Új hozzászólás Aktív témák

  • Nikla

    tag

    Sziasztok,
    Kaptam egy nemvárt kisebb bónuszt, így úgy gondoltam beszereznék végre egy vakut - ehhez lenne két kérdésem :)

    Az első: egyszerűbb beltéri, portré és esemény fotózáshoz mi most Canon vonalon az ajánlott? 50e lenne a keret, de ha jövőbiztosabb/sokkal jobb akkor max 100. (+ ugye akarok rá kis softboxot, de az nem akkora tétel)

    A második:
    Már kezdem hülyének érezni magam... de egyszerűen nem tudok rájönni a válaszra:
    Canon 850D + Canon EX (E-TTL (II)) vakuhoz kell még pluszba vakukioldó? :F Mármint ha kényelmesen szeretném használni és nem manuálisan állítgatni és slave elsütni..

    Mert a leírása gyönyörűen elmondja, hogy lehet az istentudja milyen csoportokat is együtt kezelni - a beépített vaku elsütése nélkül is, a wireless rész pedig taglalja azt is, hogyan kell a villanyautóhoz csatlakozni :DDD

    De se a képeken, se a leírásokban soha nem említi hogy kéne kioldó, cserébe azt vagy hatszor hogy teljes funkcionalítás és E-TTL II az a Canon EL/EX vakukkal megy :P .

    Szóval lehet csak nekem van még nagyon reggel, de az elmúlt 1 óra alatt nem tudtam rájönni :W

    Köszi előre is

    Ha a hangya saját súlyának 50x -esét bírja el, akkor 10g hangyát le lehet küldeni egy sörért :)

Új hozzászólás Aktív témák