Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sztripi

    csendes tag

    válasz #65675776 #638 üzenetére

    Szia,

    Mintha valahol olvastam volna hogy már létezett nemzeközi egyezmény a gázok bevetése ellen Yiperit előtt is. Nem tudom pontosan hogy hol láttam, de ha megjegyeztem akkor hitelesnek tünt (akkor).

    Na akárhogy is van a franciákat nem izgatta a dolog mert csak egy új fegyvernek kezelték a harci gázokat...

    Ami pedig a mészárlásokat illeti az amerikaiak rendszeresen lemészárolták a japán halyók legénységét még ha mentőcsonakokban találtak rájuk akkor is (természetesen a civiliket is).

    Ami pedig a szolásszabadságot illeti ha elkezdünk tiltani dolgokat akkor ki mondja meg, hogy hol állunk meg? Nem szabad megsérteni az iszlámot, aztán nem szabad megsérteni a többi vallást, aztán nem szabad megsérteni a politikai rendszerünket, aztán nem szabad megsérteni a Nagy Vezért, aztán jöhet a gondolatrendőrség. Ha pedig valaki marhaságokat beszél az csak magát járatja le.

    Na ennyi.

    [Szerkesztve]

    I wish you luck, speed and freedom from stupidity! - VAL

  • Nowhereman

    őstag

    válasz #65675776 #638 üzenetére

    Egy dolog, hogy egy hadseregben sutyomban kövenek el valami disznóságot/ez mindig is elő fog fordulni/, és más dolog az, hogy azt a moziban mint hősi cselekedetet mutogatják.

    A fegyverekre és a hadviselésre állatalában már a középkorban is voltak bizonyos szokások és afféle törvények. A szokásokra ugye leginkább a lovagi kodex, ami ugye tiltotta a hadifoglyok kivégzését, persze mondjuk voltak akik ezt is módszeresen megszegték: gondoljunk például V Henrik mészárlásaira./mégha lándzsarázó vili ezt valahogy kihagyta a müvéből/ A fegyverek és eljárások irásos tiltására pedig példák voltak a pápai leiratok, amiben például tiltott fegyver volt a szélpuska, de ha jól emlékszem egy ideig a szerszámij is.
    A harci cselekményekre és a foglyokkal való bánásmódra a XIX. század közepe óta van nemzetközi egyezmény/és ugye van vöröskereszt - ami ennek egy oldalhajtása/
    Az első jelentősebb, nagyhatalmak által aláirt fegyverzetszabályozás a szentpétervári egyezmény volt XIX vége, amiben már tiltották a robbanó gyalogsági löszereket, a lángfegyvert/lángszóró/, és a harcigázokat is.
    A franciák akkoriban azzal mosták a kezüket, hogy az általuk bevetett széndioxid/szésavpatron/ nem tartozik a harci gázok közé/a mustárgázzal ellentétben/.

    A tengeri hadviselés akkor normái szerint: tengeralatjáró felbukik, felszólitja a hajót, azok szépen a csónakba, elsülysztés, hajótöröttek felvétele.
    A brittek elkezdték a hajókat felfegyverezni és a felbukkanó tengeralattjárót lőni. Sőt semleges zászlóval ellátott álcázva felfegyverzett kereskedelmi hajókat küldtek ki. Nos szép dolog amikor egy tengeralatjárót hirtelen elkezd egy semleges halászhajó ágyúzni.
    Ugyanigy egyezmény tiltotta a hadianyag és civil személyek egy hajón egyidelyü szállitását is.(hát igyen valmiben az antant is hasonló volt korunk terroristáihoz - emberi pajzs - de hát ugye elsőre a terrorizmus védelmében ment a háború) Ami ellen Lusitania ugye vétett.
    Hja és ugye ki volt a britt admiralitás első lordja akinek a neve szerepel a dokumentumok alján. Igen, ő, a szabad nemzetek fedhetetlen védelmezője, kinek monogramja ott szerepel a mellékhelységek ajtaján.

    Utánam a kondenzcsik!

Új hozzászólás Aktív témák