H​i​r​d​eté​s

2018. január 23., kedd

Gyorskeresés

(#1351) morgonc83

morgonc83
(újonc)

Sziasztok. Ismerkedek a python 2 ővel. Azt hogy tudom megoldani hogy egy sorozat eldöntendő eredményeivel a továbbiakban is tudjak számolni modulot (%) ot? Lehet kicsit értetlenül irom elnézést.

(#1352) justmemory válasza morgonc83 (#1351) üzenetére

justmemory
(tag)

Szia,

így valóban - én személy szerint legalábbis - nem értem mire gondolsz... :) Egy példa sokat segítene, akár egy kódrészlet is.

[ Szerkesztve ]

--- Imprisoned, inside this mind... ---

(#1353) morgonc83

morgonc83
(újonc)

Szia igen. While a<x:
a=a+y
If a%b>=z:
Na most itt szeretném hogy kirja "a" éshogy a továbbiakban a kiirt szám legyen "b" .
Ha lehet akkor azt hogy. Most épp ezen gondolkozom. Mint irtam csak ismerkedem a pythonnal abszolút kezdő vagyok. Ez csak egy sima mattematikai egyenlet lenne ami még csak a fejemben létezik :)

(#1354) justmemory válasza morgonc83 (#1353) üzenetére

justmemory
(tag)

Hmm... Először is, tipp: használd a fórum beépített "programkód" kapcsolóját (szöveg kijelöl, kapcsoló bekapcs.); könnyebb átlátni, mint szövegesen.

A megfogalmazásod nekem továbbra sem teljesen világos, hogy mit is szeretnél, de megpróbálok segíteni, hátha:

while a < z:
a = a+y
if a % b >= z:
print a # ez fogja kiírni, hogy mi is az "a" változó értéke
b = a # "b" változóként tárolod el az "a" változó értékét

Aztán lehet nem erre gondoltál... :)

(Egyébként az is megfontolandó lehet, hogy mondjuk a while helyett range vagy xrange függvényeket használj...)

[ Szerkesztve ]

(#1355) axioma válasza justmemory (#1354) üzenetére

axioma
(PH! addikt)

Azert python2-ben ne hasznalja a range-et mert halal lassu lesz (szivtam ezzel mikor pythonilag kezdo voltam: eloszor letrehozza a teljes listat aztan lepked rajta, mig az xrange csak dobalja a kov. elemet)
Persze hogy ne legyen egyszeru, a 3-asban mar a range van csak... ami ilyenkor pont ugy muxik mint 2-ben az xrange.

[ Szerkesztve ]

(#1356) justmemory válasza axioma (#1355) üzenetére

justmemory
(tag)

Oksa, köszi a helyreigazítást; a sebességekkel olykor én is bajban vagyok :))

(#1357) axioma válasza justmemory (#1356) üzenetére

axioma
(PH! addikt)

NM. En pont progversenyekre hasznalom, ott nagyon nem mind1.

(#1358) EQMontoya válasza axioma (#1355) üzenetére

EQMontoya
(PH! kedvence)

csak dobalja a kov. elemet

Pythonosan generatornak híjjuk az ilyet, de nagyságrendileg erről van szó, igen. :)

Go ahead, tell me your Civic is JDM. :)

(#1359) axioma válasza EQMontoya (#1358) üzenetére

axioma
(PH! addikt)

Jovanna, konyhanyelven vagyok, mert egy fullkezdo minikurzus utan, hogy fogalmam legyen a szintaktikarol, csak az egyeb prog. ismereteimre es neha guglira tamaszkodva hasznalom:)

(#1360) errorcode06

errorcode06
(őstag)

Sziasztok!

A humble book-on van Packt python könyvek leárazva. Érdemes rájuk beruházni?

Java után (ami már nem űzök egy jó ideje) gondolkodtam valami más programnyelven.

"Meg ha az FX-ek mentek 4.5-ön azzal a földkéregvastagságú csíkszélességgel, akkor a Ryzenek nehogy ne menjenek mááá" - jedis

(#1361) sh4d0w válasza errorcode06 (#1360) üzenetére

sh4d0w
(PH! nagyúr)

Ha nem is feltetlenul up-to-date konyvek, de egyreszt konnyen bele lehet tanulni a pythonba, masreszt ha lefednek barmilyen teruletet, ami erdekes lehet szamodra, akkor el tudnak inditani. En csak azert nem vettem meg, mert talan 1-2 konyv lenne, ami erdekelne beloluk.

Ha marhasagot irok, vallalom a pofonokat erte a forumon, nem sirok a modiknak.

(#1362) errorcode06 válasza sh4d0w (#1361) üzenetére

errorcode06
(őstag)

Köszi, akkor megveszem őket. Ennyiért itthon egyet sem kapnék.

"Meg ha az FX-ek mentek 4.5-ön azzal a földkéregvastagságú csíkszélességgel, akkor a Ryzenek nehogy ne menjenek mááá" - jedis

(#1363) kezdosql

kezdosql
(tag)

Pythonban lehet webes alkalmazast mobil telefonra is fejleszteni?

(#1364) justmemory válasza kezdosql (#1363) üzenetére

justmemory
(tag)

Mire gondolsz...? Lehet, hogy egy példa sokat segítene a válaszadóknak... Mit jelent az, hogy "telefonra"...?
Netalán OS-re (Android, iOS, stb.) gondolsz...? A neten van pár tipp a web-es alkalmazásokkal kapcsolatosan, érdemes rákeresni...

(#1365) K1nG HuNp

K1nG HuNp
(senior tag)

Hali!

Hogyan tudok egy gyorsan használható Python platformot létrehozni magamnak? Ez a jupiter notebook szar, sublime textel meg szopás a folyamatos cmd-zés...

Valami olyasmi IDE kellene mint a CodeBlocks. Ahol 1 gomb a program lefuttatása..

Illetve még valami: érettségin mit fognak nekem feltenni valszeg? Valaki írta az emelt infóját pythonban? Előtte lekommunikálták veled a dolgot?

(#1366) EQMontoya válasza K1nG HuNp (#1365) üzenetére

EQMontoya
(PH! kedvence)

Pycharm.

Go ahead, tell me your Civic is JDM. :)

(#1367) cousin333 válasza K1nG HuNp (#1365) üzenetére

cousin333
(PH! kedvence)

A Jupyter Notebook nem szar (sőt!), csak úgy tűnik, nem neked való... :))

Mint írták: PyCharm, esetleg Spyder, az egyszerűbb. Esetleg IDLE... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1368) K1nG HuNp válasza cousin333 (#1367) üzenetére

K1nG HuNp
(senior tag)

IDLE lesz a barátom szerintem, most itthon abban írtam egy érettségi feladatot. Annyira nem volt gáz, hisz érettségin sincsenek nagyon durva dolgok.

+ szerintem nem is fognak csak miattam valami mást felrakni és az alap IDE az IDLE lesz

(#1369) Overtaker válasza K1nG HuNp (#1368) üzenetére

Overtaker
(lelkes újonc)

Elvileg te választhatod meg a programozási környezetet, az érettségire való jelentkezéskor kell kitöltened egy papírt, amin bejelölöd a kívánt szoftvereket a felkínált lehetőségek közül. Python esetén viszont úgy tudom, csak az IDLE-t lehet.

(#1370) kezdosql válasza justmemory (#1364) üzenetére

kezdosql
(tag)

Adott egy webes CRM alkalmazas, amit nagy cegeknek akarnak eladni.
Nagy ceg vezetoje kozolte, hogy nincs ideje webezni, volt londoni kiallitason, ahol ilyeneket mobil telefonjan lehetett hasznalni, csak egy APP-ot kellett letolteni hozza, es vezetes kozben is kapta a friss informaciokat.
Ki lett adva az ukaz, hogy csinaljak letoltheto APP-ot, es akkor a ceg sok penzt fizet erte.
Nekem meg itt a dilemma, hogy olyan allasom legyen, ami abban segit, hogy nagyfonokok vezetes kozben az ut helyett a mobiljukat figyeljek. (Persze, en tomegkozlekedesen maradok, igy az en kozlekedesi kockazatom nem valtozik, csak az autosoke.)

[ Szerkesztve ]

(#1371) Pulsar válasza kezdosql (#1370) üzenetére

Pulsar
(PH! kedvence)

Mivel minden telefonba van mar gps, ird meg ugy a progit, hogy a telo 5km/h feletti sebesseggel halad, akkor egy figyelmeztető ablakot dobjon fel, hogy vezet vagy utas. :)

(#1372) cain69 válasza kezdosql (#1370) üzenetére

cain69
(PH! kedvence)

egyébként megcsinálhatod neki nyugodtan, csak előtte fizessen... :DDD

Life is death, death is life. No life, no death. Life is life, death is death.

(#1373) kezdosql válasza cain69 (#1372) üzenetére

kezdosql
(tag)

Miert?
A feladat az, hogy csinaljak egy letoltheto appot, amivel hozza lehet ferni a weboldalhoz.
Az, hogy kesobb mi tortenik, mar az o dolguk lesz, nekem egy app-ot kell produkalnom. ;]
Ez megy pythonnal, vagy felejtsem el?

(#1374) Csontikka

Csontikka
(senior tag)

Sziasztok

szeretnék tanácsot kérni.

Raspberry-re fejlesztek jelenleg egy kis pythonban írt programot,
Kezdetben Notepad++-ban szerkesztettem samba megosztáson keresztül a kütyüre mentve a kódot, majd futtattam / debugoltam bash-ből.

Próbáltam Visual Studio-val (2017) összelőni, sikerült is hogy ptvsd-vel tudjam távolról debugolni a kódot, de körülményesnek találtam. Ráadásuk a VS nálam nagyon szenved a python kódtól (python addon telepítve természetesen). Van hogy nem frissülnek az Error-ok, a környezet azt írja hibás a kód itt ott amott (vagy épp ha olyan kedve van mindenhol), majd kilép belép jólesz 2 sorig, stb.

Próbáltam azt is hogy a VS-ben virtuális környezet alatt futtatom a programot, ezzel meg az a gondom, hogy nyilván ott nem elérhetőek az raspberry-hez kapcsolódó eszközök (relé, érzékelők, stb), vagyis nem tudom teljes értékűen debugolni. (ja és természetesen az előbb leírt jelenség itt is ugyanúgy jelen van)

Ha létezik, olyan fejlesztői környezetet keresnék amivel nem kell a kódot ide oda másolgatni, közvetlenül tudom futtatni / debugolni az eszközön és remek lenne ha még IntelliSense is lenne benne.

Előre is köszönöm a segítséget,
Üdv,
Csontikka

(#1375) cousin333 válasza Csontikka (#1374) üzenetére

cousin333
(PH! kedvence)

Szia!

Szerintem a PyCharm alkalmas erre (a Community verzió ingyenes). Rövid keresgélés után találtam egy leírást is hozzá: [link]. Nem próbáltam sosem, nem tudom, hogy működik-e, de egy próbát mindenképpen megér.

[ Szerkesztve ]

(#1376) sztanozs válasza Csontikka (#1374) üzenetére

sztanozs
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Esetleg VSCode: [link]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#1377) justmemory válasza kezdosql (#1370) üzenetére

justmemory
(tag)

Szia,

nem teljesen vagyok ebben otthon, de találtam egy ilyet. Ezek szerint lehet ilyet csinálni python-al is (plusz érdekesség esetleg). Illetve gondolom a neten lehet még találni bőséggel szakirodalmat/megoldásokat, ha tudod, hogy mit szeretnél; én magam sosem próbáltam még ilyesmit.

Egyébként az rendben van, hogy "láttam, hogy le lehetett tölteni telefonra", de milyen telefonra...? :) Mármint azért a telefonon csak futott valamilyen OS, és az gondolom nem Linux volt... :) Ha Androidos-at várnak el, arra azt olvastam, hogy a python nem igazán alkalmas komolyabb Androidos alkalmazások írására; az iOS kapcsán pedig végképp semmi tapasztalatom nincsen...

(#1378) cain69 válasza kezdosql (#1373) üzenetére

cain69
(PH! kedvence)

mert pl. droidban nincs benne alapértelmezetten a python interpreter így egy relatíve kis tudású app (meghív egy böngészőt egy difólt honlappal) is baromi nagy méretű tud lenni;
mert kezelned kell a t. vezetőség összes óhaját, akik a kövér ujjaikkal nem találják el a megfelelő gombot/beviteli mezőt;
egyéb.

egyébként megy pythonnal, én elsőre a kivyvel próbálkoznék. más kérdés, hogy másban (pl java) esetleg könnyebb dolgod lenne.

Life is death, death is life. No life, no death. Life is life, death is death.

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.