Új hozzászólás Aktív témák

  • Nowhereman

    őstag

    válasz #65675776 #738 üzenetére

    Én sem állitottam, hogy egyedül mi harcoltunk. Javits ki, ha mégis a katonának egyedüli védelme csakis a pajzs lenne/lett volna/.
    A Balkánt emlékezetem szerint én is említettem-mikor? Csak spanyol oszt link. Nem létezik teljes egzaktság, de azért nem kellene úgy állni másokhoz, én mindent tudok(+link) ti meg semmit. Ez azért belátod, hogy nem igaz. Főleg hogy futószalagon elképesztő blődségeket állitasz, megtámasztva sületlen indokokkal. Minden ember hibázik, de azért ezeken táncolni...

    A honi terrorizmust nem érzed jelentősnek, mert nálunk nincs. Ha belegondolosz a spanyolok is elösszök az ETA-ra gyanakodtak, habár az ilyen jellegü akciók egyáltalán nem az ETA müfaja...

    Az lényeges és lényegtelen információk megfelelő kiválasztása az elsődleges szempont. Ebben pedig az USA--ban elképesztő hiányosságok vannak. Nálunk volt egy kifinomult módszer, amivel kiszürték az igazi ''bajkeverőket'' és a ''született spicliket'' anélkül, hogy a társadalom akárcsak észre vette volna. Aztán pedig simán ment a ráállitás - messze simábban, mint a lebukott spiclik - neomagyar szóhasználatban ''ügynökök'' - regélik. A szabadságjogokhoz való alkalmazkodás pedig szükséges, csak a hibás félremagyarázása a veszélyes. Ha a katonák leveleit cenzurázzák, azzal az olyan katonai titkok kiszivárogtatásának megakadályozása a célja, ami legvégén sértené a bajtársak élethez való jogát. Persze mennek a kimagyarázások, és a visszaélések - de ez már nem az elsődleges, hanem az emberi természetből adódó járulékos kérdések.

    Trianon pedig összetett ok-okozati dolog, és a kiknek köszönhetjük helyett a nemzetnek a hogyan továbbal kellene foglalkoznia. Persze nem ártana tanulni a múltból...

    Utánam a kondenzcsik!

Új hozzászólás Aktív témák