Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • avl

    senior tag

    válasz avl #107775 üzenetére

    hosszabb vagy rövidebb kötveny - kerdese kapcsan:

    a hosszu /hosszitás felé érvel ...de: [link]
    The good news is that we already dragged the fixed-income portion of our portfolios through shards of glass. Investors will have a much better time moving forward. That’s not a prediction, that’s just math.
    The chart below from US Treasury Benchmark Series shows what will happen to different maturity bonds assuming parallel shifts in the yield curve. You can see across all maturities that the risks are asymmetric.

    I think you can make a strong case for extending your duration here. That being said, with cash yielding north of 5%, I can certainly understand the desire for people to sit tight with zero volatility and no chance for a decline in principal.

    a hosszu rizikojat hangsulyozza: [link] "Ami a hosszabb távot illeti, az USA-ban a baby-boomer generáció már kezdődő nyugdíjba vonulása sem fog segíteni a munkaerőpiac feszességén a következő 5-10 évben. A magasan maradó bérinfláció előbb-utóbb újra meg fog jelenni az áruk és szolgáltatások árában, az infláció második körös visszatérése pedig vélhetően a Fedet nem a kamatok csökkentése, hanem növelésének irányába tereli majd."

    ..majd kiderül mi lesz

    ami biztos: hosszuval nagyobb a "Hebel", jobban lehet kaszálni ..és szívni is

  • sbi85g

    csendes tag

    válasz avl #107775 üzenetére

    koszi szepen.

    Kicsereltem a Global aggregate Bondot erre: iShares USD Treasury Bond 7-10yr UCITS ETF (Acc) - CSBGU0

    Sajnos nem igazan talaltam melle NEM US heavy bondot. Ha valakinak van javaslata szivesen hallgatom (csak ugyanaz a global aggregate bond jott fel nekem)

    update: talan esetleg ez? Vanguard EUR Corporate Bond UCITS ETF Accumulating (VECA)

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés