Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lompos48

    nagyúr

    válasz Volkov #12544 üzenetére

    A kérdéses cucc még mindig a kazettás rádió, amire aux-ot csináltam.

    Gondolom az AUX egy plusz bemenet, azt szokták így nevezni.

    RCA kimenet rá erősítő bekötéséhez

    Most akkor kimenet vagy bemenet? Ha kimenet, akkor azt jelenti, hogy külső erősítőt akarsz? Ha bemenet, akkor nagyjából ugyanaz, mint az AUX.
    Tehát a leírásod nem a legszabatosabb. :F

    A FADE az az elől-hátul, ha jól tudom. Ha nem, javíts ki. Külső erősítő esetén hogy akarod ezt használni? Ez a funkció már a végerősítőkre van befolyással... Azt, hogy figyeli-e a kimeneti terhelést nem tudom, de az tény, hogy ha ellenállást akarsz a hangszórók helyett tenni, akkor:
    1. állandó fogyasztást fog jelenteni,
    2. jó nagy teljesítményűt tegyél, ami megfelel az erősítő kimeneti teljesítményének, mert másképp pillanat alatt elfüstöl.

    Ez nekem kicsinek tűnik... mert gondolom az impedancia is hozzáad vagy vmi..

    Lehet nem figyeltél fizikaórán, de ha nekifogsz erősítőt módosítani/kábelezni, akkor ezt a pár fogalmat tisztázd, pótold a kihagyást, egyébként drága mulatság lehet számodra.
    Az impedancia nem ad hozzá, az csak van. Az erősítőnek tök mindegy, hogy hangszórót vagy ellenállást lát, ha ugyanaz az impedancia (a 4 ohmos ellenállásnak az impedanciája is 4 ohm - lásd mint fizikaórán :) ).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák