Új hozzászólás Aktív témák

  • #65675776

    törölt tag

    válasz Nowhereman #749 üzenetére

    Ilyen se volt még: gyakorlatilag teljes mértékben egyetértünk! Már korábban felvázoltam ezen lehetőségek egy részét szicsu-nak, de akkor azt mondta, hogy teljességgel lehetetlen, hogy az oroszok vagy kínaiak részt vegyenek Irán legyőzésében. Szerintem nem. Irán olyan szinten destabilizálja az egész régiót, hogy előbb utóbb tenni kell ellene valamit. Egyedül pedig nem hinném, hogy bárki is vállalkozna erre.

    Az atomprogramjukról: a polgári célú felhasználás ellen nekem se lenne semmiféle kifogásom. De ha tényleg ez lenne a céljuk, akkor elfogadták volna az oroszok azon javaslatát, hogy majd Ők dúsítják nekik az uránt és még a szállítási költségeket is átvállalják. Gondolkodás nélkül utasította el az iráni küldöttség! És a titkolózás sem lenne indokolt egy tisztán polgári célú program esetén. Irán maga tehet arról, hogy nukleáris fegyverkezési tervekkel vádolják.

    India és Pakisztán egy másik történet. Egyik sem fenyeget másik államot. Csak egymást. Értelemszerű ha az egyik fölényre törekszik, akkor a másiknak is lépnie kell. Ennek tudható be és az afganisztáni szerepvállalásnak, hogy Pakisztán megkaphatja a hosszú évek óta visszatartott F-16-osokat. Ugyanis hagyományos légi fegyverek minőségében India jelenleg fölényben van.

Új hozzászólás Aktív témák