Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hunluki

    senior tag

    válasz redgreg #100 üzenetére

    egy játékprogram hívőknek, programozóknak, és windows gyűlölőknek,

    What? Akkor ezt megmondom a szomszéd néninek aki 3 éve mintet használ mert a W10-hez már gyenge volt a gépe. Vagy megmondom nagymamámnak hogy nem jól keresi a recepteket, illetve nagypapámnak hogy rosszul jútúbozik.

    Átlag mezei júzernek kell egy böngésző, talán egy skype (ha már a fenti nagyszülős példánál vagyunk), egy VLC meg talán egy torrent progi és kalap. Átlag mezei júzernek tök elég a LO is, akkor lehet gond ha teljes MSO kompatibilitás kell. Játék is egyre több van linuxra, nyilván nem annyi mint ablakra de szépen nő a számuk.

    Javasolnék legalább egy Vboxban való (másfél óránál csöppet jobban elhúzódó) ismerkedést valamelyik up2date disztróval mielőtt valótlan dolgokat kezdesz el magyarázni.

  • hunluki

    senior tag

    válasz redgreg #103 üzenetére

    Én nem is akarok, sőt ha megnézel egy átlag merítést hogy ki mire használja manapság a gépét azt simán fedi egy linux is. Lásd a lenti példa, böngésző/vlc/torrentprogi. Nem kell az eredményt elmondani, de szerintem te is fel tudsz sorolni jó pár ismerőst akinek itt meg is áll a számítógép, minden másra ott a telefonja kb.

    Ha specifikus dolog van amit csinálsz a gépeden és megszoktad a hozzá tartozó workflow-t akkor persze hogy kellemetlen mert valamit újra meg kell tanulni ami már évek óta berögzült, újat meg ritkán tanul az ember, inkább panaszkodik.

    HC gamernek meg videószerkesztő adobe huszárnak nyilván nem lesz megoldás (bááár davinci resolve azért elég korrekt, na meg a vulkan/proton se rossz irány), viszont mezei netezős letöltős kicsit játszós gépre hibátlan.

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz redgreg #82 üzenetére

    Szerintem eléggé képben vagyok driver téren és messze nem ilyen a helyzet mint amit lefestettél. Pár éve még az AMD drivere volt tömény szopás, de aztán megemberelték magukat és most meg eljutottunk arra a szintre, hogy már igazán nincs is indok a gyári driver telepítésére, minden megy a nyílt driverrel, amihez hozzá se kell nyúlni.
    Inteles cuccok mennek out-of-the-box, nVidia meg úgy általában a jó Linuxos drivereiről volt ismert. Nem kap nagy nyilvánosságot a Phoronix.com-on kívül, de iszonyatosan sokat fejlődik a Linux kernel kiadásról kiadásra, meg is van az eredménye.
    Egyébként jellemzően nem fórumokat túrunk, hanem nagyon jó wiki oldalak vannak, az Arch wiki pl. egyedülállóan összeszedett minden téren és elég univerzálisan alkalmazható más disztrókra is. De van ilyen Debianhoz, Ubunutuhoz meg sok egyébhez is.

    Viszont hogy mondjak pár példát driveres téren:
    -van egy canon scannerem. XP-re még adtak ki hozzá Wines drivert, máson már nem megy. Linux alatt bedugom és megy, nem kell telepíteni semmi drivert, csak egy scanner progit.
    -van egy külső hankártyám, UAC eszköz. W10 alatt a beállítható módok háromnegyedében elkezd pattogni a hang. Ugyanezekben a módokban Linux alatt hibátlan. (Win7 alatt is az volt, szóval nem eszköz hiba)

    Arra meg, hogy miért nem terjed, hát... Mondjuk jellemzően nem áll mögöttük anyagi érdek, hogy terjedjen. Nincs marketing hadjárat, nem zajlik iskolák, kormányok "lekötelezése" meg hasonlók.
    Ez a miért nem terjed, ez olyan, mint hogy miért játszik a rádió Kisgrofót emberi zene helyett? Miért sztárolják a Győzikét? Miért van minden női újság címlapján a Hajdu Petike? Miért lehet celebbé válni kivasalt herezacsitól?

    *#106-ra válasz: valószínűleg lemaradtál a Steam Proton fejlesztéséről. Ennek nézz utána, mielőtt leírod a Linuxos játék témát. https://www.youtube.com/watch?v=IWJUphbYnpg

    Shad0w: majd meglássuk merre megy tovább a téma, remélem lehozzák még a híreket.
    Amúgy ami ilyen nagyobb hír volt ilyesmi téren, az a nemzetközi űrállomás XP-s gépeinek átállítása Debianra, azt hiszem tavaly.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • hunluki

    senior tag

    válasz redgreg #106 üzenetére

    Windows se fenékig tejfel kategória játék terén se, siránkozásomat lásd itt: [link]
    Na most akkor a win alkalmatlan a játékra? Saját korábbi verziós cuccukkal tök jól ment, most pedig nem tudok vele játszani mert 20 perc után random kifagy, pedig szívesen megnézném a legós kalandot.

    Semmi bajom a winnel, azzal van bajom ha olyat állítanak ami nem igaz, és jelenleg te ezt állítod hogy egy mezei linux nem alkalmas egy átlagos júzernek, holott de. Hidd el, meglepően kevesen használják ki a windows előnyeit, leginkább azért van elterjedve mert ezt szokták meg. PS júzerek jelentős százaléka is meg tudná oldani a képei átméretezését/retusálását egyszerűbb programmal, de minek feszüljön ha ott van torrenten 3 kattintásnyira tőle, nyilván nem a profikról beszélek de belőlük sokkal kevesebb is van. WinMo témakört én is sajnálom mert nagyon szurkoltam az MS-nek hogy legyen egy harmadik erő is a telefonpiacon, de sajna nem jött be.

  • niof

    addikt

    válasz redgreg #103 üzenetére

    Egyetértek. Nálam ott vérzett el a legutóbb az Ubuntu a HTPC-n, hogy a 3 hangkimenet között nem tudott 1 kattintással váltani (HDMI, optikai és egy USB-s külső hk.) Ráadásul, a VLC 100% hangerő fölé emelve torzítani kezdte a hangot. Ezt ugye Win-en gond nélkül lekezeli, 135%-on használom ott. És mivel nem vagyok linux májer, 2 hét kísérletezés, fórumozás, és a linuxban alaposan jártas programozó kollégák is azt mondták rá, nem tudják miért, hagytam a fenébe az egészet. Nincs nekem ezekre a marhaságokra időm egy HTPC-n! Az pont azért van, elindítom, és megy a VLC, Spotify, Chrome. Na. Ez az, amit nem tud egy Ubuntu maradéktalanul megoldani. Vicc.

    Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

Új hozzászólás Aktív témák