Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • graver40

    csendes tag

    válasz F34R #1925 üzenetére

    Szia, Klári, én elég gyakran felnézek. Megvagyok, sikeresen meghoztam a gyereket is. :) Most meg már süt a nap.

    F34R, mivel én ülőmunkát végzek, ezt csinálhattam tovább, csak elég sűrűn fel kell állni, és megmozgatni magam. Nyilván nehéz fizikai munkát nem ajánlanak már sérv után.
    Esetemben (az első sérvnél) úgy kezdődött, hogy egyik pillanatról a másikra nem tudtam kiegyenesedni. Nem tudtam mihez kötni. Másnap reggel kétrét görnyedve kimentem a konyhába kávéért, leültem, és nem tudtam felállni, iszonyatos fájdalom állt a derekamba, úgy kellett bevinni az ágyba. Egy hét fekvés, pelenka, miegymás... Aztán lassacskán fel tudtam kelni, járókerettel, majd anélkül menni, akkor már a lábam fájt jobban. Végül kiderült hogy sérv, műtét, stb... A második alkalommal a melóhelyen egyik pillanatról a másikra csak nagy nehezen tudtam felkelni a székről, és csak rövid lépésekkel tudtam menni a derékfájás miatt. Pár hét alatt egyre rosszabbodott a helyzet, elkezdett cefetül kisugározni a lábamba a fájdalom, akkor már tudtam, hogy sérv. Mire műtétre kerültem, már egy széken felhúzott jobb térddel tudtam csak létezni, mert se állni, se menni, se feküdni (így aludni se) nem tudtam. Ebből is látszik, hogy egész különböző módokon jöhet. Ami megegyezett, az a derékfájás, és főleg a jellegzetesen lábba lesugárzó fájdalom.

  • klari164

    csendes tag

    válasz F34R #1925 üzenetére

    Szia F34R! Először is szerintem vegyél részt egy normális rehabilitációs kezelésen, ami a gyógytornát erősen magába foglalja. Meg kell erősíteni az izmaidat a műtét helyén és körülötte. De! Szerintem fizikai munkát ne nagyon végezzél, mert kiújulhat a sérv, csak máshol. Valami könnyebb munkát kellene keresned minden képen. Nagyon igazat adok Évinek. Én saját példámból tanulva ajánlom ezt. Adó ügyintéző voltam, de a beteg ember csak összeszerelésre, vagy könnyű fizikai munkára való. Persze sok helyen így hirdetik, aztán mikor észbe kapsz, már egyre nehezebb dolgokat csináltatnak Veled. Én is így jártam. Eredmény 4 gerincműtét. Szóval ne vállalj, csak könnyű munkát. Minden jót Neked.

Új hozzászólás Aktív témák