Új hozzászólás Aktív témák

  • Hi!King

    őstag

    válasz Oppenheimer #91848 üzenetére

    Ez nagyon off, de én úgy látom, hogy azonos pénzügyi nevelés mellett is egészen máshogy kezelik felnőttként az emberek a pénzügyeiket. Pl. apámék 4-en voltak testvérek, apám és egyik nővére mindig megfontoltan kezelte a pénzügyeit, nem szórta el a pénzét, míg másik nővére és bátyja zsebéből kifolyt a pénz. És ez már gyerekkorukban is meglátszott, mikor elmentek bucsuba, falunapra, hogy ki hogyan költötte el ekkor a szülőktől kapott pénzt. Nekem 2 testvérem van, én és bátyám takarékosak vagyunk, öcsém bár nem olyan, mint apám nővére és bátyja, de azért sokkal lazábban áll hozzá a dolgokhoz, jobban szeret költekezni.

    Szerintem a legjobb, amit tudsz tenni, ha a gyerekeid előtt nyitottan kezeled a pénzügyeidet, mert abból tanulnak legtöbbet, ha a pénzügyi tudatosságot természetesnek látják, és hogy igenis, lehet róla beszélni, nem tabu. Ezt rontják el sokan azok közül, akik maguk pénzügyileg tudatosak, és csodálkoznak, hogy a gyerek ebből semmti nem tanul, pedig még célzottan is okítják. Ja, csak a célzott tanítás semmit sem ér, ha közben a szülők pénzügyeit fekete dobozként látják. Hangsúlyozom, így is, úgy is lehet hogy teljesen máshogy fogja a gyereked kezelni a pénzét, nem csak rajtad múlik, hanem az alapszemélyiségén is.

Új hozzászólás Aktív témák