Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz Nowhereman #182 üzenetére

    vhogy nekem is ez az érzésem az Iraki háborúra és az arra elköltött 500-700milliárd$ egy nagy öngól. Egy olajért fegyvereket vásárló Iránnal háboruzó Irak sokkal jobban érdeke a világhatalmaknak mint egy Iraki/Iráni megbékélés.

    btw ha az 500-700milliár$a felét ráfordították volna az ITERre akkor 25-40év helyett már 10ben nemkéne olajat vennünk....

    (Iter jelenlegi költségvetése 20milliárd$ körül van.)

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • faster

    nagyúr

    válasz Nowhereman #473 üzenetére

    Most akkor a monikaluinkszki miatt volt háború, vagy a titkos amerikai olajvezeték miatt? Nem tudok kiigazodni ezekben a magvas elméletekben.

  • raszputyin

    senior tag

    válasz Nowhereman #500 üzenetére

    azért kilóra övék a világ.
    mit gondolsz, valódi nukleáris nehéz-repülőgéphordozóból kinek mennyi van?
    [13 amerikai, 1 orosz és 1 francia.]
    tömegpusztító fegyverből pedig annyi van nekik, hogy többször el tudják vele pusztítani a bolygó bioszféráját, ráadásul cirkálórakétával bárhova tálalják.
    hiába vannak sz@r hagyományos fegyvereik (bár én ebben kételkedem), ha azonnal elpusztíthatják azt az országot, amelyik a hagyományos háborúban föléjök kerekednék (Kína...)

  • faster

    nagyúr

    válasz Nowhereman #500 üzenetére

    A jenkik megállás nélkül harsogják a technikai fölényüket, mikor a müveltebb emberek röhögögörcsöt kapnak a nagy technikai csodáiktól.

    Én az önjelölt katonai-harcászati szakértőktől szoktam röhögőgörcsöt kapni. :P

  • szicsu

    őstag

    válasz Nowhereman #499 üzenetére

    Sajnos ilyen most a ''világ rendőre'', nagyon profitorientált :(
    De ez mog változni, mert valaki vagy valakik pofikán fogják vágni.
    És akkor minden meg fog változni.

    ''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

  • mityku

    aktív tag

    válasz Nowhereman #500 üzenetére

    Azért ez egy kicsit sántít szerintem! Ez egy dolog, hogy az elektromos rendszereket kilehet oltani, de gyaníthatóan jelenleg nem sok országnak van hadrendjébe ilyen fegyver (ha jól tudom az amik vetettek be az Öböl-háború folyamán iraki célpontok ellen (villamos hálózatok) olyan ''bombákat'' melyek repülés során lehellet vékony drót szálat csévél le maga után, ez ahogy rákerül a vezetékekrehatalmas rövidzárlatot okozott. Illetve még brutál támadófegyver a különböző atomfegyverek, melynek robbanásakor keletkező lökéshullám/elektromágneses impulzus tényleg tönkre vág mindent.

    ''Az uránfejest már a németek is használták a II vh-ban/ők nem nyjukot csináltak belőle, hanem spec páncéltörőt a tigrisenek/,''
    Érdekel a haditechnika eléggé, de ez nekem új! Erről esetleg priviben írhatnál! Érdekelne! A wolfrám illetve leváló köpenyes lövedéket azt gyártották a németek egy darabig, de a haditermelis optimalizálása végett kevés került ki gyártósorról.

    ''rakétatest meg orosz licensz''
    Na ne má, hogy egy rakétatestet nem tudnak maguktól összehozni?!!!! :((( A háború után több száz/ezer német tudós dolgozott az amiknál, nem voltak azért olyan hülyék!

    Hozzáteszem, nem agyondícsérni akarom az amerikaiak (usa) technológiai fejlesztéseket (nagyon soknak német volt az alapja), de azért hozzáteszem az oroszok nagyon elvannak maradva némely terület fejlesztése terén (pl. lézervezérlésü fegyverek [precíziós csapásra nagyon nem képesek illetve csak jó időben]).

    Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz Nowhereman #507 üzenetére

    Mutasd megnekem azt a 20éves páncéltörő rakétát ami ígypusztítja az M1A2ket! Linket vagy akármit!

    űrtechnológiában angyon nemvagyok ott de én úgytudom buran programot be se fejezték gyak egy az egyben lekoppintották az űrsiklót (csak rá kell nézni) és egyetlenegy kilövése se volt a burannak.....

    EMPs fegyvereket ugye rendszeresen alkalmaz az amerikai hadsereg elméletileg egy Szerbia/Irak is rendelkezik bőven elegendő tudással a megépítésükhöz aztán mégse emiatt esett le még az a nyamvadt f117se.

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • radírfej

    senior tag

    válasz Nowhereman #520 üzenetére

    lenyomják iránt is, mint a sz*rt?

    tudom ez nem olyan biztos, mer a t985212 orosz tank lépcsőmászó képessége meghaladja a a nyilvánvalóan szar és agyonsztárolt M154154 amerikai tanként 0.1 mm-el.

    és a koránban is meg van írva: hit, béke, RPG

    Másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

  • szicsu

    őstag

    válasz Nowhereman #518 üzenetére

    ''És be kell vallanom a tigrisek se tudták kilőni a shermanokat! Az a sok amerikai csodatank egyszerüen csak harcképtelenné vált!''

    1 tigris ellen általában 6 shermant küldtek, és a személyzeteken múlt a csata kimenetele.
    Ilyen formában általában 1 db füstölgő sherman tért vissza, ha visszatért......


    És minden hk elpusztítható, ez a II vh-ban kiderült, pl a IS III is elpúsztítható volt.....

    ''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

  • #65675776

    törölt tag

    válasz Nowhereman #518 üzenetére

    El kell keserítselek: a rakétahajtómű is sugárhajtómű! A Buran fedélzetén azért vilt két gázturbina, hogy a siklókísérletek alatt ne kelljen mindig leszállni vele. És azért nincs fő-rakétahajtóműve egy sem, mert az oroszok nem tudtak többször felhasználhatót kifejleszteni (az amerikaiak már a '70-es évek végén képesek voltak erre).

    A Buran alapvetően a Space Shuttle koppintása. Ennek ellenére bizonyos szempontokból jobb (pl siklószám). A sorozatpéldányokon nem lett volna gázturbina, az egyetlen programozott űrrepülése során sem voltak már rajta.

    A Sturmtiger rakétája iszonyatosan pontatlan, esetleg egy szétbontakozott harckocsioszlopot tudtál volna eltalálni vele.

    A robotrepülőgépek (cirkálórakéták ugyanis nem léteznek, fordítási baromság) a legpontosabb fegyverek közé tartoznak. 1991-ben Irakban a TV-sek szeme láttára fordult be néhány példány Bagdad egyik sugárútjának sarkán és repült tovább a célja felé! Ami nem a célterületen csapódott be minden esetben műszaki hiba miatt tért el az útvonalától. A bevetett mennyiség kevesebb mint 0,1%-a.

    A jelek szerint még nem hallottál a Faraday-kalickáról.

    Mit értesz azon, hogy kilőtte? Mert a harcképtelenné tétel is ennek minősül, mint ahogy a sebesült katona is veszteség (rosszabb mint a halott, mert foglalkozni kell vele, ezáltal erőforrásokat köt le) nem csak az elesett! Izraeliek tapasztalata szerint egy hk-t átlagosan nyolc (!) alkalommal lehet a kilövés majd felújítás után újra harcba vetni, csak utána válik végképp használhatatlanná.

    Dare2Live: A Kuznyecov nem tekinthető teljes értékű nukleáris meghajtásúnak. A hajtóteljesítményének felét olajtüzelésű kazánok adják.

    A Sivatagi vihar során természetes, hogy egyetlen M1A2-t sem lőttek ki. Ugyanis akkor még többségében alapváltozatú M1-eket vetettek be (M68 105mm löveg). Volt néhány alakulat M1A1-el is. M1A2 akkor még nem létezett.


    szicsu: B-2A-t nem lőttek le a szerbek (állításuk szerint kettőt is). Az összesen legyártott 21 példány (a prototípust is átépítették a sorozatgépeknek megfelelően) mindegyike szolgálatban áll a mai napig is. Az amerikaiak voltak olyan pofátlanok, hogy a következő év alatt minden repnapra azt a gépet vitték, amelyikről a szerbek állították, hogy az egyik lelőtt példány. Pech.

    mityku: Az F-117A-t (ami valóban erőteljesen elavult, az F-22 (mert mostmár megint így hívják) minden szempontból képes a leváltására.) egy S-125 Nyeva (SA-3) üteg lőtte le.

    A Sivatagi vihar (ami valójában a 2. öböl-háború) tényleg a pénzről szólt. Irak ugyanis részben azért szállta meg Kuvaitot, hogy ne kelljen törlesztenie a feléjük fennálló több milliárd dolláros tartozását.

  • szicsu

    őstag

    válasz Nowhereman #581 üzenetére

    ''A sturmtigernek hagyományos ágyuja volt.''

    Az lehet , de a lövedék nem :(
    Kapott egy kis suárhajtást :C

    ''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

  • #65675776

    törölt tag

    válasz Nowhereman #581 üzenetére

    Azért egy '40-es évekbeli rakétarepülő hajtóművének és egy Space Shuttle rakétahajtóművének (amiből három is van) ''némileg'' eltér a teljesítménye. A Space Shuttle rakétahajtóművei egyenként 170100kp tolóerőt fejtenek ki tengerszinten. (veled ellentétben én megjelölöm a forrást is: [link]) Ebben a kategóriában jelenleg csak és kizárólag ez a hajtómű létezik! A Komet hajtóműve 3800kp tolóerejű volt: [link]. Azaz 44,76x erősebb a Space Shuttle hajtóműve. Nem elhanyagolható ektérés.

    Hogy a Buran-nak nem volt hajtóműve az űrrepülése során: [link] Ugyanitt olvashatod, hogy az Enyergia-nak volt bizony 4db gyorsítórakétája.

    Ha szerinted ez hagyományos ágyú: [link]. A németek Sturmmörser-nek is hívták (Rohammozsár). Gyanítom kevered a JagdTiger-rel: [link]. Igazából részletkérdés. Egyiknek sem volt létjogosultsága.

    A rakétahajtás bizony kőkeményen sugárhajtás. De ha ez a kifejezés nem tetszik nevezheted reaktív hajtásnak is.

    '' rakétahajtómű: olyan különleges sugárhajtómű, amely működéséhez a környező levegőt nem használja fel, az üzemeltetéséhez szükséges összes anyag a ~vel felszerelt repülőeszköz fedélzetén rendelkezésre áll.'' forrás:Űrhajózási lexikon 582.oldal Akadémiai Kiadó - Zrínyi Katonai Könyv- és Lapkiadó 1981

    Szerinted?

    Az a probléma, hogy kevered a fogalmakat (simán fogalomzavar, de eddigi tevékenységed alapján ki merem jelenteni: dilettantizmus). Konkrétan a gázturbinás sugárhajtóművet és a sugárhajtóművet. Utóbbi ''kicsit'' bővebb fogalom.

    Miért nincs cirkálórakéta? Eredetileg Cruise Missile a neve. Csakhát a missile nem rakétát jelent. Az angolszász terminológia más mint a magyar, nem lehet közvetlenül fordítani. A missile reaktív hajtású irányított önjáró repülőeszközt jelent. A magyar terminológiában minden rakéta, amit rakétahájtómű hajt. Az angolszászoknál nem lehet rakéta, ami irányított. Azaz a gázturbinával hajtott fegyverek nem rakéták, hanem robotrepülőgépek. Amennyiben előre beprogramozott, több fordulópontot is tartalmazó útvonalon közelítik meg a célt, akkor a szabatos magyar elnevezésük manőverező robotrepülőgép (pl Tomahawk, ALCM). Ha nincs programozott útvonal, akkor simán robotrepülőgép (pl AGM-84 Harpoon/SLAM).

    A világűrben nincs vákuum. (két u-val írják).

    A Faraday-kalickával kapcsolatban igaz amit írsz. (kérdés érted-e egyáltalán amit a haverod mondott). Viszont mégis hogyan juttatod fel olyan magasságba az elektromos/ elektromágneses teret? Ahhoz kellene némi energia. Kb annyi mint egy villámnak, ami nem is olyan sok, csak néhány millió Watt...

    Te még nem hallottál dielektrikus panelekről, radomokról? Mert a jelek szerint gőzöd sincs miről irogatsz!!!

    Az izraeliek nem beolvasztásról beszéltek, az ugyanis nem javítás! Egyszerű javításokról van szó, mint motor, lánctalp, ágyúcsere, páncélzatfoltozás.

  • #65675776

    törölt tag

    válasz Nowhereman #587 üzenetére

    Az ilyen méretű egyszerhasználatos rakétahajtóművek alig kerülnek kevesebbe, mint a Space Shuttle többszörfelhasználhatója. Márpedig élettartamköltségben mindenképpen olcsóbb a többszörfelhasználható.

    Persze kérdés Te mit értesz újrafelkészítés alatt. A Space Shuttle hajtóműveit csak ellenőrzik (és szükség esetén cselik) és feltöltik a tartályokat.

    A Buran fedélzetén csak és kizárólag manőverhajtóművek vannak. Nincsen főhajtóműve. A gázturbinák csak és kizárólag a légköri siklópróbák alatt voltak felszerelve. A sorozatpéldányokon egyáltalán nem lett volna. Erről ''vitatkozunk''.

    Ha neked a Sturmtiger 380mm-es rakétavetője hagyományos ágyú, akkor nagyon el vagy tévedve. Megmutathatnád mit nevezel Te Sturmtigernek. Mostmár tényleg érdekel.

    Szakmai vitában nincs helye pongyolaságnak! Senkit sem érdekel mit neveznek a laikusok sugárhajtóműnek.

    A missile fegyverek esetén jelenti azt, amit én leírtam.
    De megnéztem az Angol-Magyar Nagyszótárban (Akadémiai Kiadó 1997):

    missile [fonetikus leírást most kihagyom] I. a, hajító [fegyver]
    II. n, (kat) 1 lövedék; <itt példák jönnek, mind erre utal> 2 rakéta(lövedék), irányított lövedék; földi célok elleni rakétalövedék; <és megint példák, mind erre vonatkozik>

    Ez van a szótárban a missile-ról.

    Nézzük a példáidat a Magyar-angol Nagyszótárból (Akadémiai Kiadó 1997):

    gerely [-ek, -t, -e] n, 1. [fegyver] spear, lance, [római] pilum, [török, perzsa] jerid 2. (sp) javelin, throwing-stick 3. (orv) lance(t), [beoltó] vaccinator

    Ez nem nyert...

    lándsza [..át] n, lance, spear, pike; <erre vonatkozó példák>

    Itt sincs missile...

    myílvessző n, arrow, bolt, shaft (ref.)

    Azaz sehol sincs az általad hivatkozott helyeken missile. Pech.

    Ha egy kicsit utánajárnál a dolgoknak, akkor látnád, hogy a Night Hawk megtévesztésként lett az F szériába besorolva a titkossága miatt. Nem véletlenül lett besorolva ilyen magas számmal, ami egyébként a pre-1962 széria folytatása és nem a poszt-1962 (azaz a napjainkba érvényes). A fighter többnyire a tervezéskori feladatkörre utal, lásd F-16, amit napjainkban az amerikaiak leginkább csapásmérésre alkalmaznak. És ezért F/A-18 a Hornet: eleve többfeladatúnak tervezték.

    Idézet az általad linkelt Wikipedia szócikkből:

    ''Much of outer space has the density and pressure of an almost perfect vacuum.'' (kiemelés tőlem)

    Magyarán nincs vákuum az űrben, csak majdnem. Szövegértést kellene tanulni.

    A villám is gyenge: 100MV, 30kA, 5C, 500MJ. Állj elé és rájössz.

    Mértékegységben részben igazad van. De csak akkor ha nem a villám által végzett munkát vesszük figyelembe. A mértéket pedig majdnem eltaláltam. Alábecsültem, mivel nem néhány millió, hanem néhány százmillió.

  • #65675776

    törölt tag

    válasz Nowhereman #591 üzenetére

    A Szojuz rendszer egyetlen újrafelhasználható elemet sem tartalmaz. Ezért olcsóbb vele egy repülés. Hosszú távon sokkal drágább. Emellett emelési kapacitásban meg sem közelíti a Space Shuttle-t. Újabb ok az összehasonlíthatatlanságra. Mellékesen: az amerikaiak közel teljes kapacitását lefoglalja a saját űreszközeik pályára állítása. Ezért mérik drágán a külsősök számára a rakétákat. (És ugyan ezért nem lehet bérelni az amerikai katonai teherszállító légiflottából semmit.) Az oroszok űrprogramjai jelenleg leginlább csak vegetálnak, rengeteg a szabad kapacitásuk, aminek a fenntartása ígyis-úgyis pénzbe kerül. Még ha bekerülési költség alatt is értékesítik a kapacitásukat, akkor is bentebb vannak, mintha csak ott állna a vártán.


    ''Kezdjük ott, hogy a buranban csak pálymódositó fúvokák vannak, valamint egy sugárhajtómü(!)...''

    Itt említed a sugárhajtóművet. És nem kormányhajtóműként. Márpedig akkor csak főhajtómű lehet.

    ''The main armament was the 380mm Raketenwerfer 61 L/5.4...'' (kiemelés tőlem)

    Magyarán rakétavető volt! Nem natúr mozsár. A zárszerkezete olyan volt, amiről a szövetségesek azt mondták, hogy megvalósíthatatlan. Tényleg teljesen hagyományos. (Az M551 Sheridan esetén sem beszélt soha senki hagyományos ágyúról, hanem konbinált löveg/rakétaindítóról. Pedig sokkal hagyományosabb konstrukció volt mint a 380mm Raketenwerfer 61 L/5.4.) És mindössze két fajta lövedéket rendszeresítettek hozzá, amelyek csak a harci rész jellegében tértek el. Mindkettő rakétahajtású volt. Márpedig mindent rakétának tekintünk, amit a kezdeti kirepülés során rakéta gyorsít és a menethajtóműve nem más jellegű mint rakéta. Ezért nem rakéta pl a RAP, azt a lőportöltet gyorsítja fel a csőben, kezdeti kirepülése során már semmi (leszámítva a torkolati utóhatást, ami erősen űrméretfüggő).

    A missile, mint gyűjtőfogalom jelent hajítófegyvert. Konkrétan gerelyt nem. Arra van külön szavuk, azt használják rá. A halmazelméletet ismerem. Te viszont tévedsz amikor azt mondod missile eleme hajítófegyver. Ugyanis missile azonos hajítófegyver.

    Szerinted repülési tulajdonságok alapján az F-117A vadászgép? Akkor miért nem vadászgép az A-4, ami orsózó szögsebességben mindent felűlmúl, és egyébként is kitűnő a manőverezőképessége?
    Pontosan a tervezett feladatkör alapján van besorolva minden gép náluk.

    A többi F-1xx:
    F-100: vadászgép
    F-101: vadászgép
    F-102: vadászgép (csak és kizárólag erre alkalmazták)
    F-103: tervezett elfogóvadász, nem valósult meg [link]
    F-104: vadászgép
    F-105: vadászbombázó (vadászgépként is jobb volt egynémely kortárs valódi vadászgépnél)
    F-106: elfogóvadászgép (kizárólag)
    YF-107: vadászbombázó [link]
    F-108: tervezett elfogóvadász [link] csak mock-up állapotig jutott, részletes tervezésére nem került sor
    F-109: F-101 minden időben bevethető vadász változatát tervezték így nevezni [link]
    F-110: F-4C lett végül a típusjele [link]
    F-111: vadászbombázó (F-111B színtisztán haditengerészeti elfogóvadász lett volna).

    A hiányzókról: [link].
    Hogy miért is lett F-117: [link].

    Eléggé egységes. Tudni kell továbbá, hogyha a fejlesztés során megváltozott a típus valamely változatának feladatköre, akkoris megmarad(t) a típusjelzése. Tehát pl az F-104G-re/F-15E-re ne hivatkozz.

    A vacuum témában biztosan nem fogunk tudni egyezségre jutni, alapvetően egyikőnknek sincs teljesen igaza.

    A vonat elkészítése tényleg nem lehetetlen. De ezt a villámmal összehasonlítani nem lehet. Csak akkor lehetne, ha a vonatot kb 1ms alatt gyorsítanád 500km/h sebességre. Ez pedig mai technológiai színvonalon lehetetlen. Ugyan ez igaz a harcászatilag alkalmazható erejű villámra is, pláne ha akár csak közepes magasságba is akarnád feljuttatni.

    Az energia/munka és a teljesítmény nem elválasztható egymástól, egymás időfüggvényei. Azaz a teljesítmény az energia/munka időfüggvénye. Ezért nem nevezhető komoly hibának a mértékegységek/mennyiségek keverése ezen esetben. A villámban nagy energia halmozódik fel és ez jelentős teljesítményű elektromos kisűlést eredményez. (Példádnál maradva: a bejövő elektromos munkát mérjük (kWh) a fogyasztókra mégis teljesítményt írunk (VA, W, VAr). Akkor hogy is van ez?)

  • Thyb

    senior tag

    válasz Nowhereman #603 üzenetére

    Ja, csak azt nem tudom, hogy ilyen szép ivesen, hogy tudták a Bush festményt kicserélni Szaddamra? :F

    Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

  • net84

    őstag

    válasz Nowhereman #603 üzenetére

    a vizelő katona meg a saddam kép okés, a jelzéssel/logóval van a bibi...

    a kép egyébként egész jó :DDD én sem szeretem vaktában elvégezni a dolgomat... ha már WC nincs, legalább egy bokor, fa vagy egy szaddam kép legyen :D

    Read only...

  • Thyb

    senior tag

    válasz Nowhereman #617 üzenetére

    Már volt róla szó, de mindenki felháborodott a karikaturák elleni megmozdulások láttán, hogy na de kérem hol a szólásszabadság, az angol ipsét meg itt a szomszédos Ausztriában itélték el 3 évre, mert tagadta a Holocaustot. Akkor most van szólásszabadság vagy nincs? Vagy csak bizonyos témákban van? Hogy is van ez?

    Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

  • szicsu

    őstag

    válasz Nowhereman #621 üzenetére

    mindenki a jövő itél meg, ki tudja , hogy Hitlert vagy Sztálint 100 év múlva minke fogjá kartani...

    ''kapitalista demokráciák számlájára'' ..Hát igen nagyon hosszú lista lenne.
    És nem is kell olyan messzire menni, a XX.sz végén és a XX. sz. elején is jelen van ez, csak nem beszélnek róla

    ''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

  • #65675776

    törölt tag

    válasz Nowhereman #637 üzenetére

    Azért van tényekkel alátámasztott eset német oldalról is amikor a tengeralattjáró személyzete lemészárolta a hajó túlélőit! Volt szemtanú, aki túlélte a támadást a németek minden igyekezete ellenére.

    Ypern nem számított semmiféle nemzetközi egyezmény megszegésének, mivel akkoriban még nem volt semmiféle szabályozás a vegyi fegyverekre vonatkozóan, lévén új talaálmány volt. (Nem Ypern volt az első vegyi támadás, ''csak'' az első sikeres.)

    A Lusitania viszont jogos. A II. vh után Dönitz-et háborús bűnösként el akarták ítélni a kereskedelmi hajók (tehát nem hadviselő felek) támadásának elrendelése miatt. Azonban kivették ezt a pontot a vádiratból, mivel az amerikaiak elismerték, hogy ők ugyan így jártak el a Csendes-óceáni fronton. Nincs itt semmi részrehajlás.

    Nem volt még olyan háború, amelyből akár csak egy fél is tisztán került volna ki. A történelmet viszont a győztesek írják. A vesztesek pedig semmiféle követeléssel sem állhatnak elő a győztesek felé.

  • szicsu

    őstag

    válasz Nowhereman #637 üzenetére

    Azért a szövetségeseknél voltak érdekes dolgaik :U

    -Újzélandiak afrikában néha eltávolították a legyőzött elenség szívét....
    -Az angliai csata alkalmával a kiugrott német pilótákat elkezdték az angolok pilóták gépuskázták, majd utána a németek is rászoktak
    - oroszok a katyini erdőbeni mészárlása
    -Sztálini mészárlás leningrád felszabadulása után...
    -amerikai gyújtóbomázások...
    stb

    De a németek sem voltak angyalok :(

    ''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

  • Sztripi

    csendes tag

    válasz Nowhereman #641 üzenetére

    A háborúbú nem más mint az erőszak legintenzivebb formája. Az erőszak mindennemű korlátozása háborúban őrültség. - Hitler

    I wish you luck, speed and freedom from stupidity! - VAL

  • #65675776

    törölt tag

    válasz Nowhereman #641 üzenetére

    A tengeralattjárós dolog nem érvényes hadihajók esetén. Ott korlátozás nélkül lehet támadni. Kereskedelmi hajók esetén kell felszólítani őket távozásra. Amennyiben akár csak egy ágyú is található a hajón (felfegyverzett teherhajó), hadihajónak kell tekinteni, és korlátozás nélkül támadható. Ez egyébként bevett gyakorlat volt minden oldalon. Viszont a kereskedelmi hajó személyzete a távozásra való felszólítás után (pláne a fehér zászló felvonása után) nem használhatja a rádióját! A háború kezdetén ezt nagyon sok hajó személyzete megszegte. Innentől kezdve pedig nem volt korlátozva a hajó támadhatósága, függetlenül a kiűrítés állapotától.

    A hajótöröttek felvételének kötelezettsége sohasem vonatkozott a tengeralattjárókra! Erre nem volt hely rajtuk. Mindössze némi élelmiszerrel kellett ellátniuk a mentőcsónakban ülőket.

    A Lusitania-n a szénpor robbant be, bizonyíthatóan nem volt a fedélzetén hadianyag.


    Nem lehet, hogy ''véletlenül'' Te és Sztripi egy és ugyanaz vagytok? Gyanúsan azonosak a helyesírási hibáitok!

  • szicsu

    őstag

    válasz Nowhereman #728 üzenetére

    De tényleg mi tartotuk visza európától, és mit kaptunk.....
    Na mindegy de szerintem még lesz komoly harcunk az iszlámmal...

    ''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

  • #65675776

    törölt tag

    válasz Nowhereman #729 üzenetére

    Az ETA és az IRA (főleg az utóbbi) tevékenysége napjainkban marginális az iszlám terrorizmushoz viszonyítva. Emellett az általad említett két szervezet a honi terrorizmus kategóriájába tartozik, míg az iszlám terrorizmus nemzetközi. Ez jelentős különbség, ugyanis az előbbi ellen sokkalta könnyeb védekezni.

    A komoly problémát a nemzetközi terrorizmus okozza. Felderítését és az ellene való harcot jelentősen megnehezíti a határokon való átnyúlása és a vezetőinek nehéz lokalizálása. Az, hogy tudjuk melyik országban tartózkodnak nem elégséges információ a sikeres ellentevékenységhez.

    Az iszlám nem csak Mo-on volt jelen a középkorban! Az Ibériai-félsziget közel teljes területét az iszlámok (mórok) uralták a VIII-XV. századig. [link]
    Trianont alapvetően a franciáknak köszönhetjük. A Párizs melletti béketárgyalásokon alapvetően az Ő elképzeléseik érvényesültek. A Wilson-féle béketervet egyszerűen lesöpörték az asztalról, mivel kőkeményen meg akarták büntetni a háború kirobbantóit. Akik között mi is szerepeltünk.

  • #65675776

    törölt tag

    válasz Nowhereman #737 üzenetére

    Nem én állítottam, hogy egyes-egyedül mi álltuk útját az iszlám európai terjedésének. A Balkánt emlékezetem szerint én is említettem. És igazából csak a hosszú ideig iszlám uralom alatt álló területeket emeltem ki.

    A színtisztában alapvetően igazad van. A tisztán fogalmazás hiánya sem az én erényeim közé tartozik alapvetően. Az igazi problémát viszont napjainkban az iszlám terrorizmus okozza. A belső, vagy honi nem jelentős.

    Abban mindenképpen igazad van, hogy az információk nem megfelelő kezelése komolyan akadályozza a sikeres ellentevékenységet. Ugyan ez igaz viszont a szabadságjogokhoz minden áron való ragaszkodással is.

    Trianon-t azoknak kell köszönnünk, akik a szomszéd országok igényeit kielégítették. Az, hogy ők követeltek valamit még nem jelent semmit. Azt nem kötelező kielégíteni.

  • szicsu

    őstag

    válasz Nowhereman #740 üzenetére

    nekem is ez a véleményem,
    De pontosan mire alapoz irán?
    Mert hogy megnyerje az esetleges háborút, ahhoz még komolyabban kellene venni a fegyverkezést.De amiket most vásárol az oroszoktól azok még nem voltak kipróbálva amics technika ellen.Tehát men biztos, hogy a légitámadásokat el tudja hárítani. Ha amcsi nem tudja megtörni az ellenállást, akkor szárazföldi csapatokat kell bevetni, és akkor ki tudja mi lesz.... Szerintem sokkal keményebbellenállásra számíthat mint irakban.

    Szerinted kik fognak bekapcsolódni a láncreakcióba?

    ''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

  • Sztripi

    csendes tag

    válasz Nowhereman #736 üzenetére

    Csak annyit mondhatok hogy: :R :R :R :R :R :R :R :R :R

    I wish you luck, speed and freedom from stupidity! - VAL

  • #65675776

    törölt tag

    válasz Nowhereman #741 üzenetére

    #721: ''Lehet neked elkerülte a figyelmedet, de Spanyolország (mórok), az egész Balkán (törökök) és Magyarország egyharmada (törökök) évszázadokig muszlim megszállás alatt állt!''

    Itt említettem a Balkánt. Jó lenne, ha olvasás mellett értelmeznéd is amit látsz. Eddig ritkán sikerült csak.

    Milyen blődségekről beszélsz? Ebben a topicban az egyik legnagyobb baromságot eddig Te állítottad a Sturmtiger fegyverzetével kapcsolatban (miszerint az teljesen hagyományos). Nem én szoktam 10-20 hsz-on belül meghazudtolni saját magam és erre hivatkozva kvázi lehülyézni mindenkit! Ilyet tett már nem is egyszer pl Sztripi. Kétszer már rávilágítottam ilyen esetre.

    A honi terrorizmust nem én tartom jelenleg marginálisnak, hanem pl a Jonathan-intézet nemzetközileg elismert szakemberei! Az ETA csak ritkán követ el támadásokat (az IRA gyakorlatilag már egyáltalán nem). Számold össze az utóbbi idők terrortámadásait. És nézd meg kik állnak a hátterében: 90%-ban az Al-Kaida, vagy valamelyik fiókszervezete. Méghozzá nem csak Irakban, hanem a világon bárhol. A belső terrorizmus ellen könnyű harcolni, mivel nem ível át a határokon. Könnyen behatárolható kik és honnan szervezik. Innentől kezdve csak intézkedni kell. Ahhoz viszont elszántság is szükséges.

    A humán hírszerzés a hírszerzés legkevésbé hatékony módja, mivel csak nagyon ritkán ellenőrízhetőek az így szerzett információk (a James Bond és hasonló legendák baromságok). Emellett nem mindig egyszerű beépülni a megfigyelni kívánt szervezetbe. A honi terrorizmus esetén ez nagyságrendileg kisebb probléma (mármint a beépülés megvalósíthatósága), mint a nemzetközi terrorizmus esetén. A nálunk lebukott/felfedett ügynökök jelentéseinek információtartalma a nullához közelít. Túl sok jelentősnek mondható információval nem szolgáltak.


    ''A szabadságjogokhoz való alkalmazkodás pedig szükséges, csak a hibás félremagyarázása a veszélyes.''

    Ezt gondolom úgy érted, hogy a szabadságjogok adott esetre való alkalmazása... Így van értelme. A szabadságjogok bizonyos feltételek esetén való megkurtítására vonatkozó törvényeket mindig megszabott időtartamra hozzák, és nem határozatlan időre. Legalábbis a demokráciákban. (Az amerikaiak most hosszabbították meg a Patriot-törvény érvényességét.)

    Az utolsó bekezdéseddel egyet értek.

  • #65675776

    törölt tag

    válasz Nowhereman #749 üzenetére

    Ilyen se volt még: gyakorlatilag teljes mértékben egyetértünk! Már korábban felvázoltam ezen lehetőségek egy részét szicsu-nak, de akkor azt mondta, hogy teljességgel lehetetlen, hogy az oroszok vagy kínaiak részt vegyenek Irán legyőzésében. Szerintem nem. Irán olyan szinten destabilizálja az egész régiót, hogy előbb utóbb tenni kell ellene valamit. Egyedül pedig nem hinném, hogy bárki is vállalkozna erre.

    Az atomprogramjukról: a polgári célú felhasználás ellen nekem se lenne semmiféle kifogásom. De ha tényleg ez lenne a céljuk, akkor elfogadták volna az oroszok azon javaslatát, hogy majd Ők dúsítják nekik az uránt és még a szállítási költségeket is átvállalják. Gondolkodás nélkül utasította el az iráni küldöttség! És a titkolózás sem lenne indokolt egy tisztán polgári célú program esetén. Irán maga tehet arról, hogy nukleáris fegyverkezési tervekkel vádolják.

    India és Pakisztán egy másik történet. Egyik sem fenyeget másik államot. Csak egymást. Értelemszerű ha az egyik fölényre törekszik, akkor a másiknak is lépnie kell. Ennek tudható be és az afganisztáni szerepvállalásnak, hogy Pakisztán megkaphatja a hosszú évek óta visszatartott F-16-osokat. Ugyanis hagyományos légi fegyverek minőségében India jelenleg fölényben van.

  • #65675776

    törölt tag

    válasz Nowhereman #751 üzenetére

    És ha neki írtam? Ez nem azt jelenti, hogy Te nem olvashatod el. Ez nem kétszereplős vita, hanem egy fórum.


    #587: ''Nyugodj meg nem keverem a Sturrmtigert a Jagdtigerrel. Itt áll a vitrinben 1/72-ben mind a kettő. A lövegében pedig nincs semmi különleges, még a mérete sem extrém, rendszeresítve volt, a húzós csak az, hogy rohamlövegbe pakolták.''

    Miért ne lenne benne semmi különleges? Ez azt jelenti, hogy szerinted teljesen megszokott egy lövegnél az előreirányuló gázelvezető furatrendszer? Mert nem igazán használták se az előtt, se azóta egyetlen lövegen sem! Ilyen rendszereket leginkább ICBM silóknál alkalmaznak. (Ilyen űrméretű fegyvert sosem volt jellemző harcjárműalvázra építeni. Ami átlagos volt akkoriban az a 105mm. A Karl-ra ne hivatkozz, mert az sem volt nagy mennyiségben gyártott.) Milyen hagyományos megoldás! :(

    A Rocket Assisted lövedékek esetén a rakétahajtómű tipikusan a röppálya csúcspontja közelében lép működésbe. Nem a kilövés pillanatában!

    A Rocked propelled esetén a lövedék ugye kezdetektől rakétahajtású. Ilyen pl a Shillelag is, aminek mindössze 1,18s-ig működik a hajtóműve. Mégis rakétának nevezik.


    ''''A vetőcső mőgé meg állni sem szokás, nem hogy egy páncélos küzdőterét elhelyezni. Akkor ugyanis odakozmálnának a rohamtüzérek.''''

    ''-hja a torpedóvetőcső sem süt a fenekénél''

    Itt bizony ellentmondasz önmagadnak. :(((

    Hogy rakéta indítható-e torpedóvetőcsőből az nem kérdés, hanem tény! Volt ugye SubRoc [link], létezik SS-N-15 (SubRoc másolat) [link]... Emellett torpedóvető-csőből indítható a SubHarpoon, és a Tomahawk is. Utóbbi esetén a kiírás egyik kritikus pontja volt a szabvány torpedóvetőcsőből való indíthatóság. (Mondjuk utóbbi kettő nem rakéta, hanem robotrepülőgép, de Te ezek között nem tudsz különbséget tenni.)


    Nem állítottam, hogy a gerely nem missile. Azt állítottam, hogy a missile nem gerelyt jelent. A relációk sok esetben nem reverzibilisek. Ez pl ilyen eset.

    A sugárhajtás értelmezésén nincs mit ugrálni: nincs bővebb és szűkebb értelmezése.

    Sugárhajtómű: az akció-reakció elvén működő hajtómű, mely a hajtáshoz szükséges tolóerőt olyan módon állítja elő, hogy fúvócsövéből gázsugár áramlik ki, melynek hajtóerejével ellentétes értelmű erő (a reakcióerő) a tolóerő. [...]A ~vek két altípusa: a) a környező levegőt az égéshez felhasználó ~, ilyen a repülőgépek és a szárnyas lövedékek ~e, e csoportba tartozik a gázturbinás sugárhajtómű különféle változataival együtt, a torlósugár-hajtómű, valamint a napjainkban már kevéssé alkalmazott lüktető sugárhajtómű; b) a környező levegőt fel nem használó ~, a rakétahajtómű. (Űrhajózási lexikon Akadémiai-Zrínyi 1981.)

    A robotrepülőgés és a cirkálórakéta más - bár ha neked a rakétahajtás is sugárhajtómü/ugynis ez lenne a kettő közt a főbb különbség/ugyanaz.../probálj csak egy sugárhajtómüvel repkedni a világür vákumában.'' (kiemelés tőlem)

    Ezt viszont Te írtad. (#581) Nincs ''hétköznapibb'' értelmezés. Legfeljebb laikus, ami nem szabatos, azaz nem mérvadó!

    A humán hírszerzés jelentőségét nagyon felértékeled. Ehhez képest amióta létezik ELINT, SIGINT, (légi)fényképező felderítés, azóta a lényeges információk több mint 99%-a tőlük származik. És az elektronikus eszközök terjedésével ez nem is fog csökkenni. A II. vh alatt pl az Enigma feltörése sem volt HUMINT jellegű. Jelentőségét tekintve viszont az egyik legnagyobb. A HUMINT legnagyobb kockázattal járó része a megszerzett információ eljuttatása a megbízóhoz. És itt könnyű lebukni. A II. vh alatt az összes Nagy-Britanniába ''akkreditált'' német kémet felderítették és megfordították. Semmi lényegi információt nem tudtak Németországba továbbítani, annál inkább használták őket dezinformálásra. Pl a németek a V-1 célzási pontját egy megfordított német ügynök jelentései alapján módosították. Ezzel elérték a britek, hogy a németek rövidre küldjék őket. Addigra ugyanis ez volt az egyetlen forrásuk a becsapódási pontokról, mivel Dél-Anglia felett már jó ideje nem tudtak sikeres fotofelderítő bevetéseket végrehajtani. Ha érdekel a téma, akkor ajánlom figyelmedbe John Keegan: A háborús felderítés (Európa 2005.) című könyvét.

  • Sztripi

    csendes tag

    válasz Nowhereman #752 üzenetére

    Szerintem meg nem. Egy alapos bombazas meg a legfanatikusabbakat is megtori.

    A gyozelem gyors es teljes lesz. A varosi harcok se fognak sokaig tartani. Irakban is ettol feltek a legjobban, de nem tortent meg. A rendszer gyorsan fog osszeomlani.

    DE, utanna kezdodnek a bajok. A megszallas nem lehet sikeres. A megszallo erok nagyon gyorsan ostromlott eroke fognak valni hacsak nem vetnek be tomegpusztito fegyvereket. Az orszagot nem tudjak megtartani es ki lesznek verve. Egyszeruen nem fog menni a dolog...

    Az irani hadsereget is gyorsan szet fogjak verni. Barmilyen csapatkoncentracio konnyen megsemmisitheto, tekintve az oriasi legi folenyt. A hegyek jelenthetnek gondot de nem akkorat mint feltetelezheto...

    DE megint csak az orszagot nem tudjak megtartani...

    I wish you luck, speed and freedom from stupidity! - VAL

  • #65675776

    törölt tag

    válasz Nowhereman #765 üzenetére

    John Keegan napjaink legelismertebb történésze. A könyveiben meg szokta jelölni a forrásmunkáit is, általában 30-40 oldalon keresztül. Te szinte soha. Az Ő véleményére adnak mindenhol, mert tudják, hogy megbízható és utánajár annak, amit leír. Ne keverd össze Kurt Rieder-rel és Földi Pállal! Nem egy súlycsoport. És igen: a kémek elfogása elektronikus eszközök segítségével történt többnyire. Úgy hívják: rádió-iránymérő.

    Közben utánanéztem a RAP-nak, valóban igazad van. (Én elismerem ha tévedek, ellentétben veled.)

    Viszont a Sturmtigernél alkalmazott lövedék nem ilyen volt. A RAP ugyanis hagyományos módon indul a csőből (pontosabban a hüvelyből), tehát hajítótőltet segítségével. A Sturmtiger esetén nincs hajítótöltet, csak a rakétahajtómű! Ezért nem lehet RAP-ról beszélni. Ez bizony rakéta. [link] A legalsó képen látható miről van szó.

  • #65675776

    törölt tag

    válasz Nowhereman #773 üzenetére

    Azért egy szaporítóreaktor megépítése sem nevezhető egyszerű és titkolható megoldásnak. Plutónium nem keletkezik ám csak úgy magától!

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz Nowhereman #772 üzenetére

    A legutobbi :DDD öbölháborúban is nemkevés ''csapatok'' voltak nagyvárosokon belűl és Bagdad is az ország közepén van.

    Mennyi is volt 29nap?

    Még1*elismétlem szinte kizárt nagy szárazföldi bevonulás mert sokkal ocsobb szarrábombázni meg pár elitegységgel elpusztítani minnél több kulcslétesítményt, meg jelenleg kapacitás sincs igazán rá......

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • #65675776

    törölt tag

    válasz Nowhereman #777 üzenetére

    Nos, Keegan történész, Sandhurst-ben tanít, hozzáfér szinte minden levéltári anyaghoz. Valószínűleg ''kissé'' több információval rendelkezik a témában, mint mi itt összesen. Ezért adok a véleményére. Alá tudja támasztani az állításait, ellenben veled. Inkább te lősz mellé.

    Persze nem Ő az egyetlen, aki ezt állítja. Érdemes lenne utánanézned.

    A ''leg..'' téma nem Keegan-re jellemző. Inkább a másik két említett íróra.


    Az, hogy van egy indítótöltet nem változtat azon, hogy rakéta. A Sztrela, Igla... is egy gyenge töltettel indul, és csak később lép működésbe a főhajtómű. Pedig ezek mindkét végén nyitott csőből indulnak. Ellenben a Sturmtiger töltőűr felől zárt csövével. Nem lehetne egy fokozatban indítani. Igazából nem is a sebességkülönbségről van szó. A lényeg, hogy a RAP egy teljesen szabványos hajítótöltet által hagyja el a csövet, ami önmagában is több(tíz) kilóméterre repítené. A póthajtás csak 10-20%-kal növeli a lőtávolságot. A Sturmtiger rakétája a indítótöltettel max 10-20m-t lett volna képes repülni. Azaz a hajtóműve menethajtómű, ami a röppályán repülés elengedhetetlen feltétele. A RAP esetén ez nem igaz. Ez esetben csak segédhajtómű, sőt igazából nem is hajtómű, hanem aktív spoiler.

    Az osztott lőszer, amiről írsz tényleg az említett célokat is szolgálja. De nem csak ez a célja, hanem a könnyebb töltés is. A T-64/72/80/90... hk-k 2A26, 2A46 ágyúja is ilyen lőszerrel üzemel (viszont csak egy féle hajítótöltet létezik hozzá). Viszont az M256, ami az M1E1, A1, A2 főfegyvere egyesített lőszert alkalmaz. Pedig nincs komoly különbség közöttük össz lőszertömegben. A 105mm-es tarackokhoz is fejlesztettek ki nyugaton RAP-ot, ezek viszont minden esetben egyesített lőszerrel üzemelnek. Már amennyit még fenntartanak belőlük.

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz Nowhereman #780 üzenetére

    ?

    szerk: Mibe ''hodolna'' be? hol írtam?....

    [Szerkesztve]

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • szicsu

    őstag

    válasz Nowhereman #779 üzenetére

    Az lehet, hogy most már jobban folalkoznak a humán veszteségekkel, de még messze vanank az amicsiktól.....

    ''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

  • Sztripi

    csendes tag

    válasz Nowhereman #772 üzenetére

    Nincs varos nincs ellenallas.. :( Itt rajuk foghatod, meg tartanak a harci cselekmenyek. Tovabbra is azt allitom hogy legyozni le, de megszallni nem birjak... :U

    I wish you luck, speed and freedom from stupidity! - VAL

  • Sztripi

    csendes tag

    válasz Nowhereman #787 üzenetére

    A kedvencem a varazsgolyo elmelet amit elfogadtak a hivatalos verzioban. Ezek szertin egy golyo vegzett Kenedivel meghozza ugy hogy vagy 3-4 szer atlotte, megsebesitette a sofort es egy rendort! Persze a levegoben 180 fokos fordulatokat csinalt meg hasonlo nyalanksagokat. :O Nem semmi. :U De hogy volt bor a pofajukon ilyet irni egy jelentesbe... :F


    [Szerkesztve]

    I wish you luck, speed and freedom from stupidity! - VAL

  • Sztripi

    csendes tag

    válasz Nowhereman #792 üzenetére

    Vak tyuk is talal szemet nem? Minden elkepzelheto!!! Kulonosen az tetszett hogy sikerult Oswaldnak leadni 3 celzott lovest 4 masodperc alatt... Engem meg mindig az lep meg hogy van valaki aki elhiszi az egeszet... :O

    Ez arra a rendorszazadosra emlekeztet aki fejbelotte magat a hivatali pisztolyaval 2 m - rol... Persze a redrokapitanysagon...

    Nem baj majd titkositjuk az egeszet 80 evre. ;] ;] ;]

    Eljen a demokracia ahol senki sem felel semmiert! :D Azzszem Kosuth forog a sirjaban...

    Es van link www.iaea.org

    [Szerkesztve]

    I wish you luck, speed and freedom from stupidity! - VAL

  • Sztripi

    csendes tag

    válasz Nowhereman #773 üzenetére

    A dusito ''egyszeru kutyu'', a reprocesszalo mar nem....

    De nem kell semmi kulonos sem, hiszen eleg maga az anyag egy kis robbanoanyag es kesz a piszkos bomba....

    [Szerkesztve]

    I wish you luck, speed and freedom from stupidity! - VAL

Új hozzászólás Aktív témák