Új hozzászólás Aktív témák

  • Nowhereman

    őstag

    válasz #65675776 #583 üzenetére

    Az volt a téma, hogy van-e, nem pedig, hogy mekkora. És ha valaki olyan töbszörfelhasználható hajtómüvet csinál, amelyiknek az újrafelkészítése többe kerül, mint egy új egyszerhasználatos legyártása, az nem technikai elsöbbséget jelent, hanem, gazdasági gyengeelméjűséget..

    buran: legalább megmondanád, hogy min vitatkoznál?

    Nyugodj meg nem keverem a Sturrmtigert a Jagdtigerrel. Itt áll a vitrinben 1/72-ben mind a kettő. A lövegében pedig nincs semmi különleges, még a mérete sem extrém, rendszeresítve volt, a húzós csak az, hogy rohamlövegbe pakolták.

    Jó kissé spongyola voltam, de a hétöznapi értelemben általában a gázturbinást nevezik sugárhajtómünek.

    ''A missile reaktív hajtású irányított önjáró repülőeszközt jelent'' a szánalmas linkgyüjteményedben még nem szorult egy angolszótár? Szerintem helyből kizárnák azt a gerelyhajítót, aki egy rakétával felszerelt gerellyel állna célhoz! Pedig az angolban a gerely, lándzsa vagya a nyilvessző még szintén missile.

    A magyar terminológia tényleg más mint az angol, de nem csak a szavak fordithatatlansága miatt, hanem mert nem mindig az angolt követik, hanem gyakran a németet, vagy most az oroszt. Az angolszászoknál a F117 ''figther'', de hál égnek senki sem emelegeti magyarul vadásznak, mert a katonai nyelvezetünk régebben a némethez majd az oroszhoz igazodott./És az angolszászon kivül világon nincs még egy olyan beteges népség, amelyik mindenre ugyan azt a szót akrná használni/ Persze most gőzerővel az amikat követjük, úgyhogy lesz majd F117-es vadász is...
    ;)

    A váqm:[link]
    ezek után gondold újra.
    tessék linkeltem, de ez legalább nem olyan közveszélyesen hiányos mint amit a ''Jet''

    Pompás lediletánsazol, feltételezed rólam, hogy nem tudom az elektrotecnikai ez meg azt aztán még abban a bekezdésben kiderül, hogy nem tudod miről is vitatkozunk, azt sem tudod hoögy a watt nem az energia, hanem a teljesítmény mértékegysége, és hogy sem Wattból sem Jouleból sem olyan sok a millió, és példálózól a villámlás teljesítményével aminek a mértékét sem találod el/ami elég lehetetlen lenne, ha mértékegységet sem tudod/

    az pedig hogy a viccelődést sem érted: :O

    nem mondok én neked olyat hogy dilletáns, meg nem érted, csak azt hogy nagy tragédiád, hogy nem forgalmaz senki sz@r izesítésű rágót!

    [Szerkesztve]

    Utánam a kondenzcsik!

Új hozzászólás Aktív témák