Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ujoimro

    tag

    Azt állítani, hogy jobb a polcon, mint a merevlemezen, butaság. Az ugyan olyan mint hogy jobb a kinyomtatott email, mint a képernyős, jobb a könyv, mint a pdf, mert be lehet vele ülni a kádba.

    Akár csak egyszer nézed meg, akár többször, rengeteg helyet elfoglal, és szerintem sokkal praktukisabb, ha nyolcszáz dvd-t felvált két ötszáz gigás harddisk (anyagilag biztosan), vagy hatvan blu-ray lemezt egy terabájtos. Az emberek egyre többet olvasnak a képernyőről (például az itcafe-t), és a zene világában, már kevesen érvelnek a cd-k mellett.

    A kellemetlenségei ellenére az emberek sokkal jobban értékelik, ha este kilenckor bérelhetnek vagy vásárolhatnak egy filmet az interneten, mintha el kell érte menni a tékába.

    A tartalomszolgáltatóknak nem-kedves (de semmiképpen sem illegális, csak illegálisnak kikiáltott) tartalomszerzéssel kapcsolatban pedig versenyképeseknek tartom az online boltokat.

    Létezik egy kevéssé ismert szerzői jog, az úgynevezett adatbázishoz fűződő jog. A következő dologról van szó:

    tegyük fel, hogy megtudok szerezni bármilyen tartalmat a szolgáltatóknak nem-kedves módon. Hogy választom ki ezeket a tartalmakat? Vannak a keresők, van az imdb, van a wikipédia és van a rotten tomatoes. Itt mondjuk megvan minden információ csak nehéz kibányászni. Néha az ember elmegy egy pizzára, hogy ne keljen mosogatni.

    Ha tényleg finomra van hangolva egy online bolt (címek, leírások, mások is szerették), ha valóban nagy választékkal rendelkezik (ugye a nem-kedves módszerrel pont az a baj, hogy a kevésbé népszerűek nehezebben beszerezhetők), illetve, ha levágják a csomagolás és a korong árát (ezeket ugye az interneten nem vesszük meg), akkor szerintem egy ilyen modell versenyezhet a nem-kedves módszerrel. A kölcsönzés kategóriájában biztosan.

    És az ilyen "adatbázisokat" egy egyszeri ember nem akarja lemásolni (a wikipédiát is kevesen töltik le egyben), az ipari méretű másolás ellen pedig védhetőek.

  • ujoimro

    tag

    válasz Timbu #13 üzenetére

    Szerintem a papír könyv igenis jobb

    ha egyszer majd befejezed az egyetemet, vagy költözöl, gondolkodj el rajta, hogy azt a jónéhány láda könyvet el tudnád vinni a farzsebedben. Ugyanez igaz akkor is, ha már nincs hova rakni otthon és felkerül a padlásra, vagy egyenesen a kukába lomtalanításkor. Akkor biztos hogy nem veszed elő újra.

  • ujoimro

    tag

    válasz MichaelSD #14 üzenetére

    100-as CD tokba. Voila, sokkal kisebb helyen elférnek.

    az lehet, de próbáld meg megtalálni, amit keresel. A tapasztalatlanok erre rávágják, hogy tarts egy adatbázist a gépeden, csak akik használják a dvd-ket azoknál a 100-as tok pilanatok alatt úgy összekeveredik mint a gordiuszi csomó. És főleg, ha büszkélkedni akarsz vele (túrj bele az aljába) vagy ha kölcsönadod (ahelyett, hogy elvinné egy 4GB-s USB kulcson) hát beszélj nekem a stílusról

  • ujoimro

    tag

    válasz shtml #25 üzenetére

    A sorszámozott papírtok+sorszám szerinti volume name+adatbázis csodákra képes

    és mennyit pöcsöltél amíg felnyálaztad és egyenként bejátszottad a tartalmukat? egy geek még büszke is rá, de egy egyszeri ember 15 után abbahagyja

    Ugyanennyi DVD műanyag tokban

    nem műanyag tokban, hanem 5-6 harddisk-en (és kevesebbe kerülne, mint a dvd-k)

    és mindent gyorsan megtalálok.

    gyorsabban, mint egy indexelt raid-ben?

  • ujoimro

    tag

    válasz attila9988 #27 üzenetére

    használatra való, nem archiválásra. Ha az 500gb -os merevlemezben rávágódik a fej a lemezre mert épp olyan napja van,

    1) a harddiskben egy csomó adatvédelmi kütyü van, ami meg tudja jósolni mikor megy tönkre. ezeket akár paranoidra is lehet hangolni

    2) létezik szoftver xor (raid) védelem a BIOSból is! zéró telepítés (főleg az 1200-dvd-s gyűjteménynél ajánlom)

    3) egy hardisk várható élettartama 10 év, szenben a dvd 5 évével

    4) ha lejár egy harddisk várható élettartama (vagy közel a vég) akkor veszel egy másikat és átmásolod bitenként. csinálj 1200 dvd-ről másolatot 10 évente! az minden másnap egy dvd biztonsági mentése.

    5) a hardisk-et sok helyen használják archiválásra is. de ha nagyon paranoid vagy, még mindig ott a terabájtos (szalag) TAPE.

    Nem nagyon hiszem hogy több 100 oldalas regényeket

    én már több könyvet is elolvastam (igaz a többségüket megbántam, ezek főleg szépirodalmi alkotások voltak)

    Ha lenne választék, és nem lenne drm,

    a világ trendből kifutóban van a drm. és az iTuneson 6 000 000 ( hat millió !) zeneszám vásárolható meg ( nagy harcok árán ) egyszégáron. mutass nekem egy klasszikus cd-s áruházat ahol ekkora a választék

  • ujoimro

    tag

    válasz DarkByte #38 üzenetére

    zenéket neten nem lossless-ben hanem tömörítvényekben lehet megvenni.

    99.999999998% -át az mp3-ban megvásárolt zenéknek olyan lejátszókon halgatják, amik nem tudnak olyan hangminőséget mint ezek az mp3-számok (az összes handheld device (amik miatt ugye fáj a drm), a speakerek (még a drágák is) nagy nagy többsége). és a drm-védett zenéket is több számítógépen hallgathatod és a cd-lejátszók!. a cd-minőséget túllpozicionálták.

    Ha például a régebbi lemezeket 800-1000 ft os darabáron lehetne venni (vagy mégolcsóbban nagyobb csomagban)

    ugyan még sok harc van hátra, de remélhetőleg az árak csökkenni fognak. az iTunes-on most ugye 2500/album.

    ------------------------------------------------

    aki pedig olyan lejátszót engedhet meg, aminek a fizikai hangminősége jobb, mint a cd-nek (de egy ilyen lejátszóban már benne van a hangszigetelt szoba is) annak valóban mindegy, hogy egy album 1000(ezer) vagy 20 000(húsz ezer) forint

  • ujoimro

    tag

    válasz GReddy #41 üzenetére

    könyv ezerszer jobb, mint a pdf!

    én nem arról akarlak meggyőzni, hogy lokálisan jobb-e. ha ezt hiszed félreértettél. én arról sem akarok meggyőzni senkit, hogy nincs élvezeti különbség egy blu-ray audio és egy mp3-között.

    had említsek inkább néhány példát:

    1) amikor bejöttek a digitális fényképezőgépek, minden profi azt állította, hogy az analóg képminőség jobb (ez különben a mai napig igaz). Ma már nagyítóval kell keresni azokat, akik analóg géppel fényképeznek (idén tetőzött a kompakt digitális gépek piaca).

    2) amirok kijött a VHS, akkor mindenki azt mondta, hogy nem tudja képminőségben felvenni a harcot a mozi-val (idézet: amikor a mozi egéz közönsége eggyütt rezdül). a mai napig nem tudja, mégis a dvd előtt kétszer annyi bevétel folyt be a vhs-ből a filmstúdióknak az első két évben, mint a moziból az egész jogvédett 70 év alatt fog. (és ebben a statisztikában még nincsenek benne a nem-kedves kópiák)

    3) karácsonyi üdvozlet,

    4) levél vs. email

    5) chat vs. igazi beszélgetés

    6) telefon vs. voip

    .
    .
    .

    és a lista csak folytatódik...

    BD? Minek? Bőven elég ma a DVD.

    ez a vélemény pedig szöges ellentétben áll az első idézettel

  • ujoimro

    tag

    sokan beszéltek már a Választékról, az internetes áruházakban, és egyéb helyeken.

    1) Úgy tűnik, hogy ezek az emberek nincsenek tisztában azzal, hogy az összes CD, DVD, Blu-ray, HD-DVD, MC, vinyl, könyv, napilap, hetilap, havilap, pamflett, szórólap (kihagytam valamit?) 95 százaléka ugyanazoktól a kiadóktól származik,mint a top 10 legnépszerűb film, zenei mű, újságcikk, hirdetés, rövidfilm videóklipp (kihagytam valamit?) ezeknek a kiadása, akár csak a klasszikusok vagy nem kasszasikereké 100%-ban ezeken a cégeken múlik és nincs SEMMI ok arra, hogy ezek a kiadványok ne jelenyjenek meg az interneten, ha már a népszerű művek megvásárolhatóak, SŐT!!!, általában az ilyen terjesztéseket (iTunes és egyebek) nem a legújabb/legnépszerűbb tartalmakkal kezdik.

    2) a maradék 5% pedig vagy lokális mű (magyarországon a magyar filmek...) vagy egyéb nem szépművészeti alkotás (szakkönyv, jegyzet,...)

    a nehezebben beszerezhető nemmagyar filmek, zenék és könyvek mind az 1) kategóriába tartoznak.

    [ Szerkesztve ]

  • ujoimro

    tag

    válasz doc #60 üzenetére

    onlány boltból is csak sok idő alatt jönne

    az iTunes standard idő szélessávon a kölcsönzéstől számított 30 (harminc) másodperc. Talán be tudod tenni ennyi idő alatt a dvd-t a lejátszóba (talán). És a iTunes-on advanced streaming van, egyszerre tölti le az összes fejezetet, tehát ha fejezetet (chaptert) akarsz váltani az már azonnal megy.

  • ujoimro

    tag

    válasz doc #67 üzenetére

    akkor is 30 másodperc, ha

    a válasz igen:
    a gép akkor is másik szobában van, mint a tv

    a válasz nem:

    közben 200 szálon torrentezek,
    vagy
    ha közvetlenül a rendelés után kitéped a kábelt a falból
    vagy
    ha rávágsz a tévére egy húsz kilós kalapáccsal

    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------

    a gép akkor is másik szobában van, mint a tv
    számtalan megoldás létezik már erre a problémára. (ha sznob lennék azt mondanám apple TV + wifi kártja ), de a kötözködések elkerülése érdekében:

    a legtöbb hd compatibilis kép kártyán van hdmi (ami képet és hangot is közvetít). és ha még ezt is drágállod, akkor vegyél egy hauppauge set-top-box-ot és akkor húzhatod ethernet kábelen, vagy tv-kártyát és akkor koaxiális kábelen

  • ujoimro

    tag

    válasz doc #72 üzenetére

    ezek nagyon messze vannak a normális, rendeltetésszerű használattól,

    nem arról van szó, hogy rendeltetésszerű vagy nem. azt állítani, hogy a torrent miatt nem tudsz filmet nézni olyan mint a kovetkező párbeszéd:

    - autóval el tudsz menni az ikeába a bútorokért
    - igen de akkor is ha épp a gyereket viszem iskolába?

    nyilván a gyerekek szállítása rendeltetésszerű használat, de azt nem értem meg, hogy miért ne tudnád arra a 90 percre lekapcsolni a többi programot.

    a lényeg hogy én szeretem ha kézzelfogható formában van meg a film

    ezt a problémát sokan nem értik. azt nem veszi el tőled senki, hogy mit szeretsz jobban! itt arról van szó,

    hogy el akarsz-e tölteni egy délutánt azzal, hogy elmenj és kiválaszd, vagy akarsz-e várni néhány hetet amíg kihozza a posta

    vs.

    21h:23m11mp eldöntöd, hogy akarsz nézni egy filmet
    21h:50m06mp kiválasztottad, hogy melyiket akarod megnézni
    21h:50m36mp elkezded nézni

    1) és tuti hogy amiről a review-t olvastad az ott lesz a tk-ban
    2) ha 12 perc után úgy döntesz hogy mégsem kell, kölcsönözhetsz másikat (csináld meg ezt a tk-val!)
    3) közben fel sem kell állnod a tv-elől

    trade-off!

  • ujoimro

    tag

    ell kell dönteni kinek mi a fetish-e. aki frotteurista vagy oflaktofil az eltévesztette a fórumot. aki filmet szeret nézni vagy zenét hallgatni vagy bármit aminek köze van az internethez és/vagy a blu-ray tartalmakhoz az hagyja már abba az állandó hajtogatását annak matarászni meg szagolgatni

    [ Szerkesztve ]

  • ujoimro

    tag

    válasz tdd587 #82 üzenetére

    A második varázszó mi volt, arra még a google sem talált semmit...?

    a fejedet is használhatod, nem csak a googlet.

    [link1] [link2]

  • ujoimro

    tag

    válasz shtml #81 üzenetére

    az eladó bármikor bármit kivehet a letöltésre felkínált listából
    akárcsak az üzletek polcairól

    rosszabbá is válhat.
    és jobbá is; statisztikailag ez az érv semmis

    legföljebb hosszú utánjárással.
    a la limite újra is forgathatod vagy újraénekelheted

    érthetőbb egyesek birtoklási vágya:

    a tk-ba is vissza kell vinni a tartalmat, tehát ez abszolút nem ide vág, ha pedig megveszed az interneten akkor nem az interneten hanem a harddisken/ dvd-n / 6 cd-n / vhs-en / imax filmen / szalag tape-n vannak a filmek amíg csak hajlandó vagy heti 3 dvd másolni, hogy az 1200 dvd-ből álló kollekciódat megvédd.

Új hozzászólás Aktív témák