Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Thyb

    senior tag

    kicsit komolyabbra véve a figurát:
    Ime egy tanulmány amely a koránnal, a hitvallással, stb foglalkzik:
    [link]

    Általánosságokat hoz fel, és nem tul hosszu. Bárki akit érdekel a téma, annak ajánlom figyelmélbe

    Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

  • Thyb

    senior tag

    válasz Thyb #14 üzenetére

    Egyébként, nekem nagyon visszás, hogy pont a Dánok ellen fordultak, már csak ezért is:

    Dániában, az århusi Nordgårdskolen lett az első olyan ''dánmentes'' iskola, amelynek diákjai csakis muzulmán bevándorlók, vagyis az ország leggyorsabban gyarapodó kisebbségéhez tartoznak. Dán gimnáziumokban időközben ajánlott irodalom lett a Korán, amelyet azonban - a politikai korrektség fennálló normái szerint - nem lehet kritikusan elemezni.

    Forrás:
    [link]



    [Szerkesztve]

    Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

  • Thyb

    senior tag

    Még egy diszertáció azok számára, akik annak ellenére nyilatkoznak ,hogy nem ismernék az ellenfelet:
    [link]

    Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

  • Thyb

    senior tag

    válasz luciferc #17 üzenetére

    Az átlag muszlimokat nem is érdekli az, hogy mi történt dániában. Ezt csak a szegéányebb államokban lehet megtenni ahol nagy a nyomor. Mint már azt hangoztattam itt egyes fórumokon a terrorizmus elleni harcot nem lehet fegyverrel megnyerni, mint a Szovjet vagy Jugoszláv partizánok ellen sem tudtak a náci erők hatékony eszközöket bevetni a 2VH idején. Ha megöltek 1-et, kettő lépett a helyébe. A terrorizmussal is ez a helyzet.
    Az egyetlen megoldást a gazdasági, tudományi felvirágoztatásban látom. Ha felvilágositod őket, és kenyeret adsz nekik akkor sokkal hamarabb kulturáltá válnak. Nézd meg Dubai-t vagy más gazdag közelkeleti államokat/emirségeket. Ott nincs hőbörgés, robbangatás, lázongás. A legnagyobb gondot maga az arab nép temperamentuma jelenti. Ők nem szoktak hozzá a munkához, hisz harcos nemzet, és harcokból éltek. Mezőgadaságot a helyrajzi adottságok végett sem végezhettek. Max nomád álattenyésztéssel foglalkoztak.
    Ilyen történelmi multtal nem valószinű, hogy saját környezetükben hajlamosak lennének beállni a gyártószalag mellé operátornak. Ez padig nagyon megneheziti a gazdasági felzárkózást, ami a problémák megoldását továbbra is függőben hagyja.

    Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

  • Thyb

    senior tag

    válasz ladybug #31 üzenetére

    Stilust és hangnemet is váltottunk a kezdeti poénoktól legalább is én. Amit beirtam az előbb, az nem az arab brutalitásról szól, mind inkább arról az értékrendszerről, amelyel törvényeiket védik. Tudom sok esetben ez tulzott brutalitásba megy át, pl nyilvános kivégzés, megkövezés stb, de mint mondtam, ha valaki felvilágositaná őket, hogy milyen a demokrácián s nem a vallásoi dogmákon alapuló államforma, szerintem sokan átpártolnának. Ugyanakkor félő, hogy az eddig a Korán vasfegyelmével irányitott társadalom, egy vadnyugati jellegű államba csapna át, hisz ott a gyilkosság elfogadott tény, amennyiben azt a Korán törvényei is alátámasztják. Mi van akkor ha nem kell figyelembe venni már a Koránt sem. Akkor mindenki ülhet kénye kedve szerint.

    Ez egy veszélyes játék, hogy megpróbálunk ötvözni egy feudalista vallás rendszert a demokráciával. Nagyon érzékeny terület, de sajna a jelen helyzetben nem látok más kiutat arra, hogy merre is induljunk tovább. Bár 2-3 év mulva ha az iraki, vagy az Afgán demokratikus rend addig megmarad, akkor lesz képpünk, hogy ez merre is mozdul meg, de addig nagyon nehéz eldönteni, hogy jó-e ez, vagy sem. Jelen pillanatban azért nem felmérhető a demokratikus rendszer működőképessége, mert még zajlik a háboru, s lehet gyilkolni okkal ok nélkül. Amikor a harcok elcsendesednek /ha elcsendesednek/, akkor lesz majd igazán látható mire mennénk hosszu távon.

    Ennek viszont a legnagyobb ellenzői az imámok /vallási vezetők/ akiknek ez által a hatalmuk jelentőssen, vagy teljesen megszünne, ami egy feudális társadalomban a hierarchiai rang teljes háttérbeszorulásához vezetne. Ezért van az, hogy a napokban is Ők voltak azok akik a hátsó szálakat mozgatták, s még egy ideig fogják is a közelkeleten.

    Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

  • Thyb

    senior tag

    válasz Viktor0610 #34 üzenetére

    ezzel teljes mértékben egyet értek.
    Ugyanakkor az amerikai politika nem véletlenül ebben a stilusban lépett fel iraq ellen. Aki látta Farenheit 9/11-et, az tudja, hogy a Bush családnak mind a Szaudi olajcégekben, mind pedig a fegyvergyártásban komoly érdekeltségeik vannak.
    Az Iraki lerohanás által többlet költséghez jutott az ami hadiipar is, de a lényegre kevesen figyeltek oda, mégpedig, hogy az addigi Iraki kőolaj export megszünt, az olaj ára megemelkedett, és mindenki rávetette magát a szaudi készletekre, vagyis egy csapással két legyet ütöttek agyon. Azzal GWB is tisztában volt, hogy ez az utsó kormányzeti ciklusa, s a mondvacsinált tömegpusztitó fegyverekre hivatkozva megoldotta a család anyagi jólétét jó pár évre.

    Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

  • Thyb

    senior tag

    válasz zsiga667 #36 üzenetére

    Ha a nemzetközi sajtót megfigyelnéd kedves fórumtárs, akkor ezen egy kicsit eltöprengnél. A Dán ujság 8 karikaturát hozott le, ezzel szemben az Arab liga gyüllésére a Dán állampolgársággal rendelkező imám, aki mellesleg csak a segélyt járt el felvenni Dániába, a többi idejét Sziriában töltötte, 18 karikaturát mutatott be. Ebből 10 addig sehol sem jelent meg, vagyis valószinűsithető, hogy Ő maga volt az alkotó. Szir és Libanoni vallási vezetők egyébként már régóta támadják az arab ligát az egyiptomi vallásgyakorlás végett, ahol nagyon sokan a nők közül már fedetlen arccal közlekednek és sokkal nagyobb jogokkal rendelkeznek mint egyes férfiak stb. Ez bizonyos fanatikus vezetőknek nem tetszik, és le akarják váltani a vezetőséget. Nyugati, de egyiptomi lapok is erre következtetnek az események kapcsán.
    Nem tudom, ezek után is ugy véled-e, hogy az összes incidens okozásáért a Dán lapot kell okolni? A Dán lapban a karikaturák megjelenitése nem volt bölcs huzás, de azt a cirkuszt ami jelenleg a közelkeleten zajlik semmi sem indokolja.
    Te a DaVinchi Kód szerzőjének fejére tűztél ki vérdijjat azért mert azt állitotta szemben a Bibliai tanokkal, hogy Mária Magdolna nem Jézus anyja volt, hanem annak szerelme, s az utolsó vacsorán utbanlévő közös gyermekükre utalt azzal, hogy az én vérem? Ugy gondolom ez épp eléggé sérti a vallásosok hitét.

    [Szerkesztve]

    Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

  • Thyb

    senior tag

    válasz zsiga667 #42 üzenetére

    Ismerem a bibliát.
    És mekkora vérdij lett kitűzve az iró fejére, vagy mennyi amerikai konzuláust gyujtottak fel a keresztény államokban?

    Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

  • Thyb

    senior tag

    válasz zsiga667 #50 üzenetére

    Az, hogy valaki önmagát is felrobbantja, az nem azt jelenti, hogy mekkora Hős, hanem fanatikus. Az amikor a terroristák civileket robbangatnak Madridban, Londonban, New Yorkban, Sharm-al-Sheikben, az nem harcmodor, hanem kőkemény gyilkosság,, amiért a gyilkost már csak megvetni lehet, de a felbujtóit el kell itélni. Azoka dolgozók, turisták, felnőttek gyerekek semmiről sem tehettek, amit amerika művel (itt legfőképpen Sahrm -Al -Sheik-i robbantásokra gondolok. De a többi esetben is. A fanatikus vallási terrorakcióknak, csak annyi a lényege, hogy az egyszerű muzulmánokat is meggyülöltesse a világgal.
    Az Arab Liga egyébként a Dán incidensel kapcsolatban mérsékletességre szólitotta fel az Arab államokat, ennek ellenére, ha megnézed a HVG ehetiu számán a fotót ahol a lincseló tömeg a nagykövettségel szemben áll, akkor a kép alsó szélén ott van három turbános imám, akik nem épp a Liga utasitásait követik, hanem csak állnak olkdalt, s eltudom képzelni, hogy onnan buzditották/hülyitették a hiveket.
    Ha valaki nálunk ilyet csinál mint pl a Vér és Becsület amely több esetben nacionalista eszméket is vallott, akkor azt a szervezetet megszüntetik, eltörlik.
    Itt egy Dán állampolgár okozta események következményeként több Dán állampolgár élete is veszélybekerült. Hallottad azt a vérszomjas Dánoktól, ha hazajön akkor felakasszuk, vagy valami hasonló?

    Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

  • Thyb

    senior tag

    válasz zsiga667 #52 üzenetére

    A 2000 éves dogmákat és szentirásokat ronditotta el azzal, amit a könyvben állitott Máriáról és Jézusról. A muzulmán vallás 600 évvel fiatalabb. Nekünk több okunk lenne megsértődni.

    Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

  • Thyb

    senior tag

    válasz zsiga667 #55 üzenetére

    Ezzel tisztában vagyok, viszont az incidensek amelyek jelenleg is zajlanak a közelkeleten, nem a Dán lapnak köszönhetőek, mégha hibát is vétettek, hanem a cirkuszt keltó muszlim vezetési vezetőknek, s rájuk ha a dán ujságirókra 100 kg aranyat fizetnek, akkor ezekre 200-at kellene minimum.

    Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

  • Thyb

    senior tag

    válasz zotyesz66 #59 üzenetére

    Miután bocsánatot kért utánna is gyujtogattak, majd később maga a lap is bocsánatot kért, de ez sem állitotta meg őket. Most mi lenne, ha Dánia kijelentené, hogy az ott tartózkodó 200000 muzulmán vallásu aki első generációs Dán, vagyis ők vándorolktak be, a muzulmánok Dán állampolgárok felé irányuló aggresszivitása végett kénytelen lesz elhagyni az országot, és minden személy állapolgárságát egyuttal visszavonja? Na akkor mi lenne? 2 nap alatt bazi nagy csend közelkeleten.
    Mint lentebb irtam, akkora privilégiumokat élveznek Dániában, mint sehol máshol. Akkor majd kapkodnának a fejükhöz. Ráadásul ennek a 200000 embernek kb 10% dolgozik, a többi a Dán 4000 koronás segélyből él.

    Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

  • Thyb

    senior tag

    válasz zotyesz66 #56 üzenetére

    Azt én irtam, és visszaolvasva rájöttem, hogy rosszul irtam,

    szerk : a követője helyett irtam anyját

    [Szerkesztve]

    Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

  • Thyb

    senior tag

    válasz zotyesz66 #67 üzenetére

    Amikor az első zavargáso kezdődtek, akkor már bocsánatot kért

    Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

  • Thyb

    senior tag

    válasz bitfarkas #76 üzenetére

    Jó cikk, de annyit azért hozzáfűznék:
    Nyugat európában és a többi nyugatnak minősithető keresztény államokban a ''keresztény diktaturának'' valamikor a ujkor végén, de inkább az ipari forradalom elején lett vége. Ha visszaemlékeztek elődeinkre, akkor itt is a mai iszlámhoz hasonló feudalista rezsim volt jelen, s a nemesek és a nép között ott állt a papság, mint most jelenleg a közelkeleti muszlim államokban. Ott ahol nincs ''leghatalmasabb'' (emir, szultán stb) ott a papság az első Allah után. A nagy középkori szegénységben itt is csak egy szavába került a papság, s a nép nekiindult a szewntföldnek. Na nem kell ekkora hivőnek hinni elejinket, a papok nem azt mondták, hogy ''szentföld'', hanem hogy ''vagyon''. Ez akkoriban mindenkit /nemességet a kapzsiság, szegényeket az inhség/ megmozgatott, s nyilegyenesen lőtt ki a szentföld irányába.
    Nem a muzulmánok a vallási fanatikusok, hanem a jóléti élet során mi váltunk materialistákká, s mi veszitettük el azt a hitet amivel elejink még oly buzgón jártak templomba. De befogadtuk a technikát, a kényelmet, az amerikai életstilust az ide települt étteremláncaikat, zenéjüket, gyáraik futószalagját, stb. Szóval én ugy érzem, hogy nem a muzulmánok akik kikeltek önmagukból, hanem mi lettünk azok akik belefordultak egy idegen civilizációba. Az, hogy megakarják védeni saját identitásukat? Néha belegondolva, milyen mocskos kihasználás megy a multiknál, a versenypiacon, a kinálati piacon, lehet, hogy igazuk is van. A gond, az hogy szegények mint a templom egere, holott milliárdokon taposnak, de ha neki állnak üzletelni nyugattal, akkor ott van számukra Dubai intő példának, hogyan veszitheti el valaki identitását a vagyon által. Ugy festik le maguk között mint a poklot, holott csak részben asszimilálódott ahoz a kulturához, amelynek szüksége volt az olajmezők termékére.
    Ezt ugy gondoltam, hogy még hozzá kellene raknom a cikkhez

    Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

  • Thyb

    senior tag

    Szerintem, amennyiben a 3 VH esélyessé válna, akkor messze nem az Iráni vagy egyéb seregektől kellene tartani, mindinkább a világszerte szétterjedt muszlim közösségektől (lásd London). Sokkal valószinúbbnek tartanám, hogy ugyanugy mint ahogy most törtek fel számtalan honlapot, a célpont a nyugat gazdasági megsemmisitése lenne. Elég lenne, ha párszáz fontosabb rfendszert kiütnének 1-2 napra. Lelőnék a Dow Street-i rendszereket, Kilőnének néhány forgalomirányitó rendszert (repülésirányitás, NY-i tömegközlekedésirányitást stb ), áramszolgáltató központi rendszereket. Ezzel 2-3 nap alatt vállra fektetnék nyugtatot. Sokkal nagyobb kárt tudnának okozni ezzel, mintha robbantanának 2-3 bombát. Ők ezzel tisztában vannak, és szerintem a tudás is megvan hozzá, csak még várnak a nagy Boom-al. Már a szerbek is lebénitották a NATO szervereket, amikor elkezdték tömeges levelekkel elárasztani a rendszert, az meg nem volt képes feldolgozni az amugy szükséges információkat. És az USA egy ilyen esetben cseszhetné a bombáit, vagy a katonai fölényét, mert a gépek bárhol lehetnek.
    Amugy le vagyunk hülve a vallási alapu fanatizmustól. Lent a déli szomszédainknál akármennyire is nehéz elhinni, de ott is ez volt a háttérben. 3 vallás csapott össze. Katolikus -Pravoszláv - Muzulmán. Pedig az itt volt Eu közepén. Az igaz, hogy nem teljesen jött elő, mert nem voltak vallási megnyilvánulások, de köztudott, hogy már évszázadok óta ez volt a közöttük lévő gyülöloet egyik alapja. Csak itt könnyebb volt csetnikezni, megt usztasázni, mert ez volt a legfrissebb ellentét, de világéletükben utálták egymást, mielőtt ezek a fogalmak akár megszülethettek volna valaki fejében. Csak mindig volt valaki aki kordában tartotta őket. Magyarország, a Habsburgok, a Törökök stb stb. Szal a vallási fanatizmusért nem kell olyan messzire menni.

    Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

  • Thyb

    senior tag

    válasz Dilikutya #188 üzenetére

    mert az M16-os szállitmányomat lefoglalták Kolumbiában valami kertészkedéssel foglalkozó csapatok, ezért ha ár alatt is, de csak AK-kat tudtam leszállitani. Az uj Stinger szállitmány viszont napokon belül kézbesitve lesz, amit ajándék gyanánt biztositok a 300 kg-os dusitott urán üzlet megkötéséhez.

    Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

  • Thyb

    senior tag

    válasz Christoph #191 üzenetére

    Ami nekem a legérdekesebb, hogy ugye azt már többen irták, Mohamedet ábrá
    zolni a vallásukban szigoruan tilos, ugyanakkor boldog boldogtalant Mohamednek neveznek el. Nekem ez egy kicsit furcsa.

    Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

  • Thyb

    senior tag

    válasz net84 #192 üzenetére

    Ezzel tisztában vagyok, de te itt a NAto hadviselésről beszélsz, én pedig az Iszláméról irtam. Pont azt ecseteltem, hogy nem biztos, hogy katonai csapásokkal vennék fel a versenyt az amikkal. Az, hogy lebénitanák egy adott ország kommunikációs eszközeit, azzal a netes terrorizmus ellen nem érne el semmit. Rájuk irtam, hogy szét vannak szórva. Amikor a szerbek megcsinálták azt az action-t akkor azt tették ha jól emlékszem, hogy a helyik parancsnokság részére nyomták az adatokat, és ugyanaz a Server továbbitotta a hadügyi utasitásoka is.

    Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

  • Thyb

    senior tag

    válasz Christoph #196 üzenetére

    Ebben tévedsz!!!
    Akkor amikor csatatéren zajlik a front, te max a felvillanó robbanásokat látod a távolból, és halk égi morajlásnak tünnek a detonációk. Ugy annyira nem is gond, sőtt, ha mindez a világ tulsó felén zajlik, akkor meg még talán egyeseknek mulatságos is. De akkor amikor a már betelepült arabok kezdenek el robbantgatni buszon metrón piacokon stb(mint Londonban), akkor márkevésbé lesz érdekes, és akkor a nép is fel fogja tenni a kérdést, hogy vajon miért is kell nekünk megreformálni közelkeletet.Akkor amikor saját munkahelyükön, iskoláikban, utcáikon nem lesz biztonság, akkor azért megoszlik a nép, hogy vajon miért is kellett nekünk ebbe belemászni, s nem az iszlámisták lesznek azok akik meghátrálnak, hanem mi keresztények, mert az élet nekünk sokkal többet ér, mint nekik, a vallási és életfilozófiánkból adódóan.
    Azért elnézni, ahogy több ezer kilométerre becsapódik egy rakéta, vagy a szomszédomat összekotorni a házam előtt merőben más érzést vált ki az emberből. Én annak nem nagyon örülnék, ha olyan világ jönne el mint ami izraelben van.

    Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

  • Thyb

    senior tag

    válasz Dare2Live #198 üzenetére

    ne feledd el, hogy a terrorizmusnak nem az a fó célpontja, hogy katonailag lebénitson egy országot, hanem hogy saját civil lakosságának körében okozzon rémületet félelmet, s maga az ország egysége kezdjen el szétesni, a különböző ideológiákat vallók kezdjenek egymással szembe fordulni,. mert ennél nagyobb csapás egy háboruban álló országot nem érhet. Emlékezz vissza a 60-as évek Hippi megmozdulásaiba. Akármilyen technikai erőfölénynel ment is Vietnámba, az otthoni lázongások, és egymásellenfordulás sokkal nagyobb ellenség volt, mint a kis vietkongok a dzsungelben.
    Nem a katonai csapás lesz a legfőbb kár amit okozhatnak, hanem pl ha a Wall street-i terminálokat kiütik pár napra, s az igencsak materialista lakosságot egy gazdasági váltság szélére sodornák, sokkal többen szivnák a fogukat. Akik szept 11-én meghaltak, valójában csak nagyon keveseket érintettek. Ezért ezen nagyon gyorsan tulk tette magát a legtöbb ember. De amikor egy teljes gazdasági struktura, munkahelyek, részvények, banki adatok kerülnek veszélybe, ott már sokkal nagyobb a tét. Ezt elhiheted nekem.

    Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

  • Thyb

    senior tag

    válasz Digital #203 üzenetére

    Én még mindig ugy gondolom, hogy a nép alapból nem gonosz, sőőőőt, de vallásilag nagyon elfogultak, s ha az imám azt, mondta akkor az ugy is van. A vallási vezetőknek folyamatosan tüzelnie kell a népet, hogy ne jusson eszébe az, hogy a demokrácia talán mennyivel előnyösebb lehetne a jelen diktaturánál. Amig a népet vezetik és ilyen mérten befolyásolják, addig ott nem a nép akarata az ami a cselekményeket irányitja, hanem a vallási és a politikai vezetők öncélu önkényuralma.

    Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

  • Thyb

    senior tag

    válasz Dare2Live #206 üzenetére

    Igen, ez tipikusan a szélsőséges és radikális gondolkodásmóduakra jellemző, akik még nem néztek szembe a halállal. Magamat én sem féltem. Rólam már lemondtak otthon, s én is lemondtam magamról 15 éve. Én itt már csak bónusz játékos vagyok, de ha valaki a szeretteimet fenyegeti, akkor nem vagyok hajlandó feláldozni őket, ha kell foggal harapok át nyakat, s biztos lehetsz benne, hogy meg is teszem. Viszont az, ki családját feláldozná egy ideológiáért, azt bizony csak sajnálni tudom, mert nem jobb egy cseppet sem mint azok a terroristák akik nap mint nap ezt teszik.
    Én voltam háboruban, s láttam hozzád hasonló gondolkodásu embereket összeroppanni, ahol az ideológija szart se ért mert az ideológiáddal szemben a másik oldal automata és nehézfegyverzettel válaszolt. S a legnagyobb ideológisták rettegtek a legjobban, mig az ki addig csendben nem szólt semmit, a nyilt terepen kereszttűzön átronhanva ment sebesülteken segiteni.
    Szal a megrögzött ideológistákról ennyit.

    Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

  • Thyb

    senior tag

    válasz faster #212 üzenetére

    és gondolj bele, mekkora szemétség volt a zsidók részéről, hogy behomokositották a közelkeletet. A kőolajat meg olyan mélyre leásták.

    Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

  • Thyb

    senior tag

    válasz Digital #215 üzenetére

    Nem, 90-91-ben voltam sorkatona Horvátországban. A háboru ért ott engem, egésszen a lerohanásig, majd hadifogság, stb stb. Szal én tudom milyen az amikor puskacső végen vagy, s mit érnek olyankor az IDEOLÓGIÁK.

    Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

  • Thyb

    senior tag

    válasz net84 #222 üzenetére

    Még mindig nem érted. :(
    A muzulmánokj szét vannak szórva nyugaton. Épp ugy mint a londoni merényletben nem külsőleg jöttek be, hanem állampolgárok robbantottak. Nem azt mondom, hogy minden nyugaton élő Arab, muzulmán terrorista, dehogy vannak közöttük azt az emlitett események is bizonyitják. Sajnos nagyon nehéz lenne kiszürni. És mint irtam nekik a megfélemlités a módszerük, a nyugati világ pedig mint tudjuk, már régóta nem a vallási dogmákat, mint inkább a materialista szemléletet követik, s ez az ahol a legnagyobb csapást tudnák mérni interneten. Az hogy valakinél bomba van, az könnyen kiszürhető, de számitógépe bárkinek lehet. Kérdezd meg Tiv61-et, mi lenne, ha kilőnék pár napra a Dow Jones-t, vagy leállitanának 1-2 atomerőművet, bekavarnának a reptéri forgalomirányitásba, stbstb. Ez sokkal nagyobb pánikot keltene mint 09.11.

    Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

  • Thyb

    senior tag

    válasz Christoph #237 üzenetére

    akkor mit csinál?
    Odaküldi a tengerészgyalogságot, szőnyegbombázás után. És a terroristák pedig vidáman üzengetnek továbbra is az Al Dzsazirán keresztül, robbangatnak jobbra balra stb.
    A nagyobb városokban, ahol eltérő generációk élnek 1 tömbházban, azt se tudnád, hogy beköltözött a szomszédodba egy rahedli terrorista, amig egyel össze nem futnál a folyosón. Mint mondtam, nekünk más a vérmérsékletünk, s a lincselést, itt maga a rendőrség állitaná meg, mert a végén fellépne a teljes anarchia. Mit gondolsz, ha elszabadulnának az indulatok, akkor ha addig haladnának a dolgok, hogy kitessékeltük, meglincseltük az itt élő arabokat, akkor csillapodna a hangulat? Akkor jönne az, hogy jönnek a rossz akaróim, a cigányok, akiknek nem magyar neve van, stbstb.
    Csak az nyilatkozhat igy, akienk nincs ki mind a négy kereke. Nem hiába nem engedte az amerikai hatalom, hogy eluralkodjon náluk anno a lincs hangulat 9/11 után. Hatósági védelmet ajánlottak fel mindenkinek aki ugy érezte, hogy veszélyben van, de ezt Tiv is megerősitheti.
    Még a legnyugatibb állam sem merné azt megkockáztatni, hogy elhatalmasodjon az erőszak hullám, és ezt mi sem bizonyitja jobban mint New Orleans.

    Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

  • Thyb

    senior tag

    válasz net84 #241 üzenetére

    vagy forditva

    Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

  • Thyb

    senior tag

    válasz tiv61us #281 üzenetére

    Mondjuk az érdekelne, hogy azokban az afrikai országokban ahol a szavannán milliókat ölnek meg, oda miért nem megy rendet rakni? Merthogy olyan is van Afrikában. Miért nem megy megvédeni az emberi jogokat pl Észak Koreába? Mert kicsit nagy falat? ;]
    ÉS ez sem tagadható le ami a linkben állt: [link]

    Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

  • Thyb

    senior tag

    válasz tiv61us #284 üzenetére

    Soha nem állitottam azt, hogy 9/11 Bushék műve, bár ha ezt te mondod, akkor lehet, hogy még elgondolkodom rajta. Azt nem lehet viszont letagadni, hogy a nagy demokrácia megvédése csak szelekektiv érdeke az államoknak. Csak ott avatkozik be, ahol hasznot huzhat. És minden beavatkozását bőven megfizetteti az álammal, ahová beteszi a lábát. Kiváncsi lennék, ha ugyanezt az oroszok kezdenék el csinálni, akkor mennyire állna sirásra az amik szája? Már megint terjed a kommunizmus, Oroszország gyarmatosit, Oroszország agresszorrá lépett fel.
    GWB nem rosszabb azoknál a terroristáknál akik ellen harcol. Bár szivesen megnézném, hogy önmagára is akaszt 2 kg TNT-t és durrant magán egy jó hangosat.

    Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

  • Thyb

    senior tag

    válasz tiv83us #285 üzenetére

    Amugy ha neki az állampolgárainak az élete annyit érne, akkor nem küldené őket Irakba stb. ;]

    Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

  • Thyb

    senior tag

    válasz tiv61us #290 üzenetére

    kicsit ki kellene nézni a csikos zászló mögül, s azokat a sorokat is el kellene tudni olvasni amik a vörös vonalak mögött vannak. Érdekes, hogy csak addig lesz háboru amig GWB az elnök, utánna minden ilyen szükségszerüség meg fog szünni. Nem gondolod hogy ez elég érdekes volt amikor az öreg Bush hadban állunk mindenkivel fejezete után Clinton senkinek nem üzent hadat és senkit nem rohant le, majd azok a rohadt, köcsög terroristák, ahogy az ifi Bush betette a lábát már is el kezdtek cirkuszolni. A szemetek, teljes egésszében Bush ellenes harcot folytatnak a szemetek.

    Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

  • Thyb

    senior tag

    válasz tiv61us #290 üzenetére

    Amerikai cikkeket is olvasok, de nem csak azokat, ezért van némi GWB sajtó független hirforrásom is.

    Szerk: amugy megértem az egyoldali gondolkodásmódodat, és nem is haragszom rád v.rátok. Sajnos az, hogy rózsaszinüre festik számotokrta az eget az nem azt jelenti, hogy mindenhol rózsaszin lesz. De akkor maradjatok otthon és gyönyörködjetek benne, ne akarjátok mindenkinek bemesélni, hogy ez a természetes. Néha tényleg sajnálom azta társadalmat, amelynek vezetésének változásától változik meg az ideológiája. Ha majd egyszer ti is eljuttok arra a szintre, hogy mindenkinek lesz saját (nem a média által hangoztatott) véleménye, akkor rádöbbentek arra, hogy az az aranyketrec amiben oly szivesen kuksoltok nem a szabadságotokat és védelmeteket szolgálta, hanem pont az ellenkezőjét. Na de addig még el fog telni egy kis idő, na de az van bőségesen.

    [Szerkesztve]

    Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

  • Thyb

    senior tag

    válasz tiv61us #294 üzenetére

    Érdekes, hogy Mustafanak, az ég atta világon semmi baja sem a Magyar nagykövetségekkel sem a magyarokkal. Ide nem jött senki sem robbantgatni. A nyugati országok mint németország, Franciaország becsókolhat a muzulmánoknak, akik odamentek és elvégezték helyettükj a piszkos munkát amit a kedves állampolgárok már nem óhajtottak. Most retteghetnek, hogy mennyi van belőllük. Magyarországnak hánytorgatják fel a roma kérdést, holott Franciaországban 100 szor jobban ki vannak közösitve. Nem engedik őket beköltözni a városokba, nemrég egy egész lakókocsiparkot gyujtott fel a polgármester. Csodálkoznak ha incidensek törnerk ki lépten nyomon. Az biztos, hogy a Dánok ezt nem érdemelték meg, hisz ott akkora jogokkal rendelkeznek, mint NyE-ban sehol máshol. Mint irtam ez az Arab Liga vallási vezetőinek a belső átszervezésére megy, hogy a fanatikus iszlám mindazon államokban ahol jelenleg a soft vonalat követik megvethesse a lábát (Egyiptom stbstb). Ez az Ő saját belső harcuk, amihez most találtak egy nem muzulmán indokot, és nem amerikát aki ezért szájonvágta volna őket, hanem egy olyan békés nemzetet mint Dánia.

    Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

  • Thyb

    senior tag

    válasz tiv61us #295 üzenetére

    Nem akarsz mindjárt megdobni egy Squad-al ? ;]
    A személyeskedés itt kezdődött vagy nem? [link]

    [Szerkesztve]

    Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

  • Thyb

    senior tag

    válasz tiv61us #299 üzenetére

    Én személyesen ismertem muzulmánokat, és tudom a radikális és soft muzulmánok közötti különbséget. Én tudom milyen a háboru, mert voltam benne -amit nálad viszont nem feltételezek, ha tévednék akkor bocs- , én tudom milyen az rettegésben élni amikor jönnek a repülőgépek, és nem vagyok hajlandó egyik oldalon sem elfogadni a civil áldozatokat sem amerikai részről sem a terroristák sem pedig holmi szakadár seregek részéről. Amerika akkor amikor civilekre lő akkor nem különb a teéepeket lövő Izraeliektől, nem különb a buszon vagy piacon robbangató terroristáktól.
    Érdekes, hogy én is voltam hadifogoly, de senki nem kinzott meg, :(
    Nincs elfogadható civilé áldozat egy háboruban sem, mintahogy senki MÉG én sem vagyok hajlandó elfogadni a WTC áldozatait.

    Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

  • Thyb

    senior tag

    válasz tiv61us #299 üzenetére

    Az utsó rész igen.
    Az Iráni kormány irt ki tudtommal karikatura versenyt a holokausztal kapcsolatban. Ugyanakkor az is sajnálatos, hogy ebből senki sem csinál ügyet csak a zsidók, holott a holokausztnak voltak roma és szláv áldozatai is.

    Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

  • Thyb

    senior tag

    válasz apóka #304 üzenetére

    nem megyek neki senkinek, az elején jópár linket felraktam amely a muzulmán vallással annak gyökereivel foglalkozik. Sokakkal az a baj, hogy általánositanak, és nem veszik észre azokat a politikai jeleket, jelenségeket amelyek a közel keleten zajlanak jelenleg. Mig Amerika báblormányokat állit fel egy ''demokratikus'' államban -amit azért tettem idézőjelbe, mert lehet, hogy a szándék valóban az, de egy hűbéruri középkori rendszerben élő népnek nem tudod tudatositani a szabad demokrácia elvét- , addig a vallási vezetők, diktátor hiányában átvették a tömeg feletti uralmat, és egymásnak ugratják az állami szerveket a felfegyverzett néppel. Ez a nép évszázadokon át ahoz volt szokva, hogy van egyvalaki aki megmondja mit kell tenni, s most van egy vezető, aki bár le van csukva még mindig él, s van egy olyan kormány akikről azt sem tudják kicsodák, micsodák igy nem csoda, hogy hülye birka módjára neki áll követni a vallási vezetőket, akik az előtt is ott voltak meg most is. Szal kapaszkodnak az egyetlen stagnáltnak mondható szalmaszálba és követik azt amit az diktál nekik. Erre jön az, hogy a karhatalmi szervek rájuk lőnek, s ha ez megtörténik, akkor az is csak azt bizonyitja, hogy a vallási vezetők állnak mellettük, s a követés még fanatikusabbá válik minden megtorlással.

    Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

  • Thyb

    senior tag

    válasz tiv61us #306 üzenetére

    De Amerika nem lo civilekre!


    Amennyiben a civil lakosság nincs megfelelő távolságaban a célponttól, akkor sem mérlegelnek, a csapást végrehajtják: [link]

    Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

  • Thyb

    senior tag

    válasz tiv61us #315 üzenetére

    Nekem nem az USA-val van bajom, hanem azzal a politikával amit külföldön folytat. Az, hogy otthon mit csinál engem nem érdekel, mint ahogy az sem, hogy mlyen ideológiai elvek alapján viszi az országot, de amikor kint ilyen ügyekbe belemegy, rá akar ruházni egy olyan karhatalmi szervet egy olyan nemzetre amelynek erőskezű vezetésre van szüksége, akkor ezzel nem tudok egyetérteni, mert ilyenkor jön az, hogy jön pár rohdt imámn akik kihasználva az ottani primitiv értékrendet, milliókat kerget bele a halálba mindkét oldalon. Ezt kellene már belátni, hogy nem lehet demokrációt csinálni a tehén vagy birka csordában. Kell egy bika vagy egy kos, aki megmondja mit kell csinálni, s ha valamelyik imám megszólal, akkor annak annyi. A mesterséges demkrácia erőltetése és erőszakkal fentartása ennél még csak nagyobb zűrt fog okozni. Mit gondoltok meddig marad meg az afgán törzsi vezetőkből felállitott mestreséges szünet? Amig valamelyiknek nem kell uj legelő. Abban a pillanatban elkezdődik megint a törzsi háboru, aminek az lesz a vége, hogy megint jön egy egységes törzs mint anno a Tálibok és ráteszik a kezőket a teljes térségre. Ha nincs vasfegyelem és közös ellenség mint anno a szovjetek voltak akkor egymás ellen mennek, mert fegyverrel a kezükben születnek s azzal és az által halnak meg.

    Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

  • Thyb

    senior tag

    válasz apóka #326 üzenetére

    T 1/17 A különböző társadalmi rendszerű területek besorolása az iszlám szemszögéből
    „A klasszikus iszlám jogértelmezés két nagy területre osztja fel a világot: az iszlám világa (dar al-islam) és a háború világa (dar al-harb.) Az iszlám világában az iszlám törvények és az iszlám által meghatározott társadalmi rend valamint politikai struktúra uralkodik. A nem muszlim területeket általánosan a háború területének nevezik. Minden muzulmánnak kötelessége, hogy a saját területét megvédje az ellenség támadásaitól.
    Ezen kívül aktívan közre kell működniük abban is, hogy a nem muszlim területeken Isten törvényét győzelemre vigyék és isteni törvénykezést juttassák érvényre.
    Ez nem jelenti azt, hogy egy iszlám állam semmilyen politikai, kulturális vagy gazdasági kapcsolatot nem tarthatna fenn egy nem iszlám állammal. A jogtudósok a békés időszak alatt a háborús területet a béke vidékének (dar al-sulh) vagy a szerződés vidékének (dar al-’ahd) nevezik. Azonban kiemelik, hogy a kieszközölt szerződés és a megegyezésen alapuló békés időszak ellenére az iszlám állammal nem lehet egyenrangú egy nem iszlám ország. (KHOURY, 2004, 7.o.)
    T 1/18 Az iszlám és a fundamentalisták politikai céljai
    ''A szent háború mai értelmezése''
    A hagyományok szélsőséges hívei és a muszlimok az iszlám jogrendszer klasszikus formáját képviselik. A muszlimok közül a radikális, militáns ághoz tartozók nem tudják elfogadni a vallások sokszínűségét, nem tudnak beletörődni a különböző politikai és társadalmi rendszerek létezésébe.
    Jelentős számú gondolkodó és jogtudós számára az iszlám olyan vallás, amely elsősorban a békéért küzd. Mégis vannak olyan körülmények, amelyek alapján a háború elkerülhetetlennek illetve helyénvalónak tűnik. Ilyen eset a honvédő háború, a megtámadott vagy üldözött muszlimok védelme a nem iszlám országokban és az iszlám hittérítő munka akadályoztatása … .
    A hagyományos fogalmak mellett egyes tudósok bevezettek egy új fogalmat is: dar al-da’va, vagyis a tanok hirdetésének területe, ami az erőszak alkalmazásáról való lemondást jelenti.
    A harcias elmélet mellett, amely Isten ügyének szolgálatát jelenti („Szent Háború”) létezik az iszlámban egy olyan meggyőződés is, hogy az iszlám békét akar, és az ennek megfelelő békés elméletnek is megvannak elméleti alapjai.

    Még néhány info itt: [link]

    Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

  • Thyb

    senior tag

    válasz tiv61us #327 üzenetére

    A materialista világnézet terjed, s előbb utóbb mindenkit be fog kebelezni. Erre mi sem jobb példa mint Kina. Már a 80-as évek közepétől, amikor Rgan előtt fejet hajtott a Szovjet kormány már akkor Ők voltak a nagy mumus, s nézd meg, hogy milyen gazdasági átváltozáson megy keresztül. Holott ott még mindig nincs demokrácia, s egy ideig nem is lesz. Eddig Tajvan azzal verte a mellét, hogy mivel ők kiváltak, mennyivel jobban élnek. Lassan ezt el lehet felejteni. Bár biztos, hogy Tajvanon sokkal jobb a szociális rendszer, s a Kinai parasztok és a hátországbeliek még mindig rettegnek, de 10-12 év alatt Kina többet fejlúdött mint bárki más. És még mindig veszélyt jelent Amerikára, bár mostmár mind inkább gazdaságilag mintsem katonailag.

    Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

  • Thyb

    senior tag

    válasz tiv61us #333 üzenetére

    Egyrészük, a mási krészük viszont már magasabb szinten él mintsem azt sokan el tudják képzelni.

    Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

  • Thyb

    senior tag

    válasz tiv61us #335 üzenetére

    anniy milliárdhoz képest ? :DDD
    OK

    Szerintem ha a jólélők létszámát itt tudnánk megszámolni magyarországon, akkor Dubai csak második lehetne a világon. :DDD

    Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

  • Thyb

    senior tag

    válasz apóka #343 üzenetére

    szivesen ;)

    Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

  • Thyb

    senior tag

    válasz Christoph #345 üzenetére

    Kicsit off, de pl azt sosem értettem, miért robbantották fel(iszlám) azt a vöröskeresztet amely az ő sérültjeiket ápolta....mert ilyen is volt....

    Egyrészt azért, hogy a fajtájukat elriasswzák attól. hogy hagyják magukat a nyugatiak által gyógyitani, másrészt azért, mert a Korán szerint a vallásért vagy annak védelmében meghalni a legnagyobb tisztesség.

    Mint már korábban mondtam ne akard az Ő nézeteiket összevetni a sajátoddal, hisz gondolkodásmódban jópárszáz év különbség van a két mentalitás között. Csak idézd fel magadban azokat a középkori filmeket, amikor maroknyi hős alig felfegyverkezve nekiront egy többszáz fős seregnek. Amikor azt a filmet nézed akkor neked is ők tűnnek hősnek a szemedben. Azért mert az Ő oldalukról szemléled a történteket. Ez igencsak visszás kérdés, mertha meghalgatod egyenként mindkét felet előitéletek nélkül és azokat az indokokat amiket felhoznak, akkor teljesen más képet kapsz az egészről.
    A München cimű filmet aki látta az láthatta, hogy a terroristák hogyan dolgoznak, csak a legtöbb esetben nem célszemély, hanem célcsoport ellen irányul a támadás.

    Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

  • Thyb

    senior tag

    válasz Christoph #348 üzenetére

    Mint már hangoztattam szémtalanszor, az eszközeiket el és megvetem. Ugyanakkor nyilt harcban Ők sem olyan hülyékm hogy felvegyék a harcot az amikkal. Persze vannak kivételek mint a volt rezsim katonái, akiket több mint valószinű a nép nem szivesen tűr meg maga között, s mivel máshoz nem értenek és nem is akarnak, ezért fegyveres harcokba bonyolódnak a seregekkel. Ugyanakkor, ha megnézed ezt a linket, itt közöttünk is vannak olyanok akik az életet alá rendelik az ideológiáknak : [link]
    holott, ha megfigyeled még a vallási ideológiák és dogmák is változnak időről időre, de a vallás szerint az élet az szent. Szal most vagy én vagyok eltájolódva vagy mások.
    Kint ugyanez a mentalitás az amely a gyermekek kezébe fegyvert ad, és odaküldi az első vonalba, mert neki is csak az ideológia számit. Az, hogy az Ő ideológiája más, az csak a vallási és életkörülményekből adódó különbségeknek tudható be.

    Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

  • Thyb

    senior tag

    válasz Markgx10 #351 üzenetére

    Tévedsz az irásával kapcsolatban, mert Ő a családját is feláldozná az ideológiákért amit képvisel. Ha egy terrorista fegyvert szegez gyermeked fejéhez, hogy ne irj le egy szót, te azt akkor is megteszed mert neked az ideológiádba bele tartozik?
    Kötve hiszem, mint ahogy én sem. Nekem a család szent, és hidd el, hogy bárkinek átharapnám a torkát ha hozzá nyulna. Mint mondtam én nem félek a haláltól, mert szembe néztem vele. De a páromat féltem, és ölnék érte. Ha bántani merné valaki, akkor biztos lehet, hogy beleóltetném a kerekesszékbe egy életre, mert tudom, hogy hogyan kell olyan maradandó károsodást okozni, ami lebénit egy életre. Nem vagyok vérszomjas fenevad, de ha kell azzá tudok lenni 1 perc alatt. Nekem a család szent s nem az ideológiák.

    Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

  • Thyb

    senior tag

    válasz Christoph #352 üzenetére

    Ezzel egyet értek de már azt is elmondtam, hogy fegyverrel fellépni a terrorizmus ellen nem lehet. Ha eléred azt, hogy a közeg amelyben ezek tevékenykednek és élnek azok a civil személyek átáljanak a te oldaladra, akkor el fog tűnni az utánpótlás, kirekesztik őket, és megszünik létezni. De amig ezt ugy akarod elérni, hogy odamégy fegyvert szegezel rájuk, időnként bocsi, de 1-2 civil is áldozatul esett stb, addig ez csak további erőszakot szül, és még többen csatlakoznak ahoz a csoportosuláshoz, vagy nevezzók inkább csürhének, akik azt tudják felmutatni, hogy igen, mi is megöltünk közülük ennyit és ennyit.

    [Szerkesztve]

    Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

  • Thyb

    senior tag

    válasz Markgx10 #355 üzenetére

    menj vissza oda, amikor vele erről beszéltünk és olvasd el mégegyszer amit Ő irt, legfőképp az utsó bekezdést.

    Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

Új hozzászólás Aktív témák