Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tasiadam

    Topikgazda

    válasz Geby #1624 üzenetére

    "ZFS Raid-Z2"

    Nem tud az alaplap raid5-t alapból? Ugye ott 1 disk lenne csak a fault, és nem 2, több volume maradna.

    és csak 2-t kellett volna odaadjak neki Raid1-ben, a másik kettőt meg közvetlen az OMV alá berakni valahogyan. Még az elején járok a folyamatnak szóval ha kell akkor simán elkezdem előről a telepítést.

    Tegyél be 2 alap wd greent, vagy bármi kis SSD-t, és tedd arra a proxmoxot, de ne tedd a többi diskre. Egyrészt halál fölösleges, másrészt úgyis csak a helyet fogja. A green elhalálozhat, de emiatt van belőle 2, meg olcsó is.

    Én nálam a disk az simán át van adva VM-nek, mint hdd. Ugye ha nem a prox alatt van, akkor incializálás után tehetsz rá VM-et. Ha ez a VM 2 disket fedne le (azaz a maradék 2 SSD-t egy az egyben átadod), akkor bármikor kipattintod, új proxmox alatt felveszed a disket és redeployolod a VM-et.


    Mi a célod elsősorban ezzel a géppel?

    Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

  • ViZion

    félisten

    válasz Geby #1624 üzenetére

    Szia!
    Azt kellene összeszedni, h mire is van szükséged. ZFS vs EXT4, fizikai lemezt átadni, vagy PVE-n belül létrehozni egyet, hát szerintem otthonra ez ízlés kérdése, ki mennyire bízik a tudásában és a mentéseiben. VM-eket mindenképpen érdemes menteni, bár pl. OMV-t nem hiszem, h naponta kellene. Az UEFI és a kernel dolog érdekes, bios beállításokat nézd át, meg az elhasal induláskor is tág fogalom, ha van hibaüzenet, akkor azt dobd ide be.

    dane, nem próbáltam, nem használom, de hátha segít ez: biosban Intel VT-d engedélyezés? PVE-nél azt írja, h kernel command line-ban is engedélyezni kell: [link]

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Új hozzászólás Aktív témák