Új hozzászólás Aktív témák

  • Nowhereman

    őstag

    válasz #65675776 #748 üzenetére

    Ezt sztripinek irtad, nem nekem. És bocs ha nem tanulom meg fejből az összes hozzászőlásodat. Nekem spanyol + link. Feltételezve, hogy oly hülye vagyok hogy nem tudom. Ha pedig olvasás értelmezése a dolog, ott volt egy szép kis hiba, azt meg nem vetted észre. A ruszkik a fekete tenger partvidékét szabaditották fel/hóditották meg/, nem a földközi tengerét.

    blődségek.

    megemlitem a sturmtigert.
    te-533:
    A Sturmtiger rakétája iszonyatosan pontatlan, esetleg egy szétbontakozott harckocsioszlopot tudtál volna eltalálni vele.
    én-581: A sturmtigernek hagyományos ágyuja volt.
    gondoltam tudsz ilyesmiről, és beugrik:
    # Rocket propelled - Tube or rail launched - A reaction propulsion system mounted to the projectile provides continuous thrust for an initial period of the flight.
    # Rocket assist - A combination of tube fired and rocket propelled - uses a rocket motor in the base of the projectile to extend the range by about 30%.
    ha pedig nem zárt volna be achtungpatzer.com, linkeltem volna neked arról, hogy bizony volt olyan shermanlegég aki a saját bőrén tapasztalta az ellenkezőjét.
    -meddő vita..
    majd kinomban végső érvként megemlitem/597/:
    ''A vetőcső mőgé meg állni sem szokás, nem hogy egy páncélos küzdőterét elhelyezni. Akkor ugyanis odakozmálnának a rohamtüzérek.''
    aztán kaptam privátban:
    Az aknavető is vetőcső (mellékesen a mozsár kategória egyetlen képviselője napjainkban), mégsem lövell hátrafelé lángnyelveket! Itt sincs csúsztatás.
    -hja a torpedóvetőcső sem süt a fenekénél, viszont egyikből se megy ki rakéta. És mivel nem sültek meg rohamtüzérek, tehát nem rakétavető volt a fegyver, ergó nem rakétát(Rocket propelled - Tube or rail launched), hanem rakétahajtású lövedéket (Rocket assist - A combination of tube fired and rocket propelled) szort az ellenségre.
    Akár a mozsár, akár az aknavető pedig szakálas cuccok voltak már akkor is.
    akkor ki beszél itt össze-vissza?

    A lehülyézések:
    Az a probléma, hogy kevered a fogalmakat (simán fogalomzavar, de eddigi tevékenységed alapján ki merem jelenteni: dilettantizmus). vagy
    A Faraday-kalickával kapcsolatban igaz amit írsz. (kérdés érted-e egyáltalán amit a haverod mondott).

    a logikád meg:
    a gerely nem missile, mert a szótárban az áll, hogy javelin...
    ennyi gőzzel azt is mondhatnád, hogy:
    a disznó nem animal/állat/, mert a szótárban az áll, hogy pig, swine...
    Amiket meg a II.VH-sban összehortál ajjajjaj!, ne ragozzuk...

    És nem is lenne olyan fájó, hogy ha a sugárhajtás tágabb és bővebb értelmezésén nem ugráltál volna. Pedig én csak szükebb, hétköznapibb értelemben használtam, nem pedig hibásan deffiniáltam egy fogalmat.

    megnyugtatlak, a humán hirszerzés ma is a leghatékonyabb mód, aminek az alábecsülése miatt sz0pnak a jenkik mint a torkosborz. És tudod, ha egy örzöttebb helyre akarnak poloskát telepiteni, ahhoz is kell humán erőforrás, nem megy oda egy jobbklikkel. És egyáltalán: az emberek cselekednek, a technika mindig is eszköz marad. Az echelon meg az összes kütyü nem találta Oszamát, miközben a riporterek meg egymásnak adták nála a kilincset. Abban viszont egyetértünk hogy James Bondnak semmi köze a mókához. Akik pedig lebuktak szinte csak besugók voltak, nem ügynökök - és hogy mennyi cucc tünhetett el az archivumokból azt kitalálhatja akármelyik hazánkfia...

    Utánam a kondenzcsik!

Új hozzászólás Aktív témák