Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FNZ

    őstag

    hali

    vennék egy AMD (athlon 64 3000+ környéke) procit + alaplapot.
    mi a különbség a chipkészlet között :
    ati v. via v. nvidia

    melyik a jobb ?

    milyen márkájút alaplapot érdemes venni ?


    köszi

    [Szerkesztve]

  • FNZ

    őstag

    Sziasztok!

    Jelenleg van egy 12 évvel ezelőtt összerakott amd phenom II x4-es gépem 8 GB RAM-mal. Gondolkodtam rajta, hogy lassan újítani kellene, mert a gyerek is növöget és hátha akar majd egyszer játszani rajta. Alapból csak „mezei” dolgokra használjuk a gépet illetve néha videó konvertálás, esetleg nagyritkán videó vágás.
    Kinéztem az intel core i3-10100F procit és ehhez kellene egy alaplap + tápegység + memória.
    a régi gépből a 250-es SSD-t és a radeon 4770-es PCIe videokártyát tartanám meg (mivel nem tervezem egyelőre a játékot, majd később ha a gyereket érdekli a játék, akkor vennék erősebb videókártyát).
    Az előző konfigom korából kiindulva gondolkodtam esetleg egy core i5-10400 vagy a 11400F-ben, hogy ismét hosszabb távon legyen egy normálisabb konfigom. Memóriából elviekben elég lenne a 8 GB és majd játéknál kellene minimum a 16 GB. A későbbi memóbővítés miatt 4 slot-os kellene.

    Olvastam a fórumot és mindenképp minimum egy B560/H570-es lapot vennék (bár a core i3 alá elég lenne egy B460, de az nem támogatná csere esetén egy 11. gen core i5-öt). Ha jól néztem, ezeket ajánlottátok: ASRock B560M Steel Legend, ASRock H570M Pro4, ASUS PRIME B560M-K, ASUS PRIME B560M-A, ASUS PRIME B560-PLUS, GIGABYTE B560M D3H.

    Nem tudom, hogy érdemes e beruházni egy core i5-be, mert 5-6 év múlva ez a 11. generációs is lassan feledésbe merül. Esetleg most egy core i3 és majd pár év múlva a játékhoz egy újabb core i5-re csere?

    1. Mennyit szánsz az alaplapra? max.40-45e
    2. Milyen hardverek alá szeretnéd? core i3 10100f vagy core i5 10400f vagy core i5 11400f
    3. Milyen méretű lapot szeretnél? mindegy, mert házat is vennék, aminek van USB 3-as kivezetése elöl
    4. Milyen bővítőhelyekre van szükséged? (USB,SATA,PCI,PCI-E,...) videókártyán kívül mást nagyon nem tervezek
    5. DVGA-t vagy IGP-t szeretnél használni és utóbbi esetben milyen kimeneten csatlakoztatnád a monitorodhoz (HDMI,DVI,DP) ? DVI csatlakozós a monitorom és nem kell IGP
    6. Szeretnél tuningolni vagy nem? nem, bár ki tudja még
    7. Használt, vagy új alaplap? új
    8. Fontos e a lap kinézete (szín, dizájn, rgb,...) nem
    +1: A jövőben tervezed e a processzor cseréjét (pontos típus)/fontos e az alaplap fejleszthetősége? max ha a gyerek játszani szeretne és i3-as procit veszek, akkor i5-re

    [ Szerkesztve ]

  • FNZ

    őstag

    válasz palfitom #101522 üzenetére

    köszi.
    reménykedtem valami jó blekkfrájdéj akcióban, de gondoltam hogy egy nagy nulla lesz az egész és nem lesz akció :O

  • FNZ

    őstag

    válasz FNZ #101547 üzenetére

    úgy néz ki, hogy core i5-11400f proci lesz a befutó (hosszabb távra elég lesz szerintem egyelőre) és ehhez nézem az alaplapokat, csak még nem döntöttem el. Most gigabyte-ot használom már 12 éve ezért ez szimpatikus, de az asusról is jót írnak.
    palfitom amit írtál még esetleg a B560M AORUS PRO is jó lehet? lényeg, hogy hosszú távon stabil alaplap legyen.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák