Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Canonfan

    senior tag

    Sziasztok!

    Én is nyomtatóvásárlás előtt állok, és már körvonalazódik előttem hogy mit is szeretnék, 2 jelöltem van eddig de mindkettő más irányt képvisel, ezért még nem tudtam eldönteni 100%-ban hogy melyik legyen...

    Jelenleg a Samsung ml 2160, és a HP Deskjet 1050-es nyomtatókban gondolkodom, és ugye az egyik egy mono lézer a másik meg egy multifunkciós tintasugaras, szóval ezért a két kategória között is.

    A keret úgy max 20 e környéke lenne, nem akarok drágábbat, mert ritkán nyomtatok, és amire használnám arra bőven elégnek tűnnek ezek is. Emellett a Linuxos támogatás is nagyon fontos, mert inkább Linuxot (openSUSE) használok.

    Eddig inkább a lézer mellett vagyok, mert ritkán nyomtatok, és még ritkábban kéne színeset, + a lézernél nem szárad be a toner, több lapra elég, és bár csak feketében de gyorsabban is és szebben is nyomtat.

    Viszont néha meg jól jönne a multifunkciósnál a szkennelés és a színes nyomtatás lehetősége, de ott úgy tudom nagyon keveset bír a patron, és nem is megy a színes patron nélkül, bár maga a nyomtató olcsóbb lenne...

    Szóval ezen vacillálok most, és ezért szeretném a tanácsotokat kérni, válaszotokat, illetve bármilyen infót előre is köszönök! :R

  • Canonfan

    senior tag

    válasz epzon #5533 üzenetére

    Igazad van, rosszul tettem fel a kérdést...

    Igen, a két kategória között valóban nekem kell eldöntenem hogy melyik legyen (nem egyszerű) igazából abban szeretnélek megkérdezni titeket, hogy a két jelöltről, (tehát a Samsung ml 2160, és a HP Deskjet 1050) van valamilyen infótok tapasztalatotok? (Ez is sokat segítene a döntésben. :) )

    A Samsungról sajnos nekem még nincs tapasztalatom, eddig semmilyen IT eszközt nem vettem tőlük, egy asztali DVD felvevőm volt Samsung, de az soha többet nem lesz ebből a márkából, kb 1.5-2 évig semmi bajom nem volt vele de aztán elkezdett nyűglődni és elég sok bosszúságot okozott.
    Persze ezzel nem általánosítok, általánosságban szimpatikus változatlanul a márka.

    HP nyomtató van viszont a családban, egy Deskjet 845C (ami marad is) az előtt le a kalappal, mert több mint 10 éves (kb 13) nyomtató már, és ez idő alatt rengeteg minden ki lett nyomtatva vele, 2* kellett eddig szétszedni tisztítás miatt, mert már annyira telítődött benne a szivacs hogy majdnem fojt ki belőle a festék, a maiak szerintem fele ennyit nem bírnának ki mint amit ez kibírt, és jelenleg is semmi baja.
    Viszont azt hallottam sajnos hogy a mai HP-k már nem az a kategória mint a régiek voltak. :(

    Ezért szeretnélek megkérdezni titeket, hogy van-e esetleg infótok bármelyikről a kettő közül, én eddig se a Samsungról se a HP-ről nem olvastam rosszat, de szeretném megkérdezni a ti véleményeteket is, ezért bármilyen infót előre is köszi! :R :)

  • Canonfan

    senior tag

    QwErTy42 (#5535):
    Köszönöm szépen a tippet, jónak is tűnik a HP 2515-ös ahogy néztem árban sem vészes, a 1050-est már ki is húztam a listáról. :)

    Láttam hogy a 650-es patronok már tényleg jobbak mint a sima 301-es, (állítólag fekete kb 300 oldal, színes kb 200) persze egy jobb lézerhez képest ez sem valami sok, de aki ritkán nyomtat mint pl én is, annak egy jó ideig biztosan elég. :)

    epzon (#5538):
    Köszi újfent az infót, a két jelöltem már biztos, (Samsung ml 2160, HP 2515) e kettőből valamelyiket biztos meg fogom venni szóval már csak a már csak a nyomtató fajtáját kell eldöntenem és meglesz a győztes. :)

    Nincs mit, :) sajnos tény hogy a régi cuccok jobban meg voltak csinálva mint a maiak ...

    Még azt szeretném megkérdezni tőletek, hogy ezeknél az újabb tintasugaras HP-knél mennyire gond a patron beszáradása, (ritkán nyomtatok, + tetőtérben lakom ahol melegebb nyári napokon elég meleg van) kb mennyi oldalt illik velük nyomtatni havonta hogy ne száradjanak be?

    Válaszotokat előre is köszi! :)

  • Canonfan

    senior tag

    Sziasztok!

    Én is eldöntöttem a nyomtató kérdést, végül a két kinézett modell közül egy harmadik lett a befutó, egy Samsung SCX 3400, [link] hét elején meg is jött már, nekem ez az első lezernyomtatóm, és eddig meg vagyok elégedve vele, nagyon tetszik hogy precízen nyomtat, és hogy gyakorlatilag csak áthalad a papír a nyomtatón és kész is... :)

    A szkenner részével kellett bütykölni egy kicsit Linux (openSUSE 12.2) alatt [ezzel kapcsolatos tapasztalatomat itt foglaltam össze] de a lényeg hogy sikerült működésre bírni, úgyhogy eddig tetszik a cucc! :)

  • Canonfan

    senior tag

    Sziasztok!

    Ti mit gondoltok, ha nagyrészt a fekete nyomtatást nézzük, akkor a nyomtatási minőségben a lézer és a tintasugaras nyomtatók közül (természetesen ugyanabban a kategóriában) általánosságban melyik kategótia jön ki győztesen?

    Szóval azt szeretném megkérdezni, mit gondoltok, az hogy "azonos kategóriában feketében szebben nyomtat a lézer nyomtató" az most is megállja a helyét, vagy a jobb tintasugarasak már képesek megverni egyenlő kategóriában?

Új hozzászólás Aktív témák