Új hozzászólás Aktív témák

  • #65675776

    törölt tag

    válasz Nowhereman #581 üzenetére

    Azért egy '40-es évekbeli rakétarepülő hajtóművének és egy Space Shuttle rakétahajtóművének (amiből három is van) ''némileg'' eltér a teljesítménye. A Space Shuttle rakétahajtóművei egyenként 170100kp tolóerőt fejtenek ki tengerszinten. (veled ellentétben én megjelölöm a forrást is: [link]) Ebben a kategóriában jelenleg csak és kizárólag ez a hajtómű létezik! A Komet hajtóműve 3800kp tolóerejű volt: [link]. Azaz 44,76x erősebb a Space Shuttle hajtóműve. Nem elhanyagolható ektérés.

    Hogy a Buran-nak nem volt hajtóműve az űrrepülése során: [link] Ugyanitt olvashatod, hogy az Enyergia-nak volt bizony 4db gyorsítórakétája.

    Ha szerinted ez hagyományos ágyú: [link]. A németek Sturmmörser-nek is hívták (Rohammozsár). Gyanítom kevered a JagdTiger-rel: [link]. Igazából részletkérdés. Egyiknek sem volt létjogosultsága.

    A rakétahajtás bizony kőkeményen sugárhajtás. De ha ez a kifejezés nem tetszik nevezheted reaktív hajtásnak is.

    '' rakétahajtómű: olyan különleges sugárhajtómű, amely működéséhez a környező levegőt nem használja fel, az üzemeltetéséhez szükséges összes anyag a ~vel felszerelt repülőeszköz fedélzetén rendelkezésre áll.'' forrás:Űrhajózási lexikon 582.oldal Akadémiai Kiadó - Zrínyi Katonai Könyv- és Lapkiadó 1981

    Szerinted?

    Az a probléma, hogy kevered a fogalmakat (simán fogalomzavar, de eddigi tevékenységed alapján ki merem jelenteni: dilettantizmus). Konkrétan a gázturbinás sugárhajtóművet és a sugárhajtóművet. Utóbbi ''kicsit'' bővebb fogalom.

    Miért nincs cirkálórakéta? Eredetileg Cruise Missile a neve. Csakhát a missile nem rakétát jelent. Az angolszász terminológia más mint a magyar, nem lehet közvetlenül fordítani. A missile reaktív hajtású irányított önjáró repülőeszközt jelent. A magyar terminológiában minden rakéta, amit rakétahájtómű hajt. Az angolszászoknál nem lehet rakéta, ami irányított. Azaz a gázturbinával hajtott fegyverek nem rakéták, hanem robotrepülőgépek. Amennyiben előre beprogramozott, több fordulópontot is tartalmazó útvonalon közelítik meg a célt, akkor a szabatos magyar elnevezésük manőverező robotrepülőgép (pl Tomahawk, ALCM). Ha nincs programozott útvonal, akkor simán robotrepülőgép (pl AGM-84 Harpoon/SLAM).

    A világűrben nincs vákuum. (két u-val írják).

    A Faraday-kalickával kapcsolatban igaz amit írsz. (kérdés érted-e egyáltalán amit a haverod mondott). Viszont mégis hogyan juttatod fel olyan magasságba az elektromos/ elektromágneses teret? Ahhoz kellene némi energia. Kb annyi mint egy villámnak, ami nem is olyan sok, csak néhány millió Watt...

    Te még nem hallottál dielektrikus panelekről, radomokról? Mert a jelek szerint gőzöd sincs miről irogatsz!!!

    Az izraeliek nem beolvasztásról beszéltek, az ugyanis nem javítás! Egyszerű javításokról van szó, mint motor, lánctalp, ágyúcsere, páncélzatfoltozás.

Új hozzászólás Aktív témák