-
IT café
Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):
Új hozzászólás Aktív témák
-
Stan648
tag
Vettem. Egy MSI MAG341CQ monitort, de van egy darab sötét subpixel(zöld) hibája alul középen. Boltos azt mondta az ISO szabvány garancia érvényes rá, de elállhatok a vásárlástól. Szóval nem garis ez a lényeg. Csak fehéren közelről látom, egyébként máskor észrevehetetlen. Benne vagyok még a 14 napban szóval vissza vihetem, de akkor rádobok egy 10-est és elhoznák egy AOC CU34G2 monitort más boltból, hátha hibátlan. A AOC CU34G2 típus papíron mindenben kicsit jobb és van magasság állítása, USB hub-ja is. De net szerte kering az akadozó adaptive-sync hiba amit remélik javítanak. Vagy ha vissza viszem és vissza kapom a pénzem akkor ugyan erre a típusra ami nálam van rá kell dobjak egy 5-öst, mert annyit felment az ára. Tudnátok tanácsot adni? Ezen a héten vissza kéne vigyem az elállás végett. A lényeg 34col, UW-QHD, 100hz, VA panel,(Freesync, ez lemaradt!) ami kell nekem.
-
Stan648
tag
válasz
AxBattler #106747 üzenetére
ASUS VG35VQ monitor már az ELMB-syncet vagy csak ELMB-t tudja? Újabb asus monitorokban már az előbbi lehet, ami működik az adaptive sync-el is. Van ahol már ELMB-sync-esnek írják.
-
Stan648
tag
válasz
hadogabi1 #105796 üzenetére
Köszönöm a tippet. Ez nagyon jó monitor ez tetszik.
(#105801) OgreImre: Amit te ajjánlottál az is nagyon jó.
A kettő közül a rtings szerint gamingra mindkettő egyformán jó, de az összesítésben a Samsung a jobb, ráadásul LG esetén a HDR az rtings szerint szót nem érdemel, míg Samsung esetében használható de ott sem kell nagy elvárásokat támasztani.
Na de az LG esetében van egy funkció amivel a GtG-t 2ms-re le lehet vinni, de lesz egy kis túllövés vagy mi. Nagy dilemma számomra, ez a két esélyes.
-Samsung 32hg70 - ez a használható HDR miatt
-LG 32GK850F - lehetőség a 2ms GtG-re -
Stan648
tag
válasz
Stan648 #105684 üzenetére
Továbbra is gondolkodási és döntés képtelenségi fázisban vagyok. De már kialakult a kép, hogy mit is szeretnék.
Kell a 32", az muszáj, oda már minimum a 1440p, képpont sűrűség megegyezik a 24" FullHD-val ez megfelelő és elvileg jó hozzá az 5700 XT-m. A 144hz is kell, egyenesen kötelezően kell.
Ezen kritériumok mentén haladva szinte csak VA panel van 4ms GtG-vel, ami esetében olvastam, hogy ez utánhúzást produkál. Ezek szerint nem találom amit szeretnék, de amit találtam legolcsóbban az a AOC CQ32G1. De növeltem a keretet 200k-ra és avásárlás Május végén esedékes. Tudtok nekem mondani milyen lehetőségeim vannak 32" 1440p 144hz szinten 200k-ig bezárólag? Ja a Freesync is követelmény. Előre is köszi. -
Stan648
tag
válasz
inf3rno #105685 üzenetére
Teljes mértékben igazad van. De azért AAA multiplayer fps játékok a relevánsak. Például Battlefield V, Battlefront II, más motorra épülőt még nem próbáltam.
Egyébként meg itt lesz mellette egy UHD TV arra ami arra jó, de az csak 60hz(50hz?).
Nagyon a AOC G2790PX amerre hajlok, ez TN. Írják, hogy nem katasztrófa színekkel. Visszább olvasva a VA és a 144hz sok esetben nem jó párosítás, az IPS meg drága. -
Stan648
tag
Tudnátok nekem ajánlani valami fullhd gaming monitort ami 144hz-es (és lehetőleg minél nagyobb)? Gondolkodok agyalok, de mindig oda lyukadok ki, hogy az 1440p-hez nem elég az RX 5700 XT. Teszteket olvasva 100 körül van az átlag 1440p-be. De full hdba meg fölötte van a minimum. De minden tesztelés "max preset"-en zajlik, de tapasztalatom az, hogy azért ad 1-2 fps-t az eggyel kisebb preset. Nálam meg nem játszik a "ultra very low"-ra tweakelt very low preset.
Full hdban ezeket találtam:
aoc g2570fx
aoc g2790px
aoc c32g1Vagy tudnátok linkelni teszteket, ahol a 5700xt szintű kártyákat tesztelnek de nem max preseten? Medium-on high-on.
Amúgy max keret 120k, de 1440p jó lenne, de 1080p az ami 144hz-en fekszik egy 5700xt-nek.
Új hozzászólás Aktív témák
- TCL LCD és LED TV-k
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Kerékpárosok, bringások ide!
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
- shadowkidhu: SFF Itthoni labor
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- Háztartási gépek
- Autós topik
- További aktív témák...
- Új Bontatlan Apple Studio Display 27 5K Retina Thunderbolt Azonnal Átvehető Deák Térnél.
- SAMSUNG (LS27CG554EUXEN) 27" 4K GAMER MONITOR ! AKCIÓ!!
- Dell 27" P2720D IPS panel 2560x1440 2K / QHD Pivot HDMI 1 év gari - 3db elérhető!
- AOC Gaming monitor 165Hz 1ms!
- SAMSUNG (LC34G55TWWRXEN) 4K GAMER MONITOR ! AKCIÓ
- Bomba ár! Lenovo X1 Carbon G4: i7-6GEN I 16GB I 256GB SSD I 14" FHD I HDMI I Cam I W11 I Gari!
- BESZÁMÍTÁS! ARCTIC Liquid Freezer II 420 vízhűtés garanciával hibátlan működéssel
- DELL PowerEdge R740 rack szerver - 2xGold 6130 (16c/32t, 2.1/3.7GHz), 64GB RAM, 10Gbit HBA330, áfás
- Huawei Watch GT2, 1 Év Garanciával
- LG 32GR93U-B - 32" IPS - UHD 4K - 144Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium - HDR 400
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest