül.Tudom, hogy ezzel mi asszonyok így vagyunk. Nehezen értjük meg a visszaesést. Most jöttünk haza, sétáltunk ebben a szép időben, de a derekam erősen tiltakozott ellene. A hét közepétől erős lehűlést mond, jó napok várnak ránk. Pihenj is sokat Évi, mert nem bírsz majd dolgozni.Szép estét kívánok!

  • klari164

    csendes tag

    válasz graver40 #1983 üzenetére

    Szia Évi! Tökéletesen megértem, hogy mivel jár a gyereknevelés. Mi is magunkra voltunk hagyva a férjemmel. Táppénzen 1 percet nem voltam a gyerekekkel, mert valahogy, megoldottuk a férjemmel. Nálunk is sokat voltak egyedül, de dolgozni kellett. Ennyit a stressz mentes életről. Amit írtál arról, hogy az idegességtől fáj a gerinc, az igaz. Én nem hittem el mikor egyik kolléganőm mondta, de aztán figyeltem magam és tényleg igaz. Sokan mondják, hogy a dolgok a fejben dőlnek el. Ezt annyira bírom. Főleg amikor az illető, azt sem tudja, hogy hol van a gerince. Bár ennek örülnie kellene, erre ossza az észt. Ezt a legkönnyebb mondani,amikor azt se tudja, hogy min megyünk keresztül. Egyébként egészségetekre az itókát. :C

  • klari164

    csendes tag

    válasz graver40 #1993 üzenetére

    Szia Évi! Akkor nem vagyok egyedül, azzal, hogy szinte semmi se érdekel. Szombaton voltam könyvtárban, de nem megy a dolog. Nem csoda, hogy fájdalmad van, ez igazán "gyilkos" idő számunkra. Nekem is folyton kiesik a kezemből minden, meg ami éppen kellene az lent van a szekrényben aljában. :W . Most olvastam, hogy a citromfű tea nyugtató, stressz oldó, stb. hatású. Nagyon sok jót írnak róla. Mindjárt kimegyek a kertbe és főzök teát belőle. Most mit veszíthetek? Majd beszámolok, hogy milyen hatása van, 6 hétig lehet inni minden nap. Kipróbálom. Szinte mindenre jó. Na jó a gerincet nem említik. :B . De arra ma igen csak több pihenés vár, mert ég fáj rendesen. Az ágyból alig bírtam felkelni, pedig jó kemény ágyunk van. Tényleg, ha hátatokra fekszel, Neked nem fáj, mert én elég nehezen viselem.Ha oda nyúlok is érzékeny a seb alatt és környéke. De gondolom idővel ez is jobb lesz. Szép napot kívánok, kevés fájdalommal! :R

  • klari164

    csendes tag

    válasz graver40 #2004 üzenetére

    Szia Évi! Itt vagyok már. Tényleg eléggé padlón vagyok. Ez az eső, meg a szél kikészít engem is. A környék "összes" fájdalomcsillapítóját beszedtem már. :( , de nem akar segíteni. Hallom nálatok se könnyebb a helyzet. Sajnos a műtétek helye, nagyon érzékeny a frontokra. A zoknival a bal lábamon, még megkínlódok, de majd egyszer csak sikerül. Vigyázz magadra és pihenj amennyit csak tudsz.

  • klari164

    csendes tag

    válasz graver40 #2009 üzenetére

    Szia Évi! Remélem elmegy már ez a vacak idő és egy kicsit fellélegezhetünk. Ahogy látom az írásokból, mindenkit megkínoz rendesen. Remélem alakulsz már egy kicsit. Használd ki a szabit, pihenjél sokat, bár tudom, hogy két gyerkőc mellett, ez nem olyan egyszerű. Vigyázz magadra, szép napot kívánok

  • Gerinctelen

    csendes tag

    válasz graver40 #2004 üzenetére

    Kedves Klári!
    Én sem mertem volna egyedűl, de a gy.tornász segítségével jutottam napról-napra idáig, és nekem már 5 hónapja volt a műtétem a sebem teljesen gyógyult, és fájdalom mentesen könnyebb feszegetni a határokat..

  • klari164

    csendes tag

    válasz graver40 #2063 üzenetére

    Szia Évi! Úgy elvoltál mát tűnve, hogy arra gondoltam, hogy beállt a derekad. Érdekes érzés ez a dombrú talp. Úgy szoktam mondani, hogy hintaló lábam van. Sajnos ez annyira nem vicces, de mit tegyünk? Elhiszem, hogy félsz egyedül nekiindulni, mert ezzel én is így vagyok. Olyan fura dolgokat produkál a derekam, amit eddig nem csinált. Recseg-ropog. Lehet, hogy már olajozni kellene? Nekem is a bal oldalamba hasogat és mintha ott nyomná valami. Kellemetlen és akkor ráadásul, hátul a combom bal oldala, a vádlim bal oldala, a bokám bal oldala és a talpam teljesen zsibbadt, érzéketlen. Ez normális?Azért annak örülök :C , hogy nem sok fájdalmad van. Reméljük, hogy ez így is marad. Vigyázz magadra és kitartást.

  • klari164

    csendes tag

    válasz graver40 #2073 üzenetére

    Szia Évi! Nekem a bal lábam zsibbadt műtét előtt is. De most nagyobb területen van lezsibbadva. Ezért nem értem. De olvasgattam 1-2 dolgot és emlegeti az ilyen esetekben az ideg roncsolódást is. Csak azt nem értem, hogy műtét után 1-2 napig rendben volt és utána visszaállt a zsibbadás. Akkor lett csinálva egy röntgen és megnyugodott az orvos, hogy a csavarok jól állnak. Én még ettől nem nyugszok meg, mert továbbra is panaszaim vannak. Még abban reménykedek, hogy egy idő után elmúlik. Abban bízok, hogy a gerinc mellett, minden meglett piszkálva és idő kell a javuláshoz. De a hasogató érzés is nyugtalanít. Na majd egyszer csak, jó lesz minden. Bárcsak úgy ébrednénk fel egy reggel, hogy nem fáj semmink sem. Na és sikerült jó matracot venni? További szép napot kívánok.

  • klari164

    csendes tag

    válasz graver40 #2075 üzenetére

    Szia Évi! Én is olvastam erről a zsibbadásról. Sajnálom, hogy ennyire meggyötör Téged is ez a betegség. Engem 2001-ben műtöttek először,aztán, 2003-ban és 2005-ben, de nagyon gyorsan talpra álltam. Ezért fogadom ezt most nehezen el. Biztos, hogy van benne olyasmi is, hogy egy fiatal szervezet hamarabb felépül. Az első műtétem után igaz, hogy 7 napot voltam még bent a kórházba műtétet követően, addig adták a különböző injekciókat ( fájdalomcsillapító, izomlazító, B1 vitamin, stb. ). Fogalmam sincs, hogy volt-e köze a felépüléshez, de a korom biztosan számított. Remélem Neked is használt ez a 2-3 hét pihenő, egy kicsit lazított a derekad, már amennyire,a házimunka mellett lehet. Ma én is kimegyek a piacra, valamit nézni kellene a temetőkbe, de nagyon félek a sétától, meg a tömegtől. Bevásárláskor is mindig úgy megyek, hogy kerülök mindenkit, mert félek, hogy löknek rajtam egyet, vagy a kocsit belém tolják. Volt már rá eset. Nincs ráírva a homlokunkra, hogy mi a bajunk. Volt már olyan is aki mondta, hogy nem is látszik rajtam, hogy hányszor műtöttek. Az ég szerelmére, hordjunk táblát magunkkal? Intéztem rokkant parkolási kártyát 1 hónapja, minden gond nélkül megadták. Kimentem a TESCO-ba, beálltam a rokkant parkolóba és oda jött egy férfi, hogy talán nem látom a kijelölt felfestést???? Mondtam Neki, persze, hogy látom, ott van az ablakban a kártya, azt viszont maga nem látja. Megkérdezte, hogy mennyiért vettem? Mondtam neki, hogy 4 gerincműtétért. Ennyibe került, se több, se kevesebb. Nagyon zavarba jött és ez is azt mondta. "Ne haragudjon, de nem látszik magán, nem gondolta". Kívánom, hogy kényelmes legyen a matrac a derekadnak és fájdalom mentes szép napot kívánok. :R

  • klari164

    csendes tag

    válasz graver40 #2083 üzenetére

    Szia Évi! Megjártam a piacot, a kisebbik lányommal mentem. Szerencsére közel laknak és az utóbbi időben, eljár velem sétálni is. Így nem kell már annyira félnem, hogy mi lesz ha..... Úgy van, ahogy írtad, a lelkednek is jó. Egyébként a lányom minden nap hazajön, meglátogat, sokat segít. Nem tudom, hogy fogom ezt meghálálni. Ma jön a temető!! Megmondtam a családnak én lefogom most rövidíteni, csak oda megyek ahová nagyon muszáj. A többiekért majd gyújtok itthon egy gyertyát és tiszta lesz a lelkem. Nagyon félek tőle, mert az egyik temetőben, föld utak vannak, ami teli van hepehupával. Na majd csak óvatosan.Reméljük, hogy nem kell beszélned a dokiddal, szépen elmaradnak a nyilallások. Hátha segít a torna. A matrac szerintem beválik, nekünk kemény matracunk van és nagyon jó. Először kényelmetlen volt, nehezen szoktuk meg, de ha tönkre megy, ilyet fogunk venni. De látod Évi, ha fáj, akkor nem számít milyen matracon fekszünk, akkor is fáj.De bízzunk benne, hogy Nektek is befog válni, csak meg kell szokni. Vigyázz magadra, mert hétfőn, megint jön a munka. Szép hétvégét kívánok.

    Aki ma megy temetőbe, csak óvatosan, mert biztos nagy lesz a forgalom, vigyázzatok nagyon magatokra! Szép napo kívánok mindenkinek! :K

  • klari164

    csendes tag

    válasz graver40 #2101 üzenetére

    Szia Évi! Na, hogy bírod a munkát? Nekem még nem volt szerencsére, ilyen légszomjas pánikrohamom, de nagyon rossz lehet. Én se szeretek egyedül menni se boltba, se piacra.általában hívom a lányomat, ha a férjem nem ér rá, és együtt megyünk. Én a fedett csarnokot, meg a tömeget nem bírom, de az más. Az elmúlt napokban nem igazán sétáltam a temetőn kívül, mivel bele vetettem magam a házimunkába. Ha többet ugrálok, ledőlök és utána folytatom. Tegnap hoztam egy elég rossz döntést, amiről írtam Stievnek is, de ezt a répa dolgot most, a gyerekek segítségével vagyok kénytelen megoldani. Szeretne az ember bizonyítani, hogy nem hagyja el magát, de ez nem sikerül mindig jól. :( Nem akarok mindig a családra támaszkodni, olyan érzésem van, mintha kihasználnám Őket. Na mindegy, majd lesz valahogy. Katasztrófa a kertem, tiszta szégyen. De ez van, nem tudom rendbe tenni és kész. Egyébként Nekem se múlik a zsibbadás, meg a fájdalom. Próbálom hívni a Reumatológiát, de nem veszik fel a telefont. Én is megpróbálnék egy 5 napos infúziót, hátha segítene. Ezek a fájdalomcsillapítók is csak ideig-óráig segítenek. Pedig kettő "ütős" fájdalomcsillapítót szedek, reggel, a másik kettőt megosztom napközben és este. Ha nem szedném a gyógyszereket, katasztrofális lenne a fájdalom, pedig már valamennyire, meg is szokhattam ennyi év alatt. Az elég baj, hogy a lábad megint kezd vizesedni, még ha nem is olyan mértékben. Az ülőmunka, csak tovább ront a helyzeten, mert görnyed a gerinced. Tudom jól, hogy dolgozni kell, nem lehet otthon ülni mindig. Én is alig várom, hogy kicsit jobban legyek és mehessek dolgozni.De most még ez nagyon távlatinak tűnik. A Flektor tapaszt a barátnőm próbálta, Ő is többszörös gerinc műtött, de nem segített rajta.De lehet, hogy Neked éppen beválna. Vigyázz magadra és "jó munkát"kívánok.

  • klari164

    csendes tag

    válasz graver40 #2110 üzenetére

    Szia Évi! Nem bírtam ki ma se, kiszedték a gyerekek az összeset és megpucoltuk. Már a fagyasztóban van. Előtte még leengedtem a fagyasztószekrényt, kitakarítottam és visszapakoltam. Az igazság az, hogy most már nagyon szenvedek, de nem akarok a férjem nyakába még több terhet rakni, így is épp eleget segít. Próbálok én is helyt állni, de nem igazán megy. Illetve megcsinálok mindent amit tudok, de utána jön a büntetés. De nem azért kínlódtam a veteménnyel tavasz óta, hogy hagyjam veszni. Így jártam, holnap majd kifekszem. Olyan gyorsan megy az idő, hogy a karácsonyra nem kell sokat várni. :) Mindjárt itt lesz. Ránk fér egy kis ünnep a családdal együtt, mert ez az év nem volt a legszebb évünk. Talán jövőre jobb lesz, nagyon bízom benne. Remélhetőleg javul az állapotunk, csodára nem számítok, de ettől talán jobb lesz. Minden jót kívánok!

  • klari164

    csendes tag

    válasz graver40 #2117 üzenetére

    Szia Évi! Nem vagánykodhatok a derekammal, beszedtem már egy marék gyógyszert. Így ma pihenek, fekszek. Nincs mit tenni a házimunkát el kell végezni. Nem tudom a Diclacot mennyi idő után lehet újra szedni, mert mikor szedtem a kórházba, meg itthon sokat segített. 1 hónapig szedtem. Megkérdezem a háziorvosomat, hogy mikor lehet újra elkezdeni a kúrát? Erős fájdalmaim vannak, főleg amíg nem veszem be a gyógyszereket, sokszor nehezen kelek fel az ágyból. Na és nekem is vannak olyan érzéseim, mintha érezném a csavarokat. Persze nyilván nem azt érzem, csak gondolom, hogy befeszülnek az izmok és ez kihatással van az idegszálakra is. Ráadásul készülhetünk: szombatra esőt mond! :( Na azt majd holnap fogjuk érezni, ha tényleg lesz eső. Nem szedtél valami vírust össze, hogy hasmenésed van? De az is lehet, hogy egyszerűen ideges vagy a bajok végett, az is okozhat ilyen gondot. Kitartást, már csak a holnapi napot kell kibírnod a héten. További szép napot kívánok.

  • klari164

    csendes tag

    válasz graver40 #2123 üzenetére

    Szia Évi! Még mindig szedem a fájdalomcsillapítókat, de már többet tudok mozogni. Sajnos nem megy még úgy, ahogy én szeretném, de majd lassan. Ha elkezdek valamit csinálni, mindjárt szakad rólam a víz, gondolom, hogy le van gyengülve a szervezet. Továbbra is úgy osztom be a dolgokat, hogy néha-néha lefekszek, majd folytatom a munkát. Most azt figyeltem meg, hogy a jobb lábam többet fáj, a bal zsibbad, na és a legújabb, a fenekem is fáj. Ez még idáig nem volt. Újdonság. Lehet, hogy többet mozgok és egyre több mindent csinálok? A leggyilkosabb nekem a vasalás, na az kemény a derekamnak. De megcsinálom. Lehet, hogy Neked is másabb volt otthon, mint a munkában, írtad, hogy sokat gyalogolsz és ülsz. Kemény kombináció a gerincnek. Amíg otthon voltál, csak könnyebb volt, ha úgy érezted, hogy sok, akkor lepihentél. A lábad is meg van terhelve a sétával, mert a fájós lábadat, a másikkal kíméled. Lehet, hogy ezeket a terheléseket viseli nehezen. Soha életemben nem csavarodott zokni el a lábamon, most meg a jobb lábamon mindig eltekeredik. Mivel a bal zsibbad, ezért a jobb lábamra megy a terhelés és ezért gondolom másképpen is lépek. Pihentessél, amennyit csak tudsz, kellemes hétvégét.

  • klari164

    csendes tag

    válasz graver40 #2127 üzenetére

    Szia Évi! Na végre társat találtam, akinek elcsavarodik a zoknija. :C Ez csak vicc volt. Látod most is korán keltem, mert ilyenkor jön elő a fájdalom, ahogy Zoli is írta. Beveszem a fájdalomcsillapítókat és utána már egyre többet tudok mozogni. Szó szerint bejáródok. Nem mondom, hogy minden rendben, mert elég sokat fáj, de akkor kapok be gyógyszert és teszek-veszek tovább. Igen a vasalással kapcsolatban nekem is megfordult a fejemben, hogy nem kell mindent vasalni. :N Így én is lentebb adom. Keddig olyan szép időt mond ( 20 fokot ),hogy lehet, hogy egy picike takarítást beütemezek. Majd meglátom. Ma más dolog van, így hétfő, keddre gondoltam. Majd ha a férjem elmegy dolgozni, mert leszedi a fejemet. De tény, hogy a fájdalom, meg a mozgáskorlátozottság miatt, egyre több mindent tudok csinálni. Igyekszem nem emelni, hajolni, de mindent nem tudsz elkerülni egy háztartásban. Lehet a lehullott leveleket takarítani, stb. Örülök neki, hogy ezeket szép óvatosan csinálgatom, persze nem olyan tempóval mint eddig, de időm kiadja. Na és ki kell használni a jó időt, mert jövő hét közepétől kezdődik a lehűlés, állítólag. Ennyi tötyörgés után, nincs kedvem sétálni, mert délutánra, már elfárad a derekam és elkezdődik a fájdalom. De ma a barátnőmmel, elmegyünk csavarogni, sétálni. Ma a pihenés napja lesz, na meg a sétáé. Ismerve a helyzetet, Te se tudsz úgy pihenni a hétvégén sem, mert 2 gyerek nevelése, kiszolgálása, munkával jár. Tudom magamról, de ez az élet rendje és megéri végig csinálni, mert olyan jó, hogy vannak. :K Kellemes hétvégét kívánok és vigyázz magadra!

  • Gerinctelen

    csendes tag

    válasz graver40 #2133 üzenetére

    Kedves graver40 !
    Mindanyiunk esete más , ahogy én itt olvasom , és látom .. még ha ugyan azzal a csigolyával is van a probléma akkor sem biztos hogy a sérülés mértéke , vagy az oldaliság eggyezik.
    Én például már a műtétem után is nagyon szépen tudtam menni és állni, és bírtam is a terhelést , viszont én ülni nem tudtam , és még most is nagyon minimális időt töltök ülve , és ha tehetem inkább állok.. vagy megyek ..pedig fájdalmam nincs , csak az izmaim nagyon merevek .

  • klari164

    csendes tag

    válasz graver40 #2136 üzenetére

    Szia Évi! Teljesen igaz, hogy minél többet műtenek, annál rosszabb lesz a gerinced. Sajnos tanúsíthatom. Most én is nagyon nehezen álltam talpra, de ehhez a lábadozáshoz, tényleg sok türelem kell. Napról-napra erősebb vagyok, de ahogy írtam valamelyik nap, mire a házimunkával végzek, már nincs kedvem sétálni. De ez is nagy haladás, hogy ennyi mindent megtudok csinálni. Nagyon szép idő volt vasárnap és akkor mindent félretettem, csak a lazítás napja volt. Akkor volt séta, levegőzés, stb. Tegnap egész nap takarítottam, szépen beosztogatva az erőmet, ez a 2 hónap meglátszott a lakáson. De nagyon jó érzés volt, hogy újra én csináltam. Persze nem azért, mert annyira hiányzott, hanem ez jelzi, hogy egyre jobban erősödök. Nekem az ülésnél az jött be, hogy kispárnát teszek a derekam mögé és ezzel kitámasztom. De nem szereti ha sokáig ülők. Erre oda kell figyelni, illetve jelez is a derekam. Lehet kapni a boltokban, gerinctámaszt székekre, kimentem a TESCO-ba, persze hiánycikk. Nem baj, akkor is beszerzek egyet. Próbáltam már a barátnőmnél és tényleg nagyon jó. Biztosítja a kényelmes ülést. További szép hetet kívánok és vigyázz magadra.

  • biker

    nagyúr

    válasz graver40 #2146 üzenetére

    ez egy nagy ........, vettem, be van dobva a mosógép mögé a sarokba :)
    addig szép íves, amíg áll magában, aztán ahogy nekidőlsz, kisímul, és felveszi a hátad ívét, és varrásnál szakad.

    Én vettem gyógyászatiban normális, kemény íves hátpárnát, na az olyan ívbe vág, nem is bírom el, inkább gyártottam magam szivacs rétegekből

    Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

  • klari164

    csendes tag

    válasz graver40 #2146 üzenetére

    Szia Évi! Igen, jobban vagyok, de egy kicsit visszább kell vennem a ténykedésekből. Szépen eltudok végezni, csak kevesebb dolgot kell még bevállalnom. Amit küldtél linket háttámaszt, hasonló van a barátnőmnek is, de mégse teljesen ilyen. Írja Biker, hogy nem sok mindent ér, akkor én sem foglalkozok vele. Olyan dologért, amiről nem hallok jót, nem adok ki pénzt. Lehet, hogy a barátnőm elfogultságból mondta, hogy jó és neki egyébként is jó a dereka. Lehet, hogy tényleg jobb saját magunknak megcsinálni szivacsból. Ezért jó ez az oldal, mert kapjuk a jó tanácsokat! Legyen szép napod.

  • klari164

    csendes tag

    válasz graver40 #2155 üzenetére

    Szia Évi! Egy kicsit lazítok, addig felnéztem ide a fórumra és olvasom, hogy nem vagy jól.Sajnálom, hogy nem jó a közérzeted. A lábam meg a derekam, ma nekem is jobban fájt, mint szokott, de annak tudtam be, hogy tegnap délután elég sokat ültem a konyhán. Nem szedtél össze valami vírust? Bár múltkor is írtál ilyen jellegű problémáról.Nagyon kellemetlen dolog, főleg mikor sietsz munkába. Nem normális dolog az sem, hogy annyira vizesednek a lábaid. Van baj.Kitartást még a hét 2 munkanapjára, vigyázz magadra.

  • klari164

    csendes tag

    válasz graver40 #2163 üzenetére

    Szia Évi! Akkor meg van a rossz közérzeted oka. Ez ,az ősztől-tavaszig időjárás sajna sok betegség időszaka. Nekem is sokat voltak betegek a gyerekek ebben az időszakban, na meg elég volt ha ősz elején közösségbe kerültek. Milyen érdekes dolog ez, ahogy felnőtté váltak, elmaradtak ezek a betegségek. Persze erősödött az immunrendszerük. Tegnap nagy csend volt itt, többször is felnéztem, mivel tegnap úgy döntött a derekam, hogy kiharcol egy kis pihenést. Nagyon be volt durranva, a gyógyszerek se akartak segíteni.Nem tudom, hogy az a szürke idő okozta, vagy csak egyszerűen fájt. De egyébként általában jól vagyok, csak estére szokott megfájdulni. Ma reggel már jobb volt, de a bal lábam teljesen zsibbadt. Na de majd lesz valahogy, próbálom pozitívan felfogni a dolgokat. Neked, hogy van a derekad, meg a lábad? Vizesedik még? Legyen szép napod.

  • klari164

    csendes tag

    válasz graver40 #2165 üzenetére

    Örülök neki, hogy legalább a gyomrod jobb. Sok vitamin!!!! Ilyenkor kell feltölteni a szervezetet, mert jönnek a bacis idők és erősíteni kell a szervezetet. Nem tudom mit csináltam rosszul, vagy az is lehet, hogy 2 és 1/2 hónaposan még természetes a fájdalom. Nem tudom, de sokszor nem jó se feküdni, se ülni, se állni. Bár délben hallottam, hogy hideg front jön hétvégén. Mindig az időre fogjuk, mert így könnyebb a lelkünknek. Hét közepén még jó idő volt és már akkor is megkínzott, főleg reggel és este. De az időjárás változásban is sok igazság van. Majd 27-én kiderül mit mond az orvosom. Megszenvedi mindenki a magáét, nem könnyű senkinek. Kellemes, szép hétvégét kívánok és gyógyuljatok meg minél hamarabb!

Új hozzászólás Aktív témák