Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alx.Mercer

    aktív tag

    Sziasztok!

    Az elmúlt napokban sajnos tudomásul kellett vennem, hogy az évekig elégséges 4GB RAM lassan kezd kevés lenni... Nagy meglepődésemre nem játékoknál vettem ezt észre, hanem Photoshop Lightroom alatt! Nagyon belassul egy idő után a program működése és a feladatkezelőben is látszik, hogy alig van szabad memória.
    Nagyon minimális programok futnak ezzel egy időben, az indítópultom is szinte üres szóval egyedül ez az alkalmazás az ami felzabálja a memóriát..."Nyugalmi" állapotban kb 2.5-3GB szokott szabadon maradni.

    A gépem jelenleg így néz ki:
    Alaplap: Gigabyte GA-X48-DQ6
    CPU: Intel Core 2 Quad Q9650
    Hűtő: Scythe Mugen 2 Rev B
    RAM: Kingston HyperX 4096MB DDR2 1066MHZ CL5 KIT (KHX8500D2K2/4G)
    VGA: Asus GTX660-DC2O-2GD5 2GB
    Táp: Corshair PSU-450HX
    HDD: Seagate Barrcauda 7200.12 500GB

    A fenti leírásból látszik, hogy a VGA kivételével kissé már öregecske az összeállítás, ennek ellenére az általános sebességgel abszolút meg vagyok elégedve.
    A problémám a DDR2-es RAM bővítése... A 4GB-ot szeretném kibővíteni 6 vagy 8GB-ra. Nézelődtem az interneten, de az 1066-os DDR2-es modulokat szinte elnyelte a föld... Egyetlen lehetőségem, ha a meglévők mellé teszek be újabb modulokat....
    Újonnan eddig ezt találtam:
    [link]

    Használtan pedig egy olyat találtam, ami a neve alapján ez: Kingston HyperX 4GB DDR2-1066 CL5 kit (Paramétereiben ugyanolyan, de a képek alapján kicsit más, mint az enyém. Lehet, hogy újabb....)

    A kérdésem az lenne, hogy a gépemben található Kingston memóriákkal mennyire működnének együtt ezek?? Mennyire probléma, ha eltérő a gyártó? És mennyire probléma, ha mind a 4 foglalatba teszek memóriát? Lehetnek-e feszültségproblémák az eltérő típusok miatt?? Működne-e a Dual Chanel?
    Lényegében az érdekel, hogy probléma mentesen használható-e együtt ugyanolyan sebességű, de eltérő típusú memória.

    Köszönöm előre annak, aki segít!

    [ Szerkesztve ]

  • Alx.Mercer

    aktív tag

    Sziasztok!

    775-ös, DDR2-es konfigomat cserélném 1150-re.
    Az alaplap valószínűleg egy Asus Z97-A lesz.
    Ebbe szeretnék DDR3-as memóriát tenni. A gép főként képszerkesztő programok futtatásához kell (Photoshop Lightroom) illetve némi játékra is.

    Eddig Kingston ramokat használtam és nem volt velük gond, de nem ragaszkodok feltétlenül ehhez a márkához.

    Erről esetleg tudna valaki mondani valamit:
    Crucial Ballistix Sport Kit (2x8GB) CL10 1866MHz DDR3 RAM

    (nem nagyon ismerem még a márkát se, de elég jó áron tudnám megszerezni a fenti 16GB-os KIT-et)

  • Alx.Mercer

    aktív tag

    válasz johnywalker #18769 üzenetére

    Köszönöm a választ.

    Lenne még egy kérdésem: mennyire számít 1600Mhz-en a DDR3 RAM-ok időzítése? Amit kinéztem CL10-et tud. De találtam picivel drágábban 1600MHz-es Crucial-t ami CL8-on megy, viszont abból nem kit kiszerelés van, hanem 1db 8GB-os (szóval ebből kettőt kéne vennem a 16GB-hoz)
    Megéri a CL8 a felárat (jelen esetben 6k)?
    Illetve okozhat-e gondot az hogy nincs KIT-be válogatva a két RAM?

    [ Szerkesztve ]

  • Alx.Mercer

    aktív tag

    válasz shield #18785 üzenetére

    Esetleg ez (én vasárnap rendeltem ugyanilyet csak máshonnan): [link]

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák