Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rickazoid

    addikt

    Ha egy szolgáltató szolgáltatását törvénysértő módon használják fel, annak mi köze a szolgáltatóhoz? Itt megint arra megy ki a játék, hogy az emberek utáni kémkedésre tudják felhasználni a szolgáltatókat? Hisz ha egy szolgáltató köteles mindenki után "kémkedni" és megítélni, hogy mi jogsértés és mi nem, az afelé egy lépés.
    Hogy két hónapig fent volt, egy dolog. De hogy az értesítésük után két órán belül eltávolították, bőven kimeríti a kötelezettségeiket (amik talán nem is jogi értelemben vett kötelezettségek, nem tudom erre lehetne-e egyáltalán jogi megoldást készíteni úgy, hogy az ne sértse a szabad internetet és a szolgáltató pártatlanságát ne befolyásolja).

    Az EU véletlenül nem az internet szabadsága mellett foglalt állást? Vagy lemaradtam valamiről?

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz Penge_4 #11 üzenetére

    Mi van? Talán attól fél valaki, hogy a Google rendszere öntudatra ébred és a hatalmába kerített gépekkel támadást indít az emberiség ellen?
    A Google egy méretes cég, ami a lehetőségeit kihasználva gyarapodik, ahogy az összes többi teszi, csak nem mindegyiknek sikerül. Nem igazán látok fenyegetést benne, szerintem más se. Az elképzelhető, hogy a Microsoft esetében is, és itt is az szúrja pár EU-s emberke szemét, hogy kaszálják a nagy pénzeket és viszik haza az USA-ba, de többről nem igazán lehet szó. Ebben az esetben még ennyihez sincs köze, hisz a Google-tól függetlenül ezzel hallgatólag beleegyeznek abba, hogy minden más cég esetében is eljárhassanak az olasz bíróságok így, követve ezt a gyakorlatot.
    Az internetet egyébként sem lehet uralni. Mi köze például a Google-nek ahhoz, hogy itt most erről beszélünk azt leszámítva, hogy rá lehet keresni erre a témára és fórumra a keresőjében? Hogy tudja ezzel befolyásolni ezt az oldalt? Vagy bármelyik másik oldalt, ami nem a sajátja?
    Nem mondom, hogy jó lenne, ha egy cég bírna teljes befolyással a teljes interneten. De ettől nagyon messze van mindenki, ráadásul a Google esetében jó dolog, hogy akkora, amekkora, elég sok hasznát lehet venni, egyetlen olyan jó keresőt se láttam még, mint a Google keresője például, de a Google Android se egy rossz dolog.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

Új hozzászólás Aktív témák